Medicines / Molecules / Naphazoline + Chlorpheniramine + Methylcellulose

Naphazoline + Chlorpheniramine + MethylcelluloseEvery pack, by price.

3 packs of Naphazoline + Chlorpheniramine + Methylcellulose on NPPA's price list for July 2026: 2 brands from 2 companies, in 3 forms and strengths.

Packs
3
Brands
2
Companies
2
Forms and strengths
3
Price-controlled packs
0 of 3

Packs, lowest price per unit first

Naphazoline + Chlorpheniramine + Methylcellulose Eye Drops

1 pack, ₹11.16 per ml.

  1. ₹11.16/mlD Conjst · 10 ml eye dropsBerry & Herbs Pharma · MRP ₹111.56

Naphazoline + Chlorpheniramine + Methylcellulose Eye Drops 0.1/0.01/0.1 %

1 pack, ₹9.38 per ml.

  1. ₹9.38/mlMezol · 10 ml eye dropsSyntho Pharmaceuticals · MRP ₹93.75

Naphazoline + Chlorpheniramine + Methylcellulose Eye Drops 100 mg

1 pack, ₹17.98 per ml.

  1. ₹17.98/mlMezol · 5 ml eye dropsSyntho Pharmaceuticals · MRP ₹89.90

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.