Medicines / Molecules / L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine
L-Methylfolate + Methylcobalamin + PyridoxineEvery pack, by price.
85 packs of L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine on NPPA's price list for July 2026: 71 brands from 54 companies, in 30 forms and strengths.
- Packs
- 85
- Brands
- 71
- Companies
- 54
- Forms and strengths
- 30
- Price-controlled packs
- 0 of 85
Packs, lowest price per unit first
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Tablet 1 Mg/1500 Mcg/0.5 mg
28 packs, ₹7.23 to ₹29.35 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.
- ₹7.23/tabletLfson MP · 10 tabletUnison Pharmaceuticals · MRP ₹72.30
- ₹11.71/tabletBio Homin · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹117.10
- ₹12.77/tabletFO29 · 10 tabletAkumentis Healthcare · MRP ₹127.67
- ₹12.83/tabletFolican Plus · 30 tabletMed Manor Organics · MRP ₹385.00
- ₹12.94/tabletSucoba 9 · 10 tabletGalpha Laboratories · MRP ₹129.42
- ₹13.50/tabletVitagreat · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹134.98
- ₹13.59/tabletRealfol · 10 tabletLiveon Healthcare Pharma · MRP ₹135.88
- ₹15.00/tabletDaffodil · 10 tabletLupin · MRP ₹150.00
- ₹15.47/tabletLivafol PM · 10 tabletElinor Pharma · MRP ₹154.69
- ₹16.10/tabletNuring Active · 10 tabletCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹161.04
- ₹16.34/tabletWill 9 · 10 tabletWilshire Pharmaceuticals · MRP ₹163.35
- ₹16.41/tabletEssfol · 10 tabletKLM Laboratories · MRP ₹164.06
The other 16 by price per tablet
- ₹16.94/tabletNew Folinal Plus · 10 tabletAlembic · MRP ₹169.41
- ₹17.12/tabletLoyfolate · 10 tabletLloyd Healthcare · MRP ₹171.17
- ₹17.50/tabletBee 12 · 15 tabletKepler Health Care · MRP ₹262.50
- ₹17.54/tabletFolcure · 10 tabletUsv · MRP ₹175.35
- ₹17.81/tabletLM Folinz · 10 tabletApex Laboratories · MRP ₹178.12
- ₹17.88/tabletFolpreg · 10 tabletEstragen Pharma · MRP ₹178.75
- ₹19.57/tabletAll 9 · 15 tabletAkumentis Healthcare · MRP ₹293.54
- ₹19.96/tabletCor - 3 · 15 tabletCorona · MRP ₹299.40
- ₹19.97/tabletCherifol Plus · 10 tabletIndchemie Health Specialities · MRP ₹199.69
- ₹19.97/tabletComplinine Plus · 10 tabletIndchemie Health Specialities · MRP ₹199.69
- ₹20.93/tabletHifolate · 15 tabletResilient Cosmeceuticals · MRP ₹314.00
- ₹21.71/tabletFolsafe l · 15 tabletZydus Healthcare · MRP ₹325.72
- ₹22.08/tabletFolvite Active · 15 tabletPfizer · MRP ₹331.18
- ₹23.34/tabletAll 9 TL · 10 tabletAkumentis Healthcare · MRP ₹233.44
- ₹25.89/tabletMcbm l · 10 tabletIndoco Remedies · MRP ₹258.94
- ₹29.35/tabletAll 9 · 10 tabletAkumentis Healthcare · MRP ₹293.54
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Softgel Capsule 1 Mg/1500 Mcg/0.5 mg
8 packs, ₹11.23 to ₹23.03 per unit.
- ₹11.23/unitMacfolate · 10 softgel capsuleMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹112.27
- ₹12.02/unitOlic Active · 10 softgel capsuleOzone Pharmaceuticals · MRP ₹120.24
- ₹13.12/unitCardium · 10 softgel capsuleEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹131.20
- ₹16.41/unitMacfolate · 15 softgel capsuleMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹246.20
- ₹17.13/unitLifol · 10 softgel capsulePharmanova · MRP ₹171.29
- ₹20.20/unitF-029 D · 10 softgel capsuleAkumentis Healthcare · MRP ₹202.00
- ₹22.12/unitMvista · 10 softgel capsuleEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹221.20
- ₹23.03/unitHosit XT · 10 softgel capsuleEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹230.25
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Tablet 5 Mg/1500 MCG/3 mg
7 packs, ₹5.38 to ₹32.33 per tablet.
- ₹5.38/tabletFolitrol · 10 tabletSolvate Laboratories · MRP ₹53.75
- ₹10.77/tabletFolimax D3 · 10 tabletDepsons Pharma · MRP ₹107.70
- ₹12.28/tabletB Tab · 10 tabletSpectra Therapeutics · MRP ₹122.81
- ₹17.54/tabletFolcure · 10 tabletUsv · MRP ₹175.35
- ₹18.27/tabletFolitrol · 15 tabletSolvate Laboratories · MRP ₹274.05
- ₹18.28/tabletFolinext Gold · 10 tabletAristo Pharmaceuticals · MRP ₹182.81
- ₹32.33/tabletBrainfol Plus · 10 tabletWalnut Life Sciences · MRP ₹323.30
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Tablet
6 packs, ₹4.65 to ₹18.94 per tablet.
- ₹4.65/tabletDaffodil · 21 tabletLupin · MRP ₹97.70
- ₹6.00/tabletAconerv Plus · 15 tabletAcmedix Pharma · MRP ₹90.00
- ₹6.00/tabletSifol M · 10 tabletSifco Pharma · MRP ₹60.00
- ₹8.04/tabletN3D · 10 tabletSeagull Pharma · MRP ₹80.36
- ₹17.26/tabletMcbm l · 15 tabletIndoco Remedies · MRP ₹258.94
- ₹18.94/tabletWill 9 D · 10 tabletWilshire Pharmaceuticals · MRP ₹189.38
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Tablet 3/2/35 mg
4 packs, ₹22.03 to ₹28.47 per tablet.
- ₹22.03/tabletGratrol Plus · 10 tabletMed Manor Organics · MRP ₹220.31
- ₹22.50/tabletMetaspan · 10 tabletAjanta Pharma · MRP ₹225.00
- ₹23.62/tabletBio Homin · 10 tabletIcon Lifesciences · MRP ₹236.20
- ₹28.47/tabletRecovit-Np · 10 tabletLupin · MRP ₹284.70
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Tablet 1 Mg/1500 MCG/5 mg
4 packs, ₹9.85 to ₹17.53 per tablet.
- ₹9.85/tabletFolyblend · 10 tabletAkesiss Pharma · MRP ₹98.53
- ₹10.80/tabletFolyblend · 15 tabletAkesiss Pharma · MRP ₹162.00
- ₹16.20/tabletFopymin Act · 10 tabletAkesiss Pharma · MRP ₹162.00
- ₹17.53/tabletMhr Bio · 15 tabletPulse Pharmaceuticals · MRP ₹262.94
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Tablet 1.5 Mg/1500 MCG/3 mg
3 packs, ₹6.00 to ₹20.53 per tablet.
- ₹6.00/tabletAconerv Plus · 10 tabletAcmedix Pharma · MRP ₹60.00
- ₹16.50/tabletBecocnx OD · 10 tabletCNX Healthcare · MRP ₹165.00
- ₹20.53/tabletOxizen Plus · 10 tabletBal Pharma · MRP ₹205.30
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Syrup
2 packs, ₹0.74 to ₹2.95 per ml.
- ₹0.74/mlBodcal · 200 ml syrupComed Chemicals · MRP ₹148.56
- ₹2.95/mlBifolate · 100 ml syrupKepler Health Care · MRP ₹294.84
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Tablet 2.8/2/25 mg
2 packs, ₹26.44 to ₹28.20 per tablet.
- ₹26.44/tabletElfolin Plus · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹264.38
- ₹28.20/tabletTetrafol Plus · 10 tabletSun Pharma Laboratories · MRP ₹282.00
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Capsule 1 Mg/1500 Mcg/0.5 mg
1 pack, ₹23.14 per capsule.
- ₹23.14/capsuleAll 9 Boh · 10 capsuleAkumentis Healthcare · MRP ₹231.44
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Tablet 1 Mg/1500 Mcg/2.5 mg
1 pack, ₹11.53 per tablet.
- ₹11.53/tabletAnergen · 10 tabletAnthem Biopharma · MRP ₹115.30
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Drops 500/500 MCG/5 mg
1 pack, ₹6.02 per ml.
- ₹6.02/mlBifolate · 30 ml dropsKepler Health Care · MRP ₹180.47
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Syrup 1000/1500 Mcg/100 mg
1 pack, ₹3.59 per ml.
- ₹3.59/mlBifolate · 200 ml syrupKepler Health Care · MRP ₹717.19
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Capsule 1 Mg/1500 Mcg/10 mg
1 pack, ₹17.84 per capsule.
- ₹17.84/capsuleFoliact N · 10 capsuleAkumentis Healthcare · MRP ₹178.39
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Capsule
1 pack, ₹11.44 per capsule.
- ₹11.44/capsuleFoltrend Plus · 10 capsuleStarus Pharmaceuticals · MRP ₹114.40
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Capsule 5 Mg/1500 Mcg/1.5 mg
1 pack, ₹7.65 per capsule.
- ₹7.65/capsuleFolvibe · 10 capsuleBal Pharma · MRP ₹76.54
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Tablet 1 Mg/155 Mcg/30 mg
1 pack, ₹24.15 per tablet.
- ₹24.15/tabletFol XT · 15 tabletZydus Healthcare · MRP ₹362.31
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Tablet 5 Mg/1500 Mcg/0.5 mg
1 pack, ₹19.81 per tablet.
- ₹19.81/tabletL-Folinine · 15 tabletCipla · MRP ₹297.18
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Tablet 1/1.5/0.5 mg
1 pack, ₹16.13 per tablet.
- ₹16.13/tabletLmp 9 · 10 tabletZerico Lifesciences · MRP ₹161.25
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Tablet 1 Mg/1500 MCG/2 mg
1 pack, ₹17.13 per tablet.
- ₹17.13/tabletLoyfolate D · 10 tabletLloyd Healthcare · MRP ₹171.27
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Syrup 10 MG/3 Mg/1500 mcg
1 pack, ₹0.84 per ml.
- ₹0.84/mlNeuba · 200 ml syrupBennet Pharmaceuticals · MRP ₹167.80
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Syrup 1.5 Mg/500 MCG/3 mg
1 pack, ₹0.77 per ml.
- ₹0.77/mlNeuba · 100 ml syrupBennet Pharmaceuticals · MRP ₹76.80
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Tablet 1 Mg/1500 MCG/3 mg
1 pack, ₹23.61 per tablet.
- ₹23.61/tabletNurite Active · 10 tabletHealth N U · MRP ₹236.06
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Softgel Capsule 1.5 Mg/1500 MCG/3 mg
1 pack, ₹13.05 per unit.
- ₹13.05/unitNurogrand · 10 softgel capsuleGrandcure Healthcare · MRP ₹130.45
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Tablet 400/8/2.6 mcg
1 pack, ₹19.80 per tablet.
- ₹19.80/tabletPrenatal · 10 tabletFourrts India Laboratories · MRP ₹198.00
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Softgel Capsule 1 Mg/1500 Mcg/1.5 mg
1 pack, ₹10.31 per unit.
- ₹10.31/unitSysfol Activ · 15 softgel capsuleSystopic Laboratories · MRP ₹154.68
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Tablet 5 Mg/1500 Mcg/20 mg
1 pack, ₹8.81 per tablet.
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Tablet 1500 mg
1 pack, ₹8.00 per tablet.
- ₹8.00/tabletTroycobal · 15 tabletTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹120.00
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Tablet 500 mg
1 pack, ₹5.88 per tablet.
- ₹5.88/tabletTroycobal · 15 tabletTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹88.22
L-Methylfolate + Methylcobalamin + Pyridoxine Tablet SR 5 Mg/1500 Mcg/20 mg
1 pack, ₹18.72 per tablet.
- ₹18.72/tabletTroycobal · 10 tablet srTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹187.17
Companies marketing it
- Akumentis Healthcare7 packs
- Kepler Health Care4 packs
- Emcure3 packs
- Lupin3 packs
- Akesiss Pharma3 packs
- Troikaa Pharmaceuticals3 packs
- Acmedix Pharma2 packs
- Icon Lifesciences2 packs
- Alkem2 packs
- Usv2 packs
- Med Manor Organics2 packs
- Solvate Laboratories2 packs
- Zydus2 packs
- Bal Pharma2 packs
- Cipla2 packs
- Lloyd Healthcare2 packs
- Macleods Pharmaceuticals2 packs
- Indoco Remedies2 packs
- Bennet Pharmaceuticals2 packs
- Wilshire2 packs
- Anthem Biopharma1 pack
- CNX Healthcare1 pack
- Comed Chemicals1 pack
- Walnut Life Sciences1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.