Medicines / Molecules / Nadifloxacin
NadifloxacinEvery pack, by price.
11 packs of Nadifloxacin on NPPA's price list for July 2026: 5 brands from 5 companies, in 6 forms and strengths.
- Packs
- 11
- Brands
- 5
- Companies
- 5
- Forms and strengths
- 6
- Price-controlled packs
- 0 of 11
Packs, lowest price per unit first
Nadifloxacin Cream 1 %
4 packs, ₹13.22 to ₹20.29 per g.
- ₹13.22/gNadibact · 10 gm creamCipla · MRP ₹132.20
- ₹13.52/gNadifa · 10 gm creamPrism Lifescience · MRP ₹135.16
- ₹13.59/gNaditret · 10 gm creamKLM Laboratories · MRP ₹135.94
- ₹20.29/gNadoxin · 10 gm creamDr. Reddys Laboratories · MRP ₹202.89
Nadifloxacin Gel 1 %
2 packs, ₹16.63 to ₹17.06 per g.
- ₹16.63/gNadoxin · 10 gm gelDr. Reddys Laboratories · MRP ₹166.28
- ₹17.06/gNadibact · 10 gm gelCipla · MRP ₹170.61
Nadifloxacin Ointment 10 mg
2 packs, ₹11.20 to ₹13.75 per g.
- ₹11.20/gNadimin · 10 gm ointmentLeeford Healthcare · MRP ₹112.00
- ₹13.75/gNadoxin · 5 gm ointmentDr. Reddys Laboratories · MRP ₹68.75
Nadifloxacin Dusting Powder 1 %
1 pack, ₹6.10 per g.
- ₹6.10/gNadoxin · 10 gm dusting powderDr. Reddys Laboratories · MRP ₹60.96
Nadifloxacin Ointment 1%
1 pack, ₹15.60 per g.
- ₹15.60/gNadoxin · 10 gm ointmentDr. Reddys Laboratories · MRP ₹155.96
Nadifloxacin Gel
1 pack, ₹16.63 per g.
- ₹16.63/gNadoxin · 10 gm gelDr. Reddys Laboratories · MRP ₹166.28
Companies marketing it
- Dr. Reddy's6 packs
- Cipla2 packs
- Prism Lifescience1 pack
- Leeford Healthcare1 pack
- KLM Laboratories1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.