Medicines / Molecules / Montelukast + Fexofenadine

Montelukast + FexofenadineEvery pack, by price.

167 packs of Montelukast + Fexofenadine on NPPA's price list for July 2026: 148 brands from 124 companies, in 10 forms and strengths.

Packs
167
Brands
148
Companies
124
Forms and strengths
10
Price-controlled packs
0 of 167

Packs, lowest price per unit first

Montelukast + Fexofenadine Tablet 10/120 mg

112 packs, ₹2.20 to ₹33.38 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹2.20/tabletFelegra M · 10 tabletConcept Biosciences · MRP ₹22.00
  2. ₹4.76/tabletAlrgee M · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹47.62
  3. ₹5.38/tabletMonteder FX · 10 tabletElder Projects · MRP ₹53.75
  4. ₹6.55/tabletMfex · 10 tabletSeagull Pharma · MRP ₹65.53
  5. ₹6.59/tabletFxson M · 10 tabletUnison Pharmaceuticals · MRP ₹65.90
  6. ₹7.30/tabletAir M · 10 tabletSystopic Laboratories · MRP ₹73.00
  7. ₹7.88/tabletFexoliv · 10 tabletDepsons Pharma · MRP ₹78.75
  8. ₹9.00/tabletMontina FX · 10 tabletAristo Pharmaceuticals · MRP ₹90.00
  9. ₹9.38/tabletLinia M · 10 tabletOpsiscare Lifesciencse · MRP ₹93.75
  10. ₹9.46/tabletDelpodine M · 10 tabletAkumentis Healthcare · MRP ₹94.63
  11. ₹10.10/tabletAllermax Plus · 10 tabletFDC · MRP ₹101.00
  12. ₹10.10/tabletMoblis FX · 10 tabletNirvana Health Care · MRP ₹101.00
The next 48 by price per tablet
  1. ₹10.36/tabletEmlukast FX · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹103.59
  2. ₹10.78/tabletFexoryl M · 10 tabletSkymax Laboratories · MRP ₹107.81
  3. ₹11.00/tabletIbrex MT · 10 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹110.00
  4. ₹11.11/tabletLcfex Mont · 10 tabletRapross Pharmaceuticals · MRP ₹111.09
  5. ₹11.25/tabletIngahist FX · 10 tabletInga Laboratories · MRP ₹112.45
  6. ₹11.30/tabletCnf Activ Plus · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹112.95
  7. ₹11.90/tabletFixar · 10 tabletHetero Healthcare · MRP ₹119.00
  8. ₹12.35/tabletAlmont FX · 10 tabletUnicure Remedies · MRP ₹123.52
  9. ₹12.93/tabletFexona · 10 tabletHetero Healthcare · MRP ₹129.30
  10. ₹13.00/tabletMontemost FX · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹130.00
  11. ₹13.55/tabletFexinid M · 10 tabletIndiabulls Pharmaceuticals · MRP ₹135.53
  12. ₹13.55/tabletIbikast F · 10 tabletIndiabulls Pharmaceuticals · MRP ₹135.53
  13. ₹13.88/tabletAbnex M · 10 tabletJarun Pharmaceuticals · MRP ₹138.75
  14. ₹13.88/tabletMontezet FX · 10 tabletZovaitalia Bio Tech · MRP ₹138.75
  15. ₹13.90/tabletFexonil M · 10 tabletSanatra Health Care · MRP ₹139.00
  16. ₹14.00/tabletAllerfast M · 10 tabletNri Vision Care · MRP ₹140.00
  17. ₹14.00/tabletFX Mont · 10 tabletDWD Pharmaceuticals · MRP ₹140.00
  18. ₹14.00/tabletMonteblist F · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹140.00
  19. ₹14.25/tabletMonast FX · 10 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹142.50
  20. ₹14.33/tabletFexotwin · 10 tabletKivi Labs · MRP ₹143.34
  21. ₹14.37/tabletRespicure FM · 10 tabletCorona · MRP ₹143.70
  22. ₹14.40/tabletFexotor M · 10 tabletTorque Pharmaceuticals · MRP ₹144.00
  23. ₹14.80/tabletMoon FX · 10 tabletOlcare · MRP ₹148.00
  24. ₹14.81/tabletAlerfri FX · 10 tabletNavil Laboratories · MRP ₹148.13
  25. ₹14.90/tabletMinolast FX · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹149.00
  26. ₹15.00/tabletMoblis AF · 10 tabletNirvana Health Care · MRP ₹150.00
  27. ₹15.00/tabletMontasma FX · 10 tabletIcarus Healthcare Primus · MRP ₹150.00
  28. ₹15.00/tabletMontesig FX · 10 tabletSignity Pharmaceuticals · MRP ₹150.00
  29. ₹15.10/tabletMoneresp FX · 10 tabletJB Chemicals · MRP ₹151.00
  30. ₹15.19/tabletFexokast · 10 tabletEncore Healthcare · MRP ₹151.88
  31. ₹15.20/tabletFullcover · 10 tabletAkumentis Healthcare · MRP ₹152.00
  32. ₹15.23/tabletFexagon MT · 10 tabletEntod Pharmaceuticals · MRP ₹152.34
  33. ₹15.38/tabletVitaresp FX · 10 tabletAlembic · MRP ₹153.84
  34. ₹15.44/tabletBreaze FX · 10 tabletAlbert David · MRP ₹154.42
  35. ₹15.50/tabletAlexo M · 10 tabletAlvio Pharmaceuticals · MRP ₹155.00
  36. ₹15.78/tabletHistakind M · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹157.83
  37. ₹15.84/tabletPhilfree FX · 10 tabletStartos Health Care · MRP ₹158.44
  38. ₹15.92/tabletLupimon FX · 10 tabletLupin · MRP ₹159.20
  39. ₹16.03/tabletAlgirest M · 10 tabletMacmillon Pharmaceuticals · MRP ₹160.30
  40. ₹16.10/tabletMytecit F · 10 tabletViatris · MRP ₹161.00
  41. ₹16.20/tabletMontello FX · 10 tabletAbaris Healthcare · MRP ₹162.00
  42. ₹16.26/tabletMonswift FX · 10 tabletIndswift Laboratories · MRP ₹162.59
  43. ₹16.29/tabletFegra M · 10 tabletComed Chemicals · MRP ₹162.94
  44. ₹16.50/tabletFexostar M · 10 tabletOrganic Laboratories · MRP ₹165.00
  45. ₹16.50/tabletMontey F · 10 tabletFinecure Pharmaceuticals · MRP ₹165.00
  46. ₹16.50/tabletOcfexm · 10 tabletOctane Biotech · MRP ₹165.00
  47. ₹16.84/tabletMigron FX · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹168.43
  48. ₹16.87/tabletAllercet FX · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹168.70

Montelukast + Fexofenadine Tablet

38 packs, ₹3.60 to ₹39.00 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹3.60/tabletHistigra M · 10 tabletUniventis Medicare · MRP ₹36.00
  2. ₹6.00/tabletFexinol M · 10 tabletKnoll Healthcare · MRP ₹60.00
  3. ₹7.49/tabletFmrose · 10 tabletLucrose Pharma · MRP ₹74.90
  4. ₹8.84/tabletMonfact F · 10 tabletTripada Lifecare · MRP ₹88.40
  5. ₹9.00/tabletAllergegra M · 10 tabletHealing Pharma India · MRP ₹90.00
  6. ₹9.38/tabletFexoleb M · 10 tabletLeben Laboratories · MRP ₹93.75
  7. ₹10.46/tabletFexopride M · 10 tabletInnovative Pharmaceuticals · MRP ₹104.56
  8. ₹10.72/tabletFexocan M · 10 tabletReliance Life Science · MRP ₹107.15
  9. ₹11.80/tabletMonterex FX · 10 tabletMedrexcare Pharma · MRP ₹118.00
  10. ₹13.00/tabletMontegesik FX · 10 tabletWonset Health Care · MRP ₹130.00
  11. ₹13.30/tabletMosha FX · 10 tabletST Morrison · MRP ₹132.96
  12. ₹13.41/tabletFexa M · 10 tabletLividus Pharma · MRP ₹134.06
The other 26 by price per tablet
  1. ₹13.74/tabletLcara FX · 10 tabletDakshinamurti Pharma · MRP ₹137.38
  2. ₹13.97/tabletMonteshine F · 10 tabletJupiter Biolabs · MRP ₹139.69
  3. ₹13.97/tabletVisikast FX · 10 tabletUniserve Health Care · MRP ₹139.69
  4. ₹14.06/tabletAlexfree FM · 10 tabletElinor Pharma · MRP ₹140.63
  5. ₹14.40/tabletMocet FX · 10 tabletKiosence Health Care · MRP ₹144.00
  6. ₹14.81/tabletMontefree FX · 10 tabletArkas Pharma · MRP ₹148.13
  7. ₹15.00/tabletAdair · 10 tabletCVR Biotech · MRP ₹150.00
  8. ₹15.00/tabletLinia FX · 10 tabletOpsiscare Lifesciencse · MRP ₹150.00
  9. ₹15.46/tabletLumigra M · 10 tabletEumedica Pharmaceuticals · MRP ₹154.60
  10. ₹15.50/tabletMontilife FX · 10 tabletM D C Pharmaceuticals · MRP ₹155.00
  11. ₹15.94/tabletKlm FX M · 10 tabletKLM Laboratories · MRP ₹159.38
  12. ₹16.22/tabletAzfex M · 10 tabletAzkka Pharmaceuticals · MRP ₹162.18
  13. ₹16.41/tabletMonteprl FX · 10 tabletPristine Pearl Pharma · MRP ₹164.06
  14. ₹16.88/tabletFexomik M · 10 tabletDermarex Health Care India · MRP ₹168.75
  15. ₹17.25/tabletMontiva FX · 10 tabletIva Healthcare · MRP ₹172.50
  16. ₹17.81/tabletFexmont Plus · 10 tabletUnimarck Healthcare · MRP ₹178.10
  17. ₹18.66/tabletMonetus FX · 10 tabletTrion Pharma · MRP ₹186.56
  18. ₹18.66/tabletOkikast FX · 10 tabletOkinawa Pharmaceuticals · MRP ₹186.56
  19. ₹20.06/tabletSnizamont FX · 10 tabletUniza Healthcare · MRP ₹200.63
  20. ₹21.00/tabletAdair M · 10 tabletCVR Biotech · MRP ₹210.00
  21. ₹22.50/tabletMontysol FX · 10 tabletSolvate Laboratories · MRP ₹225.01
  22. ₹23.53/tabletFlumont FX · 10 tabletAristo Laboratories · MRP ₹235.31
  23. ₹24.09/tabletLukotrap FX · 10 tabletIndchemie Health Specialities · MRP ₹240.94
  24. ₹27.41/tabletFexoknob M · 10 tabletAbbott India · MRP ₹274.08
  25. ₹36.30/tabletCalotate FM · 10 tabletMascot Health Series · MRP ₹363.00
  26. ₹39.00/tabletMynest F · 10 tabletApple Lifescience · MRP ₹390.00

Montelukast + Fexofenadine Tablet 10/180 mg

5 packs, ₹18.75 to ₹26.55 per tablet.

  1. ₹18.75/tabletMontek FX · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹187.50
  2. ₹19.95/tabletAfineday · 10 tabletIndchemie Health Specialities · MRP ₹199.50
  3. ₹20.21/tabletMontemac FX · 10 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹202.12
  4. ₹22.22/tabletSpiromont F · 10 tabletKoye Pharmaceuticals · MRP ₹222.19
  5. ₹26.55/tabletVitaresp FX · 10 tabletAlembic · MRP ₹265.45

Montelukast + Fexofenadine Syrup

4 packs, ₹1.87 to ₹2.70 per ml.

  1. ₹1.87/mlMinolast FX · 60 ml syrupLeeford Healthcare · MRP ₹112.00
  2. ₹1.92/mlHistafree M · 60 ml syrupMankind Pharmaceuticals · MRP ₹115.00
  3. ₹2.11/mlFexovor (Vasu) · 100 ml syrupVasu Organics · MRP ₹210.93
  4. ₹2.70/mlFexovor (Vasu) · 60 ml syrupVasu Organics · MRP ₹162.00

Montelukast + Fexofenadine Suspension 4/60 mg

2 packs, ₹2.33 to ₹2.38 per ml.

  1. ₹2.33/mlHhfexo M · 60 ml suspensionHegde & Hegde · MRP ₹139.69
  2. ₹2.38/mlMontemac FX · 60 ml suspensionMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹142.96

Montelukast + Fexofenadine Oral Suspension 4/60 mg

2 packs, ₹1.88 to ₹2.38 per ml.

  1. ₹1.88/mlMontair FX · 60 ml oral suspensionCipla · MRP ₹112.76
  2. ₹2.38/mlMontemac FX · 60 ml oral suspensionMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹142.96

Montelukast + Fexofenadine Syrup 4/60 mg

1 pack, ₹2.22 per ml.

  1. ₹2.22/mlAlgirest M · 60 ml syrupMacmillon Pharmaceuticals · MRP ₹133.20

Montelukast + Fexofenadine Tablet 120/10 mg

1 pack, ₹14.50 per tablet.

  1. ₹14.50/tabletFexokee M · 10 tabletKee Pharma · MRP ₹145.00

Montelukast + Fexofenadine Suspension 10/120 mg

1 pack, ₹5.19 per ml.

  1. ₹5.19/mlVitaresp FX · 30 ml suspensionAlembic · MRP ₹155.70

Montelukast + Fexofenadine Tablet 4/60 mg

1 pack, ₹15.38 per tablet.

  1. ₹15.38/tabletVitaresp FX · 10 tabletAlembic · MRP ₹153.84

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.