Medicines / Molecules / Levocetirizine + Phenylephrine + Paracetamol + Caffeine

Levocetirizine + Phenylephrine + Paracetamol + CaffeineEvery pack, by price.

10 packs of Levocetirizine + Phenylephrine + Paracetamol + Caffeine on NPPA's price list for July 2026: 7 brands from 7 companies, in 8 forms and strengths.

Packs
10
Brands
7
Companies
7
Forms and strengths
8
Price-controlled packs
0 of 10

Packs, lowest price per unit first

Levocetirizine + Phenylephrine + Paracetamol + Caffeine Tablet 2.5/10/325/30 mg

2 packs, ₹5.45 to ₹5.50 per tablet.

  1. ₹5.45/tabletImol Cold · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹54.50
  2. ₹5.50/tabletVotcold · 10 tabletVotary Laboratories · MRP ₹55.00

Levocetirizine + Phenylephrine + Paracetamol + Caffeine Tablet 5/10/500/30 mg

2 packs, ₹4.98 to ₹7.22 per tablet.

  1. ₹4.98/tabletSneecure Extra · 10 tabletPsychotropics India · MRP ₹49.77
  2. ₹7.22/tabletWincold CZ · 10 tabletWings Pharmaceuticals · MRP ₹72.19

Levocetirizine + Phenylephrine + Paracetamol + Caffeine Tablet 30/500/2.5/10 mg

1 pack, ₹7.19 per tablet.

  1. ₹7.19/tabletAncer · 10 tabletBio Vitamins · MRP ₹71.87

Levocetirizine + Phenylephrine + Paracetamol + Caffeine Tablet 30/5/325 mg

1 pack, ₹5.00 per tablet.

  1. ₹5.00/tabletColdfresh Total · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹50.00

Levocetirizine + Phenylephrine + Paracetamol + Caffeine Tablet

1 pack, ₹5.87 per tablet.

  1. ₹5.87/tabletLevostar Plus · 10 tabletIntra Labs · MRP ₹58.70

Levocetirizine + Phenylephrine + Paracetamol + Caffeine Oral Suspension 2/250/5 mg

1 pack, ₹1.06 per ml.

  1. ₹1.06/mlVotcold · 60 ml oral suspensionVotary Laboratories · MRP ₹63.50

Levocetirizine + Phenylephrine + Paracetamol + Caffeine Drops 2.5/10/325/30 mg

1 pack, ₹2.80 per ml.

  1. ₹2.80/mlVotcold · 30 ml dropsVotary Laboratories · MRP ₹84.00

Levocetirizine + Phenylephrine + Paracetamol + Caffeine Suspension 2.5/10/325/30 mg

1 pack, ₹0.64 per ml.

  1. ₹0.64/mlVotcold · 100 ml suspensionVotary Laboratories · MRP ₹63.75

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.