Medicines / Molecules / Montelukast + Bilastine

Montelukast + BilastineEvery pack, by price.

164 packs of Montelukast + Bilastine on NPPA's price list for July 2026: 125 brands from 98 companies, in 17 forms and strengths.

Packs
164
Brands
125
Companies
98
Forms and strengths
17
Price-controlled packs
0 of 164

Packs, lowest price per unit first

Montelukast + Bilastine Tablet 10/20 mg

113 packs, ₹1.20 to ₹24.09 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹1.20/tabletBilasooth M · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹12.00
  2. ₹6.19/tabletBiltal M · 10 tabletIndoco Remedies · MRP ₹61.88
  3. ₹6.80/tabletBlson M · 10 tabletUnison Pharmaceuticals · MRP ₹67.97
  4. ₹7.00/tabletAlertac M · 10 tabletSeagull Pharma · MRP ₹69.99
  5. ₹7.50/tabletB Sys M · 10 tabletSystopic Laboratories · MRP ₹75.00
  6. ₹7.97/tabletGalbilast M · 10 tabletGalcare Pharmaceuticals · MRP ₹79.69
  7. ₹10.21/tabletBilaset M · 10 tabletHetero Healthcare · MRP ₹102.10
  8. ₹10.45/tabletBaryl M · 10 tabletGufic Bioscience · MRP ₹104.50
  9. ₹11.02/tabletAeromont B · 10 tabletAristo Pharmaceuticals · MRP ₹110.15
  10. ₹11.02/tabletBilamont · 10 tabletAristo Pharmaceuticals · MRP ₹110.15
  11. ₹11.15/tabletAcolate BM · 10 tabletGujarat Terce Laboratories · MRP ₹111.50
  12. ₹12.01/tabletBilafav M · 10 tabletCipla · MRP ₹120.07
The next 48 by price per tablet
  1. ₹12.19/tabletPrulastin M · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹121.85
  2. ₹12.19/tabletSpiromont B · 10 tabletKoye Pharmaceuticals · MRP ₹121.87
  3. ₹12.35/tabletAta Mont · 10 tabletFDC · MRP ₹123.52
  4. ₹12.35/tabletDrownil M · 10 tabletCorona · MRP ₹123.47
  5. ₹13.13/tabletBilvaz M · 10 tabletLividus Pharma · MRP ₹131.25
  6. ₹13.33/tabletBilambic M · 10 tabletAlembic · MRP ₹133.30
  7. ₹13.65/tabletBiobil M · 10 tabletBios Lab · MRP ₹136.50
  8. ₹13.68/tabletCobil M · 10 tabletComed Chemicals · MRP ₹136.78
  9. ₹13.71/tabletCetzine BM · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹137.14
  10. ₹13.90/tabletBilkwik M · 10 tabletApple Lifescience · MRP ₹139.00
  11. ₹14.00/tabletBilacrest M · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹140.00
  12. ₹14.00/tabletBilaford M · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹140.00
  13. ₹14.00/tabletHistapro M · 10 tabletBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹140.00
  14. ₹14.06/tabletHistabil M · 10 tabletKLM Laboratories · MRP ₹140.63
  15. ₹14.72/tabletEmgikast BL · 10 tabletMackenzie Pharmaceuticals · MRP ₹147.19
  16. ₹14.81/tabletBilz MC · 10 tabletAurz Pharmaceuticals · MRP ₹148.12
  17. ₹14.90/tabletBilarfri M · 10 tabletNavil Laboratories · MRP ₹149.00
  18. ₹14.90/tabletCitrosis BM · 10 tabletTycoon Pharmaceuticals · MRP ₹149.00
  19. ₹15.00/tabletBilatime M · 10 tabletIntra Life · MRP ₹150.00
  20. ₹15.00/tabletFykast BL · 10 tabletFidus Healthcare · MRP ₹150.00
  21. ₹15.00/tabletToff AR · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹150.00
  22. ₹15.14/tabletBilentod M · 10 tabletEntod Pharmaceuticals · MRP ₹151.40
  23. ₹15.33/tabletBilatis M · 10 tabletHegde & Hegde · MRP ₹153.28
  24. ₹15.45/tabletMegabil M · 10 tabletRhine Biogenics · MRP ₹154.50
  25. ₹15.47/tabletBilafem M · 10 tabletDabur India · MRP ₹154.69
  26. ₹15.47/tabletBilaxyl M · 10 tabletSain Medicaments · MRP ₹154.69
  27. ₹15.77/tabletBilbay M · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹157.70
  28. ₹15.80/tabletIngahist BM · 10 tabletInga Laboratories · MRP ₹158.00
  29. ₹16.00/tabletMoka BL · 10 tabletDivine Lifecare · MRP ₹160.00
  30. ₹16.29/tabletBilaxta M · 10 tabletSynokem Pharmaceuticals · MRP ₹162.94
  31. ₹16.30/tabletBilastero M · 10 tabletHetero Healthcare · MRP ₹163.00
  32. ₹16.36/tabletBularid M · 10 tabletIpca Laboratories · MRP ₹163.60
  33. ₹16.40/tabletSensibil M · 10 tabletUmano Healthcare · MRP ₹164.00
  34. ₹16.41/tabletBilamax M · 10 tabletAjanta Pharma · MRP ₹164.06
  35. ₹16.41/tabletBlaswill M · 10 tabletWilshire Pharmaceuticals · MRP ₹164.06
  36. ₹16.49/tabletNilhist M · 10 tabletJB Chemicals · MRP ₹164.92
  37. ₹16.50/tabletBilamed-M · 10 tabletMed Manor Organics · MRP ₹165.00
  38. ₹16.50/tabletBilmeri M · 10 tabletGerrysun Pharmaceuticals · MRP ₹165.00
  39. ₹16.50/tabletMontecip BL · 10 tabletCipla · MRP ₹165.00
  40. ₹16.59/tabletBilashine M · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹165.94
  41. ₹16.88/tabletBilakem Mont · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹168.75
  42. ₹16.88/tabletBilatac M · 10 tabletKivi Labs · MRP ₹168.75
  43. ₹16.88/tabletBilmegh M · 10 tabletMeghmani Lifesciences · MRP ₹168.75
  44. ₹16.90/tabletBilajoy M · 10 tabletTalent India · MRP ₹169.00
  45. ₹16.97/tabletMonteprl BL · 10 tabletPristine Pearl Pharma · MRP ₹169.69
  46. ₹17.00/tabletBrezz · 10 tabletThemis Medicare · MRP ₹170.00
  47. ₹17.00/tabletBtease M · 10 tabletJubilant Generics · MRP ₹170.00
  48. ₹17.00/tabletEbmont BL · 10 tabletMMC Pharmaceuticals · MRP ₹170.00

Montelukast + Bilastine Tablet

11 packs, ₹8.50 to ₹23.26 per tablet.

  1. ₹8.50/tabletBilafresh M · 10 tabletGalcare Pharmaceuticals · MRP ₹85.00
  2. ₹12.19/tabletPrulastin M · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹121.85
  3. ₹13.59/tabletRinojel BM · 10 tabletAstrum Healthcare · MRP ₹135.94
  4. ₹15.00/tabletEpibil M · 10 tabletEpione Pharmaceuticals · MRP ₹150.00
  5. ₹16.13/tabletUnilastine M · 10 tabletUniza Healthcare · MRP ₹161.25
  6. ₹17.36/tabletBiltaday M · 10 tabletVasu Organics · MRP ₹173.56
  7. ₹17.53/tabletMontewin BL · 10 tabletOverseas Healthcare · MRP ₹175.31
  8. ₹17.80/tabletB Montin · 10 tabletAvis Life Care · MRP ₹178.00
  9. ₹17.80/tabletUbest M · 10 tabletCanixa Life Sciences · MRP ₹178.00
  10. ₹19.00/tabletViabistin M · 10 tabletViatris · MRP ₹190.00
  11. ₹23.26/tabletBalarino M · 10 tabletTidal Laboratories · MRP ₹232.64

Montelukast + Bilastine Suspension 4/10 mg

11 packs, ₹1.81 to ₹2.44 per ml.

  1. ₹1.81/mlBilasure M · 60 ml suspensionSun Pharma Laboratories · MRP ₹108.36
  2. ₹1.92/mlBiltal M · 50 ml suspensionIndoco Remedies · MRP ₹96.00
  3. ₹1.97/mlBilamed-M · 60 ml suspensionMed Manor Organics · MRP ₹118.13
  4. ₹1.97/mlBilatis M · 60 ml suspensionHegde & Hegde · MRP ₹118.13
  5. ₹1.97/mlMaxstine M · 60 ml suspensionZuventus Healthcare · MRP ₹118.35
  6. ₹2.05/mlBilast M · 60 ml suspensionMicro Labs · MRP ₹122.80
  7. ₹2.08/mlSpiromont B · 60 ml suspensionKoye Pharmaceuticals · MRP ₹125.00
  8. ₹2.14/mlPrulastin M · 60 ml suspensionAlkem Laboratories · MRP ₹128.40
  9. ₹2.29/mlBilazest M · 60 ml suspensionAbbott Healthcare · MRP ₹137.50
  10. ₹2.36/mlBilalife M · 60 ml suspensionWalter Bushnell · MRP ₹141.68
  11. ₹2.44/mlBilazap M · 60 ml suspensionGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹146.25

Montelukast + Bilastine Tablet 10/40 mg

8 packs, ₹17.50 to ₹29.50 per tablet.

  1. ₹17.50/tabletBilaset M · 10 tabletHetero Healthcare · MRP ₹175.00
  2. ₹20.53/tabletBilazap M · 10 tabletGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹205.32
  3. ₹22.00/tabletBilanta M · 10 tabletAjanta Pharma · MRP ₹220.00
  4. ₹23.92/tabletBilagra M · 10 tabletLupin · MRP ₹239.15
  5. ₹25.00/tabletBelatin-M · 10 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹250.00
  6. ₹28.00/tabletBilasure M · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹280.00
  7. ₹28.00/tabletMontek BL · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹280.00
  8. ₹29.50/tabletBilast M · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹295.00

Montelukast + Bilastine Syrup 4/10 mg

5 packs, ₹1.80 to ₹2.31 per ml.

  1. ₹1.80/mlAllestine · 60 ml syrupBiological E · MRP ₹107.72
  2. ₹1.92/mlBilkro M · 60 ml syrupMedley Pharmaceuticals · MRP ₹115.00
  3. ₹2.17/mlBilacad M · 60 ml syrupCadila Pharmaceuticals · MRP ₹130.00
  4. ₹2.17/mlLasma BL · 60 ml syrupApex Laboratories · MRP ₹130.13
  5. ₹2.31/mlBilentod M · 60 ml syrupEntod Pharmaceuticals · MRP ₹138.75

Montelukast + Bilastine Tablet 20/10 mg

3 packs, ₹11.02 to ₹21.65 per tablet.

  1. ₹11.02/tabletMontina BL · 10 tabletAristo Pharmaceuticals · MRP ₹110.15
  2. ₹12.10/tabletAlleripen B · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹121.00
  3. ₹21.65/tabletByloza M · 10 tabletLupin · MRP ₹216.45

Montelukast + Bilastine Tablet 40 mg

3 packs, ₹23.92 to ₹27.50 per tablet.

  1. ₹23.92/tabletBilafav M · 10 tabletCipla · MRP ₹239.19
  2. ₹25.00/tabletBilzit M · 10 tabletSaffron Formulations · MRP ₹250.00
  3. ₹27.50/tabletPrulastin M · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹275.00

Montelukast + Bilastine Tablet 4/2.5 mg

1 pack, ₹12.19 per tablet.

  1. ₹12.19/tabletBilasure M · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹121.88

Montelukast + Bilastine Tablet DT 4/10 mg

1 pack, ₹7.99 per tablet.

  1. ₹7.99/tabletBilafav M · 10 tablet dtCipla · MRP ₹79.86

Montelukast + Bilastine Suspension 10/20 mg

1 pack, ₹1.55 per ml.

  1. ₹1.55/mlBilamont · 60 ml suspensionAristo Pharmaceuticals · MRP ₹92.81

Montelukast + Bilastine Suspension 10/4 mg

1 pack, ₹1.88 per ml.

  1. ₹1.88/mlAller Duo · 60 ml suspensionCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹112.50

Montelukast + Bilastine Syrup 10/4 mg

1 pack, ₹1.95 per ml.

  1. ₹1.95/mlBilastiheal M · 60 ml syrupHealing Pharma India · MRP ₹117.00

Montelukast + Bilastine Syrup

1 pack, ₹2.80 per ml.

  1. ₹2.80/mlMontair BL · 60 ml syrupCipla · MRP ₹167.89

Montelukast + Bilastine Oral Suspension 10/20 mg

1 pack, ₹3.08 per ml.

  1. ₹3.08/mlBilafav M · 60 ml oral suspensionCipla · MRP ₹184.66

Montelukast + Bilastine Oral Suspension 10/4 mg

1 pack, ₹2.14 per ml.

  1. ₹2.14/mlBilakem Mont · 60 ml oral suspensionAlkem Laboratories · MRP ₹128.40

Montelukast + Bilastine Oral Suspension 4/10 mg

1 pack, ₹1.84 per ml.

  1. ₹1.84/mlBilaset M · 60 ml oral suspensionHetero Healthcare · MRP ₹110.20

Montelukast + Bilastine Oral Suspension

1 pack, ₹1.97 per ml.

  1. ₹1.97/mlHistabil M · 60 ml oral suspensionKLM Laboratories · MRP ₹118.13

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.