Medicines / Molecules / Naphazoline + Chlorpheniramine

Naphazoline + ChlorpheniramineEvery pack, by price.

5 packs of Naphazoline + Chlorpheniramine on NPPA's price list for July 2026: 5 brands from 5 companies, in 4 forms and strengths.

Packs
5
Brands
5
Companies
5
Forms and strengths
4
Price-controlled packs
0 of 5

Packs, lowest price per unit first

Naphazoline + Chlorpheniramine Eye Drops

2 packs, ₹11.00 to ₹11.25 per ml.

  1. ₹11.00/mlNazol (Micro) · 5 ml eye dropsMicro Labs · MRP ₹55.00
  2. ₹11.25/mlAllerdew · 10 ml eye dropsEntod Pharmaceuticals · MRP ₹112.50

Naphazoline + Chlorpheniramine Eye Drops 0.1/0.01 %

1 pack, ₹7.63 per ml.

  1. ₹7.63/mlNefacool · 10 ml eye dropsMankind Pharmaceuticals · MRP ₹76.32

Naphazoline + Chlorpheniramine Eye Drops 0.056/0.01 %

1 pack, ₹10.43 per ml.

  1. ₹10.43/mlOpti Zee · 10 ml eye dropsJawa Laboratories · MRP ₹104.30

Naphazoline + Chlorpheniramine Drops 0.56/0.1 mg

1 pack, ₹23.80 per ml.

  1. ₹23.80/mlV Kul · 5 ml dropsVarroc Lifesciences · MRP ₹119.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.