Medicines / Molecules / Kojic Acid + Vitamin C
Kojic Acid + Vitamin CEvery pack, by price.
12 packs of Kojic Acid + Vitamin C on NPPA's price list for July 2026: 8 brands from 6 companies, in 6 forms and strengths.
- Packs
- 12
- Brands
- 8
- Companies
- 6
- Forms and strengths
- 6
- Price-controlled packs
- 0 of 12
Packs, lowest price per unit first
Kojic Acid + Vitamin C Cream
4 packs, ₹17.93 to ₹33.00 per g.
- ₹17.93/gLipzlite · 15 gm creamEthicare Remedies · MRP ₹269.00
- ₹17.93/gLipzlite · 15 gm creamEthicare Remedies · MRP ₹269.00
- ₹18.00/gKozilite · 20 gm creamEthicare Remedies · MRP ₹360.00
- ₹33.00/gLipbless · 10 gm creamZydus Healthcare · MRP ₹330.00
Kojic Acid + Vitamin C Cream 2/2.5 %
2 packs, ₹14.63 to ₹29.27 per g.
- ₹14.63/gMelicon · 30 gm creamCadila Pharmaceuticals · MRP ₹439.00
- ₹29.27/gClearz Plus · 15 gm creamOaknet Healthcare · MRP ₹439.00
Kojic Acid + Vitamin C Facewash
2 packs, ₹3.50 to ₹6.07 per g.
- ₹3.50/gGlutafine · 200 gm facewashEthicare Remedies · MRP ₹699.00
- ₹6.07/gGlutafine · 70 gm facewashEthicare Remedies · MRP ₹425.00
Kojic Acid + Vitamin C Soap
2 packs, ₹1.80 to ₹2.36 per g.
- ₹1.80/gPraisolite · 75 gm soapPraise Pharma · MRP ₹135.00
- ₹2.36/gGlutafine · 75 gm soapEthicare Remedies · MRP ₹177.07
Kojic Acid + Vitamin C Lotion
1 pack, ₹7.98 per ml.
- ₹7.98/mlKozilite · 50 ml lotionEthicare Remedies · MRP ₹399.00
Kojic Acid + Vitamin C Liquid
1 pack, ₹12.50 per ml.
- ₹12.50/mlLushair · 60 ml liquidTas Med (India) · MRP ₹750.00
Companies marketing it
- Ethicare Remedies7 packs
- Eris1 pack
- Zydus1 pack
- Tas Med (India)1 pack
- Cadila Pharmaceuticals1 pack
- Praise Pharma1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.