Medicines / Molecules / L-Ornithine L-Aspartate - Plain And Combinations
L-Ornithine L-Aspartate - Plain And CombinationsEvery pack, by price.
71 packs of L-Ornithine L-Aspartate - Plain And Combinations on NPPA's price list for July 2026: 38 brands from 29 companies, in 26 forms and strengths.
- Packs
- 71
- Brands
- 38
- Companies
- 29
- Forms and strengths
- 26
- Price-controlled packs
- 0 of 71
Packs, lowest price per unit first
L-Ornithine L-Aspartate - Plain And Combinations Syrup
12 packs, ₹0.33 to ₹2.67 per ml.
- ₹0.33/mlIntraliv · 200 ml syrupIntra Labs · MRP ₹65.00
- ₹0.56/mlHeplofit · 200 ml syrupLeeford Healthcare · MRP ₹112.50
- ₹1.32/mlHepamax · 200 ml syrupBueno Salud Care India · MRP ₹263.38
- ₹1.50/mlHepawin · 100 ml syrupWaves Biotech · MRP ₹149.90
- ₹1.50/mlHepawin · 200 ml syrupWaves Biotech · MRP ₹299.90
- ₹1.50/mlHepawin · 100 ml syrupWaves Biotech · MRP ₹149.90
- ₹1.60/mlSatmax · 100 ml syrupVenus Remedies · MRP ₹160.16
- ₹1.62/mlSatmax · 200 ml syrupVenus Remedies · MRP ₹323.00
- ₹2.20/mlLivogard Plus · 100 ml syrupLark Laboratories · MRP ₹220.00
- ₹2.47/mlHepaford · 60 ml syrupLeeford Healthcare · MRP ₹148.00
- ₹2.58/mlLivogard · 100 ml syrupLark Laboratories · MRP ₹257.75
- ₹2.67/mlCarnirest · 200 ml syrupMatteo Healthcare · MRP ₹533.01
L-Ornithine L-Aspartate - Plain And Combinations Sachet
8 packs, ₹2.40 to ₹49.69 per g.
- ₹2.40/gHepalair · 5 gm sachetLeeford Healthcare · MRP ₹12.00
- ₹28.23/gSamlol XP · 10 gm sachetSamarth Life Sciences · MRP ₹282.27
- ₹33.23/gSamlol · 5 gm sachetSamarth Life Sciences · MRP ₹166.15
- ₹35.36/gHepatreat · 5 gm sachetTas Med (India) · MRP ₹176.81
- ₹37.50/gHepacure (Tasmed) · 5 gm sachetTas Med (India) · MRP ₹187.50
- ₹44.80/gFoxfaith · 5 gm sachetUnifaith Biotech · MRP ₹224.00
- ₹45.21/gHepmend · 5 gm sachetEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹226.05
- ₹49.69/gBenuliv · 5 gm sachetSaffron Formulations · MRP ₹248.44
L-Ornithine L-Aspartate - Plain And Combinations Tablet
8 packs, ₹8.90 to ₹41.15 per tablet.
- ₹8.90/tabletHepalair · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹89.00
- ₹9.90/tabletHepasure · 10 tabletWinsome Lab · MRP ₹99.00
- ₹11.24/tabletHepawin · 10 tabletWaves Biotech · MRP ₹112.41
- ₹12.90/tabletOxyliv S · 10 tabletVotary Laboratories · MRP ₹129.00
- ₹13.13/tabletHepaford · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹131.25
- ₹13.84/tabletHepamax · 10 tabletBueno Salud Care India · MRP ₹138.38
- ₹15.00/tabletHepacure (Tasmed) · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹150.00
- ₹41.15/tabletHepaboon M · 10 tabletLibramed Pharmaceuticals · MRP ₹411.47
L-Ornithine L-Aspartate - Plain And Combinations Injection
8 packs, ₹10.00 to ₹36.30 per ml.
- ₹10.00/mlLenoliv · 10 ml injectionKnoll Healthcare · MRP ₹100.00
- ₹17.50/mlHepastar · 10 ml injectionInvision Medi Sciences · MRP ₹175.00
- ₹19.95/mlHeprotec · 10 ml injectionUnited Biotech · MRP ₹199.50
- ₹26.20/mlHeplofit · 10 ml injectionLeeford Healthcare · MRP ₹262.00
- ₹29.00/mlMegalor · 10 ml injectionSignova Pharma · MRP ₹290.00
- ₹29.53/mlHepacure (Tasmed) · 10 ml injectionTas Med (India) · MRP ₹295.31
- ₹29.99/mlHepawin · 10 ml injectionWaves Biotech · MRP ₹299.90
- ₹36.30/mlLolept · 10 ml injectionAbbott India · MRP ₹363.00
L-Ornithine L-Aspartate - Plain And Combinations Capsule
4 packs, ₹13.00 to ₹18.00 per capsule.
- ₹13.00/capsuleHeplofit · 10 capsuleLeeford Healthcare · MRP ₹130.00
- ₹16.87/capsuleHepawin · 10 capsuleWaves Biotech · MRP ₹168.66
- ₹17.84/capsuleSatmax · 10 capsuleVenus Remedies · MRP ₹178.40
- ₹18.00/capsuleDiaglinis · 10 capsuleAn Pharmaceuticals · MRP ₹180.00
L-Ornithine L-Aspartate - Plain And Combinations Tablet 500 mg
3 packs, ₹18.75 to ₹28.70 per tablet.
- ₹18.75/tabletAnaliv-500 · 10 tabletSystopic Laboratories · MRP ₹187.50
- ₹19.50/tabletHepatreat · 10 tabletTas Med (India) · MRP ₹195.02
- ₹28.70/tabletLornit · 10 tabletZuventus Healthcare · MRP ₹287.00
L-Ornithine L-Aspartate - Plain And Combinations Injection 5 mg
3 packs, ₹29.06 to ₹39.75 per ml.
- ₹29.06/mlAnaliv · 10 ml injectionSystopic Laboratories · MRP ₹290.60
- ₹37.59/mlSamlol · 10 ml injectionSamarth Life Sciences · MRP ₹375.93
- ₹39.75/mlCiroflux · 10 ml injectionEris Lifesciences · MRP ₹397.50
L-Ornithine L-Aspartate - Plain And Combinations Sachet 3 gm
3 packs, ₹39.19 to ₹52.92 per g.
- ₹39.19/gLorhep · 5 gm sachetWaterley Pharmaceuticals · MRP ₹195.94
- ₹42.56/gHepagard (United) · 5 gm sachetUnited Biotech · MRP ₹212.81
- ₹52.92/gLornit · 5 gm sachetZuventus Healthcare · MRP ₹264.60
L-Ornithine L-Aspartate - Plain And Combinations Infusion 5 gm
3 packs, ₹23.44 to ₹59.08 per ml.
- ₹23.44/mlHepatreat · 10 ml infusionTas Med (India) · MRP ₹234.38
- ₹45.90/mlHepa Merz · 10 ml infusionWin-Medicare · MRP ₹459.00
- ₹59.08/mlLornit · 10 ml infusionZuventus Healthcare · MRP ₹590.75
L-Ornithine L-Aspartate - Plain And Combinations Tablet 150 mg
2 packs, ₹8.50 to ₹19.85 per tablet.
- ₹8.50/tabletHepastar · 10 tabletInvision Medi Sciences · MRP ₹85.00
- ₹19.85/tabletLornit · 10 tabletZuventus Healthcare · MRP ₹198.50
L-Ornithine L-Aspartate - Plain And Combinations Suspension
2 packs, ₹0.45 to ₹1.49 per ml.
- ₹0.45/mlNitoliv · 200 ml suspensionBiomax Biotechnics · MRP ₹89.00
- ₹1.49/mlMegalor · 100 ml suspensionSignova Pharma · MRP ₹149.00
L-Ornithine L-Aspartate - Plain And Combinations Granules
1 pack, ₹39.60 per g.
- ₹39.60/gHepaford · 5 gm granulesLeeford Healthcare · MRP ₹198.00
L-Ornithine L-Aspartate - Plain And Combinations Tablet 150/100 mg
1 pack, ₹15.47 per tablet.
- ₹15.47/tabletHepagard (United) · 10 tabletUnited Biotech · MRP ₹154.69
L-Ornithine L-Aspartate - Plain And Combinations Injection 5 gm
1 pack, ₹43.50 per ml.
- ₹43.50/mlHepagard (United) · 10 ml injectionUnited Biotech · MRP ₹435.00
L-Ornithine L-Aspartate - Plain And Combinations Oral Powder 3 gm
1 pack, ₹65.60 per g.
- ₹65.60/gHepa Merz · 5 gm oral powderWin-Medicare · MRP ₹328.00
L-Ornithine L-Aspartate - Plain And Combinations Syrup 250 mg
1 pack, ₹5.03 per ml.
- ₹5.03/mlHepa Merz · 100 ml syrupWin-Medicare · MRP ₹503.43
L-Ornithine L-Aspartate - Plain And Combinations Injection 500 mg
1 pack, ₹27.01 per ml.
- ₹27.01/mlHepmend · 10 ml injectionEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹270.05
L-Ornithine L-Aspartate - Plain And Combinations Injection 10000 iu
1 pack, ₹1,570 per injection.
- ₹1,570/injectionLaparagin · 1 injectionSamarth Life Sciences · MRP ₹1,570
L-Ornithine L-Aspartate - Plain And Combinations Infusion 5 mg
1 pack, ₹32.81 per ml.
- ₹32.81/mlLivogard · 10 ml infusionLark Laboratories · MRP ₹328.12
L-Ornithine L-Aspartate - Plain And Combinations Sachet 3000 mg
1 pack, ₹48.40 per g.
- ₹48.40/gLolept · 5 gm sachetAbbott India · MRP ₹242.00
L-Ornithine L-Aspartate - Plain And Combinations Oral Powder
1 pack, ₹28.00 per g.
- ₹28.00/gLoraspar · 5 gm oral powderEast West Pharma · MRP ₹140.00
L-Ornithine L-Aspartate - Plain And Combinations Injection 0.5 gm
1 pack, ₹36.84 per ml.
- ₹36.84/mlLor l · 10 ml injectionQuality Pharma · MRP ₹368.44
L-Ornithine L-Aspartate - Plain And Combinations Syrup 250/20 mg
1 pack, ₹3.15 per ml.
- ₹3.15/mlLornit · 100 ml syrupZuventus Healthcare · MRP ₹315.20
L-Ornithine L-Aspartate - Plain And Combinations Tablet 250/140 mg
1 pack, ₹20.16 per tablet.
- ₹20.16/tabletMegalor · 10 tabletSignova Pharma · MRP ₹201.56
L-Ornithine L-Aspartate - Plain And Combinations Infusion
1 pack, ₹39.00 per ml.
- ₹39.00/mlSatmax · 10 ml infusionVenus Remedies · MRP ₹390.00
L-Ornithine L-Aspartate - Plain And Combinations Tablet 300 mg
1 pack, ₹39.00 per tablet.
- ₹39.00/tabletSioliv · 10 tabletSymbiotic Drugs · MRP ₹390.00
Companies marketing it
- Leeford Healthcare8 packs
- Emcure7 packs
- Tas Med (India)6 packs
- Waves Biotech6 packs
- United Biotech4 packs
- Samarth Life Sciences4 packs
- Venus Remedies4 packs
- Win-Medicare3 packs
- Lark Laboratories3 packs
- Signova Pharma3 packs
- Systopic Laboratories2 packs
- Bueno Salud Care India2 packs
- Invision Medi Sciences2 packs
- Abbott2 packs
- Saffron Formulations1 pack
- Matteo Healthcare1 pack
- Eris1 pack
- An Pharmaceuticals1 pack
- Unifaith Biotech1 pack
- Libramed Pharmaceuticals1 pack
- Winsome Lab1 pack
- Intra Labs1 pack
- Knoll Healthcare1 pack
- East West Pharma1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.