Medicines / Molecules / Methylcobalamin + Niacinamide + Pyridoxine
Methylcobalamin + Niacinamide + PyridoxineEvery pack, by price.
35 packs of Methylcobalamin + Niacinamide + Pyridoxine on NPPA's price list for July 2026: 28 brands from 25 companies, in 13 forms and strengths.
- Packs
- 35
- Brands
- 28
- Companies
- 25
- Forms and strengths
- 13
- Price-controlled packs
- 0 of 35
Packs, lowest price per unit first
Methylcobalamin + Niacinamide + Pyridoxine Injection
15 packs, ₹8.40 to ₹144.38 per ml. The 12 lowest per ml come first.
- ₹8.40/mlMylabion Plus · 2 ml injectionUniventis Medicare · MRP ₹16.79
- ₹20.54/mlJP Tone · 2 ml injectionJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹41.07
- ₹25.78/mlMetmylin · 2 ml injectionQurewell Lifesciences · MRP ₹51.56
- ₹30.34/mlMilitia NF · 2 ml injectionArkas Pharma · MRP ₹60.68
- ₹37.40/mlNerviday · 1 ml injectionAareen Healthcare · MRP ₹37.40
- ₹46.50/mlCobafast · 2 ml injectionLeeford Healthcare · MRP ₹93.00
- ₹46.50/mlTwelup Forte · 2 ml injectionSmart Laboratories · MRP ₹93.00
- ₹47.50/mlZecobal Plus · 2 ml injectionZen Labs India · MRP ₹95.00
- ₹51.55/mlBcobal · 2 ml injectionAlkem Laboratories · MRP ₹103.10
- ₹59.00/mlNeurola · 1 ml injectionQuality Pharma · MRP ₹59.00
- ₹60.45/mlHomisure Plus · 2 ml injectionGladstone Pharma India · MRP ₹120.90
- ₹60.47/mlNervedoc Plus · 2 ml injectionEdoc Life Sciences · MRP ₹120.94
The other 3 by price per ml
- ₹63.75/mlNeurola · 2 ml injectionQuality Pharma · MRP ₹127.50
- ₹82.19/injectionBeatcharge · 1 injectionNeobeat Healthcare · MRP ₹82.19
- ₹144.38/mlNeurola · 1 ml injectionQuality Pharma · MRP ₹144.38
Methylcobalamin + Niacinamide + Pyridoxine Injection 1500 Mcg/100/100 mg
4 packs, ₹15.48 to ₹66.50 per ml.
- ₹15.48/mlGalaboost · 2 ml injectionNexa Wellness · MRP ₹30.95
- ₹16.20/mlNurokind Plus NF · 2 ml injectionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹32.40
- ₹32.82/mlMylion · 2 ml injectionOctalife Pharmaceuticals · MRP ₹65.63
- ₹66.50/mlAwin B6 · 2 ml injectionKiosence Health Care · MRP ₹133.00
Methylcobalamin + Niacinamide + Pyridoxine Tablet
4 packs, ₹8.43 to ₹24.40 per tablet.
- ₹8.43/tabletGalaboost · 10 tabletNexa Wellness · MRP ₹84.28
- ₹14.30/tabletNeurobion Plus · 15 tabletProcter & Gamble Health · MRP ₹214.55
- ₹15.19/tabletSeptiva · 10 tabletSeptalyst Lifesciences · MRP ₹151.88
- ₹24.40/tabletNeurola · 10 tabletQuality Pharma · MRP ₹244.00
Methylcobalamin + Niacinamide + Pyridoxine Injection 1000 Mcg/100 mg
3 packs, ₹10.21 to ₹73.10 per ml.
- ₹10.21/mlNeurobion Forte RF · 2 ml injectionProcter & Gamble Health · MRP ₹20.41
- ₹16.20/mlNurokind Plus RF · 2 ml injectionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹32.40
- ₹73.10/mlRenerve Plus · 2 ml injectionEris Lifesciences · MRP ₹146.19
Methylcobalamin + Niacinamide + Pyridoxine Injection 1/100/100 mg
1 pack, ₹42.19 per ml.
- ₹42.19/mlAristoneurol · 2 ml injectionAristo Laboratories · MRP ₹84.37
Methylcobalamin + Niacinamide + Pyridoxine Injection 16 mg
1 pack, ₹8.38 per ml.
- ₹8.38/mlCynocal RF · 2 ml injectionOzone Pharmaceuticals · MRP ₹16.76
Methylcobalamin + Niacinamide + Pyridoxine Sachet
1 pack, ₹7.00 per g.
- ₹7.00/gGalaboost · 5 gm sachetNexa Wellness · MRP ₹34.99
Methylcobalamin + Niacinamide + Pyridoxine Prefilled Syringe 1500 Mcg/100/100 mg
1 pack, ₹100.00 per ml.
Methylcobalamin + Niacinamide + Pyridoxine Capsule
1 pack, ₹7.23 per capsule.
- ₹7.23/capsuleMylabion Plus · 10 capsuleUniventis Medicare · MRP ₹72.29
Methylcobalamin + Niacinamide + Pyridoxine Injection 1.5/100/100 mg
1 pack, ₹12.30 per ml.
- ₹12.30/mlNervok HP · 2 ml injectionHetero Healthcare · MRP ₹24.60
Methylcobalamin + Niacinamide + Pyridoxine Tablet 750 Mcg/45/1.5 mg
1 pack, ₹12.61 per tablet.
- ₹12.61/tabletNeurobion Plus · 10 tabletProcter & Gamble Health · MRP ₹126.10
Methylcobalamin + Niacinamide + Pyridoxine Injection 0.5 mg
1 pack, ₹16.81 per ml.
- ₹16.81/mlNurokind Gold · 2 ml injectionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹33.61
Methylcobalamin + Niacinamide + Pyridoxine Softgel Capsule
1 pack, ₹10.38 per unit.
- ₹10.38/unitNuroneed-Plus · 10 softgel capsuleLorance Pharma · MRP ₹103.81
Companies marketing it
- Quality Pharma4 packs
- Nexa Wellness3 packs
- Procter & Gamble Health3 packs
- Mankind3 packs
- Univentis Medicare2 packs
- Aristo1 pack
- Kiosence Health Care1 pack
- Alkem1 pack
- Neobeat Healthcare1 pack
- Leeford Healthcare1 pack
- Ozone Pharmaceuticals1 pack
- Gladstone Pharma India1 pack
- Jagsonpal Pharmaceuticals1 pack
- Wockhardt1 pack
- Qurewell Lifesciences1 pack
- Arkas Pharma1 pack
- Octalife Pharmaceuticals1 pack
- Edoc Life Sciences1 pack
- Aareen Healthcare1 pack
- Hetero1 pack
- Lorance Pharma1 pack
- Eris1 pack
- Septalyst Lifesciences1 pack
- Smart Laboratories1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.