Medicines / Molecules / Minoxidil + Finasteride

Minoxidil + FinasterideEvery pack, by price.

93 packs of Minoxidil + Finasteride on NPPA's price list for July 2026: 63 brands from 47 companies, in 15 forms and strengths.

Packs
93
Brands
63
Companies
47
Forms and strengths
15
Price-controlled packs
0 of 93

Packs, lowest price per unit first

Minoxidil + Finasteride Solution 5/0.1 %

43 packs, ₹0.21 to ₹26.00 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹0.21/mlMinoday F · 60 ml solutionOrganic Laboratories · MRP ₹12.50
  2. ₹6.50/mlHairline F · 60 ml solutionSmart Laboratories · MRP ₹390.00
  3. ₹8.32/mlMinkos F · 60 ml solutionNemus Pharmaceuticals · MRP ₹499.00
  4. ₹10.21/mlMinokem F · 90 ml solutionAlkem Laboratories · MRP ₹918.75
  5. ₹10.83/mlTinfal F · 60 ml solutionLeeford Healthcare · MRP ₹650.00
  6. ₹11.00/mlOaknets Hairgrowth · 90 ml solutionOaknet Healthcare · MRP ₹990.00
  7. ₹11.25/mlFultress F · 60 ml solutionBDR Pharmaceuticals Internationals · MRP ₹675.00
  8. ₹11.56/mlMinfin F · 60 ml solutionHBC Dermiza Healthcare · MRP ₹693.75
  9. ₹11.67/mlMiloxir Pro F · 90 ml solutionKepler Health Care · MRP ₹1,050
  10. ₹11.82/mlHairvan F · 60 ml solutionAvancer Lab · MRP ₹709.00
  11. ₹11.95/mlTricosilk F · 60 ml solutionAjanta Pharma · MRP ₹717.00
  12. ₹12.28/mlMinoxytop F · 60 ml solutionHealing Pharma India · MRP ₹737.00
The other 31 by price per ml
  1. ₹12.34/mlMinfin Pro · 60 ml solutionHBC Dermiza Healthcare · MRP ₹740.63
  2. ₹12.65/mlGainehair Max · 60 ml solutionDr. Reddys Laboratories · MRP ₹759.00
  3. ₹12.75/mlKera FM · 60 ml solutionIpca Laboratories · MRP ₹765.00
  4. ₹13.28/mlImxia F · 60 ml solutionKLM Laboratories · MRP ₹796.88
  5. ₹13.28/mlManexil F · 60 ml solutionDabur India · MRP ₹796.88
  6. ₹13.28/mlStrandz F · 60 ml solutionEris Lifesciences · MRP ₹796.87
  7. ₹13.28/mlXtradenser FM · 60 ml solutionAkumentis Healthcare · MRP ₹796.88
  8. ₹13.31/mlHairtop F · 60 ml solutionEntod Pharmaceuticals · MRP ₹798.75
  9. ₹13.36/mlCapillus F · 60 ml solutionBios Lab · MRP ₹801.50
  10. ₹13.52/mlHair 4U F · 60 ml solutionGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹810.94
  11. ₹13.67/mlMinosilk F · 60 ml solutionEthinext Pharma · MRP ₹820.31
  12. ₹14.17/mlMorr-F · 60 ml solutionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹850.00
  13. ₹14.17/mlPylodil F · 60 ml solutionSolderma Pharmaceuticals · MRP ₹850.31
  14. ₹14.45/mlMinoboost F · 60 ml solutionGlowderma · MRP ₹867.18
  15. ₹14.58/mlCurlz F · 60 ml solutionCanixa Life Sciences · MRP ₹875.00
  16. ₹14.69/mlChekfall F · 60 ml solutionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹881.24
  17. ₹14.84/mlMinofina · 60 ml solutionLinux Laboratories · MRP ₹890.60
  18. ₹15.73/mlTugain F · 60 ml solutionCipla · MRP ₹943.65
  19. ₹15.73/mlTugain Men · 60 ml solutionCipla · MRP ₹943.65
  20. ₹15.82/mlCafune MF · 60 ml solutionTalent India · MRP ₹949.00
  21. ₹15.90/mlInbilt-F · 60 ml solutionGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹954.00
  22. ₹16.23/mlDensita MF · 60 ml solutionRegaliz Medicare · MRP ₹974.00
  23. ₹16.40/mlInbilt-F · 50 ml solutionGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹820.00
  24. ₹17.50/mlKeratone MF · 60 ml solutionDabur India · MRP ₹1,050
  25. ₹18.33/mlMorr-F · 60 ml solutionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹1,100
  26. ₹19.53/mlMinoboost Progain · 60 ml solutionGlowderma · MRP ₹1,172
  27. ₹20.07/mlMintop Gain Plus · 60 ml solutionDr. Reddys Laboratories · MRP ₹1,204
  28. ₹20.47/mlMinscalp F Max · 60 ml solutionEast West Pharma · MRP ₹1,228
  29. ₹21.52/mlTricosilk Pro · 60 ml solutionAjanta Pharma · MRP ₹1,291
  30. ₹23.13/mlHair 4U Pro · 60 ml solutionGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹1,388
  31. ₹26.00/mlTugain Twins · 60 ml solutionCipla · MRP ₹1,560

Minoxidil + Finasteride Solution 10/0.1 %

21 packs, ₹9.89 to ₹27.45 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹9.89/mlMinokem F · 90 ml solutionAlkem Laboratories · MRP ₹890.00
  2. ₹10.57/mlMinscalp F · 60 ml solutionEast West Pharma · MRP ₹633.94
  3. ₹11.65/mlMinkos F · 60 ml solutionNemus Pharmaceuticals · MRP ₹699.00
  4. ₹12.50/mlTinfal F · 60 ml solutionLeeford Healthcare · MRP ₹750.00
  5. ₹12.63/mlTririse MF · 60 ml solutionAlniche Life Sciences · MRP ₹758.00
  6. ₹13.32/mlFultress F · 60 ml solutionBDR Pharmaceuticals Internationals · MRP ₹799.13
  7. ₹15.00/mlMinfin F · 60 ml solutionHBC Dermiza Healthcare · MRP ₹900.00
  8. ₹15.47/mlMinfin Pro · 60 ml solutionHBC Dermiza Healthcare · MRP ₹928.13
  9. ₹15.95/mlBrintop F · 100 ml solutionBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹1,595
  10. ₹16.32/mlGainehair Max · 60 ml solutionDr. Reddys Laboratories · MRP ₹979.00
  11. ₹16.33/mlTugain Men · 60 ml solutionCipla · MRP ₹979.68
  12. ₹16.41/mlKera FM · 60 ml solutionIpca Laboratories · MRP ₹984.37
The other 9 by price per ml
  1. ₹17.95/mlBrintop F · 60 ml solutionBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹1,077
  2. ₹17.96/mlTugain F · 60 ml solutionCipla · MRP ₹1,078
  3. ₹17.97/mlInbilt-F · 60 ml solutionGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹1,078
  4. ₹18.75/mlMinoboost F · 60 ml solutionGlowderma · MRP ₹1,125
  5. ₹19.53/mlMorr-F · 60 ml solutionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹1,172
  6. ₹19.92/mlImxia F · 60 ml solutionKLM Laboratories · MRP ₹1,195
  7. ₹21.54/mlMinichek F · 60 ml solutionAbbott Healthcare · MRP ₹1,292
  8. ₹25.00/mlMiloxir Pro F · 60 ml solutionKepler Health Care · MRP ₹1,500
  9. ₹27.45/mlMintop Gain Plus · 60 ml solutionDr. Reddys Laboratories · MRP ₹1,647

Minoxidil + Finasteride Lotion 5/0.1 %

7 packs, ₹13.30 to ₹24.35 per ml.

  1. ₹13.30/mlBrintop F · 100 ml lotionBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹1,330
  2. ₹13.32/mlGrewit F · 60 ml lotionKivi Labs · MRP ₹799.00
  3. ₹15.45/mlBrintop F · 60 ml lotionBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹927.00
  4. ₹15.47/mlProlox F · 60 ml lotionPercos India · MRP ₹928.13
  5. ₹16.65/mlBrintop F · 60 ml lotionBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹999.00
  6. ₹17.67/mlXfolia NX Men · 60 ml lotionGeno Pharmaceuticals · MRP ₹1,060
  7. ₹24.35/mlNovegrow · 60 ml lotionLupin · MRP ₹1,461

Minoxidil + Finasteride Solution

7 packs, ₹12.13 to ₹24.92 per ml.

  1. ₹12.13/mlMaxihair F · 60 ml solutionAnhox Healthcare · MRP ₹727.50
  2. ₹13.28/mlXtradenser FM · 60 ml solutionAkumentis Healthcare · MRP ₹796.88
  3. ₹14.98/mlMinostrong F · 60 ml solutionHetero Healthcare · MRP ₹899.00
  4. ₹16.02/mlHairgro MF · 60 ml solutionFourrts India Laboratories · MRP ₹960.94
  5. ₹16.25/mlQuikgain F · 60 ml solutionEumedica Pharmaceuticals · MRP ₹975.00
  6. ₹17.03/mlGrogain MF · 60 ml solutionAlembic · MRP ₹1,022
  7. ₹24.92/mlKeragris Mfr · 60 ml solutionLinux Laboratories · MRP ₹1,495

Minoxidil + Finasteride Lotion 10/0.1 %

2 packs, ₹20.30 to ₹27.69 per ml.

  1. ₹20.30/mlBrintop F · 60 ml lotionBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹1,218
  2. ₹27.69/mlNovegrow · 60 ml lotionLupin · MRP ₹1,661

Minoxidil + Finasteride Spray 5/0.1 %

2 packs, ₹10.01 to ₹21.64 per ml.

  1. ₹10.01/mlCoverit Plus · 100 ml sprayMicro Labs · MRP ₹1,001
  2. ₹21.64/mlMinichek F · 60 ml sprayAbbott Healthcare · MRP ₹1,299

Minoxidil + Finasteride Solution 3/0.1 %

2 packs, ₹9.22 per ml.

  1. ₹9.22/mlCurlz F · 60 ml solutionCanixa Life Sciences · MRP ₹553.00
  2. ₹9.22/mlMorr-F · 60 ml solutionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹553.13

Minoxidil + Finasteride Serum

2 packs, ₹15.68 to ₹21.25 per ml.

  1. ₹15.68/mlXF5 · 60 ml serumMRHM Pharma · MRP ₹941.00
  2. ₹21.25/mlNovegrow · 60 ml serumLupin · MRP ₹1,275

Minoxidil + Finasteride Solution 50/1 mg

1 pack, ₹15.00 per ml.

  1. ₹15.00/mlAnasure F · 60 ml solutionRanbaxy Laboratories · MRP ₹900.00

Minoxidil + Finasteride Lotion

1 pack, ₹11.15 per ml.

  1. ₹11.15/mlCafune M · 60 ml lotionTalent India · MRP ₹669.00

Minoxidil + Finasteride Liquid 2.5/3/5 %

1 pack, ₹21.98 per ml.

  1. ₹21.98/mlHaircare · 60 ml liquidOaknet Healthcare · MRP ₹1,319

Minoxidil + Finasteride Liquid 5/0.1 %

1 pack, ₹18.72 per ml.

  1. ₹18.72/mlMpower F · 60 ml liquidZydus Healthcare · MRP ₹1,123

Minoxidil + Finasteride Tablet 0.1/10 %

1 pack, ₹31.10 per tablet.

  1. ₹31.10/tabletNovegrow Nutri · 10 tabletLupin · MRP ₹311.00

Minoxidil + Finasteride Shampoo

1 pack, ₹3.95 per ml.

  1. ₹3.95/mlNovegrow · 100 ml shampooLupin · MRP ₹395.00

Minoxidil + Finasteride Liquid

1 pack, ₹21.07 per ml.

  1. ₹21.07/mlXfolia · 60 ml liquidGeno Pharmaceuticals · MRP ₹1,264

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.