Medicines / Molecules / Levetiracetam

LevetiracetamEvery pack, by price.

308 packs of Levetiracetam on NPPA's price list for July 2026: 93 brands from 78 companies, in 29 forms and strengths.

Packs
308
Brands
93
Companies
78
Forms and strengths
29
Price-controlled packs
211 of 308

Packs, lowest price per unit first

Levetiracetam Tablet 500 mg

87 packs, ₹5.40 to ₹20.53 per tablet. Price-controlled: ceiling ₹13.30 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹5.40/tabletEpitira · 10 tabletUniventis Medicare · MRP ₹54.00
  2. ₹6.90/tabletAcolev · 10 tabletAcmedix Pharma · MRP ₹69.00
  3. ₹7.50/tabletHeppra · 10 tabletHealing Pharma India · MRP ₹75.00
  4. ₹7.50/tabletLeveteco · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹75.00
  5. ₹7.92/tabletLevetiracetam (Cipla) · 10 tabletCipla · MRP ₹79.18
  6. ₹7.99/tabletLeveder · 10 tabletElder Projects · MRP ₹79.86
  7. ₹8.58/tabletLevroxa · 60 tabletEris Lifesciences · MRP ₹515.05
  8. ₹9.30/tabletLevexx · 60 tabletZydus Healthcare · MRP ₹558.23
  9. ₹9.31/tabletLevecon · 15 tabletConsern Pharma · MRP ₹139.65
  10. ₹9.70/tabletLevexx · 60 tabletZydus Healthcare · MRP ₹582.00
  11. ₹10.87/tabletLevart · 10 tabletArdent Life Sciences · MRP ₹108.73
  12. ₹11.11/tabletEpifast · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹111.13
The next 48 by price per tablet
  1. ₹11.75/tabletVetira · 10 tabletHetero Healthcare · MRP ₹117.50
  2. ₹12.00/tabletLevapie · 10 tabletGentech Healtcare · MRP ₹120.00
  3. ₹12.10/tabletLevepsy · 15 tabletCipla · MRP ₹181.44
  4. ₹12.11/tabletSolem · 10 tabletDios Lifesciences · MRP ₹121.13
  5. ₹12.40/tabletLevifix · 10 tabletLyceum Life Science · MRP ₹124.00
  6. ₹12.50/tabletLeviliv · 10 tabletEveren Healthcare · MRP ₹125.00
  7. ₹12.59/tabletLevecros · 10 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹125.88
  8. ₹12.75/tabletEpicetam · 10 tabletNeon Laboratories · MRP ₹127.50
  9. ₹12.77/tabletEpibrus · 10 tabletMed Manor Organics · MRP ₹127.68
  10. ₹12.84/tabletLevictus · 10 tablet4 Care Lifescience · MRP ₹128.43
  11. ₹12.96/tabletEpiseize · 10 tabletAnglo-French Drugs & Industries · MRP ₹129.58
  12. ₹13.00/tabletLeveeg · 10 tabletWalnut Life Sciences · MRP ₹130.00
  13. ₹13.19/tabletLevtam · 10 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹131.90
  14. ₹13.27/tabletLevipil · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹132.70
  15. ₹13.34/tabletLevetas · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹133.35
  16. ₹13.38/tabletLtropic · 10 tabletTripada Healthcare · MRP ₹133.75
  17. ₹13.50/tabletCetamat · 10 tabletMatias Healthcare · MRP ₹135.00
  18. ₹13.50/tabletLepsival · 10 tabletTripada Lifecare · MRP ₹135.00
  19. ₹13.50/tabletLevigress · 15 tabletLa Renon Healthcare · MRP ₹202.49
  20. ₹13.50/tabletLircetam · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹135.00
  21. ₹13.55/tabletLevetranol · 10 tabletKnoll Healthcare · MRP ₹135.50
  22. ₹13.56/tabletLemiza · 10 tabletHBC Lifesciences · MRP ₹135.60
  23. ₹13.60/tabletLevialfa · 10 tabletAlniche Life Sciences · MRP ₹136.00
  24. ₹13.62/tabletEpitra · 15 tabletLinux Laboratories · MRP ₹204.25
  25. ₹13.62/tabletLeveclot · 10 tabletMedichem Pharmceuticals · MRP ₹136.22
  26. ₹13.62/tabletQlexin · 10 tabletShine Pharmaceuticals · MRP ₹136.22
  27. ₹13.63/tabletFritolev · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹136.28
  28. ₹13.63/tabletFritolev · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹136.28
  29. ₹13.63/tabletLevalty · 10 tabletDycine Pharmaceuticals · MRP ₹136.27
  30. ₹13.64/tabletEpiletra · 10 tabletSeptalyst Lifesciences · MRP ₹136.41
  31. ₹13.64/tabletLevemex · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹136.40
  32. ₹13.65/tabletLevisign · 10 tabletPrimus Remedies · MRP ₹136.54
  33. ₹13.65/tabletVerocet · 15 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹204.82
  34. ₹13.74/tabletEmlevo · 15 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹206.12
  35. ₹13.74/tabletNeolet · 10 tabletKivi Labs · MRP ₹137.42
  36. ₹13.80/tabletLeveteo · 10 tabletMatteo Healthcare · MRP ₹138.00
  37. ₹13.80/tabletLevihop · 10 tabletAnax Life Sciences · MRP ₹138.00
  38. ₹13.85/tabletEpikey · 10 tabletSigmund Promedica · MRP ₹138.50
  39. ₹13.85/tabletLevipil · 15 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹207.82
  40. ₹13.86/tabletEmlevo · 10 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹138.64
  41. ₹13.86/tabletKeppra · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹138.58
  42. ₹13.86/tabletLeveron · 10 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹138.64
  43. ₹13.86/tabletLevetor · 10 tabletAlde Medi Impex · MRP ₹138.60
  44. ₹13.86/tabletLevilex · 10 tabletMSN Laboratories · MRP ₹138.59
  45. ₹13.86/tabletLevroxa · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹138.64
  46. ₹13.86/tabletLysiprin · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹138.64
  47. ₹13.86/tabletTorleva · 10 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹138.60
  48. ₹13.87/tabletLavesal · 10 tabletSalas Pharma · MRP ₹138.70

Levetiracetam Tablet 250 mg

56 packs, ₹2.89 to ₹7.06 per tablet. Price-controlled: ceiling ₹6.45 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹2.89/tabletLeveder · 10 tabletElder Projects · MRP ₹28.88
  2. ₹4.63/tabletEpicetam · 10 tabletNeon Laboratories · MRP ₹46.25
  3. ₹5.00/tabletCetamat · 10 tabletMatias Healthcare · MRP ₹50.00
  4. ₹5.74/tabletSolem · 10 tabletDios Lifesciences · MRP ₹57.44
  5. ₹5.81/tabletLevictus · 10 tablet4 Care Lifescience · MRP ₹58.12
  6. ₹5.85/tabletLevtary · 10 tabletTrion Pharma · MRP ₹58.45
  7. ₹5.86/tabletQlexin · 10 tabletShine Pharmaceuticals · MRP ₹58.59
  8. ₹6.00/tabletEpifast · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹60.01
  9. ₹6.11/tabletLevecad · 10 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹61.10
  10. ₹6.11/tabletLivatira · 10 tabletWockhardt · MRP ₹61.05
  11. ₹6.11/tabletVetira · 10 tabletHetero Healthcare · MRP ₹61.10
  12. ₹6.29/tabletLevialfa · 10 tabletAlniche Life Sciences · MRP ₹62.94
The other 44 by price per tablet
  1. ₹6.38/tabletLeviliv · 10 tabletEveren Healthcare · MRP ₹63.75
  2. ₹6.51/tabletLevetas · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹65.10
  3. ₹6.56/tabletLevera · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹65.63
  4. ₹6.56/tabletLeveteo · 10 tabletMatteo Healthcare · MRP ₹65.63
  5. ₹6.56/tabletLevifix · 10 tabletLyceum Life Science · MRP ₹65.63
  6. ₹6.56/tabletLevigress · 10 tabletLa Renon Healthcare · MRP ₹65.62
  7. ₹6.57/tabletLevexx · 60 tabletZydus Healthcare · MRP ₹394.00
  8. ₹6.60/tabletLevetor · 10 tabletAlde Medi Impex · MRP ₹66.00
  9. ₹6.61/tabletLemiza · 10 tabletHBC Lifesciences · MRP ₹66.09
  10. ₹6.61/tabletLevemex · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹66.09
  11. ₹6.61/tabletLevetrix · 10 tabletIcarus Healthcare Primus · MRP ₹66.14
  12. ₹6.62/tabletFritolev · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹66.15
  13. ₹6.62/tabletLavesal · 10 tabletSalas Pharma · MRP ₹66.15
  14. ₹6.62/tabletLevitra · 10 tabletD D Pharmaceuticals · MRP ₹66.15
  15. ₹6.63/tabletEpitra · 10 tabletLinux Laboratories · MRP ₹66.25
  16. ₹6.67/tabletEmlevo · 10 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹66.69
  17. ₹6.67/tabletLevilex · 10 tabletMSN Laboratories · MRP ₹66.68
  18. ₹6.67/tabletLevroxa · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹66.70
  19. ₹6.67/tabletNeolet · 10 tabletKivi Labs · MRP ₹66.70
  20. ₹6.67/tabletVerocet · 15 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹100.08
  21. ₹6.70/tabletCnlev · 10 tabletCNX Healthcare · MRP ₹67.00
  22. ₹6.71/tabletEpikey · 10 tabletSigmund Promedica · MRP ₹67.10
  23. ₹6.72/tabletEpiletra · 10 tabletSeptalyst Lifesciences · MRP ₹67.24
  24. ₹6.72/tabletEpilive · 15 tabletLupin · MRP ₹100.85
  25. ₹6.72/tabletKeppra · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹67.23
  26. ₹6.72/tabletKeppra · 14 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹94.12
  27. ₹6.73/tabletEpictal · 10 tabletIpca Laboratories · MRP ₹67.30
  28. ₹6.73/tabletFritolev · 15 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹100.95
  29. ₹6.73/tabletLevacetam · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹67.30
  30. ₹6.73/tabletLevalty · 10 tabletDycine Pharmaceuticals · MRP ₹67.29
  31. ₹6.73/tabletLevecon · 10 tabletConsern Pharma · MRP ₹67.31
  32. ₹6.73/tabletLevelast · 10 tabletSanix Formulations · MRP ₹67.30
  33. ₹6.73/tabletLevepsy · 15 tabletCipla · MRP ₹100.95
  34. ₹6.73/tabletLevesam · 15 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹100.95
  35. ₹6.73/tabletLevicent · 10 tabletCrescent Formulations · MRP ₹67.30
  36. ₹6.73/tabletLeviprate · 10 tabletSolvate Laboratories · MRP ₹67.31
  37. ₹6.73/tabletLevitram · 10 tabletLividus Pharma · MRP ₹67.30
  38. ₹6.73/tabletTorleva · 10 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹67.25
  39. ₹6.77/tabletLevenue · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹67.73
  40. ₹6.77/tabletLevera · 15 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹101.59
  41. ₹6.77/tabletLevexx · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹67.72
  42. ₹6.77/tabletLevipil · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹67.72
  43. ₹6.86/tabletLevefree · 10 tabletPfizer · MRP ₹68.57
  44. ₹7.06/tabletLeveron · 10 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹70.56

Levetiracetam Tablet 750 mg

36 packs, ₹10.75 to ₹30.45 per tablet. Price-controlled: ceiling ₹19.81 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹10.75/tabletEpitira · 10 tabletUniventis Medicare · MRP ₹107.50
  2. ₹11.00/tabletLevetafine · 10 tabletMorepen Laboratories · MRP ₹110.00
  3. ₹15.23/tabletLevitrend · 10 tabletStarus Pharmaceuticals · MRP ₹152.31
  4. ₹18.55/tabletEpifast · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹185.46
  5. ₹18.58/tabletLevepsy · 10 tabletCipla · MRP ₹185.77
  6. ₹18.91/tabletVetira · 10 tabletHetero Healthcare · MRP ₹189.10
  7. ₹19.13/tabletLevialfa · 10 tabletAlniche Life Sciences · MRP ₹191.25
  8. ₹19.50/tabletLevemex · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹195.00
  9. ₹19.66/tabletLevipil XR · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹196.64
  10. ₹19.68/tabletLavesal · 10 tabletSalas Pharma · MRP ₹196.77
  11. ₹19.92/tabletLtropic · 10 tabletTripada Healthcare · MRP ₹199.24
  12. ₹19.95/tabletLevetas · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹199.50
The other 24 by price per tablet
  1. ₹19.99/tabletLevalty · 10 tabletDycine Pharmaceuticals · MRP ₹199.89
  2. ₹20.10/tabletCnlev · 10 tabletCNX Healthcare · MRP ₹201.00
  3. ₹20.25/tabletLevigress · 10 tabletLa Renon Healthcare · MRP ₹202.49
  4. ₹20.30/tabletEpitra · 10 tabletLinux Laboratories · MRP ₹202.96
  5. ₹20.34/tabletEmlevo · 10 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹203.37
  6. ₹20.34/tabletNeolet · 10 tabletKivi Labs · MRP ₹203.37
  7. ₹20.34/tabletVerocet · 15 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹305.07
  8. ₹20.66/tabletEpilive · 10 tabletLupin · MRP ₹206.55
  9. ₹20.66/tabletKeppra · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹206.58
  10. ₹20.66/tabletLevacetam · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹206.60
  11. ₹20.66/tabletLevenue · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹206.64
  12. ₹20.66/tabletLevenue · 15 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹309.96
  13. ₹20.66/tabletLevexx · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹206.59
  14. ₹20.66/tabletLevilex · 10 tabletMSN Laboratories · MRP ₹206.60
  15. ₹20.66/tabletLevroxa · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹206.58
  16. ₹20.66/tabletTorleva · 10 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹206.55
  17. ₹20.79/tabletKeppra · 14 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹291.08
  18. ₹20.79/tabletLevesam · 15 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹311.91
  19. ₹20.79/tabletLevipil · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹207.93
  20. ₹20.80/tabletLevera · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹208.01
  21. ₹20.93/tabletFritolev · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹209.33
  22. ₹21.66/tabletLeveron · 10 tabletMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹216.60
  23. ₹28.53/tabletVerocet · 10 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹285.26
  24. ₹30.45/tabletLemiza · 10 tabletHBC Lifesciences · MRP ₹304.45

Levetiracetam Tablet 1000 mg

29 packs, ₹13.95 to ₹84.30 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹13.95/tabletKeppra · 14 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹195.27
  2. ₹22.32/tabletEpiletra · 10 tabletSeptalyst Lifesciences · MRP ₹223.23
  3. ₹22.64/tabletLevemex · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹226.41
  4. ₹24.47/tabletCnlev · 10 tabletCNX Healthcare · MRP ₹244.68
  5. ₹26.20/tabletEmlevo · 10 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹262.00
  6. ₹27.00/tabletVetira · 10 tabletHetero Healthcare · MRP ₹270.00
  7. ₹28.03/tabletLemiza · 10 tabletHBC Lifesciences · MRP ₹280.31
  8. ₹28.36/tabletLevexx · 10 tabletZydus Healthcare · MRP ₹283.59
  9. ₹29.40/tabletLevtary · 10 tabletTrion Pharma · MRP ₹294.00
  10. ₹30.22/tabletLevilex · 10 tabletMSN Laboratories · MRP ₹302.16
  11. ₹31.17/tabletEpictal · 10 tabletIpca Laboratories · MRP ₹311.72
  12. ₹32.94/tabletLevalty · 10 tabletDycine Pharmaceuticals · MRP ₹329.42
The other 17 by price per tablet
  1. ₹33.46/tabletVerocet · 15 tabletAlteus Biogenics · MRP ₹501.84
  2. ₹33.67/tabletFritolev · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹336.68
  3. ₹33.80/tabletEpifast · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹338.00
  4. ₹35.70/tabletEmlevo · 10 tabletEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹357.00
  5. ₹36.37/tabletLevacetam · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹363.70
  6. ₹37.27/tabletLevepsy · 10 tabletCipla · MRP ₹372.73
  7. ₹38.40/tabletLevipil · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹384.00
  8. ₹38.90/tabletLevemex · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹389.00
  9. ₹39.56/tabletFritolev · 10 tabletArinna Lifesciences · MRP ₹395.64
  10. ₹39.80/tabletLeviprate · 10 tabletSolvate Laboratories · MRP ₹398.00
  11. ₹42.35/tabletTorleva · 10 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹423.45
  12. ₹44.17/tabletLevroxa · 10 tabletEris Lifesciences · MRP ₹441.69
  13. ₹44.86/tabletLevenue · 10 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹448.55
  14. ₹44.91/tabletLevera · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹449.06
  15. ₹48.80/tabletLevipil XR · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹488.00
  16. ₹52.89/tabletLevesam · 15 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹793.38
  17. ₹84.30/tabletKeppra · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹843.04

Levetiracetam Injection 100 mg

21 packs, ₹15.37 to ₹120.80 per ml. Price-controlled: ceiling ₹23.57 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹15.37/mlLevecad · 7.5 ml injectionCadila Pharmaceuticals · MRP ₹122.93
  2. ₹17.69/mlEpilive · 5 ml injectionLupin · MRP ₹88.45
  3. ₹17.73/mlLevenue · 5 ml injectionAlkem Laboratories · MRP ₹88.66
  4. ₹22.07/mlLevepsy · 5 ml injectionCipla · MRP ₹110.36
  5. ₹24.19/mlLevigress · 5 ml injectionLa Renon Healthcare · MRP ₹120.93
  6. ₹24.19/mlLevigress IV · 5 ml injectionLa Renon Healthcare · MRP ₹120.93
  7. ₹24.36/mlLevemex · 5 ml injectionIcon Lifesciences · MRP ₹121.80
  8. ₹24.54/mlVetira · 5 ml injectionHetero Healthcare · MRP ₹122.70
  9. ₹24.56/mlLevacetam · 5 ml injectionMicro Labs · MRP ₹122.80
  10. ₹24.57/mlKeppra · 5 ml injectionDr. Reddys Laboratories · MRP ₹122.85
  11. ₹24.57/mlLevilex · 5 ml injectionMSN Laboratories · MRP ₹122.85
  12. ₹24.58/mlLevesam · 5 ml injectionAbbott Healthcare · MRP ₹122.90
The other 9 by price per ml
  1. ₹24.58/mlLevipil · 5 ml injectionSun Pharma Laboratories · MRP ₹122.90
  2. ₹24.58/mlLivatira · 5 ml injectionWockhardt · MRP ₹122.91
  3. ₹24.58/mlTorleva · 5 ml injectionTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹122.90
  4. ₹24.59/mlEmlevo · 5 ml injectionEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹122.95
  5. ₹24.59/mlEpictal · 5 ml injectionIpca Laboratories · MRP ₹122.95
  6. ₹24.75/mlLevera · 5 ml injectionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹123.74
  7. ₹24.75/mlLevexx · 5 ml injectionZydus Healthcare · MRP ₹123.74
  8. ₹35.63/injectionLevetiracetam · 1 injectionLupin · MRP ₹35.63
  9. ₹120.80/mlVerocet · 1 ml injectionAlteus Biogenics · MRP ₹120.80

Levetiracetam Injection 500 mg

12 packs, ₹1.04 to ₹117.05 per ml.

  1. ₹1.04/mlFritolev Rtu · 100 ml injectionArinna Lifesciences · MRP ₹103.95
  2. ₹1.04/mlLevepsy Rtu · 100 ml injectionCipla · MRP ₹104.00
  3. ₹1.27/mlLevenue Rtu · 100 ml injectionAlkem Laboratories · MRP ₹126.55
  4. ₹1.33/mlEpitra Rtu · 100 ml injectionLinux Laboratories · MRP ₹133.10
  5. ₹22.80/mlLevialfa · 5 ml injectionAlniche Life Sciences · MRP ₹114.00
  6. ₹24.00/mlLevihop · 5 ml injectionAnax Life Sciences · MRP ₹120.00
  7. ₹24.16/mlLevalty · 5 ml injectionDycine Pharmaceuticals · MRP ₹120.80
  8. ₹24.42/mlEpitra · 5 ml injectionLinux Laboratories · MRP ₹122.08
  9. ₹24.51/mlEpicetam · 5 ml injectionNeon Laboratories · MRP ₹122.55
  10. ₹24.57/mlKeppra · 5 ml injectionDr. Reddys Laboratories · MRP ₹122.85
  11. ₹27.72/mlLevinz · 5 ml injectionEast West Pharma · MRP ₹138.60
  12. ₹117.05/injectionGufitam · 1 injectionGufic Bioscience · MRP ₹117.05

Levetiracetam Syrup 100 mg

11 packs, ₹4.16 to ₹4.27 per ml. Price-controlled: ceiling ₹4.07 per ml.

  1. ₹4.16/mlLevalty · 100 ml syrupDycine Pharmaceuticals · MRP ₹415.80
  2. ₹4.22/mlLevigress · 100 ml syrupLa Renon Healthcare · MRP ₹421.87
  3. ₹4.23/mlEpilive · 100 ml syrupLupin · MRP ₹423.00
  4. ₹4.23/mlLevenue · 100 ml syrupAlkem Laboratories · MRP ₹423.05
  5. ₹4.23/mlLevepsy · 100 ml syrupCipla · MRP ₹423.18
  6. ₹4.23/mlLevilex · 100 ml syrupMSN Laboratories · MRP ₹423.02
  7. ₹4.24/mlEpictal · 100 ml syrupIpca Laboratories · MRP ₹424.20
  8. ₹4.24/mlTorleva · 100 ml syrupTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹423.95
  9. ₹4.24/mlVerocet · 100 ml syrupAlteus Biogenics · MRP ₹424.20
  10. ₹4.27/mlLevipil · 100 ml syrupSun Pharma Laboratories · MRP ₹426.75
  11. ₹4.27/mlLevipil · 100 ml syrupSun Pharma Laboratories · MRP ₹426.75

Levetiracetam Tablet XR 500 mg

7 packs, ₹13.30 to ₹23.73 per tablet.

  1. ₹13.30/tabletLevitam · 10 tablet xrAurum Life Science · MRP ₹133.00
  2. ₹13.65/tabletTorleva · 10 tablet xrTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹136.50
  3. ₹13.97/tabletLevera · 10 tablet xrIntas Pharmaceuticals · MRP ₹139.65
  4. ₹14.14/tabletLevilex · 10 tablet xrMSN Laboratories · MRP ₹141.42
  5. ₹20.42/tabletLeviprate · 10 tablet xrSolvate Laboratories · MRP ₹204.20
  6. ₹22.09/tabletLevepsy · 10 tablet xrCipla · MRP ₹220.87
  7. ₹23.73/tabletLevesam · 15 tablet xrAbbott Healthcare · MRP ₹356.00

Levetiracetam Injection

6 packs, ₹13.20 to ₹95.53 per ml.

  1. ₹13.20/mlEpiletra · 5 ml injectionSeptalyst Lifesciences · MRP ₹66.00
  2. ₹17.69/mlEpilive · 5 ml injectionLupin · MRP ₹88.45
  3. ₹23.00/mlLevitrend · 5 ml injectionStarus Pharmaceuticals · MRP ₹115.00
  4. ₹23.22/mlLevifix · 5 ml injectionLyceum Life Science · MRP ₹116.08
  5. ₹24.59/mlLevelast · 5 ml injectionSanix Formulations · MRP ₹122.95
  6. ₹95.53/mlLevtary · 1 ml injectionTrion Pharma · MRP ₹95.53

Levetiracetam Oral Solution 100 mg

6 packs, ₹4.09 to ₹4.27 per ml.

  1. ₹4.09/mlLivatira · 100 ml oral solutionWockhardt · MRP ₹408.95
  2. ₹4.16/mlFritolev · 100 ml oral solutionArinna Lifesciences · MRP ₹415.80
  3. ₹4.23/mlLevera · 200 ml oral solutionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹845.52
  4. ₹4.27/mlKeppra · 100 ml oral solutionDr. Reddys Laboratories · MRP ₹426.66
  5. ₹4.27/mlLevera · 100 ml oral solutionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹426.78
  6. ₹4.27/mlLevesam · 100 ml oral solutionAbbott Healthcare · MRP ₹426.75

Levetiracetam Tablet XR 1000 mg

5 packs, ₹23.71 to ₹49.66 per tablet.

  1. ₹23.71/tabletLevilex · 10 tablet xrMSN Laboratories · MRP ₹237.13
  2. ₹38.54/tabletLevepsy · 10 tablet xrCipla · MRP ₹385.37
  3. ₹42.39/tabletLevesam · 15 tablet xrAbbott Healthcare · MRP ₹635.82
  4. ₹46.41/tabletLevera · 10 tablet xrIntas Pharmaceuticals · MRP ₹464.06
  5. ₹49.66/tabletTorleva · 10 tablet xrTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹496.55

Levetiracetam Tablet XR 750 mg

4 packs, ₹19.19 to ₹19.68 per tablet.

  1. ₹19.19/tabletLevepsy · 10 tablet xrCipla · MRP ₹191.91
  2. ₹19.20/tabletLevilex · 10 tablet xrMSN Laboratories · MRP ₹192.00
  3. ₹19.55/tabletTorleva · 10 tablet xrTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹195.45
  4. ₹19.68/tabletLevera · 10 tablet xrIntas Pharmaceuticals · MRP ₹196.76

Levetiracetam Syrup 500 mg

3 packs, ₹4.16 to ₹4.20 per ml.

  1. ₹4.16/mlQlexin · 100 ml syrupShine Pharmaceuticals · MRP ₹415.78
  2. ₹4.17/mlEpitra · 100 ml syrupLinux Laboratories · MRP ₹416.60
  3. ₹4.20/mlEpifast · 100 ml syrupMankind Pharmaceuticals · MRP ₹419.66

Levetiracetam Infusion 500 mg

3 packs, ₹1.13 to ₹1.51 per ml.

  1. ₹1.13/mlEpifast Rtu · 100 ml infusionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹113.05
  2. ₹1.15/mlLevipil Rtu · 100 ml infusionSun Pharma Laboratories · MRP ₹115.00
  3. ₹1.51/mlLevera Rtu · 100 ml infusionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹150.50

Levetiracetam Tablet ER 1000 mg

3 packs, ₹44.86 to ₹70.46 per tablet.

  1. ₹44.86/tabletLevenue · 10 tablet erAlkem Laboratories · MRP ₹448.55
  2. ₹46.50/tabletEpitra · 10 tablet erLinux Laboratories · MRP ₹465.00
  3. ₹70.46/tabletEpilive · 10 tablet erLupin · MRP ₹704.55

Levetiracetam Injection 1000 mg

3 packs, ₹1.51 to ₹2.07 per ml.

  1. ₹1.51/mlLevepsy Rtu · 100 ml injectionCipla · MRP ₹151.20
  2. ₹1.61/mlFritolev Rtu · 100 ml injectionArinna Lifesciences · MRP ₹161.28
  3. ₹2.07/mlLevenue Rtu · 100 ml injectionAlkem Laboratories · MRP ₹207.15

Levetiracetam Tablet SR 1000 mg

2 packs, ₹14.71 to ₹29.91 per tablet.

  1. ₹14.71/tabletLevecon · 10 tablet srConsern Pharma · MRP ₹147.06
  2. ₹29.91/tabletLevigress · 10 tablet srLa Renon Healthcare · MRP ₹299.06

Levetiracetam Tablet ER 500 mg

2 packs, ₹13.87 to ₹20.48 per tablet.

  1. ₹13.87/tabletLevenue · 10 tablet erAlkem Laboratories · MRP ₹138.71
  2. ₹20.48/tabletVerocet · 10 tablet erAlteus Biogenics · MRP ₹204.82

Levetiracetam Infusion 1000 mg

2 packs, ₹1.71 to ₹2.22 per ml.

  1. ₹1.71/mlLevipil Rtu · 100 ml infusionSun Pharma Laboratories · MRP ₹170.63
  2. ₹2.22/mlLevera Rtu · 100 ml infusionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹222.19

Levetiracetam Premix 1000 mg

1 pack, ₹2.08 per ml.

  1. ₹2.08/mlEpilive · 100 ml premixLupin · MRP ₹207.70

Levetiracetam Premix 1500 mg

1 pack, ₹2.31 per ml.

  1. ₹2.31/mlEpilive · 100 ml premixLupin · MRP ₹231.00

Levetiracetam Premix 500 mg

1 pack, ₹1.41 per ml.

  1. ₹1.41/mlEpilive · 100 ml premixLupin · MRP ₹140.60

Levetiracetam Infusion 100 mg

1 pack, ₹1.95 per ml.

  1. ₹1.95/mlEpitra Rtu · 100 ml infusionLinux Laboratories · MRP ₹194.60

Levetiracetam Syrup 1000 mg

1 pack, ₹4.20 per ml.

  1. ₹4.20/mlLevemex · 100 ml syrupIcon Lifesciences · MRP ₹420.00

Levetiracetam Tablet DT 250 mg

1 pack, ₹6.73 per tablet.

  1. ₹6.73/tabletLevera · 10 tablet dtIntas Pharmaceuticals · MRP ₹67.30

Levetiracetam Tablet DT 500 mg

1 pack, ₹13.87 per tablet.

  1. ₹13.87/tabletLevera · 10 tablet dtIntas Pharmaceuticals · MRP ₹138.70

Levetiracetam Infusion 1500 mg

1 pack, ₹3.38 per ml.

  1. ₹3.38/mlLevera Rtu · 100 ml infusionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹338.20

Levetiracetam Suspension 100 mg

1 pack, ₹4.24 per ml.

  1. ₹4.24/mlLevexx · 100 ml suspensionZydus Healthcare · MRP ₹424.10

Levetiracetam Vial

1 pack, ₹24.56 per ml.

  1. ₹24.56/mlSuperlev · 5 ml vialAkumentis Healthcare · MRP ₹122.81

Ceiling prices fixed by NPPA

This formulation is in Schedule I of the Drugs (Prices Control) Order, 2013. No pack may be sold above the ceiling price per unit, plus taxes.

  1. 25 Mar 2026Injection 100 Mg/ml · ceiling 23.57 ₹ (1 ML)Order S.O. 1575(E)
  2. 25 Mar 2026Syrup 100 mg · ceiling 4.07 ₹ (1 ML)Order S.O. 1575(E)
  3. 25 Mar 2026Tablet 250 mg · ceiling 6.45 ₹ (1 Tablet)Order S.O. 1575(E)
  4. 25 Mar 2026Tablet 500 mg · ceiling 13.30 ₹ (1 Tablet)Order S.O. 1575(E)
  5. 25 Mar 2026Modified Release Tablet 750 mg · ceiling 18.74 ₹ (1 Tablet)Order S.O. 1575(E)
  6. 25 Mar 2026Tablet 750 mg · ceiling 19.81 ₹ (1 Tablet)Order S.O. 1575(E)

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.