Medicines / Molecules / Methylcobalamin + Pyridoxine + Thiamine
Methylcobalamin + Pyridoxine + ThiamineEvery pack, by price.
10 packs of Methylcobalamin + Pyridoxine + Thiamine on NPPA's price list for July 2026: 10 brands from 10 companies, in 7 forms and strengths.
- Packs
- 10
- Brands
- 10
- Companies
- 10
- Forms and strengths
- 7
- Price-controlled packs
- 0 of 10
Packs, lowest price per unit first
Methylcobalamin + Pyridoxine + Thiamine Tablet
3 packs, ₹1.70 to ₹20.55 per tablet.
- ₹1.70/tabletEmbion · 10 tabletSymbiotic Drugs · MRP ₹17.00
- ₹5.73/tabletNeurobion Forte Plus · 10 tabletProcter & Gamble Health · MRP ₹57.28
- ₹20.55/tabletNeurob Forte · 10 tabletA N Pharmacia · MRP ₹205.46
Methylcobalamin + Pyridoxine + Thiamine Injection 100 Mg/1000 Mcg/50 mg
2 packs, ₹1.84 to ₹13.78 per ml.
- ₹1.84/mlMacravit · 3 ml injectionMacmillon Pharmaceuticals · MRP ₹5.53
- ₹13.78/mlTriredisol-H · 5 ml injectionWockhardt · MRP ₹68.90
Methylcobalamin + Pyridoxine + Thiamine Syrup
1 pack, ₹0.80 per ml.
- ₹0.80/mlB Complex (Torque) · 100 ml syrupTorque Pharmaceuticals · MRP ₹80.00
Methylcobalamin + Pyridoxine + Thiamine Injection 10 MG/2 Mg/300 mcg
1 pack, ₹16.35 per ml.
- ₹16.35/mlNeurolab · 2 ml injectionLaborate Pharmaceutical · MRP ₹32.70
Methylcobalamin + Pyridoxine + Thiamine Capsule 10 MG/3 MG/15 mcg
1 pack, ₹0.96 per capsule.
- ₹0.96/capsuleNeurotrat · 10 capsuleZydus Healthcare · MRP ₹9.56
Methylcobalamin + Pyridoxine + Thiamine Injection 66.68/33.34 Mg/666.68 mcg
1 pack, ₹5.19 per ml.
- ₹5.19/mlSioneuron · 2 ml injectionAlbert David · MRP ₹10.38
Methylcobalamin + Pyridoxine + Thiamine Injection 100 mg
1 pack, ₹9.10 per ml.
- ₹9.10/mlVitneurin AQ · 2 ml injectionCorona · MRP ₹18.19
Companies marketing it
- Torque Pharmaceuticals1 pack
- Symbiotic Drugs1 pack
- Macmillon Pharmaceuticals1 pack
- A N Pharmacia1 pack
- Procter & Gamble Health1 pack
- Laborate Pharmaceutical1 pack
- Zydus1 pack
- Albert David1 pack
- Wockhardt1 pack
- Corona1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.