Medicines / Molecules / Methylcobalamin + Niacin + Pyridoxine + Riboflavin + Thiamine

Methylcobalamin + Niacin + Pyridoxine + Riboflavin + ThiamineEvery pack, by price.

16 packs of Methylcobalamin + Niacin + Pyridoxine + Riboflavin + Thiamine on NPPA's price list for July 2026: 8 brands from 7 companies, in 8 forms and strengths.

Packs
16
Brands
8
Companies
7
Forms and strengths
8
Price-controlled packs
0 of 16

Packs, lowest price per unit first

Methylcobalamin + Niacin + Pyridoxine + Riboflavin + Thiamine Syrup

6 packs, ₹0.40 to ₹1.09 per ml.

  1. ₹0.40/mlB.g. Prot · 450 ml syrupDr. Reddys Laboratories · MRP ₹180.75
  2. ₹0.57/mlB.g. Prot · 200 ml syrupDr. Reddys Laboratories · MRP ₹113.00
  3. ₹0.65/mlThera BL · 250 ml syrupA N Pharmacia · MRP ₹162.22
  4. ₹0.75/mlPlexin · 450 ml syrupBurnet Pharmaceuticals · MRP ₹339.00
  5. ₹0.93/mlPlexin · 200 ml syrupBurnet Pharmaceuticals · MRP ₹185.00
  6. ₹1.09/mlPlexin · 200 ml syrupBurnet Pharmaceuticals · MRP ₹217.00

Methylcobalamin + Niacin + Pyridoxine + Riboflavin + Thiamine Tablet

3 packs, ₹2.82 to ₹18.56 per tablet.

  1. ₹2.82/tabletBerocin LB · 15 tabletMicro Labs · MRP ₹42.30
  2. ₹4.12/tabletNuromark · 10 tabletUnimarck Healthcare · MRP ₹41.17
  3. ₹18.56/tabletNuromark · 10 tabletUnimarck Healthcare · MRP ₹185.63

Methylcobalamin + Niacin + Pyridoxine + Riboflavin + Thiamine Capsule

2 packs, ₹2.40 to ₹2.95 per capsule.

  1. ₹2.40/capsuleOC Lac · 10 capsuleOctane Biotech · MRP ₹24.00
  2. ₹2.95/capsuleBerocin B Cez · 10 capsuleMicro Labs · MRP ₹29.50

Methylcobalamin + Niacin + Pyridoxine + Riboflavin + Thiamine Oral Powder

1 pack, ₹1.96 per g.

  1. ₹1.96/gBiovit D · 200 gm oral powderBio Vitamins · MRP ₹392.00

Methylcobalamin + Niacin + Pyridoxine + Riboflavin + Thiamine Tablet 1500 mg

1 pack, ₹11.23 per tablet.

  1. ₹11.23/tabletNuromark · 10 tabletUnimarck Healthcare · MRP ₹112.29

Methylcobalamin + Niacin + Pyridoxine + Riboflavin + Thiamine Injection

1 pack, ₹9.45 per ml.

  1. ₹9.45/mlNuromark · 3 ml injectionUnimarck Healthcare · MRP ₹28.36

Methylcobalamin + Niacin + Pyridoxine + Riboflavin + Thiamine Dry Syrup

1 pack, ₹0.82 per ml.

  1. ₹0.82/mlOC Lac · 60 ml dry syrupOctane Biotech · MRP ₹48.94

Methylcobalamin + Niacin + Pyridoxine + Riboflavin + Thiamine Drops

1 pack, ₹5.00 per ml.

  1. ₹5.00/mlPlexin · 15 ml dropsBurnet Pharmaceuticals · MRP ₹75.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.