Medicines / Molecules / Moxifloxacin + Prednisolone
Moxifloxacin + PrednisoloneEvery pack, by price.
14 packs of Moxifloxacin + Prednisolone on NPPA's price list for July 2026: 12 brands from 12 companies, in 8 forms and strengths.
- Packs
- 14
- Brands
- 12
- Companies
- 12
- Forms and strengths
- 8
- Price-controlled packs
- 0 of 14
Packs, lowest price per unit first
Moxifloxacin + Prednisolone Eye Drops 0.5/1 %
5 packs, ₹2.60 to ₹25.60 per ml.
- ₹2.60/mlOmnacortil M · 5 ml eye dropsMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹13.00
- ₹7.03/mlOccumox P · 5 ml eye dropsSunways (India) · MRP ₹35.16
- ₹21.38/mlFloxi Pred Plus · 5 ml eye dropsMediserch Pharmaceutical · MRP ₹106.88
- ₹22.00/mlSenzmox P · 5 ml eye dropsSenses Pharmaceuticals · MRP ₹110.00
- ₹25.60/mlMlobe PD · 5 ml eye dropsSapient · MRP ₹128.00
Moxifloxacin + Prednisolone Eye Drops
3 packs, ₹2.91 to ₹16.25 per ml.
- ₹2.91/mlMoxipred · 5 ml eye dropsPharmtak · MRP ₹14.57
- ₹10.30/mlMoftrex · 10 ml eye dropsZee Laboratories · MRP ₹103.00
- ₹16.25/mlMoxifur P · 5 ml eye dropsAppsamy Ocular Devices · MRP ₹81.25
Moxifloxacin + Prednisolone Eye Drops 0.5/0.5 %
1 pack, ₹10.67 per ml.
- ₹10.67/mlApdrops PD · 5 ml eye dropsAjanta Pharma · MRP ₹53.35
Moxifloxacin + Prednisolone Eye Drops 5/10 mg
1 pack, ₹5.34 per ml.
- ₹5.34/mlApdrops PD · 10 ml eye dropsAjanta Pharma · MRP ₹53.35
Moxifloxacin + Prednisolone Ear Drops 0.5/1 %
1 pack, ₹16.87 per ml.
- ₹16.87/mlMO 4 PD · 5 ml ear dropsNri Vision Care · MRP ₹84.37
Moxifloxacin + Prednisolone Eye Drops 0.5/0.1 %
1 pack, ₹20.87 per ml.
- ₹20.87/mlMoxifax P · 5 ml eye dropsOptho Remedies · MRP ₹104.36
Moxifloxacin + Prednisolone Drops 0.5/1 %
1 pack, ₹27.43 per ml.
- ₹27.43/mlRaymoxip · 5 ml dropsRaymed Pharmaceuticals · MRP ₹137.16
Moxifloxacin + Prednisolone Drops 0.5/0.1 %
1 pack, ₹10.31 per ml.
- ₹10.31/mlSenzmox P · 10 ml dropsSenses Pharmaceuticals · MRP ₹103.13
Companies marketing it
- Ajanta Pharma2 packs
- Senses Pharmaceuticals2 packs
- Mediserch Pharmaceutical1 pack
- Sapient1 pack
- Nri Vision Care1 pack
- Zee Laboratories1 pack
- Optho Remedies1 pack
- Appsamy Ocular Devices1 pack
- Pharmtak1 pack
- Sunways (India)1 pack
- Macleods Pharmaceuticals1 pack
- Raymed Pharmaceuticals1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.