Medicines / Molecules / Methylcobalamin Combinations

Methylcobalamin CombinationsEvery pack, by price.

150 packs of Methylcobalamin Combinations on NPPA's price list for July 2026: 134 brands from 113 companies, in 29 forms and strengths.

Packs
150
Brands
134
Companies
113
Forms and strengths
29
Price-controlled packs
0 of 150

Packs, lowest price per unit first

Methylcobalamin Combinations Tablet

59 packs, ₹2.96 to ₹52.95 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹2.96/tabletCynocal Plus · 15 tabletOzone Pharmaceuticals · MRP ₹44.34
  2. ₹3.49/tabletBecominta Total · 10 tabletUniventis Medicare · MRP ₹34.94
  3. ₹6.87/tabletFolmep · 10 tabletGrace Derma Healthcare · MRP ₹68.70
  4. ₹8.20/tabletMedineuron · 10 tabletMMC Pharmaceuticals · MRP ₹82.00
  5. ₹8.45/tabletSuport · 30 tabletRenocare Pharma · MRP ₹253.60
  6. ₹9.70/tabletNeurolife MD3 · 10 tabletLeo Life Science · MRP ₹97.00
  7. ₹10.00/tabletBritvit · 30 tabletElbrit Life Sciences · MRP ₹300.00
  8. ₹10.00/tabletMagnirax · 15 tabletTas Med (India) · MRP ₹150.00
  9. ₹10.00/tabletNeuromed · 10 tabletMedicure Life Sciences · MRP ₹100.00
  10. ₹10.30/tabletComshella · 10 tabletLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹103.00
  11. ₹10.50/tabletBD 12 · 10 tabletTripada Healthcare · MRP ₹105.00
  12. ₹10.92/tabletReglace Gold · 10 tabletAltius Pharmaceuticals · MRP ₹109.16
The other 47 by price per tablet
  1. ₹12.00/tabletSuport · 15 tabletRenocare Pharma · MRP ₹180.00
  2. ₹12.40/tabletFeradosyl XT · 10 tabletElinor Pharma · MRP ₹124.00
  3. ₹13.13/tabletMecozen Plus · 10 tabletSain Medicaments · MRP ₹131.25
  4. ₹13.22/tabletCobavolt · 10 tabletShankus Acme Pharma · MRP ₹132.19
  5. ₹14.50/tabletBabyfol · 10 tabletBestel Laboratory · MRP ₹145.00
  6. ₹14.72/tabletFmf - Plus · 10 tabletWilshire Health Care · MRP ₹147.19
  7. ₹15.33/tabletJustred · 15 tabletBueno Salud Care India · MRP ₹230.00
  8. ₹15.40/tabletCobafol D · 10 tabletAnax Life Sciences · MRP ₹154.00
  9. ₹15.50/tabletDalfomin · 10 tabletPhoenix Lifesciences · MRP ₹155.00
  10. ₹16.00/tabletMesub OD · 10 tabletOpsiscare Lifesciencse · MRP ₹160.00
  11. ₹16.10/tabletBriopin · 10 tabletMascot Health Series · MRP ₹161.01
  12. ₹16.41/tabletTricobal · 15 tabletGeno Pharmaceuticals · MRP ₹246.09
  13. ₹16.41/tabletTricobal · 10 tabletGeno Pharmaceuticals · MRP ₹164.06
  14. ₹16.78/tabletAI1 D · 10 tabletEdoc Life Sciences · MRP ₹167.81
  15. ₹16.87/tabletMecokard Plus · 10 tabletEkard Life Sciences · MRP ₹168.65
  16. ₹17.00/tabletNeuros D · 10 tabletCMR Life Sciences · MRP ₹170.00
  17. ₹17.34/tabletSetneuron Plus · 10 tabletKontest Chemicals · MRP ₹173.44
  18. ₹17.80/tabletTocorich · 10 tabletUniwell Medicare · MRP ₹178.00
  19. ₹18.60/tabletSteomin OS · 10 tabletZyvieon Healthcare · MRP ₹185.97
  20. ₹19.00/tabletSuport · 15 tabletRenocare Pharma · MRP ₹285.00
  21. ₹19.50/tabletMedineuron LC · 10 tabletMMC Pharmaceuticals · MRP ₹195.00
  22. ₹19.50/tabletToscal 2K Plus · 15 tabletStartos Health Care · MRP ₹292.50
  23. ₹19.69/tabletMagnirax · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹196.88
  24. ₹19.80/tabletMecomulty P · 15 tabletBio Vitamins · MRP ₹297.00
  25. ₹20.44/tabletNuhenz LS · 10 tabletLa Renon Healthcare · MRP ₹204.37
  26. ₹20.50/tabletCrampfix · 10 tabletMatias Healthcare · MRP ₹205.00
  27. ₹20.54/tabletNurotide LC · 10 tabletEsmatrix Life Sciences · MRP ₹205.36
  28. ₹20.63/tabletBenfotos · 10 tabletAtos Lifesciences · MRP ₹206.25
  29. ₹21.50/tabletMorbon Max · 10 tabletApple Lifescience · MRP ₹215.00
  30. ₹21.56/tabletMecozen Plus · 10 tabletSain Medicaments · MRP ₹215.63
  31. ₹21.60/tabletB Aim Plus · 10 tabletTheia Health Care · MRP ₹216.00
  32. ₹22.45/tabletNervihenz Plus · 10 tabletMetalis Lifesciences · MRP ₹224.53
  33. ₹22.50/tabletCogniflex LC · 10 tabletElinor Pharma · MRP ₹225.00
  34. ₹23.00/tabletJustred · 10 tabletBueno Salud Care India · MRP ₹230.00
  35. ₹23.14/tabletPowervit (Aglowmed) · 10 tabletAglowmed Pharmaceuticals · MRP ₹231.36
  36. ₹25.20/tabletMatnerve BT · 10 tabletMatias Healthcare · MRP ₹252.00
  37. ₹26.09/tabletVibraset CD3 · 10 tabletArdent Life Sciences · MRP ₹260.90
  38. ₹26.90/tabletFoltrend Hexa · 10 tabletStarus Pharmaceuticals · MRP ₹269.00
  39. ₹30.40/tabletMecobrook · 10 tabletHealing Pharma India · MRP ₹304.00
  40. ₹30.50/tabletBenfoceum CD3 · 10 tabletLyceum Life Science · MRP ₹305.00
  41. ₹31.50/tabletInnovcares T3 Ala · 10 tabletInnovcare Life Sciences · MRP ₹315.00
  42. ₹31.96/tabletRemylin Forte · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹319.64
  43. ₹33.19/tabletGreysmart PN · 10 tabletAarux Pharmaceuticals · MRP ₹331.91
  44. ₹35.00/tabletNeurit CD3 · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹350.00
  45. ₹35.40/tabletInnovcares T3 Plus · 10 tabletInnovcare Life Sciences · MRP ₹354.00
  46. ₹50.00/tabletBraingate Gold · 10 tabletGates · MRP ₹499.99
  47. ₹52.95/tabletGoldmune M · 10 tabletElement Pharmaceuticals · MRP ₹529.45

Methylcobalamin Combinations Capsule

26 packs, ₹1.30 to ₹36.00 per capsule. The 12 lowest per capsule come first.

  1. ₹1.30/capsuleFreshvital · 10 capsuleZen Labs India · MRP ₹12.98
  2. ₹6.00/capsuleHeptaglobin · 30 capsuleRaptakos Brett & Co · MRP ₹180.00
  3. ₹6.75/capsulePregabel Plus · 10 capsuleKnoll Healthcare · MRP ₹67.50
  4. ₹9.41/capsuleNeucobal Plus · 10 capsuleSun Pharma Laboratories · MRP ₹94.12
  5. ₹9.92/capsuleMethylife Plus · 10 capsuleIntra Life · MRP ₹99.20
  6. ₹11.54/capsuleMstrong OD · 10 capsuleLloyd Healthcare · MRP ₹115.39
  7. ₹12.20/capsuleNeurodole · 10 capsuleMeridian Medicare · MRP ₹122.00
  8. ₹12.90/capsuleVedaz · 10 capsuleKepler Health Care · MRP ₹129.00
  9. ₹13.59/capsuleNeuromed Plus · 10 capsuleMedicure Life Sciences · MRP ₹135.94
  10. ₹13.95/capsuleUcavit · 10 capsuleUcardix Pharmaceuticals · MRP ₹139.50
  11. ₹14.19/capsuleDianuron Plus · 10 capsuleJ S Labortories · MRP ₹141.90
  12. ₹15.00/capsuleNeurorex · 15 capsuleMedrexcare Pharma · MRP ₹225.00
The other 14 by price per capsule
  1. ₹15.94/capsuleCostrum Plus · 10 capsuleCanvarzys Healthcare · MRP ₹159.38
  2. ₹16.00/capsuleMba 6 · 10 capsuleJ L Morison (India) · MRP ₹160.00
  3. ₹17.80/capsuleFolinop D · 15 capsuleNopex Healthcare · MRP ₹267.00
  4. ₹18.00/capsuleMethy · 15 capsuleGenfo Bioceuticals · MRP ₹270.00
  5. ₹18.75/capsuleVimbon · 10 capsuleMaxrelief Pharmaceuticals · MRP ₹187.50
  6. ₹19.22/capsuleApplevit Cdn · 10 capsuleApple Lifescience · MRP ₹192.19
  7. ₹21.18/capsuleMicrobion · 10 capsuleMicro Labs · MRP ₹211.80
  8. ₹22.50/capsuleNeurorex Plus · 10 capsuleMedrexcare Pharma · MRP ₹225.00
  9. ₹23.00/capsuleCobafast Forte · 10 capsuleLeeford Healthcare · MRP ₹230.00
  10. ₹26.45/capsuleNuhenz · 15 capsuleLa Renon Healthcare · MRP ₹396.70
  11. ₹27.66/capsuleBevon NH · 10 capsuleZuventus Healthcare · MRP ₹276.55
  12. ₹28.90/capsuleCobacon · 10 capsuleConsern Pharma · MRP ₹289.00
  13. ₹31.17/capsuleOtocap VT · 10 capsuleCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹311.67
  14. ₹36.00/capsuleRenuro D · 10 capsuleSignity Pharmaceuticals · MRP ₹360.00

Methylcobalamin Combinations Softgel Capsule

14 packs, ₹11.50 to ₹38.65 per unit. The 12 lowest per unit come first.

  1. ₹11.50/unitDiacrest · 10 softgel capsuleArkas Pharma · MRP ₹115.00
  2. ₹15.47/unitZelfol-A · 10 softgel capsuleZelleven Healthcare · MRP ₹154.69
  3. ₹16.50/unitZelfol-Ad · 10 softgel capsuleZelleven Healthcare · MRP ₹165.00
  4. ₹17.00/unitFinenerve Active · 10 softgel capsuleAkumentis Healthcare · MRP ₹170.00
  5. ₹18.06/unitSioneuron M · 10 softgel capsuleAlbert David · MRP ₹180.61
  6. ₹20.57/unitMyelogen Forte NU · 10 softgel capsuleMankind Pharmaceuticals · MRP ₹205.68
  7. ₹21.97/unitRemylin Forte · 15 softgel capsuleEris Lifesciences · MRP ₹329.62
  8. ₹22.50/unitNeurorex · 10 softgel capsuleMedrexcare Pharma · MRP ₹225.00
  9. ₹23.70/unitJptrol Max · 10 softgel capsuleJarun Pharmaceuticals · MRP ₹237.00
  10. ₹25.77/unitMstrong · 15 softgel capsuleLloyd Healthcare · MRP ₹386.52
  11. ₹28.50/unitBenfolyst · 10 softgel capsuleSeptalyst Lifesciences · MRP ₹285.00
  12. ₹33.33/unitNeotide · 30 softgel capsuleLyceum Life Science · MRP ₹1,000
The other 2 by price per unit
  1. ₹36.25/unitBiocod MX · 10 softgel capsuleWinsome Lab · MRP ₹362.50
  2. ₹38.65/unitMstrong · 10 softgel capsuleLloyd Healthcare · MRP ₹386.52

Methylcobalamin Combinations Injection

9 packs, ₹7.35 to ₹58.93 per ml.

  1. ₹7.35/mlMesolar · 2 ml injectionConcept Biosciences · MRP ₹14.70
  2. ₹13.13/mlCynocal Plus · 2 ml injectionOzone Pharmaceuticals · MRP ₹26.25
  3. ₹17.82/mlMeconergy Forte · 2 ml injectionSeagull Labs · MRP ₹35.64
  4. ₹30.36/mlNeurorex · 2 ml injectionMedrexcare Pharma · MRP ₹60.71
  5. ₹35.72/mlWincobal · 2 ml injectionMedopharm · MRP ₹71.43
  6. ₹39.56/mlAvifol · 5 ml injectionAvis Life Care · MRP ₹197.81
  7. ₹41.90/mlCynocal · 2 ml injectionOzone Pharmaceuticals · MRP ₹83.80
  8. ₹45.00/mlSetneuron Plus · 2 ml injectionKontest Chemicals · MRP ₹90.00
  9. ₹58.93/mlMesort · 2 ml injectionConsern Pharma · MRP ₹117.85

Methylcobalamin Combinations Syrup

9 packs, ₹0.44 to ₹1.18 per ml.

  1. ₹0.44/mlMenuvit AM · 200 ml syrupFinecure Pharmaceuticals · MRP ₹87.00
  2. ₹0.48/mlWasolvit · 200 ml syrupQuality Pharma · MRP ₹95.00
  3. ₹0.64/mlNurokind Plus · 210 ml syrupMankind Pharmaceuticals · MRP ₹133.94
  4. ₹0.72/mlVitacinta l · 200 ml syrupAcinta Pharmaceuticals · MRP ₹143.44
  5. ₹0.81/mlCylip (Lupin) · 200 ml syrupLupin · MRP ₹161.96
  6. ₹0.81/mlFerroprl · 200 ml syrupPristine Pearl Pharma · MRP ₹161.05
  7. ₹0.84/mlMvm (Gujarat) · 100 ml syrupGujarat Terce Laboratories · MRP ₹84.00
  8. ₹0.85/mlIrun Gold · 300 ml syrupRavian Pharmaceuticals · MRP ₹253.69
  9. ₹1.18/mlLivorib XL · 200 ml syrupSanatra Health Care · MRP ₹235.00

Methylcobalamin Combinations Injection 0.5 mg

5 packs, ₹2.72 to ₹35.00 per ml.

  1. ₹2.72/mlMeconergy · 2 ml injectionSeagull Labs · MRP ₹5.44
  2. ₹5.86/mlMycobal Plus (Indswift) · 2 ml injectionIndswift Laboratories · MRP ₹11.72
  3. ₹16.25/mlMecovit-Plus · 2 ml injectionCipla · MRP ₹32.50
  4. ₹19.80/injectionRenser · 1 injectionLupin · MRP ₹19.80
  5. ₹35.00/injectionMecolup-Kit · 1 injectionLupin · MRP ₹35.00

Methylcobalamin Combinations Tablet 0.5 mg

3 packs, ₹3.20 to ₹20.52 per tablet.

  1. ₹3.20/tabletCynocal Forte · 30 tabletOzone Pharmaceuticals · MRP ₹95.85
  2. ₹6.00/tabletMeconergy · 10 tabletSeagull Labs · MRP ₹60.00
  3. ₹20.52/tabletKimoneuron M · 10 tabletKim Lab · MRP ₹205.20

Methylcobalamin Combinations Tablet 0.75 mg

2 packs, ₹7.59 to ₹7.90 per tablet.

  1. ₹7.59/tabletMecofort · 10 tabletForgen Healthcare · MRP ₹75.93
  2. ₹7.90/tabletNuroter Forte · 10 tabletZee Laboratories · MRP ₹79.00

Methylcobalamin Combinations Tablet MD

2 packs, ₹14.06 to ₹17.00 per tablet.

  1. ₹14.06/tabletMeconol · 10 tablet mdMedico Labs · MRP ₹140.62
  2. ₹17.00/tabletObafol · 10 tablet mdStartell Bioceuticals · MRP ₹170.00

Methylcobalamin Combinations Capsule 0.5 mg

2 packs, ₹5.50 to ₹5.91 per capsule.

  1. ₹5.50/capsuleMycobal Plus (Indswift) · 10 capsuleIndswift Laboratories · MRP ₹55.00
  2. ₹5.91/capsuleRejuvit · 10 capsuleMeridian Medicare · MRP ₹59.06

Methylcobalamin Combinations Capsule 1 mg

1 pack, ₹23.82 per capsule.

  1. ₹23.82/capsule2 B12 · 15 capsulePremier Nutraceuticals · MRP ₹357.30

Methylcobalamin Combinations Capsule 1500 Mcg/100/100 mg

1 pack, ₹23.47 per capsule.

  1. ₹23.47/capsuleBenfica Forte · 15 capsuleLinux Laboratories · MRP ₹352.10

Methylcobalamin Combinations Drops

1 pack, ₹4.06 per ml.

  1. ₹4.06/mlBritakid · 15 ml dropsAnhox Healthcare · MRP ₹60.94

Methylcobalamin Combinations Softgel Capsule 225 Mg/0.25 mcg

1 pack, ₹24.20 per unit.

  1. ₹24.20/unitCaldemure Max · 10 softgel capsuleUmano Healthcare · MRP ₹242.00

Methylcobalamin Combinations Injection 1500 mcg

1 pack, ₹0.06 per ml.

  1. ₹0.06/mlCobalvit (Intra) Plus · 2 ml injectionIntra Labs · MRP ₹0.12

Methylcobalamin Combinations Softgel Capsule 1.5 mg

1 pack, ₹29.84 per unit.

  1. ₹29.84/unitFelicita-Od · 10 softgel capsuleIntas Pharmaceuticals · MRP ₹298.40

Methylcobalamin Combinations Capsule 29 mg

1 pack, ₹9.61 per capsule.

  1. ₹9.61/capsuleHemfer Max · 10 capsuleAlkem Laboratories · MRP ₹96.10

Methylcobalamin Combinations Capsule 0.75 mg

1 pack, ₹7.73 per capsule.

  1. ₹7.73/capsuleMecofort · 10 capsuleForgen Healthcare · MRP ₹77.25

Methylcobalamin Combinations Tablet 500 mg

1 pack, ₹8.40 per tablet.

  1. ₹8.40/tabletMecopen · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹84.00

Methylcobalamin Combinations Capsule 0.25 mg

1 pack, ₹7.80 per capsule.

  1. ₹7.80/capsuleMulticobal · 10 capsuleM D C Pharmaceuticals · MRP ₹78.00

Methylcobalamin Combinations Injection 1.5 mg

1 pack, ₹22.00 per ml.

  1. ₹22.00/mlNervobal · 2 ml injectionReckitt Benckiser · MRP ₹44.00

Methylcobalamin Combinations Softgel

1 pack, ₹12.67 per unit.

  1. ₹12.67/unitNeurorex · 15 softgelMedrexcare Pharma · MRP ₹190.00

Methylcobalamin Combinations Capsule 1.5 mg

1 pack, ₹9.43 per capsule.

  1. ₹9.43/capsuleNuroclad Plus · 100 capsuleSymbiotic Drugs · MRP ₹942.50

Methylcobalamin Combinations Sachet

1 pack, ₹11.00 per g.

  1. ₹11.00/gNurokind Gold · 5 gm sachetMankind Pharmaceuticals · MRP ₹55.00

Methylcobalamin Combinations Softgel Capsule 1.5 Mg/100 Mg/100 Mg/1.5 mg

1 pack, ₹21.42 per unit.

  1. ₹21.42/unitRejunex B · 10 softgel capsuleIntas Pharmaceuticals · MRP ₹214.22

Methylcobalamin Combinations Oral Powder

1 pack, ₹2.56 per g.

  1. ₹2.56/gRematin Ibd · 400 gm oral powderWaterley Pharmaceuticals · MRP ₹1,022

Methylcobalamin Combinations Tablet 1250 Mg/2000 Iu/100 MG/4 mg

1 pack, ₹20.20 per tablet.

  1. ₹20.20/tabletSupracal 2000 · 15 tabletPharmed · MRP ₹303.00

Methylcobalamin Combinations Tablet SR 500 mg

1 pack, ₹20.44 per tablet.

  1. ₹20.44/tabletUniformin · 10 tablet srOverseas Healthcare · MRP ₹204.38

Methylcobalamin Combinations Softgel 7 mg

1 pack, ₹15.84 per unit.

  1. ₹15.84/unitZelita · 10 softgelApex Laboratories · MRP ₹158.43

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.