Medicines / Molecules / Multivitamin + Protein
Multivitamin + ProteinEvery pack, by price.
54 packs of Multivitamin + Protein on NPPA's price list for July 2026: 36 brands from 27 companies, in 8 forms and strengths.
- Packs
- 54
- Brands
- 36
- Companies
- 27
- Forms and strengths
- 8
- Price-controlled packs
- 0 of 54
Packs, lowest price per unit first
Multivitamin + Protein Oral Powder
43 packs, ₹0.07 to ₹3.67 per g. The 12 lowest per g come first.
- ₹0.07/gProtilab · 200 gm oral powderLaborate Pharmaceutical · MRP ₹14.00
- ₹0.22/gProva · 200 gm oral powderCadila Pharmaceuticals · MRP ₹44.80
- ₹0.31/gSunvital EZ · 105 gm oral powderST Morrison · MRP ₹32.30
- ₹0.36/gVizaprot · 200 gm oral powderLeeford Healthcare · MRP ₹72.22
- ₹0.62/gEasifud · 500 gm oral powderRaptakos Brett & Co · MRP ₹309.00
- ₹0.67/gProkem (Cubit) · 200 gm oral powderCubit Healthcare · MRP ₹134.10
- ₹0.68/gGlorik · 200 gm oral powderZee Laboratories · MRP ₹135.00
- ₹0.75/gEvapro · 200 gm oral powderWockhardt · MRP ₹150.00
- ₹0.77/gEasifud · 400 gm oral powderRaptakos Brett & Co · MRP ₹309.00
- ₹0.79/gProgem · 200 gm oral powderPulse Pharmaceuticals · MRP ₹158.47
- ₹0.88/gNutiactiv · 200 gm oral powderLeeford Healthcare · MRP ₹175.00
- ₹0.88/gProco · 200 gm oral powderDr. Johns Laboratories · MRP ₹175.00
The other 31 by price per g
- ₹0.88/gVizaprot · 200 gm oral powderLeeford Healthcare · MRP ₹175.00
- ₹0.93/gNutiactiv · 200 gm oral powderLeeford Healthcare · MRP ₹185.00
- ₹1.00/gGenpro · 200 gm oral powderThemis Medicare · MRP ₹199.03
- ₹1.18/gVizaprot Dha · 200 gm oral powderLeeford Healthcare · MRP ₹235.00
- ₹1.20/gSspro · 200 gm oral powderWinsome Lab · MRP ₹240.00
- ₹1.26/gPulmo Plus · 100 gm oral powderBritish Biological · MRP ₹126.31
- ₹1.36/gProtivista · 200 gm oral powderCadila Pharmaceuticals · MRP ₹271.00
- ₹1.37/gPulmocare · 400 gm oral powderBritish Biological · MRP ₹548.00
- ₹1.38/gPediajoy · 200 gm oral powderElder Projects · MRP ₹275.01
- ₹1.38/gProbetes(bal) · 200 gm oral powderBal Pharma · MRP ₹275.00
- ₹1.40/gWisetin PL · 200 gm oral powderAurz Pharmaceuticals · MRP ₹280.00
- ₹1.41/gPulmo Plus · 200 gm oral powderBritish Biological · MRP ₹281.00
- ₹1.41/gPulmo Plus · 200 gm oral powderBritish Biological · MRP ₹281.00
- ₹1.43/gColred · 200 gm oral powderBritish Biological · MRP ₹286.00
- ₹1.43/gXtra g · 200 gm oral powderMeditia Labs · MRP ₹285.00
- ₹1.45/gSimilac MT · 200 gm oral powderAbbott Healthcare · MRP ₹290.00
- ₹1.45/gSimilac MT · 400 gm oral powderAbbott Healthcare · MRP ₹580.00
- ₹1.45/gSimilac MT · 400 gm oral powderAbbott Healthcare · MRP ₹580.00
- ₹1.45/gSimilac MT · 400 gm oral powderAbbott Healthcare · MRP ₹580.00
- ₹1.45/gSimilac MT · 400 gm oral powderAbbott Healthcare · MRP ₹580.00
- ₹1.50/gD.d.vita · 200 gm oral powderD D Pharmaceuticals · MRP ₹299.00
- ₹1.55/gPulmocare · 200 gm oral powderBritish Biological · MRP ₹310.00
- ₹1.90/gProtilab · 200 gm oral powderLaborate Pharmaceutical · MRP ₹379.00
- ₹1.93/gKabisure · 200 gm oral powderFresenius Kabi India · MRP ₹386.00
- ₹1.93/gProtone DM · 200 gm oral powderAristo Pharmaceuticals · MRP ₹385.00
- ₹2.09/gProco · 200 gm oral powderDr. Johns Laboratories · MRP ₹417.60
- ₹2.10/gMilkovina DF · 200 gm oral powderPrimus Remedies · MRP ₹419.91
- ₹2.38/gProtilab · 200 gm oral powderLaborate Pharmaceutical · MRP ₹475.00
- ₹2.66/gPronutrial · 100 gm oral powderInvision Medi Sciences · MRP ₹266.34
- ₹2.74/gPulmocare · 200 gm oral powderBritish Biological · MRP ₹548.00
- ₹3.67/gSignipro 63 · 200 gm oral powderSignity Pharmaceuticals · MRP ₹733.00
Multivitamin + Protein Syrup
5 packs, ₹0.34 to ₹1.35 per ml.
- ₹0.34/mlZincoglobin · 200 ml syrupZee Laboratories · MRP ₹68.00
- ₹0.50/mlProvit(mdc) · 200 ml syrupM D C Pharmaceuticals · MRP ₹99.00
- ₹0.70/mlAmv Gold · 200 ml syrupZovaitalia Bio Tech · MRP ₹140.00
- ₹0.72/mlProva · 200 ml syrupCadila Pharmaceuticals · MRP ₹144.05
- ₹1.35/mlProlax (M.d.c.pharmaceuticals) · 100 ml syrupM D C Pharmaceuticals · MRP ₹135.00
Multivitamin + Protein Capsule
1 pack, ₹6.90 per capsule.
- ₹6.90/capsuleEvaglow Dha · 15 capsuleOlcare · MRP ₹103.50
Multivitamin + Protein Tablet SR 200 mg
1 pack, ₹45.38 per tablet.
- ₹45.38/tabletGenpro · 10 tablet srThemis Medicare · MRP ₹453.75
Multivitamin + Protein Tablet SR 300 mg
1 pack, ₹68.06 per tablet.
- ₹68.06/tabletGenpro · 10 tablet srThemis Medicare · MRP ₹680.62
Multivitamin + Protein Oral Liquid
1 pack, ₹0.57 per ml.
- ₹0.57/mlGenprot · 200 ml oral liquidCadila Pharmaceuticals · MRP ₹113.47
Multivitamin + Protein Tablet
1 pack, ₹6.90 per tablet.
- ₹6.90/tabletProvit (M.d.c Pharmaceuticals) · 10 tabletM D C Pharmaceuticals · MRP ₹69.00
Multivitamin + Protein Granules
1 pack, ₹0.68 per g.
- ₹0.68/gZincoglobin · 200 gm granulesZee Laboratories · MRP ₹135.00
Companies marketing it
- British Biological7 packs
- Leeford Healthcare5 packs
- Abbott5 packs
- Cadila Pharmaceuticals4 packs
- Themis Medicare3 packs
- Zee Laboratories3 packs
- M D C Pharmaceuticals3 packs
- Laborate Pharmaceutical3 packs
- Raptakos Brett & Co2 packs
- Dr. Johns Laboratories2 packs
- Zovaitalia Bio Tech1 pack
- D D Pharmaceuticals1 pack
- Olcare1 pack
- Wockhardt1 pack
- Fresenius Kabi India1 pack
- Primus Remedies1 pack
- Elder Projects1 pack
- Bal Pharma1 pack
- Pulse Pharmaceuticals1 pack
- Cubit Healthcare1 pack
- Invision Medi Sciences1 pack
- Aristo1 pack
- Signity Pharmaceuticals1 pack
- Winsome Lab1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.