Medicines / Molecules / Ketoconazole

KetoconazoleEvery pack, by price.

298 packs of Ketoconazole on NPPA's price list for July 2026: 158 brands from 112 companies, in 32 forms and strengths.

Packs
298
Brands
158
Companies
112
Forms and strengths
32
Price-controlled packs
0 of 298

Packs, lowest price per unit first

Ketoconazole Cream 2 %

51 packs, ₹2.44 to ₹11.00 per g. The 12 lowest per g come first.

  1. ₹2.44/gKetonext · 100 gm creamEthinext Pharma · MRP ₹243.75
  2. ₹2.73/gNozal · 30 gm creamOlcare · MRP ₹81.81
  3. ₹2.90/gEcoket · 50 gm creamAlbatross Health Care · MRP ₹145.00
  4. ₹3.00/gEsava · 50 gm creamPraise Pharma · MRP ₹150.00
  5. ₹3.00/gKetafung · 100 gm creamEast West Pharma · MRP ₹300.00
  6. ₹3.20/gFunginoc · 15 gm creamTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹48.00
  7. ₹3.50/gFungizole (Psyco) · 30 gm creamPsycormedies · MRP ₹105.00
  8. ₹3.70/gEcoket · 20 gm creamAlbatross Health Care · MRP ₹74.00
  9. ₹4.00/gKetofast · 30 gm creamIntra Labs · MRP ₹120.00
  10. ₹4.06/gKetonext · 30 gm creamEthinext Pharma · MRP ₹121.88
  11. ₹4.07/gSyzole · 30 gm creamSynovia Life Sciences · MRP ₹122.00
  12. ₹4.23/gKetofaze · 30 gm creamMegha Healthcare · MRP ₹127.00
The other 39 by price per g
  1. ₹4.63/gKetobrite · 30 gm creamZovaitalia Bio Tech · MRP ₹138.75
  2. ₹4.75/gKetoskin · 30 gm creamAvancer Lab · MRP ₹142.50
  3. ₹4.93/gKetomac · 30 gm creamTorque Pharmaceuticals · MRP ₹148.00
  4. ₹5.00/gCanzol (Monichem) · 30 gm creamMonichem Healthcare · MRP ₹150.00
  5. ₹5.00/gKonaz · 30 gm creamTalent India · MRP ₹150.00
  6. ₹5.06/gKetosav Plus · 20 gm creamMypher Pharmaceuticals · MRP ₹101.25
  7. ₹5.15/gKetz · 20 gm creamUniversal Life Science · MRP ₹103.00
  8. ₹5.16/gKetopz · 20 gm creamMark India · MRP ₹103.13
  9. ₹5.31/gMyket · 30 gm creamKivi Labs · MRP ₹159.38
  10. ₹5.33/gKetocip · 15 gm creamCipla · MRP ₹80.00
  11. ₹5.36/gKetafung · 20 gm creamEast West Pharma · MRP ₹107.25
  12. ₹5.60/gKetoliz · 30 gm creamRegaliz Medicare · MRP ₹168.00
  13. ₹5.63/gK II · 30 gm creamDabur India · MRP ₹168.75
  14. ₹5.67/gKetostar · 30 gm creamMankind Pharmaceuticals · MRP ₹170.14
  15. ₹5.93/gKtc · 30 gm creamJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹177.80
  16. ₹5.93/gNizoclin · 30 gm creamCanixa Life Sciences · MRP ₹178.00
  17. ₹5.98/gPhytoral XL · 50 gm creamMicro Labs · MRP ₹299.00
  18. ₹6.00/gKetomac · 15 gm creamTorque Pharmaceuticals · MRP ₹90.00
  19. ₹6.20/gKetofresh CT · 15 gm creamSmart Laboratories · MRP ₹93.00
  20. ₹6.22/gForfora · 30 gm creamEncore Healthcare · MRP ₹186.56
  21. ₹6.50/gNizoskin · 30 gm creamEntod Pharmaceuticals · MRP ₹195.00
  22. ₹6.52/gKenz · 30 gm creamKLM Laboratories · MRP ₹195.50
  23. ₹6.56/gNizoclin · 15 gm creamCanixa Life Sciences · MRP ₹98.44
  24. ₹6.70/gKetol (Omni) · 20 gm creamOmni Life Sciences · MRP ₹134.06
  25. ₹6.90/gCandid KZ · 15 gm creamGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹103.50
  26. ₹7.00/gHyphoral · 30 gm creamIpca Laboratories · MRP ₹210.00
  27. ₹7.11/gKZ (Hegdehegde) · 50 gm creamHegde & Hegde · MRP ₹355.31
  28. ₹7.13/gKenozole · 30 gm creamBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹213.75
  29. ₹7.39/gZykt · 60 gm creamZydus Healthcare · MRP ₹443.44
  30. ₹7.48/gZykt · 15 gm creamZydus Healthcare · MRP ₹112.13
  31. ₹7.51/gIz-K · 30 gm creamMRHM Pharma · MRP ₹225.41
  32. ₹7.66/gKZ (Hegdehegde) · 30 gm creamHegde & Hegde · MRP ₹229.69
  33. ₹7.69/gCzar (Omega Remedies) · 10 gm creamOmega Remedies · MRP ₹76.88
  34. ₹7.71/gKetovate (Bal) · 20 gm creamBal Pharma · MRP ₹154.22
  35. ₹7.81/gKevon · 30 gm creamGlowderma · MRP ₹234.37
  36. ₹7.93/gKZ (Hegdehegde) · 15 gm creamHegde & Hegde · MRP ₹119.00
  37. ₹8.97/gZykt · 30 gm creamZydus Healthcare · MRP ₹269.08
  38. ₹10.67/gKeto (Med Manor) · 30 gm creamMed Manor Organics · MRP ₹320.00
  39. ₹11.00/gNizral · 30 gm creamAlniche Life Sciences · MRP ₹330.00

Ketoconazole Soap 2 %

46 packs, ₹1.07 to ₹3.21 per g. The 12 lowest per g come first.

  1. ₹1.07/gIraz · 75 gm soapZydus Healthcare · MRP ₹80.00
  2. ₹1.07/gKetomac · 100 gm soapTorque Pharmaceuticals · MRP ₹106.50
  3. ₹1.09/gKetol · 75 gm soapIntas Pharmaceuticals · MRP ₹81.88
  4. ₹1.20/gKetoz · 75 gm soapDermo Care Laboratories · MRP ₹90.00
  5. ₹1.30/gEcoket · 75 gm soapAlbatross Health Care · MRP ₹97.87
  6. ₹1.31/gKetonext · 75 gm soapEthinext Pharma · MRP ₹97.88
  7. ₹1.31/gKetz · 75 gm soapUniversal Life Science · MRP ₹98.00
  8. ₹1.41/gCandid KZ · 75 gm soapGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹105.44
  9. ₹1.47/gKetolock · 75 gm soapCadell Health Care · MRP ₹110.00
  10. ₹1.53/gAtiket · 75 gm soapDermo Care Laboratories · MRP ₹114.78
  11. ₹1.53/gKetocool · 75 gm soapUniwell Medicare · MRP ₹115.00
  12. ₹1.53/gNozal · 75 gm soapOlcare · MRP ₹115.00
The other 34 by price per g
  1. ₹1.54/gSyzole · 75 gm soapSynovia Life Sciences · MRP ₹115.68
  2. ₹1.60/gKetofly · 75 gm soapLeeford Healthcare · MRP ₹120.00
  3. ₹1.60/gNizoclin · 100 gm soapCanixa Life Sciences · MRP ₹160.00
  4. ₹1.64/gMyket · 75 gm soapKivi Labs · MRP ₹122.79
  5. ₹1.66/gCanzol (Monichem) · 75 gm soapMonichem Healthcare · MRP ₹124.58
  6. ₹1.71/gK2 Zole · 100 gm soapSalve Pharmaceuticals · MRP ₹171.00
  7. ₹1.72/gFytin · 75 gm soapColinz Laboratories · MRP ₹129.03
  8. ₹1.72/gKetofaze · 75 gm soapMegha Healthcare · MRP ₹128.95
  9. ₹1.73/gKetopz · 75 gm soapMark India · MRP ₹130.00
  10. ₹1.84/gItmus · 75 gm soapNemus Pharmaceuticals · MRP ₹137.92
  11. ₹1.89/gKonaz · 75 gm soapTalent India · MRP ₹141.48
  12. ₹1.93/gKetoclass · 75 gm soapIntas Pharmaceuticals · MRP ₹145.00
  13. ₹1.93/gKetoskin · 75 gm soapAvancer Lab · MRP ₹145.04
  14. ₹2.01/gOcona · 50 gm soapMenarini India · MRP ₹100.55
  15. ₹2.03/gSalisia KT · 75 gm soapAjanta Pharma · MRP ₹152.00
  16. ₹2.05/gKezolin · 75 gm soapLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹154.12
  17. ₹2.12/gKZ (Hegdehegde) · 50 gm soapHegde & Hegde · MRP ₹105.89
  18. ₹2.12/gKZ Plus · 50 gm soapHegde & Hegde · MRP ₹105.89
  19. ₹2.19/gKenz · 75 gm soapKLM Laboratories · MRP ₹164.62
  20. ₹2.20/gKZ (Hegdehegde) · 125 gm soapHegde & Hegde · MRP ₹275.00
  21. ₹2.21/gKevon · 100 gm soapGlowderma · MRP ₹220.67
  22. ₹2.31/gKetovate (Bal) · 75 gm soapBal Pharma · MRP ₹172.97
  23. ₹2.32/gDandoff · 50 gm soapLupin · MRP ₹115.90
  24. ₹2.33/gK II · 75 gm soapDabur India · MRP ₹175.00
  25. ₹2.33/gKetostar · 50 gm soapMankind Pharmaceuticals · MRP ₹116.56
  26. ₹2.40/gKetoins · 75 gm soapVance & Health Pharmaceuticals · MRP ₹180.00
  27. ₹2.42/gNovale · 75 gm soapPalsons Derma · MRP ₹181.50
  28. ₹2.50/gNovale · 50 gm soapPalsons Derma · MRP ₹125.00
  29. ₹2.53/gKevon · 50 gm soapGlowderma · MRP ₹126.35
  30. ₹2.56/gKetomed Plus · 50 gm soapMed Manor Organics · MRP ₹128.14
  31. ₹2.83/gKeto (Med Manor) · 100 gm soapMed Manor Organics · MRP ₹282.52
  32. ₹2.90/gDandura · 50 gm soapAnhox Healthcare · MRP ₹145.00
  33. ₹3.00/gKZ (Hegdehegde) · 75 gm soapHegde & Hegde · MRP ₹225.00
  34. ₹3.21/gKeto Gold · 100 gm soapMed Manor Organics · MRP ₹321.00

Ketoconazole Soap

35 packs, ₹0.51 to ₹3.20 per g. The 12 lowest per g come first.

  1. ₹0.51/gKT 5 Derm · 75 gm soapLaborate Pharmaceutical · MRP ₹38.25
  2. ₹1.13/gDenon · 75 gm soapZee Laboratories · MRP ₹85.00
  3. ₹1.28/gPhytorid · 75 gm soapEumedica Pharmaceuticals · MRP ₹95.75
  4. ₹1.31/gPanderm KZ · 75 gm soapMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹97.90
  5. ₹1.41/gKetostal · 75 gm soapStallion Laboratories · MRP ₹106.02
  6. ₹1.43/gKetomoon · 75 gm soapMoonstar Lifecare · MRP ₹107.00
  7. ₹1.44/gKolzol · 75 gm soapShankus Acme Pharma · MRP ₹108.00
  8. ₹1.60/gIgfast · 50 gm soapLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹80.00
  9. ₹1.60/gKevent · 75 gm soapZee Laboratories · MRP ₹120.00
  10. ₹1.63/gKetoscope · 75 gm soapNarankaa Pharma · MRP ₹122.00
  11. ₹1.67/gEsava · 75 gm soapPraise Pharma · MRP ₹125.00
  12. ₹1.71/gKjoy · 75 gm soapIzng Pharmaceuticals · MRP ₹128.00
The other 23 by price per g
  1. ₹1.72/gKmtrap · 75 gm soapStarus Pharmaceuticals · MRP ₹129.03
  2. ₹1.73/gDandura · 75 gm soapAnhox Healthcare · MRP ₹130.00
  3. ₹1.75/gDermifree · 75 gm soapHealing Pharma India · MRP ₹131.00
  4. ₹1.77/gFluty K · 75 gm soapCoxswain Healthcare · MRP ₹133.00
  5. ₹1.84/gK Shine · 75 gm soapInex Medicaments · MRP ₹138.00
  6. ₹1.87/gDerketo · 75 gm soapEsmatrix Life Sciences · MRP ₹140.00
  7. ₹1.89/gKetocip · 75 gm soapCipla · MRP ₹142.12
  8. ₹1.96/gSofikenz · 50 gm soapKLM Laboratories · MRP ₹97.88
  9. ₹2.00/gGladsheild · 75 gm soapGladstone Pharma India · MRP ₹150.00
  10. ₹2.05/gPH (Emcure) · 75 gm soapEmcure Pharmaceuticals · MRP ₹153.50
  11. ₹2.12/gConvera (Wonder) · 75 gm soapWonder Theraputics · MRP ₹159.00
  12. ₹2.20/gPure PH · 75 gm soapAnhox Healthcare · MRP ₹165.00
  13. ₹2.25/gKcanazole · 75 gm soapLupin · MRP ₹168.90
  14. ₹2.26/gKeto (Med Manor) · 125 gm soapMed Manor Organics · MRP ₹282.52
  15. ₹2.28/gKetzi · 75 gm soapInex Medicaments · MRP ₹170.84
  16. ₹2.36/gKetowin C · 75 gm soapAggrowin Pharma · MRP ₹177.07
  17. ₹2.37/gIz-K · 75 gm soapMRHM Pharma · MRP ₹178.00
  18. ₹2.54/gBelzole · 75 gm soapBellissa Pharmaceuticals · MRP ₹190.42
  19. ₹2.60/gKeyz · 75 gm soapNemus Pharmaceuticals · MRP ₹195.00
  20. ₹2.67/gKeto (Med Manor) · 50 gm soapMed Manor Organics · MRP ₹133.47
  21. ₹2.93/gLS Dew · 75 gm soapHegde & Hegde · MRP ₹220.00
  22. ₹3.20/gMycobloc · 75 gm soapMasaya Pharmaceuticals · MRP ₹240.00
  23. ₹0.13Spexdime · 75 gm soapZee Laboratories · MRP ₹0.13

Ketoconazole Shampoo 2 %

28 packs, ₹0.10 to ₹9.19 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹0.10/mlKetz · 100 ml shampooUniversal Life Science · MRP ₹10.00
  2. ₹0.65/mlKetocon · 100 ml shampooWings Pharmaceuticals · MRP ₹65.00
  3. ₹1.00/mlKitral · 100 ml shampooGalpha Laboratories · MRP ₹100.00
  4. ₹1.58/mlKetomac · 75 ml shampooTorque Pharmaceuticals · MRP ₹118.65
  5. ₹1.85/mlKetofly · 100 ml shampooLeeford Healthcare · MRP ₹185.00
  6. ₹1.85/mlNizoral · 100 ml shampooJohnson & Johnson · MRP ₹185.00
  7. ₹1.88/mlDandrocheck · 120 ml shampooAristo Laboratories · MRP ₹225.00
  8. ₹1.95/mlCzar (Omega Remedies) · 100 ml shampooOmega Remedies · MRP ₹195.00
  9. ₹2.05/mlKetomac · 110 ml shampooTorque Pharmaceuticals · MRP ₹225.00
  10. ₹2.06/mlEcoket · 90 ml shampooAlbatross Health Care · MRP ₹185.62
  11. ₹2.16/mlNozal · 50 ml shampooOlcare · MRP ₹108.00
  12. ₹2.20/mlNew Ketokem · 110 ml shampooAlkem Laboratories · MRP ₹242.30
The other 16 by price per ml
  1. ₹2.47/mlKetofly · 75 ml shampooLeeford Healthcare · MRP ₹185.00
  2. ₹2.48/mlKetovate (Bal) · 60 ml shampooBal Pharma · MRP ₹149.00
  3. ₹2.64/mlKetonext (Shaunon) · 60 ml shampooShaunon Remedies · MRP ₹158.44
  4. ₹2.65/mlKolzol · 75 ml shampooShankus Acme Pharma · MRP ₹199.00
  5. ₹3.16/mlK2 Zole · 100 ml shampooSalve Pharmaceuticals · MRP ₹316.00
  6. ₹3.25/mlKetocool · 100 ml shampooUniwell Medicare · MRP ₹325.00
  7. ₹3.33/mlKetol · 100 ml shampooIntas Pharmaceuticals · MRP ₹332.81
  8. ₹3.35/mlFungizole (Psyco) · 60 ml shampooPsycormedies · MRP ₹201.00
  9. ₹3.68/mlKonaz · 60 ml shampooTalent India · MRP ₹221.00
  10. ₹3.68/mlXampu KZ · 100 ml shampooMankind Pharmaceuticals · MRP ₹368.09
  11. ₹4.69/mlKeraglo AD · 125 ml shampooIpca Laboratories · MRP ₹585.94
  12. ₹4.69/mlKeraglo AD · 125 ml shampooIpca Laboratories · MRP ₹585.94
  13. ₹4.95/mlKeraglo Antidandruff · 75 ml shampooIpca Laboratories · MRP ₹371.25
  14. ₹5.34/mlSyzole · 50 ml shampooSynovia Life Sciences · MRP ₹267.19
  15. ₹6.38/mlNizral · 50 ml shampooAlniche Life Sciences · MRP ₹318.75
  16. ₹9.19/mlExizol · 50 ml shampooSun Pharma Laboratories · MRP ₹459.38

Ketoconazole Tablet 200 mg

24 packs, ₹3.13 to ₹54.40 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.

  1. ₹3.13/tabletKetojet · 10 tabletUniventis Medicare · MRP ₹31.25
  2. ₹8.20/tabletKeto · 10 tabletCipla · MRP ₹82.00
  3. ₹10.30/tabletAtiket · 10 tabletDermo Care Laboratories · MRP ₹103.00
  4. ₹12.38/tabletEcoket · 10 tabletAlbatross Health Care · MRP ₹123.75
  5. ₹13.00/tabletKetofresh · 10 tabletSmart Laboratories · MRP ₹130.00
  6. ₹13.92/tabletBioket (Bios) · 10 tabletBios Lab · MRP ₹139.20
  7. ₹14.06/tabletTriket · 10 tabletTripada Biotec · MRP ₹140.63
  8. ₹14.99/tabletIgfast · 10 tabletLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹149.90
  9. ₹15.00/tabletFungizole (Psyco) · 10 tabletPsycormedies · MRP ₹150.00
  10. ₹15.00/tabletKetofly · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹150.00
  11. ₹15.00/tabletKetoscalp · 10 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹150.00
  12. ₹15.05/tabletMyket · 10 tabletKivi Labs · MRP ₹150.47
The other 12 by price per tablet
  1. ₹17.80/tabletNozal 200 · 10 tabletOlcare · MRP ₹178.00
  2. ₹18.90/tabletKetomac · 10 tabletTorque Pharmaceuticals · MRP ₹189.00
  3. ₹21.10/tabletNizoclin · 10 tabletCanixa Life Sciences · MRP ₹211.00
  4. ₹22.22/tabletKevon · 10 tabletGlowderma · MRP ₹222.18
  5. ₹24.75/tabletKenz · 10 tabletKLM Laboratories · MRP ₹247.50
  6. ₹24.98/tabletKetocip · 10 tabletCipla · MRP ₹249.81
  7. ₹30.66/tabletKetol (Omni) · 10 tabletOmni Life Sciences · MRP ₹306.56
  8. ₹31.13/tabletKetovate (Bal) · 10 tabletBal Pharma · MRP ₹311.25
  9. ₹41.30/tabletKetoforce · 10 tabletHealing Pharma India · MRP ₹413.00
  10. ₹43.59/tabletHyphoral · 10 tabletIpca Laboratories · MRP ₹435.94
  11. ₹48.00/tabletPhytoral · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹480.00
  12. ₹54.40/tabletFungicide · 10 tabletTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹543.95

Ketoconazole Lotion 2 %

22 packs, ₹2.30 to ₹6.15 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹2.30/mlElketo · 100 ml lotionElder Projects · MRP ₹230.00
  2. ₹2.55/mlSarot · 100 ml lotionDr. Johns Laboratories · MRP ₹255.23
  3. ₹2.57/mlSenee TV · 60 ml lotionDermo Care Laboratories · MRP ₹154.00
  4. ₹2.60/mlEcoket · 50 ml lotionAlbatross Health Care · MRP ₹130.00
  5. ₹2.80/mlNizoclin SX · 100 ml lotionCanixa Life Sciences · MRP ₹280.00
  6. ₹2.91/mlKetafung · 100 ml lotionEast West Pharma · MRP ₹290.97
  7. ₹3.11/mlKetonext AF · 60 ml lotionEthinext Pharma · MRP ₹186.56
  8. ₹3.60/mlDandel · 50 ml lotionSolderma Pharmaceuticals · MRP ₹180.00
  9. ₹3.64/mlSoluken · 60 ml lotionPasteur Laboratories · MRP ₹218.63
  10. ₹3.94/mlKentruff · 75 ml lotionKLM Laboratories · MRP ₹295.31
  11. ₹4.08/mlMyket · 60 ml lotionKivi Labs · MRP ₹244.69
  12. ₹4.22/mlKenz · 60 ml lotionKLM Laboratories · MRP ₹253.13
The other 10 by price per ml
  1. ₹4.27/mlKevon · 75 ml lotionGlowderma · MRP ₹320.62
  2. ₹4.31/mlKetafung · 50 ml lotionEast West Pharma · MRP ₹215.63
  3. ₹5.00/mlPhytoral · 50 ml lotionMicro Labs · MRP ₹250.00
  4. ₹5.61/mlKeto (Med Manor) · 50 ml lotionMed Manor Organics · MRP ₹280.31
  5. ₹5.72/mlKZ (Hegdehegde) · 50 ml lotionHegde & Hegde · MRP ₹285.94
  6. ₹5.75/mlKetz · 15 ml lotionUniversal Life Science · MRP ₹86.25
  7. ₹5.75/mlNovale · 75 ml lotionPalsons Derma · MRP ₹431.25
  8. ₹5.77/mlPhytoral SP · 60 ml lotionMicro Labs · MRP ₹345.90
  9. ₹6.09/mlKeraglo AD · 50 ml lotionIpca Laboratories · MRP ₹304.69
  10. ₹6.15/mlSalisia TV · 50 ml lotionAjanta Pharma · MRP ₹307.50

Ketoconazole Shampoo

19 packs, ₹0.44 to ₹5.63 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹0.44/mlKetosulf · 170 ml shampooZydus Healthcare · MRP ₹75.00
  2. ₹0.56/mlKetoz (Zen) · 100 ml shampooZen Labs India · MRP ₹56.00
  3. ₹0.61/mlElketo · 100 ml shampooElder Projects · MRP ₹60.75
  4. ₹0.68/mlKetoford (Knoll) · 100 ml shampooKnoll Healthcare · MRP ₹67.51
  5. ₹0.75/mlK Shine · 100 ml shampooInex Medicaments · MRP ₹75.00
  6. ₹1.40/mlKetotek · 75 ml shampooLupin · MRP ₹105.00
  7. ₹1.45/mlKetomoon · 110 ml shampooMoonstar Lifecare · MRP ₹159.00
  8. ₹1.50/mlKetagen · 100 ml shampooTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹150.00
  9. ₹1.59/mlDerketo · 100 ml shampooEsmatrix Life Sciences · MRP ₹159.05
  10. ₹1.60/mlIraz · 100 ml shampooZydus Healthcare · MRP ₹159.70
  11. ₹1.78/mlDandoff Z · 110 ml shampooLupin · MRP ₹195.80
  12. ₹1.94/mlKetzi · 100 ml shampooInex Medicaments · MRP ₹194.31
The other 7 by price per ml
  1. ₹1.98/mlKetodila · 110 ml shampooCadila Pharmaceuticals · MRP ₹218.00
  2. ₹2.04/mlKetojet · 100 ml shampooUniventis Medicare · MRP ₹204.19
  3. ₹2.22/mlKevent · 50 ml shampooZee Laboratories · MRP ₹111.00
  4. ₹2.25/mlPanderm KZ · 100 ml shampooMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹225.00
  5. ₹2.82/mlKetiva · 60 ml shampooIva Healthcare · MRP ₹169.00
  6. ₹2.92/mlNozal SL · 60 ml shampooOlcare · MRP ₹175.00
  7. ₹5.63/mlKetorex · 50 ml shampooDermarex Health Care India · MRP ₹281.25

Ketoconazole Cream

17 packs, ₹1.49 to ₹10.00 per g. The 12 lowest per g come first.

  1. ₹1.49/gKezpride · 30 gm creamEthicare Remedies · MRP ₹44.63
  2. ₹1.67/gDermifree · 15 gm creamHealing Pharma India · MRP ₹25.00
  3. ₹3.13/gPhytorid · 30 gm creamEumedica Pharmaceuticals · MRP ₹93.84
  4. ₹3.67/gKetofresh · 30 gm creamSmart Laboratories · MRP ₹110.00
  5. ₹3.75/gIgfast · 20 gm creamLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹74.90
  6. ₹4.31/gKetgen · 30 gm creamGenees Pharmaceuticals · MRP ₹129.38
  7. ₹4.60/gKetallo · 30 gm creamCNX Healthcare · MRP ₹138.00
  8. ₹5.16/gPhytorid XL · 50 gm creamEumedica Pharmaceuticals · MRP ₹257.81
  9. ₹5.67/gKetoforce · 15 gm creamHealing Pharma India · MRP ₹85.00
  10. ₹5.67/gKT 5 Derm · 30 gm creamLaborate Pharmaceutical · MRP ₹170.00
  11. ₹7.03/gKetorex · 30 gm creamDermarex Health Care India · MRP ₹210.94
  12. ₹7.34/gBelzole · 30 gm creamBellissa Pharmaceuticals · MRP ₹220.31
The other 5 by price per g
  1. ₹7.55/gBelzole · 20 gm creamBellissa Pharmaceuticals · MRP ₹151.00
  2. ₹7.60/gKetzi · 30 gm creamInex Medicaments · MRP ₹228.00
  3. ₹7.66/gMycobloc · 60 gm creamMasaya Pharmaceuticals · MRP ₹459.38
  4. ₹8.91/gMycobloc · 30 gm creamMasaya Pharmaceuticals · MRP ₹267.18
  5. ₹10.00/gDermifree · 15 gm creamHealing Pharma India · MRP ₹150.00

Ketoconazole Lotion

7 packs, ₹2.60 to ₹5.81 per ml.

  1. ₹2.60/mlKetoluxe · 100 ml lotionDr. Reddys Laboratories · MRP ₹260.00
  2. ₹3.04/mlKetzi · 100 ml lotionInex Medicaments · MRP ₹304.13
  3. ₹3.36/mlK Shine · 100 ml lotionInex Medicaments · MRP ₹336.00
  4. ₹3.94/mlEsavasone · 50 ml lotionPraise Pharma · MRP ₹196.87
  5. ₹4.50/mlKeto Cool (Med Manor) · 100 ml lotionMed Manor Organics · MRP ₹450.00
  6. ₹4.58/mlKentruff · 50 ml lotionKLM Laboratories · MRP ₹229.00
  7. ₹5.81/mlCalminox · 50 ml lotionPercos India · MRP ₹290.63

Ketoconazole Powder 2 %

7 packs, ₹1.05 to ₹2.25 per g.

  1. ₹1.05/gKetopz · 100 gm powderMark India · MRP ₹105.00
  2. ₹1.41/gEcoket · 100 gm powderAlbatross Health Care · MRP ₹140.63
  3. ₹1.65/gKeto (Med Manor) · 60 gm powderMed Manor Organics · MRP ₹99.00
  4. ₹1.90/gKeto (Med Manor) · 100 gm powderMed Manor Organics · MRP ₹190.00
  5. ₹2.06/gKetofly · 50 gm powderLeeford Healthcare · MRP ₹103.00
  6. ₹2.06/gKZ (Hegdehegde) · 100 gm powderHegde & Hegde · MRP ₹206.25
  7. ₹2.25/gPhytoral · 100 gm powderMicro Labs · MRP ₹225.00

Ketoconazole Soap 1 %

5 packs, ₹1.13 to ₹2.28 per g.

  1. ₹1.13/gKetocon (Concept) · 75 gm soapConcept Biosciences · MRP ₹85.00
  2. ₹1.26/gKetoday · 75 gm soapOrganic Laboratories · MRP ₹94.33
  3. ₹1.28/gKetocrat · 75 gm soapSyncom Formulations · MRP ₹96.10
  4. ₹1.62/gAcvaketo · 75 gm soapAjanta Pharma · MRP ₹121.46
  5. ₹2.28/gKetoins · 75 gm soapVance & Health Pharmaceuticals · MRP ₹171.00

Ketoconazole Shampoo 1 %

5 packs, ₹1.25 to ₹3.00 per ml.

  1. ₹1.25/mlKetosav · 100 ml shampooMypher Pharmaceuticals · MRP ₹124.69
  2. ₹1.73/mlNizol · 100 ml shampooIntas Pharmaceuticals · MRP ₹173.00
  3. ₹1.80/mlDenon · 100 ml shampooZee Laboratories · MRP ₹180.00
  4. ₹3.00/mlDanfree · 100 ml shampooCipla · MRP ₹299.89
  5. ₹3.00/mlKetocip · 100 ml shampooCipla · MRP ₹299.89

Ketoconazole Solution 2 %

4 packs, ₹2.19 to ₹8.38 per ml.

  1. ₹2.19/mlKetovate (Bal) · 100 ml solutionBal Pharma · MRP ₹219.38
  2. ₹3.01/mlTopdan · 50 ml solutionDabur India · MRP ₹150.50
  3. ₹6.38/mlNizeral · 50 ml solutionAlniche Life Sciences · MRP ₹318.75
  4. ₹8.38/mlArcolane Scalp Soln. · 60 ml solutionGalderma India · MRP ₹502.50

Ketoconazole Liquid 2 %

4 packs, ₹1.50 to ₹4.38 per ml.

  1. ₹1.50/mlMyco (Sea) · 200 ml liquidSeagull Pharma · MRP ₹299.00
  2. ₹1.86/mlMycowash · 100 ml liquidSeagull Pharma · MRP ₹185.63
  3. ₹3.69/mlDersil AF · 100 ml liquidMohrish Pharmaceuticals · MRP ₹369.38
  4. ₹4.38/mlKeraglo AD · 100 ml liquidIpca Laboratories · MRP ₹438.00

Ketoconazole Dusting Powder

3 packs, ₹1.13 to ₹1.97 per g.

  1. ₹1.13/gDermifree · 100 gm dusting powderHealing Pharma India · MRP ₹113.00
  2. ₹1.61/gKetofaze · 100 gm dusting powderMegha Healthcare · MRP ₹161.25
  3. ₹1.97/gKenz · 100 gm dusting powderKLM Laboratories · MRP ₹196.88

Ketoconazole Lotion 1 %

2 packs, ₹3.00 to ₹4.58 per ml.

  1. ₹3.00/mlKetotar · 50 ml lotionPsychotropics India · MRP ₹150.00
  2. ₹4.58/mlKentruff · 50 ml lotionKLM Laboratories · MRP ₹229.00

Ketoconazole Tablet

2 packs, ₹15.47 to ₹23.44 per tablet.

  1. ₹15.47/tabletKetgen · 10 tabletGenees Pharmaceuticals · MRP ₹154.69
  2. ₹23.44/tabletOnketo · 10 tablet4 Care Lifescience · MRP ₹234.38

Ketoconazole Dusting Powder 2 %

2 packs, ₹1.70 to ₹1.81 per g.

  1. ₹1.70/gKetocool · 50 gm dusting powderUniwell Medicare · MRP ₹85.00
  2. ₹1.81/gNizoclin · 75 gm dusting powderCanixa Life Sciences · MRP ₹136.00

Ketoconazole Ointment 2 %

2 packs, ₹5.60 to ₹9.78 per g.

  1. ₹5.60/gKetoscalp · 15 gm ointmentLeeford Healthcare · MRP ₹84.00
  2. ₹9.78/gPhytoral · 30 gm ointmentMicro Labs · MRP ₹293.40

Ketoconazole Cream 200 mg

1 pack, ₹3.37 per g.

  1. ₹3.37/gAtiket · 30 gm creamDermo Care Laboratories · MRP ₹101.00

Ketoconazole Gel 2 %

1 pack, ₹10.30 per g.

  1. ₹10.30/gCrousho · 30 gm gelTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹309.05

Ketoconazole Solution

1 pack, ₹3.56 per ml.

  1. ₹3.56/mlEsava · 50 ml solutionPraise Pharma · MRP ₹178.00

Ketoconazole Solution 1 %

1 pack, ₹3.00 per ml.

  1. ₹3.00/mlK2 Zole · 70 ml solutionSalve Pharmaceuticals · MRP ₹210.00

Ketoconazole Tablet 2 %

1 pack, ₹21.56 per tablet.

  1. ₹21.56/tabletKetafung · 10 tabletEast West Pharma · MRP ₹215.63

Ketoconazole Tablet 381 mg

1 pack, ₹28.50 per tablet.

  1. ₹28.50/tabletKetodan · 15 tabletJB Chemicals · MRP ₹427.45

Ketoconazole Sachet 2 %

1 pack, ₹1.29 per ml.

  1. ₹1.29/mlKetofresh · 7.5 ml sachetSmart Laboratories · MRP ₹10.31

Ketoconazole Liquid

1 pack, ₹2.42 per ml.

  1. ₹2.42/mlKeto Gold · 200 ml liquidMed Manor Organics · MRP ₹484.00

Ketoconazole Oil

1 pack, ₹1.51 per ml.

  1. ₹1.51/mlKetomoon · 100 ml oilMoonstar Lifecare · MRP ₹151.30

Ketoconazole Powder

1 pack, ₹2.06 per g.

  1. ₹2.06/gKetoscalp · 50 gm powderLeeford Healthcare · MRP ₹103.13

Ketoconazole Lotion 2/1 %

1 pack, ₹3.36 per ml.

  1. ₹3.36/mlKetz · 100 ml lotionUniversal Life Science · MRP ₹336.00

2 further forms and strengths with fewer packs are on the price list and reachable from each brand's page.

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.