Medicines / Molecules / Metaxalone + Diclofenac
Metaxalone + DiclofenacEvery pack, by price.
13 packs of Metaxalone + Diclofenac on NPPA's price list for July 2026: 12 brands from 11 companies, in 4 forms and strengths.
- Packs
- 13
- Brands
- 12
- Companies
- 11
- Forms and strengths
- 4
- Price-controlled packs
- 0 of 13
Packs, lowest price per unit first
Metaxalone + Diclofenac Tablet 400/50 mg
10 packs, ₹13.59 to ₹32.25 per tablet.
- ₹13.59/tabletDfo MR · 10 tabletOzone Pharmaceuticals · MRP ₹135.87
- ₹16.21/tabletFlexalone D · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹162.10
- ₹16.30/tabletFleximore · 10 tabletAvis Life Care · MRP ₹163.00
- ₹16.87/tabletJacmod D · 10 tabletPrimus Remedies · MRP ₹168.73
- ₹17.85/tabletDoltas M · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹178.48
- ₹18.66/tabletDologen MR · 10 tabletZerico Lifesciences · MRP ₹186.56
- ₹19.15/tabletFlaminta · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹191.50
- ₹24.70/tabletFlexura D · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹247.00
- ₹24.70/tabletMobiswift D · 10 tabletRanbaxy Laboratories · MRP ₹247.00
- ₹32.25/tabletMyospas D · 10 tabletWin-Medicare · MRP ₹322.50
Metaxalone + Diclofenac Gel
1 pack, ₹6.03 per g.
- ₹6.03/gDfo MR · 30 gm gelOzone Pharmaceuticals · MRP ₹180.94
Metaxalone + Diclofenac Tablet MR 400/50 mg
1 pack, ₹19.40 per tablet.
- ₹19.40/tabletLysoflam MR · 10 tablet mrCachet Pharmaceuticals · MRP ₹194.00
Metaxalone + Diclofenac Tablet
1 pack, ₹16.19 per tablet.
- ₹16.19/tabletSkeltabd · 10 tabletRhine Biogenics · MRP ₹161.91
Companies marketing it
- Ozone Pharmaceuticals2 packs
- Sun Pharma2 packs
- Zerico Lifesciences1 pack
- Tas Med (India)1 pack
- Intas1 pack
- Icon Lifesciences1 pack
- Avis Life Care1 pack
- Primus Remedies1 pack
- Alkem1 pack
- Win-Medicare1 pack
- Rhine Biogenics1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.