Medicines / Molecules / Naphazoline + Phenylephrine

Naphazoline + PhenylephrineEvery pack, by price.

3 packs of Naphazoline + Phenylephrine on NPPA's price list for July 2026: 3 brands from 3 companies, in 3 forms and strengths.

Packs
3
Brands
3
Companies
3
Forms and strengths
3
Price-controlled packs
0 of 3

Packs, lowest price per unit first

Naphazoline + Phenylephrine Drops

1 pack, ₹8.25 per ml.

  1. ₹8.25/mlChileye · 10 ml dropsEye Kare Kilitch · MRP ₹82.50

Naphazoline + Phenylephrine Drops 0.05/0.12 %

1 pack, ₹9.00 per ml.

  1. ₹9.00/mlRelax (Phoenix) · 10 ml dropsPhoenix Lifesciences · MRP ₹90.00

Naphazoline + Phenylephrine Eye Drops 0.05/0.12 %

1 pack, ₹2.87 per ml.

  1. ₹2.87/mlSunkul · 10 ml eye dropsSun Pharma Laboratories · MRP ₹28.65

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.