Medicines / Molecules / Ketoconazole + Cetrimide
Ketoconazole + CetrimideEvery pack, by price.
16 packs of Ketoconazole + Cetrimide on NPPA's price list for July 2026: 14 brands from 11 companies, in 5 forms and strengths.
- Packs
- 16
- Brands
- 14
- Companies
- 11
- Forms and strengths
- 5
- Price-controlled packs
- 0 of 16
Packs, lowest price per unit first
Ketoconazole + Cetrimide Soap 2/0.5 %
8 packs, ₹1.17 to ₹145.00 per g.
- ₹1.17/gKtc Plus · 75 gm soapJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹88.00
- ₹1.36/gKeptop · 100 gm soapKepler Health Care · MRP ₹135.58
- ₹1.57/gKetokem CT · 75 gm soapAlkem Laboratories · MRP ₹117.46
- ₹2.05/gZykt · 50 gm soapZydus Healthcare · MRP ₹102.28
- ₹2.07/gClocip KZ · 75 gm soapCipla · MRP ₹155.00
- ₹2.19/gZykt · 75 gm soapZydus Healthcare · MRP ₹163.92
- ₹2.20/gKenozole · 75 gm soapBrinton Pharmaceuticals · MRP ₹165.00
- ₹145.00/unitKetamide · 1 soapSolderma Pharmaceuticals · MRP ₹145.00
Ketoconazole + Cetrimide Soap
5 packs, ₹1.56 to ₹2.40 per g.
- ₹1.56/gKeniza · 75 gm soapUniza Healthcare · MRP ₹117.35
- ₹1.69/gKtc · 100 gm soapJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹169.06
- ₹2.15/gTuftina KT · 75 gm soapIndchemie Health Specialities · MRP ₹161.06
- ₹2.31/gKeto TV · 75 gm soapMed Manor Organics · MRP ₹173.52
- ₹2.40/gKetoins CT · 75 gm soapVance & Health Pharmaceuticals · MRP ₹180.00
Ketoconazole + Cetrimide Soap 2/0.5 mg
1 pack, ₹2.08 per g.
- ₹2.08/gKetafung · 75 gm soapEast West Pharma · MRP ₹155.72
Ketoconazole + Cetrimide Soap 0.5/2 %
1 pack, ₹1.79 per g.
- ₹1.79/gKetocip CT · 75 gm soapCipla · MRP ₹134.58
Ketoconazole + Cetrimide Soap 2 %
1 pack, ₹1.00 per g.
- ₹1.00/gKtc · 75 gm soapJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹75.29
Companies marketing it
- Jagsonpal Pharmaceuticals3 packs
- Cipla2 packs
- Alkem2 packs
- Zydus2 packs
- Uniza Healthcare1 pack
- Brinton Pharmaceuticals1 pack
- Kepler Health Care1 pack
- East West Pharma1 pack
- Solderma Pharmaceuticals1 pack
- Vance & Health Pharmaceuticals1 pack
- Med Manor Organics1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.