Medicines / Molecules / Montelukast + Levocetirizine

Montelukast + LevocetirizineEvery pack, by price.

651 packs of Montelukast + Levocetirizine on NPPA's price list for July 2026: 408 brands from 293 companies, in 24 forms and strengths.

Packs
651
Brands
408
Companies
293
Forms and strengths
24
Price-controlled packs
0 of 651

Packs, lowest price per unit first

Montelukast + Levocetirizine Tablet 10/5 mg

287 packs, ₹1.30 to ₹35.75 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹1.30/tabletAgicet LC · 10 tabletIndswift Laboratories · MRP ₹13.00
  2. ₹1.35/tabletLevocus · 10 tabletKloster Pharmaceuticals · MRP ₹13.50
  3. ₹1.49/tabletRhicet M · 10 tabletHetero Healthcare · MRP ₹14.85
  4. ₹1.73/tabletMonocet LC · 10 tabletIndswift Laboratories · MRP ₹17.25
  5. ₹2.06/tabletMoncast l · 10 tabletGalpha Laboratories · MRP ₹20.62
  6. ₹2.18/tabletMontecept l · 10 tabletConcept Biosciences · MRP ₹21.78
  7. ₹3.75/tabletComcet M · 10 tabletLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹37.50
  8. ₹4.10/tabletCeriz l Mont · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹41.00
  9. ₹4.13/tabletEcokast l · 15 tabletVotary Laboratories · MRP ₹62.00
  10. ₹4.50/tabletLevorize M · 10 tabletJarun Pharmaceuticals · MRP ₹45.00
  11. ₹4.80/tabletAlcet M · 10 tabletSunij Pharma · MRP ₹47.95
  12. ₹4.91/tabletl Dio 1 M · 10 tabletUnison Pharmaceuticals · MRP ₹49.10
The next 48 by price per tablet
  1. ₹4.96/tabletLcara · 10 tabletDakshinamurti Pharma · MRP ₹49.59
  2. ₹5.15/tabletEcomont l · 10 tabletVotary Laboratories · MRP ₹51.50
  3. ₹6.00/tabletMontina l · 10 tabletAristo Pharmaceuticals · MRP ₹60.00
  4. ₹6.50/tabletLocet M · 10 tabletWinsome Lab · MRP ₹65.00
  5. ₹6.70/tabletKastimin · 10 tabletShankus Acme Pharma · MRP ₹66.96
  6. ₹7.00/tabletLevotac M · 10 tabletSeagull Pharma · MRP ₹69.99
  7. ₹7.03/tabletAlmokast · 10 tabletCurewin Pharmaceuticals · MRP ₹70.31
  8. ₹7.03/tabletMoleben · 10 tabletLeben Laboratories · MRP ₹70.31
  9. ₹7.14/tabletEkast l · 15 tabletEmtreat Pharmaceuticals · MRP ₹107.15
  10. ₹7.20/tabletLevorize M · 10 tabletJarun Pharmaceuticals · MRP ₹72.00
  11. ₹7.22/tabletVibglow M Plus · 10 tabletNovartis India · MRP ₹72.19
  12. ₹7.30/tabletAirmont LC · 10 tabletLeo Life Science · MRP ₹73.00
  13. ₹7.30/tabletLevosiz M · 15 tabletSystopic Laboratories · MRP ₹109.50
  14. ₹7.50/tabletLevozet M · 10 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹75.00
  15. ₹7.50/tabletMontlevo · 10 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹75.00
  16. ₹7.50/tabletMontlevo · 15 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹112.50
  17. ₹7.73/tabletRhinomont · 10 tabletManeesh Pharmaceuticals · MRP ₹77.34
  18. ₹7.78/tabletMonet LC · 10 tabletMapra Laboratories · MRP ₹77.81
  19. ₹7.99/tabletNucez MC · 10 tabletST Morrison · MRP ₹79.90
  20. ₹8.00/tabletMontikag l · 10 tabletEskag Pharma · MRP ₹80.00
  21. ₹8.00/tabletSymkast LC · 10 tabletSymbiotic Drugs · MRP ₹80.00
  22. ₹8.10/tabletCiz MT Kid · 10 tabletST Morrison · MRP ₹81.00
  23. ₹8.14/tabletVilargy · 10 tabletVilco Laboratories · MRP ₹81.38
  24. ₹8.20/tabletKoltus M · 10 tabletAptus Pharma · MRP ₹81.99
  25. ₹8.25/tabletRelikast LC · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹82.50
  26. ₹8.40/tabletCcgesic M · 10 tabletSterkem · MRP ₹84.00
  27. ₹8.44/tabletEcokast l · 15 tabletVotary Laboratories · MRP ₹126.56
  28. ₹8.44/tabletGokast BL · 10 tabletAareen Healthcare · MRP ₹84.44
  29. ₹8.44/tabletMasigla LC · 10 tabletCadomed Pharmaceuticals India · MRP ₹84.38
  30. ₹8.44/tabletMont LC · 10 tabletWest Coast Pharma Works · MRP ₹84.38
  31. ₹8.44/tabletMontina l · 10 tabletAristo Pharmaceuticals · MRP ₹84.37
  32. ₹8.70/tabletCysmont LC · 10 tabletMars Theraputics & Chemicals · MRP ₹87.00
  33. ₹8.78/tabletOdlm · 10 tabletThemis Medicare · MRP ₹87.83
  34. ₹8.80/tabletFormicet LM · 10 tabletGroup Pharmaceuticals · MRP ₹88.00
  35. ₹8.81/tabletCetwet M · 10 tabletCadell Health Care · MRP ₹88.13
  36. ₹8.86/tabletNectar · 10 tabletBharat Serums & Vaccines · MRP ₹88.59
  37. ₹8.90/tabletBorox M · 10 tabletBiomax Biotechnics · MRP ₹89.00
  38. ₹8.90/tabletLazine M · 10 tabletHetero Healthcare · MRP ₹89.00
  39. ₹8.91/tabletLemoleb · 10 tabletLeben Laboratories · MRP ₹89.06
  40. ₹8.91/tabletZinekast · 10 tabletElixia Life Sciences · MRP ₹89.06
  41. ₹8.95/tabletSolitair · 10 tabletBlue Cross Laboratories · MRP ₹89.50
  42. ₹8.96/tabletZycet LM · 10 tabletMonichem Healthcare · MRP ₹89.63
  43. ₹8.99/tabletMonizin-L · 10 tabletZee Laboratories · MRP ₹89.90
  44. ₹9.03/tabletAlday Duo · 10 tabletSH Pharmaceuticals · MRP ₹90.34
  45. ₹9.04/tabletIbalert M · 10 tabletIndiabulls Pharmaceuticals · MRP ₹90.36
  46. ₹9.09/tabletMytecit l · 10 tabletViatris · MRP ₹90.90
  47. ₹9.09/tabletRekmont LC · 10 tabletRekvina Pharmaceuticals · MRP ₹90.94
  48. ₹9.20/tabletBingo M · 10 tabletNextgen Health Care · MRP ₹92.00

Montelukast + Levocetirizine Syrup 4/2.5 mg

99 packs, ₹0.23 to ₹2.88 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹0.23/mlAlexcet LM · 60 ml syrupGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹13.50
  2. ₹0.42/mlMtn LC · 60 ml syrupElder Labs · MRP ₹25.20
  3. ₹0.93/mlCetmoon LC · 60 ml syrupMoonstar Lifecare · MRP ₹56.00
  4. ₹0.94/mlSetflu M · 100 ml syrupAlonsoa Life Sciences · MRP ₹93.75
  5. ₹0.95/mlMontral · 30 ml syrupMicro Labs · MRP ₹28.37
  6. ₹1.00/mlLemoleb · 30 ml syrupLeben Laboratories · MRP ₹30.00
  7. ₹1.03/mlLemoleb · 60 ml syrupLeben Laboratories · MRP ₹61.69
  8. ₹1.03/mlMondeo LC · 60 ml syrupInvision Medi Sciences · MRP ₹61.70
  9. ₹1.04/mlLevoler M · 60 ml syrupLividus Pharma · MRP ₹62.51
  10. ₹1.07/mlAxcet M · 60 ml syrupAurz Pharmaceuticals · MRP ₹64.45
  11. ₹1.08/mlCysmont LC · 60 ml syrupMars Theraputics & Chemicals · MRP ₹64.69
  12. ₹1.09/mlCetchem M · 60 ml syrupBrochem Healthcare · MRP ₹65.18
The next 48 by price per ml
  1. ₹1.17/mlMoleben · 60 ml syrupLeben Laboratories · MRP ₹70.31
  2. ₹1.17/mlMontas l · 30 ml syrupIntas Pharmaceuticals · MRP ₹35.00
  3. ₹1.17/mlXl-Mont · 60 ml syrupDWD Pharmaceuticals · MRP ₹70.00
  4. ₹1.19/mlElate M · 30 ml syrupLupin · MRP ₹35.71
  5. ₹1.19/mlMontas l · 60 ml syrupIntas Pharmaceuticals · MRP ₹71.25
  6. ₹1.20/mlLevocus P · 60 ml syrupKloster Pharmaceuticals · MRP ₹72.19
  7. ₹1.25/mlLevotac M · 60 ml syrupSeagull Pharma · MRP ₹75.00
  8. ₹1.25/mlMtnl · 60 ml syrupCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹74.81
  9. ₹1.25/mlSpiromont l · 60 ml syrupKoye Pharmaceuticals · MRP ₹75.00
  10. ₹1.30/mlMontostat · 60 ml syrupBio Warriors Pharmaceuticals · MRP ₹78.27
  11. ₹1.33/mlMontikag l · 60 ml syrupEskag Pharma · MRP ₹80.00
  12. ₹1.36/mlRekmont LC · 60 ml syrupRekvina Pharmaceuticals · MRP ₹81.56
  13. ₹1.37/mlViznil · 60 ml syrupIndi Pharma · MRP ₹82.40
  14. ₹1.39/mlMotel · 60 ml syrupRavian Pharmaceuticals · MRP ₹83.50
  15. ₹1.39/mlMucorin · 60 ml syrupEmbiotic Lab · MRP ₹83.53
  16. ₹1.41/mlMontina l · 60 ml syrupAristo Pharmaceuticals · MRP ₹84.37
  17. ₹1.44/mlMontey l · 60 ml syrupFinecure Pharmaceuticals · MRP ₹86.25
  18. ₹1.46/mlAcolate M · 60 ml syrupGujarat Terce Laboratories · MRP ₹87.50
  19. ₹1.48/mlJotair l · 60 ml syrupDr. Johns Laboratories · MRP ₹89.06
  20. ₹1.48/mlMinolast · 60 ml syrupLeeford Healthcare · MRP ₹89.00
  21. ₹1.48/mlRelikast LC · 60 ml syrupLeeford Healthcare · MRP ₹89.00
  22. ₹1.51/mlLecy M · 60 ml syrupBennet Pharmaceuticals · MRP ₹90.75
  23. ₹1.52/mlEmgikast l · 60 ml syrupMackenzie Pharmaceuticals · MRP ₹91.00
  24. ₹1.53/mlAct LM · 60 ml syrupCaplet India · MRP ₹91.97
  25. ₹1.53/mlLcz Mont · 60 ml syrupRapross Pharmaceuticals · MRP ₹91.88
  26. ₹1.53/mlMaxtra LM · 30 ml syrupZuventus Healthcare · MRP ₹45.90
  27. ₹1.54/mlSkyryl M · 60 ml syrupSkymax Laboratories · MRP ₹92.50
  28. ₹1.55/mlCetsig M · 60 ml syrupSignova Pharma · MRP ₹92.81
  29. ₹1.55/mlDelcon LM · 60 ml syrupAurobindo Pharmaceuticals · MRP ₹92.81
  30. ₹1.56/ml1 AL M · 60 ml syrupFDC · MRP ₹93.56
  31. ₹1.56/mlMontisan · 60 ml syrupSanatra Health Care · MRP ₹93.75
  32. ₹1.58/mlMontelar · 60 ml syrupLark Laboratories · MRP ₹95.00
  33. ₹1.59/mlRem CC LM · 60 ml syrupKarnataka Antibiotics & Pharmaceuticals Ltd(kapl) · MRP ₹95.63
  34. ₹1.60/mlLevotryl M · 60 ml syrupMercury Laboratories · MRP ₹96.00
  35. ₹1.60/mlMontikag l · 30 ml syrupEskag Pharma · MRP ₹48.00
  36. ₹1.62/mlElzin M · 60 ml syrupBueno Salud Care India · MRP ₹97.00
  37. ₹1.63/mlLonast M · 60 ml syrupShine Pharmaceuticals · MRP ₹98.06
  38. ₹1.65/mlLivoscope · 60 ml syrupNarankaa Pharma · MRP ₹99.00
  39. ₹1.66/mlAlday Duo · 60 ml syrupSH Pharmaceuticals · MRP ₹99.70
  40. ₹1.66/mlRem CC LM · 30 ml syrupKarnataka Antibiotics & Pharmaceuticals Ltd(kapl) · MRP ₹49.69
  41. ₹1.69/mlLeeds · 60 ml syrupJuggat Pharma · MRP ₹101.50
  42. ₹1.69/mlMonet LC · 30 ml syrupMapra Laboratories · MRP ₹50.62
  43. ₹1.69/mlMontina l · 30 ml syrupAristo Pharmaceuticals · MRP ₹50.62
  44. ₹1.70/mlCetalore M · 60 ml syrupKLM Laboratories · MRP ₹102.19
  45. ₹1.70/mlLevozet M · 60 ml syrupCadila Pharmaceuticals · MRP ₹102.19
  46. ₹1.73/mlFlucold Clear · 60 ml syrupWallace Pharmaceuticals · MRP ₹104.00
  47. ₹1.75/mlLasma LC · 60 ml syrupApex Laboratories · MRP ₹105.00
  48. ₹1.79/mlErgomont l · 60 ml syrupErgos Life Sciences · MRP ₹107.20

Montelukast + Levocetirizine Tablet

99 packs, ₹1.83 to ₹34.85 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹1.83/tabletMontilab LC · 10 tabletLaborate Pharmaceutical · MRP ₹18.30
  2. ₹2.01/tabletCetritreat · 10 tabletSmartway Wellness · MRP ₹20.05
  3. ₹2.80/tabletBenzocet · 10 tabletNexa Wellness · MRP ₹28.00
  4. ₹3.99/tabletCiz Cold · 10 tabletST Morrison · MRP ₹39.90
  5. ₹4.60/tabletHistoxit LM · 10 tabletRemember India Medicos · MRP ₹46.00
  6. ₹4.60/tabletPurecet · 10 tabletAltius Pharmaceuticals · MRP ₹46.00
  7. ₹4.99/tabletComcef M · 10 tabletLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹49.91
  8. ₹5.20/tabletLoc M · 10 tabletPatson Laboratories · MRP ₹52.00
  9. ₹5.59/tabletLevovam · 10 tabletRhine Biogenics · MRP ₹55.93
  10. ₹5.95/tabletMoshal · 10 tabletST Morrison · MRP ₹59.50
  11. ₹6.00/tabletPurecet M · 10 tabletAltius Pharmaceuticals · MRP ₹60.00
  12. ₹6.25/tabletCtzlm · 10 tabletIntra Labs · MRP ₹62.50
The next 48 by price per tablet
  1. ₹6.50/tabletMontufast LC · 10 tabletInvision Medi Sciences · MRP ₹65.00
  2. ₹6.70/tabletMonfact l · 10 tabletTripada Lifecare · MRP ₹66.96
  3. ₹6.70/tabletMontilac · 10 tabletMedicross Pharmaceuticals · MRP ₹67.00
  4. ₹6.90/tabletWinkast l Kid · 10 tabletIntra Life · MRP ₹69.00
  5. ₹7.03/tabletTencol M · 10 tabletMypher Pharmaceuticals · MRP ₹70.31
  6. ₹7.10/tabletFloramin M · 10 tabletBestochem Formulations · MRP ₹70.96
  7. ₹7.10/tabletLevohist M · 10 tabletAcme Pharmaceuticals · MRP ₹71.03
  8. ₹7.22/tabletMonteprl LC Kid · 10 tabletPristine Pearl Pharma · MRP ₹72.19
  9. ₹7.23/tabletLdoc M · 10 tabletIzng Pharmaceuticals · MRP ₹72.31
  10. ₹7.32/tabletLevoler M Kid · 10 tabletLividus Pharma · MRP ₹73.22
  11. ₹7.69/tabletVoltriz M · 10 tabletKamron Laboratories · MRP ₹76.88
  12. ₹7.81/tabletMaxcet M · 15 tabletOzone Pharmaceuticals · MRP ₹117.19
  13. ₹7.90/tabletLemak M · 10 tabletAdmak Pharmaceuticals · MRP ₹79.00
  14. ₹8.00/tabletLoc M · 10 tabletPatson Laboratories · MRP ₹80.00
  15. ₹8.04/tabletMonogen LC · 10 tabletGenfo Bioceuticals · MRP ₹80.36
  16. ₹8.30/tabletLE One M · 10 tabletAcron Pharmaceuticals · MRP ₹83.00
  17. ₹8.40/tabletLevos M · 10 tabletSkymax Laboratories · MRP ₹84.00
  18. ₹8.44/tabletBenzocet M · 10 tabletNexa Wellness · MRP ₹84.37
  19. ₹8.66/tabletPuma Cet M · 10 tabletGentech Healtcare · MRP ₹86.63
  20. ₹9.14/tabletMonteglan l · 10 tabletGland Pharma · MRP ₹91.42
  21. ₹9.23/tabletLevovam · 10 tabletRhine Biogenics · MRP ₹92.30
  22. ₹9.28/tabletl Montor · 10 tabletAviator Life Science · MRP ₹92.81
  23. ₹9.28/tabletLivoscope · 10 tabletNarankaa Pharma · MRP ₹92.81
  24. ₹9.28/tabletSedam LC · 10 tabletMcastro Pharma · MRP ₹92.81
  25. ₹9.33/tabletMonteday LC · 10 tabletInvision Medi Sciences · MRP ₹93.32
  26. ₹9.50/tabletBronkoff · 10 tabletKontest Chemicals · MRP ₹95.00
  27. ₹9.53/tabletWinkast l · 10 tabletIntra Life · MRP ₹95.29
  28. ₹9.55/tabletMoshal · 10 tabletST Morrison · MRP ₹95.50
  29. ₹9.80/tabletMontl · 10 tabletOlcare · MRP ₹98.00
  30. ₹9.90/tabletBilspry LM · 10 tabletMerganzer Pharma · MRP ₹99.00
  31. ₹9.90/tabletLevolor M · 10 tabletLorance Pharma · MRP ₹99.00
  32. ₹9.90/tabletMonterino · 10 tabletAstrum Healthcare · MRP ₹99.00
  33. ₹9.90/tabletMtk l · 10 tabletZee Laboratories · MRP ₹99.00
  34. ₹9.90/tabletZamont LC · 10 tabletUniza Healthcare · MRP ₹99.00
  35. ₹10.13/tabletEpimon l · 10 tabletEpione Pharmaceuticals · MRP ₹101.25
  36. ₹10.20/tabletCetaloz M · 10 tabletZyvieon Healthcare · MRP ₹102.00
  37. ₹10.73/tabletCetsig M · 10 tabletSignova Pharma · MRP ₹107.34
  38. ₹10.75/tabletMontisoft LC · 10 tabletEllora Pharma · MRP ₹107.50
  39. ₹10.78/tabletAirtel l · 10 tabletShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹107.81
  40. ₹11.16/tabletLoc M Plus · 10 tabletPatson Laboratories · MRP ₹111.61
  41. ₹11.16/tabletVotal · 10 tabletGalcare Pharmaceuticals · MRP ₹111.56
  42. ₹11.18/tabletXenacet M · 10 tabletXena Coronus Health Care · MRP ₹111.80
  43. ₹11.54/tabletMontzer LC · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹115.40
  44. ₹11.63/tabletMonoplus l · 10 tabletAjanta Pharma · MRP ₹116.25
  45. ₹11.70/tabletLcitzi M · 10 tabletMatteo Healthcare · MRP ₹117.00
  46. ₹11.72/tabletLevoit M · 10 tabletCVR Biotech · MRP ₹117.19
  47. ₹11.72/tabletMonteshine l · 10 tabletJupiter Biolabs · MRP ₹117.19
  48. ₹12.00/tabletCetritreat LM · 10 tabletSmartway Wellness · MRP ₹120.00

Montelukast + Levocetirizine Tablet 4/2.5 mg

65 packs, ₹1.35 to ₹16.16 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹1.35/tabletAlexcet LM · 10 tabletGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹13.50
  2. ₹2.60/tabletl Dio 1 M · 10 tabletUnison Pharmaceuticals · MRP ₹26.00
  3. ₹3.23/tabletl Dio 1 M · 10 tabletUnison Pharmaceuticals · MRP ₹32.34
  4. ₹3.25/tabletMedikast · 10 tabletMeditia Labs · MRP ₹32.50
  5. ₹3.74/tabletLevotac M · 10 tabletSeagull Pharma · MRP ₹37.41
  6. ₹4.13/tabletLevosiz M Kid · 10 tabletSystopic Laboratories · MRP ₹41.25
  7. ₹5.16/tabletVibglow M Plus · 10 tabletNovartis India · MRP ₹51.56
  8. ₹5.43/tabletMontello · 10 tabletAbaris Healthcare · MRP ₹54.30
  9. ₹5.71/tabletLevocet M · 10 tabletHetero Healthcare · MRP ₹57.10
  10. ₹5.90/tabletKoltus M · 10 tabletAptus Pharma · MRP ₹58.99
  11. ₹5.98/tabletTriz LM · 10 tabletIndoco Remedies · MRP ₹59.80
  12. ₹6.00/tabletLukast LC · 10 tabletStadmed · MRP ₹60.00
The next 48 by price per tablet
  1. ₹6.05/tabletMontriz Kid · 10 tabletMeridian Medicare · MRP ₹60.50
  2. ₹6.16/tabletMontelar · 10 tabletLark Laboratories · MRP ₹61.60
  3. ₹6.50/tabletMontilife Kid · 10 tabletM D C Pharmaceuticals · MRP ₹65.00
  4. ₹6.52/tabletMontgold · 10 tabletLinux Laboratories · MRP ₹65.17
  5. ₹6.56/tabletZeez M · 10 tabletAkesiss Pharma · MRP ₹65.63
  6. ₹6.86/tabletAlmont Kid · 10 tabletUnicure Remedies · MRP ₹68.63
  7. ₹6.94/tabletLasma LC · 10 tabletApex Laboratories · MRP ₹69.37
  8. ₹7.00/tabletLestar M · 10 tabletOrganic Laboratories · MRP ₹70.00
  9. ₹7.00/tabletMonticet · 10 tabletChethana Pharmaceuticals · MRP ₹70.00
  10. ₹7.03/tabletAirway l · 10 tabletIntra Labs · MRP ₹70.31
  11. ₹7.03/tabletLecope M · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹70.31
  12. ₹7.12/tabletAllercet M · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹71.20
  13. ₹7.50/tabletSetair · 10 tabletCanvarzys Healthcare · MRP ₹75.00
  14. ₹7.84/tabletMontostat · 10 tabletBio Warriors Pharmaceuticals · MRP ₹78.38
  15. ₹7.87/tabletLevotiz M · 10 tabletForgen Healthcare · MRP ₹78.69
  16. ₹7.88/tabletEmgikast l · 10 tabletMackenzie Pharmaceuticals · MRP ₹78.75
  17. ₹8.15/tabletAcolate M Kid · 10 tabletGujarat Terce Laboratories · MRP ₹81.50
  18. ₹8.20/tabletMinolast · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹82.00
  19. ₹8.24/tabletMonticope · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹82.39
  20. ₹8.25/tabletLekast Kmd · 10 tabletUnimarck Healthcare · MRP ₹82.50
  21. ₹8.53/tabletLcz Mont · 10 tabletRapross Pharmaceuticals · MRP ₹85.31
  22. ₹8.62/tabletLevokast · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹86.15
  23. ₹8.70/tabletQ.mont · 10 tabletTriton Health Care · MRP ₹87.00
  24. ₹9.06/tabletUvnil Mont · 10 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹90.55
  25. ₹9.38/tabletCriz-M · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹93.75
  26. ₹9.38/tabletl Hist Mont · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹93.75
  27. ₹9.43/tabletRinosolvin · 10 tabletIpca Laboratories · MRP ₹94.27
  28. ₹9.44/tabletActlm Kid · 10 tabletCaplet India · MRP ₹94.35
  29. ₹9.61/tabletPilzine M · 10 tabletPsychotropics India · MRP ₹96.07
  30. ₹9.73/tabletMontemac l · 10 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹97.29
  31. ₹9.84/tabletMontasma l · 10 tabletIcarus Healthcare Primus · MRP ₹98.44
  32. ₹10.06/tabletBreaze l · 10 tabletAlbert David · MRP ₹100.58
  33. ₹10.14/tabletRespicure M · 10 tabletCorona · MRP ₹101.40
  34. ₹10.40/tabletMontral · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹104.00
  35. ₹10.54/tabletRomilast l · 10 tabletRPG Life Sciences · MRP ₹105.36
  36. ₹10.70/tabletRid AR · 10 tabletCipla · MRP ₹107.00
  37. ₹11.22/tabletLevonair · 10 tabletEntod Pharmaceuticals · MRP ₹112.20
  38. ₹11.25/tabletHhlevo M · 10 tabletHegde & Hegde · MRP ₹112.50
  39. ₹11.29/tabletXyzal M · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹112.91
  40. ₹11.71/tabletMonast LC · 10 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹117.14
  41. ₹11.90/tabletMonlevo · 10 tabletFranco Indian Pharmaceuticals · MRP ₹118.97
  42. ₹11.91/tabletMahazin M · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹119.10
  43. ₹12.80/tabletl Montus · 10 tabletFourrts India Laboratories · MRP ₹128.00
  44. ₹13.21/tabletNukast · 10 tabletZuventus Healthcare · MRP ₹132.10
  45. ₹13.78/tabletAlzero M · 10 tabletIndchemie Health Specialities · MRP ₹137.81
  46. ₹14.00/tabletVentocore M · 10 tabletSaffron Formulations · MRP ₹140.00
  47. ₹14.39/tabletMontek-Lc · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹143.91
  48. ₹14.50/tabletMontisan · 10 tabletSanatra Health Care · MRP ₹145.00

Montelukast + Levocetirizine Suspension 4/2.5 mg

29 packs, ₹0.33 to ₹2.45 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹0.33/mlRhicet M · 60 ml suspensionHetero Healthcare · MRP ₹20.00
  2. ₹0.50/mlGlenmont LC · 60 ml suspensionGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹30.00
  3. ₹0.64/mlLcm(shi) · 170 ml suspensionShine Pharmaceuticals · MRP ₹108.50
  4. ₹1.21/mlDelpomont l · 60 ml suspensionAkumentis Healthcare · MRP ₹72.32
  5. ₹1.38/mlLevotac M · 30 ml suspensionSeagull Pharma · MRP ₹41.25
  6. ₹1.43/mlMonterino · 60 ml suspensionAstrum Healthcare · MRP ₹86.00
  7. ₹1.45/mlLezyncet M · 60 ml suspensionTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹86.75
  8. ₹1.45/mlUvnil Mont · 60 ml suspensionTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹86.75
  9. ₹1.48/mlCetritreat LM · 60 ml suspensionSmartway Wellness · MRP ₹89.00
  10. ₹1.52/mlAllerzero · 60 ml suspensionApple Lifescience · MRP ₹90.94
  11. ₹1.52/mlMoncitra · 60 ml suspensionTablets India · MRP ₹90.93
  12. ₹1.52/mlSalphyllin M · 60 ml suspensionLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹91.22
The other 17 by price per ml
  1. ₹1.60/mlInstalast · 60 ml suspensionAglowmed Pharmaceuticals · MRP ₹95.84
  2. ₹1.61/mlAlledel M · 60 ml suspensionDelbruk Lifescience · MRP ₹96.55
  3. ₹1.64/mlUvnil Mont · 30 ml suspensionTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹49.08
  4. ₹1.70/mlTelecet · 60 ml suspensionJupiter Pharmaceuticals · MRP ₹102.09
  5. ₹1.71/mlMonticope · 30 ml suspensionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹51.44
  6. ₹1.72/mlMonticope · 60 ml suspensionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹103.00
  7. ₹1.80/mlHhlevo M · 60 ml suspensionHegde & Hegde · MRP ₹107.81
  8. ₹1.80/mlLevokast · 60 ml suspensionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹107.70
  9. ₹1.96/mlCentiluk · 60 ml suspensionKepler Health Care · MRP ₹117.56
  10. ₹2.12/mlMonast LC · 30 ml suspensionEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹63.70
  11. ₹2.15/mll Montus · 60 ml suspensionFourrts India Laboratories · MRP ₹129.00
  12. ₹2.17/mlLevonair · 60 ml suspensionEntod Pharmaceuticals · MRP ₹130.31
  13. ₹2.18/mlTelecet · 30 ml suspensionJupiter Pharmaceuticals · MRP ₹65.48
  14. ₹2.20/mlAplev M · 30 ml suspensionAjanta Pharma · MRP ₹66.09
  15. ₹2.26/mlLezmo · 60 ml suspensionVasu Organics · MRP ₹135.87
  16. ₹2.36/mlAplev M · 60 ml suspensionAjanta Pharma · MRP ₹141.56
  17. ₹2.45/mlMontlevo · 30 ml suspensionCadila Pharmaceuticals · MRP ₹73.50

Montelukast + Levocetirizine Syrup

17 packs, ₹0.70 to ₹2.64 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹0.70/mlCetritreat · 60 ml syrupSmartway Wellness · MRP ₹42.00
  2. ₹0.70/mlVentokast LC · 30 ml syrupUniventis Medicare · MRP ₹21.09
  3. ₹1.16/mlMoshal · 60 ml syrupST Morrison · MRP ₹69.80
  4. ₹1.22/mlLevotrin M (Graf) · 60 ml syrupGraf Laboratories · MRP ₹73.00
  5. ₹1.37/mlSedam LC · 60 ml syrupMcastro Pharma · MRP ₹82.03
  6. ₹1.44/mlMonswift LC · 60 ml syrupIndswift Laboratories · MRP ₹86.63
  7. ₹1.48/mlMinolast LC · 60 ml syrupLeeford Healthcare · MRP ₹89.00
  8. ₹1.50/mlRhinam M · 30 ml syrupZorvia Healthcare · MRP ₹44.90
  9. ₹1.64/mlLzekm · 60 ml syrupHymax Healthcare · MRP ₹98.44
  10. ₹1.65/mlCitimont · 60 ml syrupAcinta Pharmaceuticals · MRP ₹99.00
  11. ₹1.72/mlEpimon l · 60 ml syrupEpione Pharmaceuticals · MRP ₹103.12
  12. ₹1.73/mlLoc M · 30 ml syrupPatson Laboratories · MRP ₹52.00
The other 5 by price per ml
  1. ₹1.97/mlNin2six · 60 ml syrupMed Manor Organics · MRP ₹118.13
  2. ₹1.98/mlLymocet M · 60 ml syrupVance & Health Pharmaceuticals · MRP ₹119.00
  3. ₹2.00/mlTriz LM · 60 ml syrupIndoco Remedies · MRP ₹120.00
  4. ₹2.40/mlMontecip LC · 60 ml syrupCipla · MRP ₹144.24
  5. ₹2.64/mlMontecip LC · 30 ml syrupCipla · MRP ₹79.33

Montelukast + Levocetirizine Syrup 10/5 mg

16 packs, ₹1.13 to ₹2.79 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹1.13/mlCetsafe M · 60 ml syrupCoxswain Healthcare · MRP ₹68.00
  2. ₹1.17/mlC Fresh LM · 60 ml syrupSmart Laboratories · MRP ₹70.00
  3. ₹1.25/mlFormicet LM · 60 ml syrupGroup Pharmaceuticals · MRP ₹75.00
  4. ₹1.41/mlHistaban M · 60 ml syrupGracious Pharmaceuticals · MRP ₹84.37
  5. ₹1.52/mlLivy M · 60 ml syrupKanad Labs · MRP ₹91.00
  6. ₹1.55/mlMonticet · 60 ml syrupChethana Pharmaceuticals · MRP ₹92.81
  7. ₹1.56/mlSymkast LC · 60 ml syrupSymbiotic Drugs · MRP ₹93.75
  8. ₹1.60/mlHisblock M · 60 ml syrupSaf Fermion · MRP ₹96.00
  9. ₹1.61/mlOdlm · 60 ml syrupThemis Medicare · MRP ₹96.42
  10. ₹1.64/mlAirtel l · 60 ml syrupShrinivas Gujarat Laboratories · MRP ₹98.44
  11. ₹1.70/mlAncer LM · 60 ml syrupBio Vitamins · MRP ₹102.00
  12. ₹1.75/mlMonast LC · 60 ml syrupEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹105.10
The other 4 by price per ml
  1. ₹2.07/mlLaveta M · 60 ml syrupAlembic · MRP ₹124.41
  2. ₹2.08/mlAllerkast · 30 ml syrupLupin · MRP ₹62.40
  3. ₹2.30/mlAlzero M · 60 ml syrupIndchemie Health Specialities · MRP ₹137.81
  4. ₹2.79/mlMontewok LC · 60 ml syrupWockhardt · MRP ₹167.17

Montelukast + Levocetirizine Tablet 5/10 mg

6 packs, ₹9.30 to ₹18.52 per tablet.

  1. ₹9.30/tabletLevocare-Mt · 10 tabletMedico Labs · MRP ₹93.00
  2. ₹9.90/tabletAlleripen l · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹99.00
  3. ₹12.00/tabletAlvomat M · 10 tabletMatias Healthcare · MRP ₹120.00
  4. ₹16.69/tabletMontas l · 15 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹250.31
  5. ₹18.52/tabletMontikast LC · 10 tabletLupin · MRP ₹185.20
  6. ₹18.52/tabletMontikast LC · 15 tabletLupin · MRP ₹277.80

Montelukast + Levocetirizine Tablet 5/2.5 mg

5 packs, ₹8.74 to ₹16.94 per tablet.

  1. ₹8.74/tabletAsthamon l · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹87.35
  2. ₹10.48/tabletMontewok LC · 10 tabletWockhardt · MRP ₹104.83
  3. ₹13.20/tabletl Montus · 10 tabletFourrts India Laboratories · MRP ₹132.00
  4. ₹15.60/tabletRomilast l · 10 tabletRPG Life Sciences · MRP ₹155.95
  5. ₹16.94/tabletOdimont LC · 15 tabletZydus Healthcare · MRP ₹254.10

Montelukast + Levocetirizine Suspension 10/5 mg

4 packs, ₹1.36 to ₹1.82 per ml.

  1. ₹1.36/mlTencol M · 60 ml suspensionMypher Pharmaceuticals · MRP ₹81.47
  2. ₹1.44/mlRzine M · 60 ml suspensionAurz Pharmaceuticals · MRP ₹86.50
  3. ₹1.52/mlCetfast M · 60 ml suspensionOmni Life Sciences · MRP ₹90.93
  4. ₹1.82/mlPhensedyl LM · 60 ml suspensionAbbott Healthcare · MRP ₹108.90

Montelukast + Levocetirizine Suspension

4 packs, ₹1.02 to ₹2.02 per ml.

  1. ₹1.02/mlLevocare-Mt · 60 ml suspensionMedico Labs · MRP ₹60.94
  2. ₹1.32/mlMahazin M (Mankind Prime) · 60 ml suspensionMankind Prime Labs · MRP ₹79.22
  3. ₹1.70/mlFenoryl M · 60 ml suspensionLibramed Pharmaceuticals · MRP ₹102.19
  4. ₹2.02/mlMonoplus l · 60 ml suspensionAjanta Pharma · MRP ₹120.94

Montelukast + Levocetirizine Syrup 2.5/4 mg

4 packs, ₹1.23 to ₹2.06 per ml.

  1. ₹1.23/mlMontaheal LC · 60 ml syrupHealing Pharma India · MRP ₹74.00
  2. ₹1.48/mlRzine MC · 60 ml syrupAurz Pharmaceuticals · MRP ₹89.06
  3. ₹1.81/mll Hist Mont · 60 ml syrupAlkem Laboratories · MRP ₹108.75
  4. ₹2.06/mlMontilex · 60 ml syrupZerico Lifesciences · MRP ₹123.75

Montelukast + Levocetirizine Tablet DT 4/2.5 mg

3 packs, ₹6.00 to ₹13.21 per tablet.

  1. ₹6.00/tabletMontina l · 10 tablet dtAristo Pharmaceuticals · MRP ₹60.00
  2. ₹9.20/tabletMontemost LC · 10 tablet dtSmart Laboratories · MRP ₹92.00
  3. ₹13.21/tabletNukast · 10 tablet dtZuventus Healthcare · MRP ₹132.10

Montelukast + Levocetirizine Oral Suspension 2.5/4 mg

2 packs, ₹0.63 to ₹2.14 per ml.

  1. ₹0.63/mlElate M · 60 ml oral suspensionLupin · MRP ₹37.95
  2. ₹2.14/mlMontikast LC · 30 ml oral suspensionLupin · MRP ₹64.30

Montelukast + Levocetirizine Oral Suspension

2 packs, ₹1.62 to ₹2.26 per ml.

  1. ₹1.62/mlMoneresp LC · 60 ml oral suspensionJB Chemicals · MRP ₹96.96
  2. ₹2.26/mlVorlevo M · 60 ml oral suspensionVasu Organics · MRP ₹135.87

Montelukast + Levocetirizine Tablet 2.5/4 mg

1 pack, ₹7.90 per tablet.

  1. ₹7.90/tabletAlleripen l · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹79.00

Montelukast + Levocetirizine Syrup 4/25 mg

1 pack, ₹0.78 per ml.

  1. ₹0.78/mlComcet M · 60 ml syrupLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹46.70

Montelukast + Levocetirizine Syrup 5/2.5 mg

1 pack, ₹2.45 per ml.

  1. ₹2.45/mlKast-L (Rnd) · 60 ml syrupRND Laboratories · MRP ₹146.80

Montelukast + Levocetirizine Dry Syrup

1 pack, ₹1.75 per ml.

  1. ₹1.75/mlLevovam · 30 ml dry syrupRhine Biogenics · MRP ₹52.38

Montelukast + Levocetirizine Oral Suspension 4/2.5 mg

1 pack, ₹1.48 per ml.

  1. ₹1.48/mlLevuxia MT · 60 ml oral suspensionHBC Pharmaceuticals · MRP ₹89.06

Montelukast + Levocetirizine Suspension 4 mg

1 pack, ₹2.13 per ml.

  1. ₹2.13/mlMonteprl LC · 60 ml suspensionPristine Pearl Pharma · MRP ₹128.00

Montelukast + Levocetirizine Tablet 0.3 mg

1 pack, ₹10.90 per tablet.

  1. ₹10.90/tabletMontex l · 10 tabletZee Laboratories · MRP ₹109.00

Montelukast + Levocetirizine Tablet 10/10 mg

1 pack, ₹12.00 per tablet.

  1. ₹12.00/tabletMonway l · 10 tabletIntra Labs · MRP ₹120.00

Montelukast + Levocetirizine Tablet DT 10/5 mg

1 pack, ₹6.19 per tablet.

  1. ₹6.19/tabletNulify · 10 tablet dtGold Line · MRP ₹61.87

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.