Medicines / Molecules / Metronidazole + Norfloxacin

Metronidazole + NorfloxacinEvery pack, by price.

5 packs of Metronidazole + Norfloxacin on NPPA's price list for July 2026: 5 brands from 5 companies, in 4 forms and strengths.

Packs
5
Brands
5
Companies
5
Forms and strengths
4
Price-controlled packs
0 of 5

Packs, lowest price per unit first

Metronidazole + Norfloxacin Syrup 100/100 mg

2 packs, ₹0.74 to ₹2.06 per ml.

  1. ₹0.74/mlIntagyl N · 30 ml syrupIntas Pharmaceuticals · MRP ₹22.05
  2. ₹2.06/mlPower Stop S (Psychotropics) · 30 ml syrupPsychotropics India · MRP ₹61.75

Metronidazole + Norfloxacin Suspension 100/100 mg

1 pack, ₹1.16 per ml.

  1. ₹1.16/mlLargyl N · 60 ml suspensionLark Laboratories · MRP ₹69.35

Metronidazole + Norfloxacin Syrup 125/125 mg

1 pack, ₹2.20 per ml.

  1. ₹2.20/mlNorbin · 30 ml syrupLaborate Pharmaceutical · MRP ₹66.00

Metronidazole + Norfloxacin Suspension

1 pack, ₹1.28 per ml.

  1. ₹1.28/mlSprot M · 60 ml suspensionMapra Laboratories · MRP ₹76.96

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.