Medicines / Molecules / Kanamycin

KanamycinEvery pack, by price.

3 packs of Kanamycin on NPPA's price list for July 2026: 1 brand from 1 company, in 3 forms and strengths.

Packs
3
Brands
1
Companies
1
Forms and strengths
3
Price-controlled packs
0 of 3

Packs, lowest price per unit first

Kanamycin Injection 1000 mg

1 pack, ₹8.73 per ml.

  1. ₹8.73/mlKanamac · 5 ml injectionMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹43.66

Kanamycin Injection 500 mg

1 pack, ₹4.76 per ml.

  1. ₹4.76/mlKanamac · 5 ml injectionMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹23.82

Kanamycin Injection 750 mg

1 pack, ₹8.14 per ml.

  1. ₹8.14/mlKanamac · 5 ml injectionMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹40.69

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.