Medicines / Molecules / Ketorolac + Olopatadine
Ketorolac + OlopatadineEvery pack, by price.
15 packs of Ketorolac + Olopatadine on NPPA's price list for July 2026: 15 brands from 14 companies, in 8 forms and strengths.
- Packs
- 15
- Brands
- 15
- Companies
- 14
- Forms and strengths
- 8
- Price-controlled packs
- 0 of 15
Packs, lowest price per unit first
Ketorolac + Olopatadine Eye Drops 0.4/0.1 %
5 packs, ₹22.50 to ₹47.81 per ml.
- ₹22.50/mlOlotak KT · 5 ml eye dropsPharmtak · MRP ₹112.50
- ₹25.00/mlKtodin · 5 ml eye dropsOptho Remedies · MRP ₹125.00
- ₹28.13/mlOlomed KT · 5 ml eye dropsRaymed Pharmaceuticals · MRP ₹140.63
- ₹28.80/mlOloket · 5 ml eye dropsNri Vision Care · MRP ₹144.00
- ₹47.81/mlOlopat KT · 5 ml eye dropsAjanta Pharma · MRP ₹239.06
Ketorolac + Olopatadine Eye Drops 4/1 mg
4 packs, ₹26.80 to ₹47.42 per ml.
- ₹26.80/mlPetolo KT · 5 ml eye dropsSapient · MRP ₹134.00
- ₹29.00/mlOlopine KT · 5 ml eye dropsIntas Pharmaceuticals · MRP ₹145.00
- ₹43.31/mlCombipat · 5 ml eye dropsSun Pharma Laboratories · MRP ₹216.56
- ₹47.42/mlOkt · 5 ml eye dropsMicro Labs · MRP ₹237.10
Ketorolac + Olopatadine Oral Solution 0.4/0.1 %
1 pack, ₹54.17 per ml.
- ₹54.17/mlAcupat · 5 ml oral solutionAllergan India · MRP ₹270.83
Ketorolac + Olopatadine Eye Drops 0.1/0.4 %
1 pack, ₹39.38 per ml.
- ₹39.38/mlAllerpat KT · 5 ml eye dropsSenses Pharmaceuticals · MRP ₹196.88
Ketorolac + Olopatadine Eye Drops 0.4/0.2 %
1 pack, ₹33.80 per ml.
- ₹33.80/mlKetopat · 5 ml eye dropsSynovia Life Sciences · MRP ₹169.00
Ketorolac + Olopatadine Drops 4/1 mg
1 pack, ₹39.00 per ml.
- ₹39.00/mlOloplus KT · 5 ml dropsEntod Pharmaceuticals · MRP ₹195.00
Ketorolac + Olopatadine Eye Drops
1 pack, ₹81.80 per ml.
- ₹81.80/mlPatine · 5 ml eye dropsHis Eyeness Opthalmics · MRP ₹409.00
Ketorolac + Olopatadine Drops
1 pack, ₹48.00 per ml.
- ₹48.00/mlPatine KT · 5 ml dropsHis Eyeness Opthalmics · MRP ₹240.00
Companies marketing it
- His Eyeness Opthalmics2 packs
- Allergan India1 pack
- Senses Pharmaceuticals1 pack
- Sun Pharma1 pack
- Synovia Life Sciences1 pack
- Optho Remedies1 pack
- Micro Labs1 pack
- Nri Vision Care1 pack
- Raymed Pharmaceuticals1 pack
- Ajanta Pharma1 pack
- Intas1 pack
- Entod Pharmaceuticals1 pack
- Pharmtak1 pack
- Sapient1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.