Medicines / Molecules / Naphazoline + Chlorpheniramine + Hydroxypropylmethylcellulose + Zinc Sulphate

Naphazoline + Chlorpheniramine + Hydroxypropylmethylcellulose + Zinc SulphateEvery pack, by price.

4 packs of Naphazoline + Chlorpheniramine + Hydroxypropylmethylcellulose + Zinc Sulphate on NPPA's price list for July 2026: 4 brands from 3 companies, in 4 forms and strengths.

Packs
4
Brands
4
Companies
3
Forms and strengths
4
Price-controlled packs
0 of 4

Packs, lowest price per unit first

Naphazoline + Chlorpheniramine + Hydroxypropylmethylcellulose + Zinc Sulphate Eye Drops 0.056/0.01 %

1 pack, ₹8.48 per ml.

  1. ₹8.48/mlAndre Plus · 10 ml eye dropsIntas Pharmaceuticals · MRP ₹84.84

Naphazoline + Chlorpheniramine + Hydroxypropylmethylcellulose + Zinc Sulphate Eye Drops 0.056/0.01/0.2/0.12 %

1 pack, ₹8.01 per ml.

  1. ₹8.01/mlNew I-Kul Plus · 10 ml eye dropsIntas Pharmaceuticals · MRP ₹80.12

Naphazoline + Chlorpheniramine + Hydroxypropylmethylcellulose + Zinc Sulphate Eye Drops 0.1 %

1 pack, ₹11.25 per ml.

  1. ₹11.25/mlSuthin Gold · 10 ml eye dropsPharmtak · MRP ₹112.50

Naphazoline + Chlorpheniramine + Hydroxypropylmethylcellulose + Zinc Sulphate Eye Drops

1 pack, ₹16.60 per ml.

  1. ₹16.60/mlZeecool Plus · 10 ml eye dropsRaymed Pharmaceuticals · MRP ₹165.95

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.