Medicines / Molecules / Moxifloxacin + Difluprednate

Moxifloxacin + DifluprednateEvery pack, by price.

7 packs of Moxifloxacin + Difluprednate on NPPA's price list for July 2026: 7 brands from 5 companies, in 5 forms and strengths.

Packs
7
Brands
7
Companies
5
Forms and strengths
5
Price-controlled packs
0 of 7

Packs, lowest price per unit first

Moxifloxacin + Difluprednate Eye Drops 0.5/0.05 %

3 packs, ₹20.42 to ₹54.00 per ml.

  1. ₹20.42/mlPyrimon DF · 5 ml eye dropsFDC · MRP ₹102.09
  2. ₹35.60/mlMoxinix DF · 5 ml eye dropsPhoenix Lifesciences · MRP ₹178.00
  3. ₹54.00/mlMilflox DF · 5 ml eye dropsSun Pharma Laboratories · MRP ₹270.00

Moxifloxacin + Difluprednate Drops 0.5/0.05 %

1 pack, ₹56.60 per ml.

  1. ₹56.60/mlDiflumox · 5 ml dropsAjanta Pharma · MRP ₹283.00

Moxifloxacin + Difluprednate Eye Drops 5/0.5 mg

1 pack, ₹19.80 per ml.

  1. ₹19.80/mlMosi DF · 5 ml eye dropsFDC · MRP ₹99.00

Moxifloxacin + Difluprednate Drops 0.5 mg

1 pack, ₹1.35 per ml.

  1. ₹1.35/mlPyrimox DF · 10 ml dropsFDC · MRP ₹13.50

Moxifloxacin + Difluprednate Eye Drops

1 pack, ₹30.80 per ml.

  1. ₹30.80/mlVisioquin DF · 5 ml eye dropsAsta Vision Care · MRP ₹154.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.