Medicines / Molecules / Lidocaine + Gabapentin

Lidocaine + GabapentinEvery pack, by price.

23 packs of Lidocaine + Gabapentin on NPPA's price list for July 2026: 22 brands from 19 companies, in 7 forms and strengths.

Packs
23
Brands
22
Companies
19
Forms and strengths
7
Price-controlled packs
0 of 23

Packs, lowest price per unit first

Lidocaine + Gabapentin Gel 5/6 %

12 packs, ₹6.56 to ₹11.00 per g.

  1. ₹6.56/gSentidor · 30 gm gelAnthem Biopharma · MRP ₹196.85
  2. ₹6.84/gGabaquil · 30 gm gelHetero Healthcare · MRP ₹205.25
  3. ₹8.23/gGabagesic · 30 gm gelLinux Laboratories · MRP ₹247.00
  4. ₹8.28/gNervitop · 30 gm gelZerico Lifesciences · MRP ₹248.44
  5. ₹8.28/gNervitop LG · 30 gm gelZerico Lifesciences · MRP ₹248.44
  6. ₹8.59/gGabacure · 30 gm gelHBC Healthcare · MRP ₹257.81
  7. ₹8.88/gLidogab · 30 gm gelAkumentis Healthcare · MRP ₹266.25
  8. ₹8.94/gPrelica · 30 gm gelDelvin Formulations · MRP ₹268.12
  9. ₹9.47/gAdgaba · 30 gm gelBion Thearapeutics · MRP ₹284.00
  10. ₹9.52/gGabapax l · 30 gm gelAlteus Biogenics · MRP ₹285.50
  11. ₹10.00/gProgaba · 30 gm gelIcon Lifesciences · MRP ₹300.00
  12. ₹11.00/gGaba · 20 gm gelD D Pharmaceuticals · MRP ₹220.00

Lidocaine + Gabapentin Gel

5 packs, ₹7.33 to ₹9.05 per g.

  1. ₹7.33/gGabasmooth · 30 gm gelStarus Pharmaceuticals · MRP ₹220.00
  2. ₹8.30/gDuoact · 30 gm gelHealthon Life Sciences · MRP ₹249.00
  3. ₹8.47/gFemgesic l · 30 gm gelFemura Pharmaceuticals · MRP ₹254.06
  4. ₹9.03/gGabxotine · 30 gm gelMatias Healthcare · MRP ₹270.94
  5. ₹9.05/gGabagesic · 50 gm gelLinux Laboratories · MRP ₹452.60

Lidocaine + Gabapentin Ointment 5/6 %

2 packs, ₹11.67 to ₹13.79 per g.

  1. ₹11.67/gGabament · 20 gm ointmentAnthus Pharmaceuticals · MRP ₹233.44
  2. ₹13.79/gGabapax · 30 gm ointmentAlteus Biogenics · MRP ₹413.55

Lidocaine + Gabapentin Oral Gel 5/6 %

1 pack, ₹4.67 per g.

  1. ₹4.67/gElvix · 50 gm oral gelElbrit Life Sciences · MRP ₹233.44

Lidocaine + Gabapentin Tablet 400 mg

1 pack, ₹13.90 per tablet.

  1. ₹13.90/tabletElvix NT · 10 tabletElbrit Life Sciences · MRP ₹139.00

Lidocaine + Gabapentin Cream 5/6 %

1 pack, ₹8.47 per g.

  1. ₹8.47/gGapitas l · 30 gm creamTas Med (India) · MRP ₹254.06

Lidocaine + Gabapentin Ointment

1 pack, ₹8.33 per g.

  1. ₹8.33/gPodosoft · 30 gm ointmentSaan Labs · MRP ₹250.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.