Medicines / Molecules / Lactobacillus Sporogenes
Lactobacillus SporogenesEvery pack, by price.
21 packs of Lactobacillus Sporogenes on NPPA's price list for July 2026: 13 brands from 10 companies, in 15 forms and strengths.
- Packs
- 21
- Brands
- 13
- Companies
- 10
- Forms and strengths
- 15
- Price-controlled packs
- 0 of 21
Packs, lowest price per unit first
Lactobacillus Sporogenes Tablet 120 miu
5 packs, ₹1.25 to ₹10.85 per tablet.
- ₹1.25/tabletLB 1 · 10 tabletPharmasynth Formulations · MRP ₹12.50
- ₹3.75/tabletLactofab · 20 tabletSmart Laboratories · MRP ₹75.00
- ₹5.36/tabletLactocip · 15 tabletCipla · MRP ₹80.47
- ₹8.97/tabletSporlac DS · 25 tabletJB Chemicals · MRP ₹224.16
- ₹10.85/tabletSporlac DS · 20 tabletJB Chemicals · MRP ₹217.00
Lactobacillus Sporogenes Oral Powder 150 miu
2 packs, ₹2.98 to ₹49.77 per g.
- ₹2.98/gOzolab · 1.8 gm oral powderOzone Pharmaceuticals · MRP ₹5.95
- ₹49.77/gSporlac · 1 gm oral powderJB Chemicals · MRP ₹49.77
Lactobacillus Sporogenes Sachet
2 packs, ₹49.77 per g.
- ₹49.77/gSporlac · 1 gm sachetJB Chemicals · MRP ₹49.77
- ₹49.77/gSporlac · 1 gm sachetJB Chemicals · MRP ₹49.77
Lactobacillus Sporogenes Sachet 4 Biu
1 pack, ₹495.00 per g.
- ₹495.00/gAllerku · 1 gm sachetDr. Reddys Laboratories · MRP ₹495.00
Lactobacillus Sporogenes Capsule 100 miu
1 pack, ₹15.28 per capsule.
- ₹15.28/capsuleFlorill · 10 capsuleAlde Medi Impex · MRP ₹152.80
Lactobacillus Sporogenes Capsule
1 pack, ₹1.98 per capsule.
- ₹1.98/capsuleFolcovit Plus · 10 capsuleEskag Pharma · MRP ₹19.80
Lactobacillus Sporogenes Tablet 60 miu
1 pack, ₹4.50 per tablet.
- ₹4.50/tabletFolicam LB · 10 tabletAnhox Healthcare · MRP ₹45.00
Lactobacillus Sporogenes Tablet DT 150 miu
1 pack, ₹4.75 per tablet.
- ₹4.75/tabletOzolab · 10 tablet dtOzone Pharmaceuticals · MRP ₹47.48
Lactobacillus Sporogenes Dry Syrup 23 gm
1 pack, ₹1.99 per ml.
- ₹1.99/mlSporlac · 50 ml dry syrupJB Chemicals · MRP ₹99.68
Lactobacillus Sporogenes Tablet 300 miu
1 pack, ₹15.54 per tablet.
- ₹15.54/tabletSporlac · 20 tabletJB Chemicals · MRP ₹310.88
Lactobacillus Sporogenes Oral Powder 300 miu
1 pack, ₹12.05 per g.
- ₹12.05/gSporlac AB · 1 gm oral powderJB Chemicals · MRP ₹12.05
Lactobacillus Sporogenes Tablet
1 pack, ₹13.67 per tablet.
- ₹13.67/tabletSporlac · 25 tabletJB Chemicals · MRP ₹341.81
Lactobacillus Sporogenes Capsule 120 miu
1 pack, ₹6.32 per capsule.
- ₹6.32/capsuleVizylac · 15 capsuleTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹94.73
Lactobacillus Sporogenes Dry Syrup 120 miu
1 pack, ₹1.15 per ml.
- ₹1.15/mlVizylac · 60 ml dry syrupTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹69.14
Lactobacillus Sporogenes Capsule 2.5 Biu
1 pack, ₹6.00 per capsule.
- ₹6.00/capsuleVizylac Plus · 15 capsuleTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹90.00
Companies marketing it
- JB Chemicals9 packs
- Torrent Pharmaceuticals3 packs
- Ozone Pharmaceuticals2 packs
- Dr. Reddy's1 pack
- Alde Medi Impex1 pack
- Eskag Pharma1 pack
- Anhox Healthcare1 pack
- Cipla1 pack
- Smart Laboratories1 pack
- Pharmasynth Formulations1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.