Medicines / Molecules / Magnesium Supplements
Magnesium SupplementsEvery pack, by price.
36 packs of Magnesium Supplements on NPPA's price list for July 2026: 33 brands from 28 companies, in 14 forms and strengths.
- Packs
- 36
- Brands
- 33
- Companies
- 28
- Forms and strengths
- 14
- Price-controlled packs
- 0 of 36
Packs, lowest price per unit first
Magnesium Supplements Tablet
15 packs, ₹4.43 to ₹29.36 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.
- ₹4.43/tabletMagnesion · 30 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹133.00
- ₹5.16/tabletMagins · 10 tabletAnthem Biopharma · MRP ₹51.55
- ₹6.24/tabletRemmag · 10 tabletProqol Healthcare · MRP ₹62.35
- ₹9.34/tabletMaginso · 10 tabletAnthem Biopharma · MRP ₹93.40
- ₹12.00/tabletCrampout · 10 tabletMatteo Healthcare · MRP ₹120.00
- ₹12.90/tabletMagorich · 10 tabletSurge Biotech · MRP ₹129.00
- ₹13.17/tabletMageive · 30 tabletNatco Pharma · MRP ₹395.00
- ₹13.26/tabletThyroflux · 10 tabletAarux Pharmaceuticals · MRP ₹132.58
- ₹13.35/tabletVicare Bliss · 10 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹133.50
- ₹18.60/tabletMagdep C · 10 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹185.97
- ₹22.00/tabletMovarest Nat · 10 tabletMova Pharmaceuticals · MRP ₹220.00
- ₹23.85/tabletMgmax · 10 tabletTriton Health Care · MRP ₹238.47
The other 3 by price per tablet
- ₹25.00/tabletSway Gold · 10 tabletKanad Labs · MRP ₹250.00
- ₹27.56/tabletCatchnil · 10 tabletDelvin Formulations · MRP ₹275.60
- ₹29.36/tabletMigdura · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹293.64
Magnesium Supplements Capsule
3 packs, ₹14.41 to ₹45.00 per capsule.
- ₹14.41/capsuleNofymag · 10 capsuleIndo-French Laboratories · MRP ₹144.06
- ₹17.30/capsuleMibur · 10 capsuleTrion Pharma · MRP ₹173.00
- ₹45.00/capsuleMagverse MI · 10 capsuleEris Lifesciences · MRP ₹450.00
Magnesium Supplements Tablet 360 mg
2 packs, ₹12.50 to ₹13.01 per tablet.
- ₹12.50/tabletCrampcure · 10 tabletCurewin Pharmaceuticals · MRP ₹125.00
- ₹13.01/tabletKrampoff · 10 tabletJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹130.05
Magnesium Supplements Syrup
2 packs, ₹0.82 to ₹10.68 per ml.
- ₹0.82/mlCremaforce Plus · 225 ml syrupHealing Pharma India · MRP ₹184.92
- ₹10.68/mlHopenta · 100 ml syrupCelagenex Research (India) · MRP ₹1,068
Magnesium Supplements Injection 50 %
2 packs, ₹5.18 per ml.
- ₹5.18/mlMagneon · 10 ml injectionNeon Laboratories · MRP ₹51.80
- ₹5.18/mlMagneon · 2 ml injectionNeon Laboratories · MRP ₹10.36
Magnesium Supplements Oral Powder
2 packs, ₹0.19 to ₹0.75 per g.
- ₹0.19/gMagnesium Sulphate (Paras) · 400 gm oral powderReckitt Benckiser · MRP ₹75.00
- ₹0.75/gMagnesium Sulphate (Paras) · 20 gm oral powderReckitt Benckiser · MRP ₹15.00
Magnesium Supplements Tablet 400 mg
2 packs, ₹6.60 to ₹6.78 per tablet.
- ₹6.60/tabletMY Mag · 15 tabletElbrit Life Sciences · MRP ₹99.00
- ₹6.78/tabletMagwin · 10 tabletWinsome Lab · MRP ₹67.84
Magnesium Supplements Tablet 200 mg
2 packs, ₹9.49 to ₹17.80 per tablet.
- ₹9.49/tabletMgnium · 15 tabletBion Thearapeutics · MRP ₹142.37
- ₹17.80/tabletSuper Magnesium · 15 tabletHealing Pharma India · MRP ₹267.00
Magnesium Supplements Infusion 4 %
1 pack, ₹1.80 per ml.
- ₹1.80/mlIvmag · 100 ml infusionBlisson Medica · MRP ₹180.00
Magnesium Supplements Tablet 600 mg
1 pack, ₹5.34 per tablet.
- ₹5.34/tabletMagneed · 10 tabletWest Coast Pharma Works · MRP ₹53.38
Magnesium Supplements Tablet MD 3 mg
1 pack, ₹15.90 per tablet.
- ₹15.90/tabletMagorich · 10 tablet mdSurge Biotech · MRP ₹159.00
Magnesium Supplements Tablet 10 mg
1 pack, ₹32.30 per tablet.
- ₹32.30/tabletMagrium · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹323.00
Magnesium Supplements Capsule 750 mg
1 pack, ₹45.00 per capsule.
- ₹45.00/capsuleMagverse · 10 capsuleEris Lifesciences · MRP ₹450.00
Magnesium Supplements Tablet 1200 mg
1 pack, ₹16.82 per tablet.
- ₹16.82/tabletmg Pill · 10 tabletDelvin Formulations · MRP ₹168.18
Companies marketing it
- Delvin Formulations2 packs
- Healing Pharma India2 packs
- Anthem Biopharma2 packs
- Neon Laboratories2 packs
- Intas2 packs
- Reckitt Benckiser2 packs
- Surge Biotech2 packs
- Eris2 packs
- Curewin Pharmaceuticals1 pack
- Matteo Healthcare1 pack
- Celagenex Research (India)1 pack
- Blisson1 pack
- Jagsonpal Pharmaceuticals1 pack
- Alteus Biogenics1 pack
- Natco Pharma1 pack
- West Coast Pharma Works1 pack
- Winsome Lab1 pack
- Triton Health Care1 pack
- Bion Thearapeutics1 pack
- Trion Pharma1 pack
- Arinna Lifesciences1 pack
- Mova Pharmaceuticals1 pack
- Elbrit Life Sciences1 pack
- Indo-French Laboratories1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.