Medicines / Molecules / Ketorolac
KetorolacEvery pack, by price.
62 packs of Ketorolac on NPPA's price list for July 2026: 45 brands from 36 companies, in 15 forms and strengths.
- Packs
- 62
- Brands
- 45
- Companies
- 36
- Forms and strengths
- 15
- Price-controlled packs
- 0 of 62
Packs, lowest price per unit first
Ketorolac Tablet DT 10 mg
14 packs, ₹0.90 to ₹12.19 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.
- ₹0.90/tabletLupiketo · 15 tablet dtLupin · MRP ₹13.50
- ₹5.16/tabletDisket DT · 10 tablet dtPrism Lifescience · MRP ₹51.56
- ₹5.60/tabletKerosite · 10 tablet dtLeeford Healthcare · MRP ₹56.00
- ₹5.60/tabletKetoford · 10 tablet dtLeeford Healthcare · MRP ₹56.00
- ₹5.63/tabletKetorock · 10 tablet dtSmart Laboratories · MRP ₹56.25
- ₹6.19/tabletKgesic · 10 tablet dtMed Manor Organics · MRP ₹61.88
- ₹6.25/tabletTorodent · 6 tablet dtCipla · MRP ₹37.50
- ₹6.28/tabletDentaforce · 10 tablet dtMankind Pharmaceuticals · MRP ₹62.79
- ₹7.49/tabletKetodis · 15 tablet dtMicro Labs · MRP ₹112.41
- ₹9.06/tabletKetroheal · 15 tablet dtHealing Pharma India · MRP ₹135.93
- ₹9.75/tabletKetanov · 10 tablet dtRanbaxy Laboratories · MRP ₹97.50
- ₹9.83/tabletKetorokem · 15 tablet dtAlkem Laboratories · MRP ₹147.45
The other 2 by price per tablet
- ₹10.96/tabletKetof · 10 tablet dtAbbott Healthcare · MRP ₹109.60
- ₹12.19/tabletKetorol · 15 tablet dtDr. Reddys Laboratories · MRP ₹182.78
Ketorolac Tablet 10 mg
8 packs, ₹4.90 to ₹10.03 per tablet.
- ₹4.90/tabletKet(ewp) · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹49.00
- ₹5.05/tabletCadolac · 10 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹50.50
- ₹5.20/tabletKelac · 10 tabletIntas Pharmaceuticals · MRP ₹52.03
- ₹6.80/tabletKetopher · 10 tabletMypher Pharmaceuticals · MRP ₹68.00
- ₹8.63/tabletT-Lac · 10 tabletIndoco Remedies · MRP ₹86.25
- ₹8.94/tabletOrogard Dental · 15 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹134.05
- ₹9.56/tabletKetorol · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹95.64
- ₹10.03/tabletKetanov · 10 tabletRanbaxy Laboratories · MRP ₹100.31
Ketorolac Injection 30 mg
8 packs, ₹6.75 to ₹42.00 per ml.
- ₹6.75/mlRolac (Alkem) · 1 ml injectionAlkem Laboratories · MRP ₹6.75
- ₹18.71/mlKetopher · 1 ml injectionMypher Pharmaceuticals · MRP ₹18.71
- ₹22.40/mlCadolac · 1 ml injectionCadila Pharmaceuticals · MRP ₹22.40
- ₹26.00/injectionAlkems Ketorolac · 1 injectionAlkem Laboratories · MRP ₹26.00
- ₹37.72/mlKetorol · 1 ml injectionDr. Reddys Laboratories · MRP ₹37.72
- ₹37.73/mlKetoral (Dr.reddys) · 1 ml injectionDr. Reddys Laboratories · MRP ₹37.73
- ₹38.91/mlKelac · 1 ml injectionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹38.91
- ₹42.00/mlKetanov · 1 ml injectionRanbaxy Laboratories · MRP ₹42.00
Ketorolac Eye Drops 0.5 %
7 packs, ₹4.50 to ₹16.50 per ml.
- ₹4.50/mlKetro 5 · 10 ml eye dropsVHB Life Sciences · MRP ₹45.00
- ₹8.50/mlKetoford · 10 ml eye dropsLeeford Healthcare · MRP ₹85.00
- ₹10.31/mlKetolac · 5 ml eye dropsNri Vision Care · MRP ₹51.56
- ₹14.53/mlAlgic(sunways) · 5 ml eye dropsSunways (India) · MRP ₹72.66
- ₹14.97/mlKT · 5 ml eye dropsOptho Remedies · MRP ₹74.87
- ₹15.38/mlT-Lac · 5 ml eye dropsIndoco Remedies · MRP ₹76.90
- ₹16.50/mlKetromin O · 5 ml eye dropsRaymed Pharmaceuticals · MRP ₹82.50
Ketorolac Tablet DT
6 packs, ₹1.38 to ₹7.33 per tablet.
- ₹1.38/tabletKetoride · 10 tablet dtUniventis Medicare · MRP ₹13.75
- ₹3.80/tabletDentaluc · 10 tablet dtLucrose Pharma · MRP ₹38.00
- ₹6.19/tabletKartil · 15 tablet dtIndswift Laboratories · MRP ₹92.81
- ₹7.15/tabletKetoride · 15 tablet dtUniventis Medicare · MRP ₹107.30
- ₹7.31/tabletOsteokind · 15 tablet dtStartos Health Care · MRP ₹109.69
- ₹7.33/tabletEtorlac · 15 tablet dtAustro Lab · MRP ₹110.00
Ketorolac Eye Drops 0.4 %
4 packs, ₹13.13 to ₹35.07 per ml.
- ₹13.13/mlTolar · 5 ml eye dropsPharmtak · MRP ₹65.63
- ₹14.80/mlKtl · 5 ml eye dropsSapient · MRP ₹74.00
- ₹19.31/mlAlgic LS · 5 ml eye dropsSunways (India) · MRP ₹96.56
- ₹35.07/mlAcular LS · 5 ml eye dropsAllergan India · MRP ₹175.35
Ketorolac Eye Drops
4 packs, ₹6.00 to ₹18.15 per ml.
- ₹6.00/mlKetorock · 10 ml eye dropsSmart Laboratories · MRP ₹60.00
- ₹14.06/mlTolar LD · 5 ml eye dropsPharmtak · MRP ₹70.31
- ₹17.94/mlKetromin · 5 ml eye dropsRaymed Pharmaceuticals · MRP ₹89.72
- ₹18.15/mlKetromin LS · 5 ml eye dropsRaymed Pharmaceuticals · MRP ₹90.75
Ketorolac Tablet
3 packs, ₹6.56 to ₹40.00 per tablet.
- ₹6.56/tabletLifecet · 10 tabletLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹65.60
- ₹8.44/tabletKetoease · 10 tabletUnimarck Healthcare · MRP ₹84.35
- ₹40.00/tabletKetolive · 10 tabletAllysia Lifesciences · MRP ₹400.00
Ketorolac Drops 0.5 %
2 packs, ₹7.60 to ₹16.87 per ml.
- ₹7.60/mlKetanov · 5 ml dropsRanbaxy Laboratories · MRP ₹38.00
- ₹16.87/mlK l S · 5 ml dropsEntod Pharmaceuticals · MRP ₹84.37
Ketorolac Prefilled Syringe 15 mg
1 pack, ₹190.00 per ml.
- ₹190.00/mlGO Bolus · 1 ml prefilled syringeEris Lifesciences · MRP ₹190.00
Ketorolac Prefilled Syringe 30 mg
1 pack, ₹190.00 per ml.
- ₹190.00/mlGO Bolus · 1 ml prefilled syringeEris Lifesciences · MRP ₹190.00
Ketorolac Cream 2 %
1 pack, ₹1.38 per g.
- ₹1.38/gKetoford · 15 gm creamLeeford Healthcare · MRP ₹20.68
Ketorolac Injection
1 pack, ₹13.33 per ml.
- ₹13.33/mlKetorokem · 1 ml injectionAlkem Laboratories · MRP ₹13.33
Ketorolac Drops 4 mg
1 pack, ₹21.28 per ml.
- ₹21.28/mlK l S · 5 ml dropsEntod Pharmaceuticals · MRP ₹106.41
Ketorolac Gel 2 %
1 pack, ₹5.40 per g.
- ₹5.40/gKetorol · 30 gm gelDr. Reddys Laboratories · MRP ₹161.95
Companies marketing it
- Dr. Reddy's5 packs
- Alkem5 packs
- Sun Pharma4 packs
- Leeford Healthcare4 packs
- Raymed Pharmaceuticals3 packs
- Eris2 packs
- Cadila Pharmaceuticals2 packs
- Intas2 packs
- Mypher Pharmaceuticals2 packs
- Indoco Remedies2 packs
- Entod Pharmaceuticals2 packs
- Univentis Medicare2 packs
- Smart Laboratories2 packs
- Sunways (India)2 packs
- Pharmtak2 packs
- East West Pharma1 pack
- Unimarck Healthcare1 pack
- Allysia Lifesciences1 pack
- Lifecom Pharmaceuticals1 pack
- Mankind1 pack
- Lucrose Pharma1 pack
- Prism Lifescience1 pack
- Austro Lab1 pack
- Indswift Laboratories1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.