Medicines / Molecules / Minoxidil + Azelaic Acid + Tretinoin

Minoxidil + Azelaic Acid + TretinoinEvery pack, by price.

9 packs of Minoxidil + Azelaic Acid + Tretinoin on NPPA's price list for July 2026: 6 brands from 6 companies, in 8 forms and strengths.

Packs
9
Brands
6
Companies
6
Forms and strengths
8
Price-controlled packs
0 of 9

Packs, lowest price per unit first

Minoxidil + Azelaic Acid + Tretinoin Solution 5/1.5/0.01 %

2 packs, ₹13.28 to ₹14.67 per ml.

  1. ₹13.28/mlAloatm · 60 ml solutionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹796.88
  2. ₹14.67/mlImxia AT · 60 ml solutionKLM Laboratories · MRP ₹880.00

Minoxidil + Azelaic Acid + Tretinoin Solution 2 %

1 pack, ₹7.75 per ml.

  1. ₹7.75/mlAloatm · 60 ml solutionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹465.00

Minoxidil + Azelaic Acid + Tretinoin Lotion 2 %

1 pack, ₹8.98 per ml.

  1. ₹8.98/mlCurlzmin AT · 60 ml lotionCanixa Life Sciences · MRP ₹539.00

Minoxidil + Azelaic Acid + Tretinoin Lotion 5 %

1 pack, ₹13.98 per ml.

  1. ₹13.98/mlCurlzmin AT · 60 ml lotionCanixa Life Sciences · MRP ₹839.00

Minoxidil + Azelaic Acid + Tretinoin Suspension 2/1.5/0.01 %

1 pack, ₹7.22 per ml.

  1. ₹7.22/mlMinokem N · 90 ml suspensionAlkem Laboratories · MRP ₹649.65

Minoxidil + Azelaic Acid + Tretinoin Suspension 5/1.5/0.01 %

1 pack, ₹11.04 per ml.

  1. ₹11.04/mlMinokem N · 90 ml suspensionAlkem Laboratories · MRP ₹993.75

Minoxidil + Azelaic Acid + Tretinoin Lotion 2/1.5/0.025 %

1 pack, ₹6.94 per ml.

  1. ₹6.94/mlShaltop A · 50 ml lotionMenarini India · MRP ₹346.88

Minoxidil + Azelaic Acid + Tretinoin Solution 2/1.5/0.025 %

1 pack, ₹6.95 per ml.

  1. ₹6.95/mlTrigaine · 60 ml solutionProtech Biosystems · MRP ₹417.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.