Medicines / Molecules / Mupirocin + Metronidazole

Mupirocin + MetronidazoleEvery pack, by price.

10 packs of Mupirocin + Metronidazole on NPPA's price list for July 2026: 6 brands from 6 companies, in 8 forms and strengths.

Packs
10
Brands
6
Companies
6
Forms and strengths
8
Price-controlled packs
0 of 10

Packs, lowest price per unit first

Mupirocin + Metronidazole Powder 2/1 %

2 packs, ₹116.50 to ₹135.80 per ml.

  1. ₹116.50/mlCO Mupimet · 10 ml powderFourrts India Laboratories · MRP ₹1,165
  2. ₹135.80/mlCO Mupimet · 5 ml powderFourrts India Laboratories · MRP ₹679.00

Mupirocin + Metronidazole Syrup 2/1 %

2 packs, ₹98.48 to ₹99.41 per ml.

  1. ₹98.48/mlEnzomac CM · 10 ml syrupMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹984.84
  2. ₹99.41/mlEnzomac CM · 5 ml syrupMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹497.05

Mupirocin + Metronidazole Liquid 2/1 %

1 pack, ₹135.80 per ml.

  1. ₹135.80/mlCO Mupimet · 5 ml liquidFourrts India Laboratories · MRP ₹679.00

Mupirocin + Metronidazole Lotion 2/1 %

1 pack, ₹116.50 per ml.

  1. ₹116.50/mlCO Mupimet · 10 ml lotionFourrts India Laboratories · MRP ₹1,165

Mupirocin + Metronidazole Gel 2/1 %

1 pack, ₹60.94 per g.

  1. ₹60.94/gK Bact CM · 10 gm gelIndi Pharma · MRP ₹609.38

Mupirocin + Metronidazole Granules

1 pack, ₹47.81 per g.

  1. ₹47.81/gKolaheal M · 10 gm granulesVirchow Biotech · MRP ₹478.13

Mupirocin + Metronidazole Ointment 2/2 %

1 pack, ₹27.95 per g.

  1. ₹27.95/gMetrogyl M · 15 gm ointmentJB Chemicals · MRP ₹419.32

Mupirocin + Metronidazole Injection

1 pack, ₹92.30 per ml.

  1. ₹92.30/mlQilcer · 10 ml injectionUnited Biotech · MRP ₹923.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.