Medicines / Molecules / Multivitamins Without Minerals

Multivitamins Without MineralsEvery pack, by price.

163 packs of Multivitamins Without Minerals on NPPA's price list for July 2026: 122 brands from 89 companies, in 19 forms and strengths.

Packs
163
Brands
122
Companies
89
Forms and strengths
19
Price-controlled packs
0 of 163

Packs, lowest price per unit first

Multivitamins Without Minerals Tablet

56 packs, ₹1.20 to ₹83.00 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹1.20/tabletWelplex · 15 tabletNoel Pharmaceuticals · MRP ₹18.05
  2. ₹1.25/tabletWelplex · 10 tabletNoel Pharmaceuticals · MRP ₹12.50
  3. ₹1.35/tabletJoingates Plus · 10 tabletGates · MRP ₹13.50
  4. ₹3.08/tabletFdson Plus · 10 tabletUnison Pharmaceuticals · MRP ₹30.84
  5. ₹3.90/tabletB Folcin · 10 tabletWest Coast Pharma Works · MRP ₹39.00
  6. ₹4.10/tabletB Folcin · 10 tabletWest Coast Pharma Works · MRP ₹41.00
  7. ₹4.66/tabletRejec · 10 tabletZeus Pharma · MRP ₹46.60
  8. ₹4.67/tabletCitvit · 15 tabletHelios Pharmaceuticals · MRP ₹70.00
  9. ₹5.20/tabletZytamin · 10 tabletSenses Pharmaceuticals · MRP ₹52.00
  10. ₹5.70/tabletCalsin · 10 tabletStadmed · MRP ₹57.02
  11. ₹6.16/tabletAbdec · 15 tabletGoapptiv · MRP ₹92.34
  12. ₹6.18/tabletEnbifol · 10 tabletNavil Laboratories · MRP ₹61.75
The other 44 by price per tablet
  1. ₹6.50/tabletRifoni LB · 10 tabletSurge Biotech · MRP ₹65.00
  2. ₹8.81/tabletEido · 10 tabletLa Renon Healthcare · MRP ₹88.12
  3. ₹9.00/tabletXvit · 10 tabletJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹90.00
  4. ₹9.05/tabletAlzivit · 10 tabletCipla · MRP ₹90.50
  5. ₹9.61/tabletOL 12 Plus · 10 tabletOlcare · MRP ₹96.07
  6. ₹10.80/tabletMulti (Alniche) · 10 tabletAlniche Life Sciences · MRP ₹108.00
  7. ₹10.85/tabletVitatop · 10 tabletNoel Pharmaceuticals · MRP ₹108.50
  8. ₹11.57/tabletNeurodaks · 10 tabletDakshinamurti Pharma · MRP ₹115.67
  9. ₹11.90/tabletRejec · 10 tabletZeus Pharma · MRP ₹119.00
  10. ₹12.09/tabletFormylin MD · 10 tablet4 Care Lifescience · MRP ₹120.93
  11. ₹12.19/tabletFultos · 10 tabletShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹121.91
  12. ₹12.28/tabletD3 Mix · 10 tabletNarankaa Pharma · MRP ₹122.79
  13. ₹12.72/tabletNexiplus · 10 tabletNexicon Pharmaceuticals · MRP ₹127.24
  14. ₹12.80/tabletRestaur · 10 tabletKanad Labs · MRP ₹128.00
  15. ₹12.90/tabletEnfolate · 10 tabletNavil Laboratories · MRP ₹129.03
  16. ₹14.06/tabletMC Plus · 10 tabletNoel Pharmaceuticals · MRP ₹140.63
  17. ₹14.50/tabletNufol Active · 10 tabletAstrum Healthcare · MRP ₹145.00
  18. ₹14.77/tabletLivolta · 10 tabletInvision Medi Sciences · MRP ₹147.73
  19. ₹14.93/tabletFevirich Plus · 15 tabletCMR Life Sciences · MRP ₹224.00
  20. ₹15.12/tabletMivamix · 10 tabletMova Pharmaceuticals · MRP ₹151.18
  21. ₹15.50/tabletB Folcin FD · 10 tabletWest Coast Pharma Works · MRP ₹155.00
  22. ₹16.50/tabletVitfol Plus · 10 tabletGujarat Terce Laboratories · MRP ₹165.00
  23. ₹16.59/tabletPabatab BZ · 10 tabletMenarini India · MRP ₹165.94
  24. ₹17.60/tablet3C Plus · 10 tabletSolis Pharmaceuticals · MRP ₹176.00
  25. ₹18.14/tabletCalgrow · 10 tabletAareen Healthcare · MRP ₹181.40
  26. ₹19.35/tabletVitfol Mom · 10 tabletGujarat Terce Laboratories · MRP ₹193.50
  27. ₹19.69/tabletEido FE · 10 tabletLa Renon Healthcare · MRP ₹196.87
  28. ₹19.72/tabletVofol Plus · 10 tabletVasu Organics · MRP ₹197.23
  29. ₹21.84/tabletEido FE · 10 tabletLa Renon Healthcare · MRP ₹218.43
  30. ₹22.00/tabletMecoblend · 10 tabletAkesiss Pharma · MRP ₹220.00
  31. ₹24.00/tabletKalox D3 · 4 tabletOxford Pharmaceuticals · MRP ₹96.00
  32. ₹24.02/tabletNuzevita · 10 tabletMova Pharmaceuticals · MRP ₹240.17
  33. ₹24.37/tabletNeuben Plus · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹243.70
  34. ₹24.39/tabletRemac CD3 · 10 tabletSalas Pharma · MRP ₹243.89
  35. ₹25.30/tabletBenthai · 10 tabletMova Pharmaceuticals · MRP ₹253.03
  36. ₹26.87/tabletFerrilip · 10 tabletJB Chemicals · MRP ₹268.73
  37. ₹27.87/tabletTopnerve Plus · 10 tabletVasu Organics · MRP ₹278.71
  38. ₹33.68/tabletCalgrow · 15 tabletAareen Healthcare · MRP ₹505.20
  39. ₹35.00/tabletPurifica · 10 tabletNexgen RX Life Sciences · MRP ₹350.00
  40. ₹35.60/tabletCalgrow · 15 tabletAareen Healthcare · MRP ₹534.00
  41. ₹35.63/tabletBliz Ova · 10 tabletJ S Labortories · MRP ₹356.25
  42. ₹39.06/tabletPregamust · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹390.55
  43. ₹44.53/tabletMito Q7 · 10 tabletBion Thearapeutics · MRP ₹445.32
  44. ₹83.00/tabletPinoding · 10 tabletNexgen RX Life Sciences · MRP ₹830.00

Multivitamins Without Minerals Syrup

30 packs, ₹0.16 to ₹4.30 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹0.16/mlZiplex · 100 ml syrupLaborate Pharmaceutical · MRP ₹15.81
  2. ₹0.29/mlBecored 12 · 200 ml syrupInvision Medi Sciences · MRP ₹58.00
  3. ₹0.39/mlGlowtone · 200 ml syrupOctane Biotech · MRP ₹77.96
  4. ₹0.42/mlMinitone · 110 ml syrupUniversal Medikit · MRP ₹46.66
  5. ₹0.50/mlCachplex l · 100 ml syrupCachet Pharmaceuticals · MRP ₹50.00
  6. ₹0.50/mlLycozia · 200 ml syrupCanixa Life Sciences · MRP ₹99.00
  7. ₹0.50/mlVitatime · 200 ml syrupIntra Labs · MRP ₹99.00
  8. ₹0.53/mlVitatop · 100 ml syrupNoel Pharmaceuticals · MRP ₹52.50
  9. ₹0.57/mlVitatop · 200 ml syrupNoel Pharmaceuticals · MRP ₹113.00
  10. ₹0.59/mlAmcoz · 200 ml syrupDr. Johns Laboratories · MRP ₹118.13
  11. ₹0.67/mlMinogen · 200 ml syrupEmpiai Pharmaceuticals · MRP ₹134.06
  12. ₹0.67/mlZytamin · 200 ml syrupSenses Pharmaceuticals · MRP ₹133.47
The other 18 by price per ml
  1. ₹0.69/ml1VITA · 200 ml syrupNextgen Health Care · MRP ₹138.00
  2. ₹0.70/mlVitap · 200 ml syrupIntag Remedies · MRP ₹140.62
  3. ₹0.74/mlD3 Mix · 200 ml syrupNarankaa Pharma · MRP ₹147.00
  4. ₹0.79/mlReboot M · 150 ml syrupAbbott Healthcare · MRP ₹119.00
  5. ₹0.80/mlMinogen · 100 ml syrupEmpiai Pharmaceuticals · MRP ₹79.69
  6. ₹0.80/mlNutrivit · 100 ml syrupM D C Pharmaceuticals · MRP ₹80.00
  7. ₹0.92/mlVisyneral · 100 ml syrupUsv · MRP ₹91.78
  8. ₹0.94/mlB Folcin · 100 ml syrupWest Coast Pharma Works · MRP ₹94.00
  9. ₹0.94/mlVivoz · 200 ml syrupAlteus Biogenics · MRP ₹188.81
  10. ₹1.00/mlEldervit · 200 ml syrupElder Projects · MRP ₹200.00
  11. ₹1.03/mlDelvit · 200 ml syrupP &B Laboratories · MRP ₹206.36
  12. ₹1.03/mlFolispor · 60 ml syrupDepsons Pharma · MRP ₹61.88
  13. ₹1.15/mlAlvit (Sifco) · 200 ml syrupSifco Pharma · MRP ₹229.00
  14. ₹1.25/mlAbdec Forte · 150 ml syrupGoapptiv · MRP ₹186.90
  15. ₹1.50/mlAbdec · 100 ml syrupGoapptiv · MRP ₹150.00
  16. ₹1.50/mlK Berry · 150 ml syrupMedopharm · MRP ₹225.00
  17. ₹2.46/mlMito Q7 · 200 ml syrupBion Thearapeutics · MRP ₹492.19
  18. ₹4.30/mlRythmix Plus · 100 ml syrupMorepen Laboratories · MRP ₹429.70

Multivitamins Without Minerals Capsule

22 packs, ₹0.54 to ₹25.19 per capsule. The 12 lowest per capsule come first.

  1. ₹0.54/capsuleR Bex Forte · 10 capsuleReliance Formulation · MRP ₹5.39
  2. ₹2.36/capsuleAlde 12(alde) · 10 capsuleAlde Medi Impex · MRP ₹23.62
  3. ₹2.75/capsuleVitolac Plus · 10 capsuleStadchem of India · MRP ₹27.50
  4. ₹3.89/capsuleNurolip-Od · 10 capsuleLupin · MRP ₹38.87
  5. ₹3.98/capsuleVplex · 20 capsuleAlkem Laboratories · MRP ₹79.65
  6. ₹6.00/capsuleBeco Z · 10 capsulePacific Drugs & Chemicals · MRP ₹59.95
  7. ₹6.05/capsuleVitap · 10 capsuleIntag Remedies · MRP ₹60.50
  8. ₹7.08/capsuleMinvital · 10 capsuleEast West Pharma · MRP ₹70.77
  9. ₹7.73/capsuleMylamin · 10 capsuleMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹77.33
  10. ₹7.74/capsuleVivoz · 15 capsuleAlteus Biogenics · MRP ₹116.07
  11. ₹9.80/capsuleBfit (Pacific) · 10 capsulePacific Drugs & Chemicals · MRP ₹98.00
  12. ₹10.90/capsuleCom B12 · 10 capsuleMegha Healthcare · MRP ₹109.00
The other 10 by price per capsule
  1. ₹12.00/capsuleMycomin Plus · 10 capsuleTorque Pharmaceuticals · MRP ₹120.00
  2. ₹17.20/capsuleCoetrie Plus · 10 capsuleKoye Pharmaceuticals · MRP ₹172.00
  3. ₹17.20/capsuleMOMB9 · 10 capsuleEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹172.00
  4. ₹17.81/capsulePregasia · 10 capsuleOctalife Pharmaceuticals · MRP ₹178.12
  5. ₹18.00/capsuleVB7 Forte · 10 capsuleIntas Pharmaceuticals · MRP ₹180.00
  6. ₹18.69/capsuleMacfolate Active · 10 capsuleMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹186.86
  7. ₹19.50/capsuleNexnuron · 10 capsuleNexgen RX Life Sciences · MRP ₹195.00
  8. ₹19.69/capsuleRenuro · 10 capsuleSignity Pharmaceuticals · MRP ₹196.88
  9. ₹20.00/capsuleMylamin · 15 capsuleMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹300.00
  10. ₹25.19/capsuleMovnwak · 10 capsuleLupin · MRP ₹251.87

Multivitamins Without Minerals Injection

17 packs, ₹2.84 to ₹142.93 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹2.84/mlBethadoxin Mvi · 10 ml injectionBiological E · MRP ₹28.36
  2. ₹3.28/mlM.v.i. · 10 ml injectionUsv · MRP ₹32.75
  3. ₹4.45/mlTilvit · 10 ml injectionTablets India · MRP ₹44.53
  4. ₹9.10/mlVitneurin · 2 ml injectionCorona · MRP ₹18.19
  5. ₹10.95/mlVitneurin · 3 ml injectionCorona · MRP ₹32.86
  6. ₹19.50/mlOL 12 Plus · 2 ml injectionOlcare · MRP ₹39.00
  7. ₹21.14/mlMulti (Alniche) · 2 ml injectionAlniche Life Sciences · MRP ₹42.28
  8. ₹22.50/mlBiokobal · 2 ml injectionStadchem of India · MRP ₹45.00
  9. ₹25.78/mlEido · 2 ml injectionLa Renon Healthcare · MRP ₹51.55
  10. ₹30.00/mlLaneuron Plus · 2 ml injectionShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹60.00
  11. ₹41.00/mlWalcobal Plus · 2 ml injectionLeeford Healthcare · MRP ₹82.00
  12. ₹41.94/mlNurostar C · 1 ml injectionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹41.94
The other 5 by price per ml
  1. ₹42.20/mlRejec · 2 ml injectionZeus Pharma · MRP ₹84.40
  2. ₹49.50/mlAlde 12(alde) · 1 ml injectionAlde Medi Impex · MRP ₹49.50
  3. ₹78.61/mlTopnerve Plus · 2 ml injectionVasu Organics · MRP ₹157.22
  4. ₹109.24/mlTopnerve · 1 ml injectionVasu Organics · MRP ₹109.24
  5. ₹142.93/mlIntoto Plus · 1 ml injectionVasu Organics · MRP ₹142.93

Multivitamins Without Minerals Drops

13 packs, ₹1.00 to ₹5.13 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹1.00/mlVita Sip · 15 ml dropsMorepen Laboratories · MRP ₹15.00
  2. ₹1.71/mlStayong · 30 ml dropsStallion Laboratories · MRP ₹51.28
  3. ₹2.18/mlAbdec Forte · 15 ml dropsGoapptiv · MRP ₹32.77
  4. ₹2.80/mlVitatop · 15 ml dropsNoel Pharmaceuticals · MRP ₹42.00
  5. ₹3.09/mlVitalife (Life Line) · 30 ml dropsLife Line Biotech · MRP ₹92.63
  6. ₹3.28/mlAmcoz · 30 ml dropsDr. Johns Laboratories · MRP ₹98.44
  7. ₹3.60/mlCadbe · 15 ml dropsCachet Pharmaceuticals · MRP ₹54.00
  8. ₹3.75/mlAbdec · 15 ml dropsGoapptiv · MRP ₹56.30
  9. ₹3.85/mlVisyneral · 15 ml dropsUsv · MRP ₹57.75
  10. ₹4.69/mlFultos · 15 ml dropsShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹70.30
  11. ₹4.69/mlVplex · 15 ml dropsAlkem Laboratories · MRP ₹70.30
  12. ₹4.80/mlAldevit · 15 ml dropsAlde Medi Impex · MRP ₹72.00
The other 1 by price per ml
  1. ₹5.13/mlOrovit · 15 ml dropsBiomiicron Pharmaceuticals · MRP ₹77.00

Multivitamins Without Minerals Softgel Capsule

10 packs, ₹4.73 to ₹53.40 per unit.

  1. ₹4.73/unitReboot M · 10 softgel capsuleAbbott Healthcare · MRP ₹47.30
  2. ₹10.70/unitZenovit (Zen Lab) · 10 softgel capsuleZen Labs India · MRP ₹107.00
  3. ₹13.20/unitEvablis · 15 softgel capsuleMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹198.00
  4. ₹13.56/unitNeurobex-Sg · 15 softgel capsuleIndswift Laboratories · MRP ₹203.42
  5. ₹14.23/unitMyfocoly · 10 softgel capsuleViatris · MRP ₹142.31
  6. ₹22.25/unitK Berry · 10 softgel capsuleMedopharm · MRP ₹222.46
  7. ₹24.38/unitB2D · 10 softgel capsuleWonset Health Care · MRP ₹243.75
  8. ₹29.08/unitIntafol D · 10 softgel capsuleIntas Pharmaceuticals · MRP ₹290.80
  9. ₹31.14/unitPrivitamix · 10 softgel capsuleMova Pharmaceuticals · MRP ₹311.44
  10. ₹53.40/unitCalgrow · 10 softgel capsuleAareen Healthcare · MRP ₹534.00

Multivitamins Without Minerals Suspension

3 packs, ₹0.73 to ₹0.87 per ml.

  1. ₹0.73/mlSiliplex · 100 ml suspensionHi Tec Pharmaceuticals · MRP ₹72.88
  2. ₹0.73/mlXvit · 150 ml suspensionJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹110.00
  3. ₹0.87/mlAbdec · 200 ml suspensionGoapptiv · MRP ₹173.40

Multivitamins Without Minerals Softgel

1 pack, ₹35.00 per unit.

  1. ₹35.00/unitAppledaz · 10 softgelRonyd Health Care · MRP ₹350.00

Multivitamins Without Minerals Tablet 150 mg

1 pack, ₹9.47 per tablet.

  1. ₹9.47/tabletBenthai · 10 tabletMova Pharmaceuticals · MRP ₹94.68

Multivitamins Without Minerals Softgel Capsule 400 mg

1 pack, ₹17.50 per unit.

  1. ₹17.50/unitCutee · 10 softgel capsuleTalent India · MRP ₹175.00

Multivitamins Without Minerals Oral Liquid

1 pack, ₹0.44 per ml.

  1. ₹0.44/mlDelvit · 110 ml oral liquidP &B Laboratories · MRP ₹48.21

Multivitamins Without Minerals Injection 12/0.7 Mg/2500 mcg

1 pack, ₹2.58 per unit.

  1. ₹2.58/unitEldervit · 12 mg injectionElder Projects · MRP ₹30.94

Multivitamins Without Minerals Dry Syrup

1 pack, ₹1.93 per ml.

  1. ₹1.93/mlEnbifol Z · 60 ml dry syrupNavil Laboratories · MRP ₹116.00

Multivitamins Without Minerals Granules

1 pack, ₹1.72 per g.

  1. ₹1.72/gFultos · 250 gm granulesShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹430.00

Multivitamins Without Minerals Paint

1 pack, ₹4.59 per ml.

  1. ₹4.59/mlg Folvin Mouth · 10 ml paintShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹45.94

Multivitamins Without Minerals Capsule 1 mg

1 pack, ₹17.15 per capsule.

  1. ₹17.15/capsuleNeuben · 10 capsuleIcon Lifesciences · MRP ₹171.50

Multivitamins Without Minerals Oral Powder

1 pack, ₹1.48 per g.

  1. ₹1.48/gNutrimune Plus · 200 gm oral powderCipla · MRP ₹296.61

Multivitamins Without Minerals Softules

1 pack, ₹2.06 per unit.

  1. ₹2.06/unitVitachamp · 10 softulesCadila Pharmaceuticals · MRP ₹20.62

Multivitamins Without Minerals Capsule 3 gm

1 pack, ₹22.50 per capsule.

  1. ₹22.50/capsuleVitap · 10 capsuleIntag Remedies · MRP ₹225.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.