Medicines / Molecules / Mefenamic Acid + Paracetamol

Mefenamic Acid + ParacetamolEvery pack, by price.

154 packs of Mefenamic Acid + Paracetamol on NPPA's price list for July 2026: 119 brands from 80 companies, in 19 forms and strengths.

Packs
154
Brands
119
Companies
80
Forms and strengths
19
Price-controlled packs
0 of 154

Packs, lowest price per unit first

Mefenamic Acid + Paracetamol Oral Suspension 50/125 mg

47 packs, ₹0.48 to ₹1.56 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹0.48/mlMefray P · 60 ml oral suspensionInstaray Pharmaceuticals · MRP ₹28.58
  2. ₹0.49/mlDolomec MF · 60 ml oral suspensionMCW Healthcare · MRP ₹29.11
  3. ₹0.57/mlFlexiwin Plus · 60 ml oral suspensionInvision Medi Sciences · MRP ₹34.00
  4. ₹0.58/mlKelvin M · 60 ml oral suspensionLeben Laboratories · MRP ₹34.65
  5. ₹0.62/mlMegaspas P · 60 ml oral suspensionM D C Pharmaceuticals · MRP ₹37.00
  6. ₹0.65/mlIbuprom MF · 60 ml oral suspensionMcastro Pharma · MRP ₹38.81
  7. ₹0.65/mlUltramol M · 60 ml oral suspensionAristo Pharmaceuticals · MRP ₹38.98
  8. ₹0.66/mlMeftagesic P · 100 ml oral suspensionBlue Cross Laboratories · MRP ₹65.62
  9. ₹0.68/mlMefanorm Plus · 60 ml oral suspensionSerum Institute of India · MRP ₹41.00
  10. ₹0.72/mlFepanil Mef · 60 ml oral suspensionAurobindo Pharmaceuticals · MRP ₹43.08
  11. ₹0.73/mlAristomol M · 60 ml oral suspensionAristo Pharmaceuticals · MRP ₹43.59
  12. ₹0.77/mlFnil MF · 60 ml oral suspensionMeditia Labs · MRP ₹46.00
The other 35 by price per ml
  1. ₹0.78/mlMacfast Plus · 60 ml oral suspensionMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹46.87
  2. ₹0.78/mlParafab M · 60 ml oral suspensionSmart Laboratories · MRP ₹46.88
  3. ₹0.81/mlMeftagesic P · 60 ml oral suspensionBlue Cross Laboratories · MRP ₹48.75
  4. ₹0.81/mlNipramef P · 60 ml oral suspensionSapient · MRP ₹48.75
  5. ₹0.82/mlNicetamol MF · 60 ml oral suspensionDr. Reddys Laboratories · MRP ₹49.00
  6. ₹0.83/mlJoymol M · 60 ml oral suspensionSmart Laboratories · MRP ₹50.00
  7. ₹0.83/mlMypol MF · 60 ml oral suspensionAnhox Healthcare · MRP ₹50.00
  8. ₹0.83/mlParawel M · 60 ml oral suspensionMed Manor Organics · MRP ₹49.69
  9. ₹0.86/mlMifucet · 60 ml oral suspensionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹51.50
  10. ₹0.88/mlMefprex-P · 60 ml oral suspensionSeagull Pharma · MRP ₹52.50
  11. ₹0.88/mlZydol-P · 60 ml oral suspensionJenburkt Pharmaceuticals · MRP ₹52.50
  12. ₹0.93/mlMefast P · 60 ml oral suspensionZuventus Healthcare · MRP ₹55.50
  13. ₹0.94/mlCentamol Plus · 60 ml oral suspensionCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹56.63
  14. ₹0.94/mlPacimol MF · 60 ml oral suspensionIpca Laboratories · MRP ₹56.40
  15. ₹0.94/mlTynol MF · 60 ml oral suspensionGujarat Terce Laboratories · MRP ₹56.50
  16. ₹0.95/mlDolo MF · 60 ml oral suspensionMicro Labs · MRP ₹57.10
  17. ₹0.95/mlDuoflam · 60 ml oral suspensionManeesh Pharmaceuticals · MRP ₹57.14
  18. ₹0.95/mlNobel Plus · 60 ml oral suspensionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹57.17
  19. ₹0.97/mlMintagesic P · 60 ml oral suspensionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹58.13
  20. ₹0.97/mlNimucet MF · 60 ml oral suspensionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹58.13
  21. ₹0.98/mlMefcure Plus · 60 ml oral suspensionZerico Lifesciences · MRP ₹59.06
  22. ₹1.00/mlMovidol MF · 60 ml oral suspensionMoonstar Lifecare · MRP ₹60.00
  23. ₹1.01/mlNimek Para Plus · 60 ml oral suspensionJB Chemicals · MRP ₹60.59
  24. ₹1.02/mlFenceta M · 60 ml oral suspensionAlkem Laboratories · MRP ₹61.00
  25. ₹1.02/mlMefentod P · 60 ml oral suspensionEntod Pharmaceuticals · MRP ₹60.94
  26. ₹1.03/mlMedomol-Mf · 60 ml oral suspensionMedopharm · MRP ₹61.64
  27. ₹1.04/mlDolopar M · 60 ml oral suspensionMicro Labs · MRP ₹62.50
  28. ₹1.05/mlMefkind · 60 ml oral suspensionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹62.81
  29. ₹1.06/mlFitspas · 60 ml oral suspensionFinecure Pharmaceuticals · MRP ₹63.75
  30. ₹1.06/mlNimuflex P · 60 ml oral suspensionAbbott Healthcare · MRP ₹63.31
  31. ₹1.08/mlMefemin · 60 ml oral suspensionTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹65.00
  32. ₹1.09/mlNeopan · 60 ml oral suspensionNoel Pharmaceuticals · MRP ₹65.16
  33. ₹1.20/mlNimceta MF · 60 ml oral suspensionAlkem Laboratories · MRP ₹72.15
  34. ₹1.32/mlSumo l Plus · 60 ml oral suspensionAlkem Laboratories · MRP ₹79.35
  35. ₹1.56/mlMictal Plus · 60 ml oral suspensionZydus Healthcare · MRP ₹93.32

Mefenamic Acid + Paracetamol Oral Suspension 100/250 mg

45 packs, ₹0.33 to ₹1.49 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹0.33/mlMicrospas P · 60 ml oral suspensionMicro Labs · MRP ₹20.09
  2. ₹0.60/mlParawel M · 60 ml oral suspensionMed Manor Organics · MRP ₹35.91
  3. ₹0.62/mlDolomec MF Plus · 60 ml oral suspensionMCW Healthcare · MRP ₹37.00
  4. ₹0.74/mlUltramol M · 60 ml oral suspensionAristo Pharmaceuticals · MRP ₹44.35
  5. ₹0.77/mlMeftagesic DS · 100 ml oral suspensionBlue Cross Laboratories · MRP ₹76.87
  6. ₹0.83/mlAristomol M · 60 ml oral suspensionAristo Pharmaceuticals · MRP ₹49.68
  7. ₹0.86/mlParasquare M · 60 ml oral suspensionSmart Laboratories · MRP ₹51.50
  8. ₹0.90/mlSumo l Plus · 100 ml oral suspensionAlkem Laboratories · MRP ₹89.50
  9. ₹0.91/mlCorflam MF · 60 ml oral suspensionAbaris Healthcare · MRP ₹54.40
  10. ₹0.92/mlJoymol M · 60 ml oral suspensionSmart Laboratories · MRP ₹55.00
  11. ₹0.92/mlMypol MF · 60 ml oral suspensionAnhox Healthcare · MRP ₹55.00
  12. ₹0.94/mlBrikamol M · 60 ml oral suspensionAkumentis Healthcare · MRP ₹56.25
The other 33 by price per ml
  1. ₹0.94/mlMacfast · 60 ml oral suspensionMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹56.24
  2. ₹0.95/mlFelok M · 60 ml oral suspensionAurz Pharmaceuticals · MRP ₹56.70
  3. ₹0.95/mlImpol · 60 ml oral suspensionBiological E · MRP ₹57.23
  4. ₹0.95/mlMefkind · 60 ml oral suspensionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹57.18
  5. ₹0.95/mlMefprex-P · 60 ml oral suspensionSeagull Pharma · MRP ₹57.19
  6. ₹0.95/mlXT Para MF · 60 ml oral suspensionTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹57.00
  7. ₹0.96/mlNobel Plus · 60 ml oral suspensionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹57.35
  8. ₹0.97/mlNicetamol MF · 60 ml oral suspensionDr. Reddys Laboratories · MRP ₹57.93
  9. ₹1.02/mlMoveran PM · 60 ml oral suspensionCoxswain Healthcare · MRP ₹60.93
  10. ₹1.02/mlVisinac MF · 60 ml oral suspensionUniserve Health Care · MRP ₹61.00
  11. ₹1.03/mlKelvin Mds · 60 ml oral suspensionLeben Laboratories · MRP ₹61.88
  12. ₹1.08/mlDolopar M · 60 ml oral suspensionMicro Labs · MRP ₹64.60
  13. ₹1.08/mlDolotus MF · 60 ml oral suspensionAptus Pharma · MRP ₹64.60
  14. ₹1.08/mlFevergard MF · 60 ml oral suspensionHBC Pharmaceuticals · MRP ₹64.68
  15. ₹1.10/mlZydol-P · 60 ml oral suspensionJenburkt Pharmaceuticals · MRP ₹65.85
  16. ₹1.11/mlMP (Bennet) · 60 ml oral suspensionMypher Pharmaceuticals · MRP ₹66.56
  17. ₹1.11/mlTynol MF · 60 ml oral suspensionGujarat Terce Laboratories · MRP ₹66.50
  18. ₹1.12/mlMefwal P · 60 ml oral suspensionWallace Pharmaceuticals · MRP ₹67.00
  19. ₹1.13/mlMeftagesic DS · 60 ml oral suspensionBlue Cross Laboratories · MRP ₹68.00
  20. ₹1.17/mlAltimol M · 60 ml oral suspensionAltius Pharmaceuticals · MRP ₹70.00
  21. ₹1.17/mlGaladol MF · 60 ml oral suspensionNexa Wellness · MRP ₹70.30
  22. ₹1.17/mlMefiscope · 60 ml oral suspensionNarankaa Pharma · MRP ₹70.00
  23. ₹1.20/mlArden MF · 60 ml oral suspensionAdonis Laboratories · MRP ₹72.19
  24. ₹1.20/mlFepanil Mef DS · 60 ml oral suspensionAurobindo Pharmaceuticals · MRP ₹72.14
  25. ₹1.23/mlBerrymol MF · 60 ml oral suspensionEpione Pharmaceuticals · MRP ₹74.06
  26. ₹1.25/mlMefniwel P · 60 ml oral suspensionLeeford Healthcare · MRP ₹75.00
  27. ₹1.29/mlPacimol MF · 60 ml oral suspensionIpca Laboratories · MRP ₹77.39
  28. ₹1.31/mlMefentod Plus · 60 ml oral suspensionEntod Pharmaceuticals · MRP ₹78.75
  29. ₹1.32/mlFebrinil M · 60 ml oral suspensionManeesh Pharmaceuticals · MRP ₹79.27
  30. ₹1.35/mlDuoflam DS · 60 ml oral suspensionManeesh Pharmaceuticals · MRP ₹81.19
  31. ₹1.40/mlNam Safe · 60 ml oral suspensionLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹83.84
  32. ₹1.42/mlPinamic · 60 ml oral suspensionLeo Life Science · MRP ₹85.00
  33. ₹1.49/mlNimek Para · 60 ml oral suspensionJB Chemicals · MRP ₹89.21

Mefenamic Acid + Paracetamol Tablet 500/325 mg

13 packs, ₹0.50 to ₹5.03 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹0.50/tabletBiospas Forte · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹5.00
  2. ₹2.80/tabletParabig M · 10 tabletWinsome Lab · MRP ₹28.00
  3. ₹3.50/tabletSpasmo Ache Plus · 10 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹35.04
  4. ₹3.74/tabletMefwal · 10 tabletWallace Pharmaceuticals · MRP ₹37.40
  5. ₹3.75/tabletDolo MF · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹37.50
  6. ₹4.10/tabletFitspas · 10 tabletFinecure Pharmaceuticals · MRP ₹41.00
  7. ₹4.50/tabletNipramef P · 10 tabletSapient · MRP ₹45.00
  8. ₹4.64/tabletMefniwel P · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹46.40
  9. ₹4.70/tabletMeftagesic · 10 tabletBlue Cross Laboratories · MRP ₹47.00
  10. ₹4.70/tabletMeftal Forte · 10 tabletBlue Cross Laboratories · MRP ₹47.00
  11. ₹4.74/tabletDysmen Forte · 10 tabletManeesh Pharmaceuticals · MRP ₹47.36
  12. ₹4.87/tabletMefkind · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹48.74
The other 1 by price per tablet
  1. ₹5.03/tabletPacimol MF · 10 tabletIpca Laboratories · MRP ₹50.30

Mefenamic Acid + Paracetamol Tablet

12 packs, ₹0.86 to ₹6.23 per tablet.

  1. ₹0.86/tabletMafnac Spas · 10 tabletLaborate Pharmaceutical · MRP ₹8.60
  2. ₹1.50/tabletMeftadol P · 10 tabletUniventis Medicare · MRP ₹15.00
  3. ₹2.06/tabletPnt Kid · 10 tabletLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹20.60
  4. ₹2.67/tabletMepar · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹26.66
  5. ₹3.10/tabletMouse P · 10 tabletKiosence Health Care · MRP ₹31.00
  6. ₹3.95/tabletMefzest · 10 tabletInnovative Pharmaceuticals · MRP ₹39.50
  7. ₹4.10/tabletNicetamol MF · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹41.00
  8. ₹4.31/tabletMefatagesic · 10 tabletBlue Cross Laboratories · MRP ₹43.13
  9. ₹4.99/tabletHnt · 10 tabletLucrose Pharma · MRP ₹49.90
  10. ₹5.20/tabletMefiscope · 10 tabletNarankaa Pharma · MRP ₹52.00
  11. ₹5.44/tabletMefbrakep · 10 tabletMankind Prime Labs · MRP ₹54.44
  12. ₹6.23/tabletMeflup P · 10 tabletLupin · MRP ₹62.25

Mefenamic Acid + Paracetamol Tablet 500/450 mg

8 packs, ₹2.10 to ₹15.87 per tablet.

  1. ₹2.10/tabletEldospas Forte · 10 tabletElder Projects · MRP ₹21.00
  2. ₹2.70/tabletAnspas Forte (Noel) · 10 tabletNoel Pharmaceuticals · MRP ₹27.00
  3. ₹3.20/tabletMepar Forte · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹32.00
  4. ₹4.54/tabletAlmefkem Forte · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹45.35
  5. ₹4.69/tabletElagesic Fort · 10 tabletElan Pharma(india) · MRP ₹46.87
  6. ₹4.83/tabletNeopan Forte · 10 tabletNoel Pharmaceuticals · MRP ₹48.28
  7. ₹9.39/tabletMefac Forte · 10 tabletP &B Laboratories · MRP ₹93.90
  8. ₹15.87/tabletMefpen Forte · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹158.70

Mefenamic Acid + Paracetamol Syrup

5 packs, ₹0.59 to ₹1.22 per ml.

  1. ₹0.59/mlMefiscope · 60 ml syrupNarankaa Pharma · MRP ₹35.28
  2. ₹0.92/mlPyritec M · 60 ml syrupInnovative Pharmaceuticals · MRP ₹55.00
  3. ₹1.10/mlMeftadol P · 60 ml syrupUniventis Medicare · MRP ₹65.86
  4. ₹1.17/mlSmilemef · 60 ml syrupLibramed Pharmaceuticals · MRP ₹70.31
  5. ₹1.22/mlSwimol MF · 60 ml syrupIndswift Laboratories · MRP ₹73.15

Mefenamic Acid + Paracetamol Suspension

4 packs, ₹0.32 to ₹1.08 per ml.

  1. ₹0.32/mlMeftadol P · 60 ml suspensionUniventis Medicare · MRP ₹19.43
  2. ₹0.58/mlEmnic Plus · 60 ml suspensionMedico Labs · MRP ₹35.00
  3. ₹0.86/mlParaluc MF · 60 ml suspensionLucrose Pharma · MRP ₹51.56
  4. ₹1.08/mlNifenmf · 60 ml suspensionMeridian Medicare · MRP ₹64.90

Mefenamic Acid + Paracetamol Syrup 100/250 mg

4 packs, ₹0.73 to ₹1.25 per ml.

  1. ₹0.73/mlNam Safe Plus · 60 ml syrupLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹44.00
  2. ₹0.74/mlUltramol M OS · 60 ml syrupAristo Pharmaceuticals · MRP ₹44.35
  3. ₹1.25/mlP Stat MF · 60 ml syrupBio Warriors Pharmaceuticals · MRP ₹74.87
  4. ₹1.25/mlWanmol MF · 60 ml syrupWander Medicare · MRP ₹75.00

Mefenamic Acid + Paracetamol Oral Suspension

3 packs, ₹0.27 to ₹1.32 per ml.

  1. ₹0.27/mlNimucaff · 60 ml oral suspensionElder Projects · MRP ₹16.25
  2. ₹1.20/mlFepanil Mef DS · 100 ml oral suspensionAurobindo Pharmaceuticals · MRP ₹120.20
  3. ₹1.32/mlSpeedex MF · 60 ml oral suspensionPharmasynth Formulations · MRP ₹79.00

Mefenamic Acid + Paracetamol Syrup 50/125 mg

3 packs, ₹0.65 to ₹1.15 per ml.

  1. ₹0.65/mlUltramol M OS · 60 ml syrupAristo Pharmaceuticals · MRP ₹38.98
  2. ₹0.93/mlSwimol M · 60 ml syrupIndswift Laboratories · MRP ₹55.90
  3. ₹1.15/mlMefac P · 60 ml syrupP &B Laboratories · MRP ₹69.00

Mefenamic Acid + Paracetamol Tablet 250/325 mg

2 packs, ₹3.75 to ₹5.16 per tablet.

  1. ₹3.75/tabletMeftal Forte · 10 tabletBlue Cross Laboratories · MRP ₹37.50
  2. ₹5.16/tabletNeopan · 10 tabletNoel Pharmaceuticals · MRP ₹51.56

Mefenamic Acid + Paracetamol Oral Suspension 100/50 mg

1 pack, ₹1.20 per ml.

  1. ₹1.20/mlDiapar MF · 60 ml oral suspensionNavil Laboratories · MRP ₹72.00

Mefenamic Acid + Paracetamol Dry Syrup 100/250 mg

1 pack, ₹0.87 per ml.

  1. ₹0.87/mlMefheal P · 60 ml dry syrupHealing Pharma India · MRP ₹52.00

Mefenamic Acid + Paracetamol Tablet 50/125 mg

1 pack, ₹3.84 per tablet.

  1. ₹3.84/tabletMefprex-P · 10 tabletSeagull Pharma · MRP ₹38.44

Mefenamic Acid + Paracetamol Tablet DT 50/125 mg

1 pack, ₹3.00 per tablet.

  1. ₹3.00/tabletMeftagesic P · 10 tablet dtBlue Cross Laboratories · MRP ₹30.00

Mefenamic Acid + Paracetamol Suspension 500/400 mg

1 pack, ₹1.10 per ml.

  1. ₹1.10/mlNeopan Forte · 60 ml suspensionNoel Pharmaceuticals · MRP ₹66.00

Mefenamic Acid + Paracetamol Oral Suspension 250 mg

1 pack, ₹0.96 per ml.

  1. ₹0.96/mlP MF · 60 ml oral suspensionApex Laboratories · MRP ₹57.75

Mefenamic Acid + Paracetamol Suspension 50/125 mg

1 pack, ₹0.50 per ml.

  1. ₹0.50/mlRxmef P · 60 ml suspensionAurobindo Pharmaceuticals · MRP ₹30.24

Mefenamic Acid + Paracetamol Oral Suspension 50 mg

1 pack, ₹0.82 per ml.

  1. ₹0.82/mlXT Para MF · 60 ml oral suspensionTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹49.40

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.