Medicines / Molecules / Liquid Paraffin + Milk OF Magnesia + Sodium Picosulphate
Liquid Paraffin + Milk OF Magnesia + Sodium PicosulphateEvery pack, by price.
81 packs of Liquid Paraffin + Milk OF Magnesia + Sodium Picosulphate on NPPA's price list for July 2026: 66 brands from 53 companies, in 15 forms and strengths.
- Packs
- 81
- Brands
- 66
- Companies
- 53
- Forms and strengths
- 15
- Price-controlled packs
- 0 of 81
Packs, lowest price per unit first
Liquid Paraffin + Milk OF Magnesia + Sodium Picosulphate Syrup 1.25/3.75 Ml/3.33 mg
31 packs, ₹0.51 to ₹1.99 per ml. The 12 lowest per ml come first.
- ₹0.51/mlLaxit Plus · 170 ml syrupDuckbill Drugs · MRP ₹86.62
- ₹0.55/mlLaxitas · 100 ml syrupTas Med (India) · MRP ₹55.23
- ₹0.59/mlLaxifresh Plus · 170 ml syrupSmartway Wellness · MRP ₹100.00
- ₹0.59/mlPicopil Plus · 170 ml syrupPsychotropics India · MRP ₹99.82
- ₹0.79/mlLaxarun · 170 ml syrupJarun Pharmaceuticals · MRP ₹135.00
- ₹0.80/mlEnvolax · 200 ml syrupNarankaa Pharma · MRP ₹160.00
- ₹0.85/mlSoftner Plus · 200 ml syrupVotary Laboratories · MRP ₹170.00
- ₹0.88/mlFreelex Plus · 170 ml syrupLeeford Healthcare · MRP ₹150.00
- ₹0.88/mlGudlax Plus · 200 ml syrupMankind Pharmaceuticals · MRP ₹175.30
- ₹0.89/mlPancolax · 200 ml syrupOctalife Pharmaceuticals · MRP ₹177.19
- ₹0.90/mlPicsul Plus · 100 ml syrupTas Med (India) · MRP ₹90.00
- ₹0.91/mlLaclolac · 100 ml syrupM D C Pharmaceuticals · MRP ₹91.00
The other 19 by price per ml
- ₹0.92/mlLaxitas Lite · 200 ml syrupTas Med (India) · MRP ₹183.00
- ₹0.96/mlOslax Plus · 200 ml syrupObsurge Biotech · MRP ₹191.71
- ₹0.97/mlGudlax Plus · 110 ml syrupMankind Pharmaceuticals · MRP ₹106.70
- ₹1.00/mlEvaq Plus · 150 ml syrupMedley Pharmaceuticals · MRP ₹150.00
- ₹1.00/mlPiclin Plus · 200 ml syrupLupin · MRP ₹199.65
- ₹1.07/mlColax PM · 200 ml syrupStrassenburg Pharmaceuticals · MRP ₹214.68
- ₹1.07/mlSoftee Plus · 200 ml syrupLeo Life Science · MRP ₹214.70
- ₹1.08/mlPicsul Plus · 200 ml syrupTas Med (India) · MRP ₹215.00
- ₹1.10/mlLaxitas · 200 ml syrupTas Med (India) · MRP ₹220.00
- ₹1.13/mlLaxit Plus · 200 ml syrupDuckbill Drugs · MRP ₹226.88
- ₹1.15/mlPicsul Plus · 110 ml syrupTas Med (India) · MRP ₹127.00
- ₹1.21/mlRitenov Plus · 200 ml syrupAlkem Laboratories · MRP ₹241.85
- ₹1.28/mlLactihep Plus · 250 ml syrupSun Pharma Laboratories · MRP ₹319.00
- ₹1.31/mlKinlax Plus · 200 ml syrupSaffron Formulations · MRP ₹261.23
- ₹1.39/mlSoftee Plus · 100 ml syrupLeo Life Science · MRP ₹138.75
- ₹1.40/mlEvictal · 200 ml syrupIndchemie Health Specialities · MRP ₹279.00
- ₹1.63/mlMovalax Plus · 100 ml syrupMova Pharmaceuticals · MRP ₹163.13
- ₹1.82/mlPiclin Plus · 110 ml syrupLupin · MRP ₹199.65
- ₹1.99/mlCremafit Plus · 170 ml syrupElder Projects · MRP ₹337.80
Liquid Paraffin + Milk OF Magnesia + Sodium Picosulphate Suspension 1.25/3.75 Ml/3.33 mg
10 packs, ₹0.59 to ₹1.27 per ml.
- ₹0.59/mlLaxifree Plus · 170 ml suspensionSmart Laboratories · MRP ₹100.00
- ₹0.60/mlTrucolax · 100 ml suspensionRhine Biogenics · MRP ₹59.50
- ₹0.71/mlRelgifos · 200 ml suspensionCadomed Pharmaceuticals India · MRP ₹142.50
- ₹0.75/mlLaxichil Plus · 170 ml suspensionAptus Pharma · MRP ₹126.90
- ₹0.78/mlLaxifin (Medicross) · 110 ml suspensionMedicross Pharmaceuticals · MRP ₹86.25
- ₹1.00/mlEvaq Plus · 60 ml suspensionMedley Pharmaceuticals · MRP ₹60.00
- ₹1.07/mlMailax Plus · 200 ml suspensionTorin Pharmaceuticals · MRP ₹214.30
- ₹1.12/mlOnecal (Bio) · 200 ml suspensionBiological E · MRP ₹223.27
- ₹1.17/mlSoftner Plus · 100 ml suspensionVotary Laboratories · MRP ₹117.00
- ₹1.27/mlFlowmac Plus · 170 ml suspensionMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹216.56
Liquid Paraffin + Milk OF Magnesia + Sodium Picosulphate Syrup
9 packs, ₹0.37 to ₹1.77 per ml.
- ₹0.37/mlCreamacin Plus · 170 ml syrupConcept Biosciences · MRP ₹62.50
- ₹0.46/mlLaxifyn Plus · 170 ml syrupCubit Healthcare · MRP ₹77.66
- ₹0.77/mlConstiluc · 110 ml syrupLucrose Pharma · MRP ₹84.38
- ₹1.12/mlCremopen Plus · 170 ml syrupMorepen Laboratories · MRP ₹190.00
- ₹1.12/mlOnecal (Bio) · 100 ml syrupBiological E · MRP ₹111.64
- ₹1.13/mlLaxivent Plus · 170 ml syrupUniventis Medicare · MRP ₹191.70
- ₹1.18/mlLoozeaid · 100 ml syrupStadchem of India · MRP ₹118.00
- ₹1.69/mlCremasoft Plus · 100 ml syrupLorance Pharma · MRP ₹169.00
- ₹1.77/mlCremamat Plus · 100 ml syrupMatteo Healthcare · MRP ₹177.00
Liquid Paraffin + Milk OF Magnesia + Sodium Picosulphate Oral Liquid 1.25/3.75 Ml/3.33 mg
7 packs, ₹0.64 to ₹1.50 per ml.
- ₹0.64/mlMagffin Plus · 170 ml oral liquidTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹108.04
- ₹0.69/mlLaxabulk · 150 ml oral liquidMankind Pharmaceuticals · MRP ₹103.12
- ₹0.83/mlMom Plus · 170 ml oral liquidDeys Medical · MRP ₹140.63
- ₹0.87/mlLaxsia Plus · 200 ml oral liquidCadila Pharmaceuticals · MRP ₹174.38
- ₹1.16/mlLaxito Plus · 150 ml oral liquidOrganic Laboratories · MRP ₹173.44
- ₹1.21/mlRitenov Plus · 120 ml oral liquidAlkem Laboratories · MRP ₹145.31
- ₹1.50/mlCremaffin Plus · 225 ml oral liquidAbbott India · MRP ₹337.80
Liquid Paraffin + Milk OF Magnesia + Sodium Picosulphate Suspension
7 packs, ₹0.44 to ₹1.36 per ml.
- ₹0.44/mlMagnaffin Plus · 170 ml suspensionAcme Pharmaceuticals · MRP ₹75.24
- ₹0.63/mlCremazen Laxative · 170 ml suspensionMedley Pharmaceuticals · MRP ₹107.44
- ₹0.82/mlCremom SP · 170 ml suspensionLesanto Laboratories · MRP ₹139.69
- ₹0.88/mlLacmolax Plus · 170 ml suspensionLeeford Healthcare · MRP ₹150.00
- ₹1.01/mlCremco Plus · 170 ml suspensionMorepen Laboratories · MRP ₹172.00
- ₹1.07/mlParafiren · 170 ml suspensionLa Renon Healthcare · MRP ₹181.48
- ₹1.36/mlGutclear Plus · 200 ml suspensionZuventus Healthcare · MRP ₹272.80
Liquid Paraffin + Milk OF Magnesia + Sodium Picosulphate Oral Suspension 1.25/3.75 Ml/3.33 mg
4 packs, ₹0.88 to ₹1.29 per ml.
- ₹0.88/mlTotalax Plus · 200 ml oral suspensionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹175.30
- ₹0.97/mlGutquick · 170 ml oral suspensionTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹164.81
- ₹0.97/mlTrilaxa · 200 ml oral suspensionTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹193.89
- ₹1.29/mlPowerlax · 225 ml oral suspensionHealing Pharma India · MRP ₹290.00
Liquid Paraffin + Milk OF Magnesia + Sodium Picosulphate Suspension 1.25 Ml/300/3.33 mg
4 packs, ₹0.91 to ₹0.99 per ml.
- ₹0.91/mlSmuth · 200 ml suspensionAristo Pharmaceuticals · MRP ₹181.87
- ₹0.91/mlSmuth · 200 ml suspensionAristo Pharmaceuticals · MRP ₹181.87
- ₹0.99/mlSmuth · 110 ml suspensionAristo Pharmaceuticals · MRP ₹108.90
- ₹0.99/mlSmuth · 110 ml suspensionAristo Pharmaceuticals · MRP ₹108.90
Liquid Paraffin + Milk OF Magnesia + Sodium Picosulphate Suspension 3.75/11.25 mg
2 packs, ₹0.31 to ₹2.05 per ml.
- ₹0.31/mlSafolax · 200 ml suspensionSaf Fermion · MRP ₹61.25
- ₹2.05/mlSafolax · 100 ml suspensionSaf Fermion · MRP ₹205.22
Liquid Paraffin + Milk OF Magnesia + Sodium Picosulphate Oral Suspension
1 pack, ₹0.29 per ml.
- ₹0.29/mlCremapil · 170 ml oral suspensionPsychotropics India · MRP ₹49.50
Liquid Paraffin + Milk OF Magnesia + Sodium Picosulphate Oral Emulsion 1.25/3.75/3.33 mg
1 pack, ₹1.48 per ml.
- ₹1.48/mlKleangut Plus · 200 ml oral emulsionWallace Pharmaceuticals · MRP ₹295.00
Liquid Paraffin + Milk OF Magnesia + Sodium Picosulphate Oral Emulsion
1 pack, ₹0.93 per ml.
- ₹0.93/mlLaxajoy · 200 ml oral emulsionLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹186.56
Liquid Paraffin + Milk OF Magnesia + Sodium Picosulphate Syrup 1.25/3.75/3.3 mg
1 pack, ₹0.85 per ml.
- ₹0.85/mlLaxikem Plus · 170 ml syrupAlkem Laboratories · MRP ₹144.35
Liquid Paraffin + Milk OF Magnesia + Sodium Picosulphate Syrup 1.25 Ml/300/3.33 mg
1 pack, ₹1.08 per ml.
- ₹1.08/mlLaxit · 200 ml syrupDuckbill Drugs · MRP ₹216.58
Liquid Paraffin + Milk OF Magnesia + Sodium Picosulphate Syrup 3.75/11.25 mg
1 pack, ₹0.17 per ml.
- ₹0.17/mlMilmaffin Plus · 170 ml syrupIntas Pharmaceuticals · MRP ₹29.71
Liquid Paraffin + Milk OF Magnesia + Sodium Picosulphate Tablet 120 mg
1 pack, ₹218.75 per tablet.
- ₹218.75/tabletOlvera · 30 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹6,562
Companies marketing it
- Tas Med (India)6 packs
- Alkem4 packs
- Mankind4 packs
- Aristo4 packs
- Medley Pharmaceuticals3 packs
- Duckbill Drugs3 packs
- Psychotropics India2 packs
- Morepen Laboratories2 packs
- Leeford Healthcare2 packs
- Torrent Pharmaceuticals2 packs
- Intas2 packs
- Biological E2 packs
- Lupin2 packs
- Saf Fermion2 packs
- Leo Life Science2 packs
- Votary Laboratories2 packs
- Strassenburg Pharmaceuticals1 pack
- Lucrose Pharma1 pack
- Concept Biosciences1 pack
- Abbott1 pack
- Elder Projects1 pack
- Matteo Healthcare1 pack
- Lorance Pharma1 pack
- Lesanto Laboratories1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.