Medicines / Molecules / Ketoconazole + Salicylic Acid

Ketoconazole + Salicylic AcidEvery pack, by price.

15 packs of Ketoconazole + Salicylic Acid on NPPA's price list for July 2026: 15 brands from 14 companies, in 7 forms and strengths.

Packs
15
Brands
15
Companies
14
Forms and strengths
7
Price-controlled packs
0 of 15

Packs, lowest price per unit first

Ketoconazole + Salicylic Acid Shampoo

4 packs, ₹3.08 to ₹5.82 per ml.

  1. ₹3.08/mlDandrofine · 100 ml shampooHealing Pharma India · MRP ₹308.00
  2. ₹4.09/mlMycobloc · 100 ml shampooMasaya Pharmaceuticals · MRP ₹409.00
  3. ₹4.80/mlNizoclin S · 100 ml shampooCanixa Life Sciences · MRP ₹480.00
  4. ₹5.82/mlKetonext S · 60 ml shampooEthinext Pharma · MRP ₹349.00

Ketoconazole + Salicylic Acid Lotion 2/2 %

4 packs, ₹1.84 to ₹5.45 per ml.

  1. ₹1.84/mlKetsal · 100 ml lotionInex Medicaments · MRP ₹183.75
  2. ₹3.25/mlKetafung SA · 100 ml lotionEast West Pharma · MRP ₹325.31
  3. ₹5.02/mlKenz-Sal · 60 ml lotionKLM Laboratories · MRP ₹301.00
  4. ₹5.45/mlSaldan Tvc · 60 ml lotionRegaliz Medicare · MRP ₹327.00

Ketoconazole + Salicylic Acid Shampoo 2/2 %

2 packs, ₹0.88 to ₹4.56 per ml.

  1. ₹0.88/mlDanketo · 150 ml shampooPsychotropics India · MRP ₹131.25
  2. ₹4.56/mlSalisia KT · 75 ml shampooAjanta Pharma · MRP ₹342.19

Ketoconazole + Salicylic Acid Lotion

2 packs, ₹3.83 per ml.

  1. ₹3.83/mlKetoskin S · 60 ml lotionAvancer Lab · MRP ₹229.69
  2. ₹3.83/mlTriket S · 60 ml lotionTripada Biotec · MRP ₹229.69

Ketoconazole + Salicylic Acid Shampoo 2/0.5 %

1 pack, ₹2.33 per ml.

  1. ₹2.33/mlKetopz · 60 ml shampooMark India · MRP ₹140.00

Ketoconazole + Salicylic Acid Shampoo 2/1 %

1 pack, ₹4.42 per ml.

  1. ₹4.42/mlOlahair AD · 75 ml shampooCadila Pharmaceuticals · MRP ₹331.46

Ketoconazole + Salicylic Acid Shampoo 2 %

1 pack, ₹4.49 per ml.

  1. ₹4.49/mlSaldan · 100 ml shampooRegaliz Medicare · MRP ₹449.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.