Medicines / Molecules / Ketorolac + Moxifloxacin
Ketorolac + MoxifloxacinEvery pack, by price.
34 packs of Ketorolac + Moxifloxacin on NPPA's price list for July 2026: 34 brands from 31 companies, in 8 forms and strengths.
- Packs
- 34
- Brands
- 34
- Companies
- 31
- Forms and strengths
- 8
- Price-controlled packs
- 0 of 34
Packs, lowest price per unit first
Ketorolac + Moxifloxacin Eye Drops 0.5/0.5 %
17 packs, ₹14.47 to ₹39.75 per ml. The 12 lowest per ml come first.
- ₹14.47/mlMoxiked · 5 ml eye dropsJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹72.37
- ₹17.00/mlKerosite MX · 5 ml eye dropsLeeford Healthcare · MRP ₹85.00
- ₹17.37/mlMoxiblu-Kt · 5 ml eye dropsLupin · MRP ₹86.86
- ₹18.75/mlMoxitak KT · 5 ml eye dropsPharmtak · MRP ₹93.75
- ₹22.26/mlMoxifur K · 5 ml eye dropsAppsamy Ocular Devices · MRP ₹111.32
- ₹22.50/mlMO 4 KT · 5 ml eye dropsNri Vision Care · MRP ₹112.50
- ₹26.61/mlKtmox · 5 ml eye dropsOptho Remedies · MRP ₹133.03
- ₹28.00/mlVisioquin KT · 5 ml eye dropsAsta Vision Care · MRP ₹140.00
- ₹28.50/mlMoxigram KT · 5 ml eye dropsMicro Labs · MRP ₹142.50
- ₹29.65/ml4 Quin KT · 5 ml eye dropsEntod Pharmaceuticals · MRP ₹148.25
- ₹32.44/mlOccumox KT · 5 ml eye dropsSunways (India) · MRP ₹162.19
- ₹34.30/mlMfc-K · 5 ml eye dropsJawa Laboratories · MRP ₹171.48
The other 5 by price per ml
- ₹34.60/mlBroact · 5 ml eye dropsSynovia Life Sciences · MRP ₹173.00
- ₹35.36/mlMahaflox KT · 5 ml eye dropsMankind Pharmaceuticals · MRP ₹176.80
- ₹39.56/mlApdrops KT · 5 ml eye dropsAjanta Pharma · MRP ₹197.81
- ₹39.64/mlMoxicip KT · 5 ml eye dropsCipla · MRP ₹198.18
- ₹39.75/mlMofloren KT · 5 ml eye dropsIndoco Remedies · MRP ₹198.75
Ketorolac + Moxifloxacin Eye Drops
5 packs, ₹12.99 to ₹37.32 per ml.
- ₹12.99/mlMoxilup KT · 10 ml eye dropsLupin · MRP ₹129.90
- ₹25.88/mlMoxishield KT · 5 ml eye dropsBerry & Herbs Pharma · MRP ₹129.38
- ₹30.20/mlMoxieye K · 5 ml eye dropsEye Kare Kilitch · MRP ₹150.98
- ₹37.00/mlVigoquin KT · 5 ml eye dropsNeomedix Healthcare India · MRP ₹185.00
- ₹37.32/mlEnmox KT · 5 ml eye dropsEntod Pharmaceuticals · MRP ₹186.60
Ketorolac + Moxifloxacin Eye Drops 0.4/0.5 %
5 packs, ₹12.94 to ₹40.00 per ml.
- ₹12.94/mlMoximax KT · 10 ml eye dropsAlkem Laboratories · MRP ₹129.38
- ₹25.60/mlMlobe KT · 5 ml eye dropsSapient · MRP ₹128.00
- ₹27.00/mlMflotas KT · 5 ml eye dropsIntas Pharmaceuticals · MRP ₹135.00
- ₹27.17/mlRaymoxi K · 5 ml eye dropsRaymed Pharmaceuticals · MRP ₹135.83
- ₹40.00/mlMilflox Plus · 5 ml eye dropsSun Pharma Laboratories · MRP ₹200.00
Ketorolac + Moxifloxacin Drops 0.4/0.5 %
2 packs, ₹31.69 to ₹31.88 per ml.
- ₹31.69/mlMoxi KT · 5 ml dropsSynovia Life Sciences · MRP ₹158.44
- ₹31.88/mlSenzmox KT · 5 ml dropsSenses Pharmaceuticals · MRP ₹159.38
Ketorolac + Moxifloxacin Drops 0.5/0.5 %
2 packs, ₹26.20 to ₹27.80 per ml.
- ₹26.20/mlMoxiquin KT · 5 ml dropsPhoenix Lifesciences · MRP ₹131.00
- ₹27.80/mlMoxve KT · 5 ml dropsVarroc Lifesciences · MRP ₹139.00
Ketorolac + Moxifloxacin Eye Drops 5/5 mg
1 pack, ₹32.80 per ml.
- ₹32.80/mlKtromoxx · 5 ml eye dropsSyntho Pharmaceuticals · MRP ₹164.00
Ketorolac + Moxifloxacin Eye Drops 0.4/0.5 mg
1 pack, ₹30.48 per ml.
- ₹30.48/mlMoxoft Ktl · 5 ml eye dropsAlembic · MRP ₹152.40
Ketorolac + Moxifloxacin Eye Drops 0.5/0.5 mg
1 pack, ₹30.92 per ml.
- ₹30.92/mlMoxtif K · 5 ml eye dropsZydus - Biologics · MRP ₹154.60
Companies marketing it
- Entod Pharmaceuticals2 packs
- Synovia Life Sciences2 packs
- Lupin2 packs
- Ajanta Pharma1 pack
- Leeford Healthcare1 pack
- Optho Remedies1 pack
- Syntho Pharmaceuticals1 pack
- Mankind1 pack
- Jawa Laboratories1 pack
- Intas1 pack
- Sun Pharma1 pack
- Sapient1 pack
- Nri Vision Care1 pack
- Indoco Remedies1 pack
- Cipla1 pack
- Eye Kare Kilitch1 pack
- Appsamy Ocular Devices1 pack
- Micro Labs1 pack
- Jagsonpal Pharmaceuticals1 pack
- Alkem1 pack
- Phoenix Lifesciences1 pack
- Berry & Herbs Pharma1 pack
- Pharmtak1 pack
- Alembic1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.