Medicines / Molecules / Ketoconazole + Coal Tar
Ketoconazole + Coal TarEvery pack, by price.
15 packs of Ketoconazole + Coal Tar on NPPA's price list for July 2026: 9 brands from 9 companies, in 10 forms and strengths.
- Packs
- 15
- Brands
- 9
- Companies
- 9
- Forms and strengths
- 10
- Price-controlled packs
- 0 of 15
Packs, lowest price per unit first
Ketoconazole + Coal Tar Solution 2/4 %
3 packs, ₹2.27 to ₹4.92 per ml.
- ₹2.27/mlKetar · 60 ml solutionMohrish Pharmaceuticals · MRP ₹136.00
- ₹2.36/mlKetar · 120 ml solutionMohrish Pharmaceuticals · MRP ₹283.13
- ₹4.92/mlProtar K · 100 ml solutionPercos India · MRP ₹492.19
Ketoconazole + Coal Tar Shampoo
3 packs, ₹1.16 to ₹1.84 per ml.
- ₹1.16/mlKetoscore · 7.5 ml shampooSmart Laboratories · MRP ₹9.30
- ₹1.59/mlKetoscore · 100 ml shampooSmart Laboratories · MRP ₹159.00
- ₹1.84/mlKetoscore · 50 ml shampooSmart Laboratories · MRP ₹92.00
Ketoconazole + Coal Tar Lotion 2/2 %
2 packs, ₹3.86 to ₹5.50 per ml.
- ₹3.86/mlKetafung CT · 90 ml lotionEast West Pharma · MRP ₹347.26
- ₹5.50/mlKonaz CT · 50 ml lotionTalent India · MRP ₹275.00
Ketoconazole + Coal Tar Solution 2/2 %
1 pack, ₹4.13 per ml.
- ₹4.13/mlCosalic K · 100 ml solutionSalve Pharmaceuticals · MRP ₹413.00
Ketoconazole + Coal Tar Shampoo 2/4 %
1 pack, ₹3.28 per ml.
- ₹3.28/mlKetonext CT · 60 ml shampooEthinext Pharma · MRP ₹196.88
Ketoconazole + Coal Tar Cream
1 pack, ₹3.73 per g.
- ₹3.73/gKetoscore · 30 gm creamSmart Laboratories · MRP ₹112.00
Ketoconazole + Coal Tar Lotion
1 pack, ₹3.67 per ml.
- ₹3.67/mlKonaz CT · 75 ml lotionTalent India · MRP ₹275.00
Ketoconazole + Coal Tar Lotion 2/4 %
1 pack, ₹5.31 per ml.
- ₹5.31/mlNovale CT · 75 ml lotionPalsons Derma · MRP ₹398.43
Ketoconazole + Coal Tar Solution
1 pack, ₹2.25 per ml.
- ₹2.25/mlProtar K · 50 ml solutionPercos India · MRP ₹112.50
Ketoconazole + Coal Tar Lotion 2/2/2/3 %
1 pack, ₹3.74 per ml.
- ₹3.74/mlSeboclear · 50 ml lotionPsychotropics India · MRP ₹187.17
Companies marketing it
- Smart Laboratories4 packs
- Mohrish Pharmaceuticals2 packs
- Talent India2 packs
- Percos India2 packs
- Salve Pharmaceuticals1 pack
- East West Pharma1 pack
- Ethinext Pharma1 pack
- Palsons Derma1 pack
- Psychotropics India1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.