Medicines / Molecules / Levosulpiride
LevosulpirideEvery pack, by price.
59 packs of Levosulpiride on NPPA's price list for July 2026: 34 brands from 30 companies, in 12 forms and strengths.
- Packs
- 59
- Brands
- 34
- Companies
- 30
- Forms and strengths
- 12
- Price-controlled packs
- 0 of 59
Packs, lowest price per unit first
Levosulpiride Tablet 25 mg
29 packs, ₹4.46 to ₹14.17 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.
- ₹4.46/tabletLesopheg · 15 tabletSalas Pharma · MRP ₹66.96
- ₹4.90/tabletLactrip · 10 tabletTripada Healthcare · MRP ₹49.00
- ₹5.36/tabletOrepride · 10 tabletArrient Healthcare · MRP ₹53.58
- ₹5.36/tabletVipride · 10 tabletConsern Pharma · MRP ₹53.61
- ₹5.91/tabletLuride · 10 tabletBios Lab · MRP ₹59.06
- ₹5.98/tabletVolapride · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹59.84
- ₹6.20/tabletLevozena · 10 tabletElder Projects · MRP ₹62.00
- ₹6.70/tabletVelpride · 10 tabletAvis Life Care · MRP ₹67.00
- ₹6.83/tabletLevosulf · 10 tabletKnoll Healthcare · MRP ₹68.25
- ₹7.03/tabletLepivil · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹70.30
- ₹7.07/tabletDuasul · 10 tabletInvision Medi Sciences · MRP ₹70.72
- ₹7.28/tabletLevosul · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹72.77
The other 17 by price per tablet
- ₹7.90/tabletUlpride · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹79.01
- ₹8.42/tabletMicropride · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹84.20
- ₹8.71/tabletAnxuride · 10 tabletUnistar Biotech · MRP ₹87.14
- ₹8.96/tabletLesulf · 10 tabletUnimarck Healthcare · MRP ₹89.62
- ₹9.19/tabletLevoseal · 10 tabletOrganic Laboratories · MRP ₹91.88
- ₹9.40/tabletLevogut · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹94.00
- ₹9.90/tabletLpride · 10 tabletMarc Laboratories · MRP ₹99.00
- ₹10.20/tabletNeopride · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹101.95
- ₹11.00/tabletLefit · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹110.00
- ₹11.21/tabletLevipride · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹112.10
- ₹11.44/tabletLesuride · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹114.38
- ₹11.53/tabletNexipride · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹115.31
- ₹11.70/tabletAlfapride · 10 tabletAlniche Life Sciences · MRP ₹117.00
- ₹12.09/tabletLevanz · 10 tabletSaffron Formulations · MRP ₹120.94
- ₹12.78/tabletLevogastrol · 10 tabletAlembic · MRP ₹127.78
- ₹13.70/tabletLesuride · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹137.00
- ₹14.17/tabletLevazeo · 10 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹141.65
Levosulpiride Tablet 50 mg
11 packs, ₹9.64 to ₹16.69 per tablet.
- ₹9.64/tabletAnxuride · 10 tabletUnistar Biotech · MRP ₹96.43
- ₹9.82/tabletLesopheg · 15 tabletSalas Pharma · MRP ₹147.33
- ₹9.87/tabletLevosul · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹98.66
- ₹11.00/tabletLevogut · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹110.00
- ₹11.00/tabletSizonate · 10 tabletGentech Healtcare · MRP ₹110.00
- ₹12.19/tabletLevoseal · 10 tabletOrganic Laboratories · MRP ₹121.88
- ₹12.37/tabletLefit · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹123.65
- ₹13.50/tabletLevoride · 10 tabletPsycormedies · MRP ₹135.00
- ₹14.72/tabletLevipride · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹147.19
- ₹16.17/tabletNeopride · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹161.72
- ₹16.69/tabletNexipride · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹166.88
Levosulpiride Tablet 75 mg
6 packs, ₹11.46 to ₹26.55 per tablet.
- ₹11.46/tabletSulgiride · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹114.62
- ₹12.78/tabletLevosulf · 10 tabletKnoll Healthcare · MRP ₹127.75
- ₹21.00/tabletAlfapride · 10 tabletAlniche Life Sciences · MRP ₹210.00
- ₹24.19/tabletLevanz · 10 tabletSaffron Formulations · MRP ₹241.88
- ₹26.25/tabletLesuride · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹262.50
- ₹26.55/tabletLevogastrol OD · 10 tabletAlembic · MRP ₹265.50
Levosulpiride Tablet 100 mg
4 packs, ₹15.47 to ₹25.13 per tablet.
- ₹15.47/tabletLevoride · 10 tabletPsycormedies · MRP ₹154.69
- ₹19.00/tabletNexipride · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹190.00
- ₹21.30/tabletLevosul · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹213.00
- ₹25.13/tabletLevipride · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹251.25
Levosulpiride Tablet SR 75 mg
2 packs, ₹12.60 to ₹28.48 per tablet.
- ₹12.60/tabletNeopride · 10 tablet srIntas Pharmaceuticals · MRP ₹126.00
- ₹28.48/tabletLevazeo · 10 tablet srTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹284.81
Levosulpiride Injection 250 mg
1 pack, ₹68.30 per ml.
- ₹68.30/mlDiriplevo · 2 ml injectionGufic Bioscience · MRP ₹136.60
Levosulpiride Injection 25 mg
1 pack, ₹48.50 per ml.
- ₹48.50/mlLesuride · 2 ml injectionSun Pharma Laboratories · MRP ₹97.00
Levosulpiride Injection 12.5 mg
1 pack, ₹46.25 per ml.
- ₹46.25/mlLevazeo · 2 ml injectionTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹92.50
Levosulpiride Capsule 25 mg
1 pack, ₹15.80 per capsule.
- ₹15.80/capsuleLevkool R · 10 capsuleTycoon Pharmaceuticals · MRP ₹158.00
Levosulpiride Injection 50 mg
1 pack, ₹43.36 per ml.
- ₹43.36/mlNeopride · 2 ml injectionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹86.72
Levosulpiride Tablet SR 50 mg
1 pack, ₹20.11 per tablet.
- ₹20.11/tabletNeopride · 10 tablet srIntas Pharmaceuticals · MRP ₹201.09
Levosulpiride Tablet
1 pack, ₹11.61 per tablet.
- ₹11.61/tabletOrepride · 10 tabletArrient Healthcare · MRP ₹116.08
Companies marketing it
- Intas8 packs
- Sun Pharma7 packs
- Tas Med (India)4 packs
- Torrent Pharmaceuticals3 packs
- D D Pharmaceuticals3 packs
- Alniche Life Sciences2 packs
- Unistar Biotech2 packs
- Salas Pharma2 packs
- Saffron Formulations2 packs
- Alembic2 packs
- Psycormedies2 packs
- Organic Laboratories2 packs
- Knoll Healthcare2 packs
- Arrient Healthcare2 packs
- Gufic Bioscience1 pack
- Invision Medi Sciences1 pack
- Tripada1 pack
- Leeford Healthcare1 pack
- Unimarck Healthcare1 pack
- Tycoon Pharmaceuticals1 pack
- Elder Projects1 pack
- Marc Laboratories1 pack
- Bios Lab1 pack
- Micro Labs1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.