Medicines / Molecules / Ibuprofen + Paracetamol
Ibuprofen + ParacetamolEvery pack, by price.
117 packs of Ibuprofen + Paracetamol on NPPA's price list for July 2026: 80 brands from 57 companies, in 25 forms and strengths.
- Packs
- 117
- Brands
- 80
- Companies
- 57
- Forms and strengths
- 25
- Price-controlled packs
- 0 of 117
Packs, lowest price per unit first
Ibuprofen + Paracetamol Tablet 400/325 mg
30 packs, ₹0.69 to ₹4.64 per tablet. The 12 lowest per tablet come first.
- ₹0.69/tabletIbupara · 10 tabletNovartis India · MRP ₹6.87
- ₹0.75/tabletIbuclin · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹7.51
- ₹0.93/tabletFlexib 325 · 15 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹13.90
- ₹1.06/tabletMaxofen Plus · 15 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹15.93
- ₹1.07/tabletBrufamol · 10 tabletMenarini India · MRP ₹10.70
- ₹1.17/tabletRenofen · 15 tabletIndoco Remedies · MRP ₹17.50
- ₹1.21/tabletIbunij A · 10 tabletSunij Pharma · MRP ₹12.14
- ₹1.29/tabletMaxofen Plus · 10 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹12.93
- ₹1.32/tabletBrustin · 8 tabletRanbaxy Laboratories · MRP ₹10.54
- ₹1.60/tabletIbucon Plus · 10 tabletConcept Pharmaceuticals · MRP ₹16.03
- ₹1.65/tabletAnswell · 10 tabletCadila Pharmaceuticals · MRP ₹16.45
- ₹1.65/tabletBrustan · 10 tabletRanbaxy Laboratories · MRP ₹16.50
The other 18 by price per tablet
- ₹1.67/tabletBrufen P · 20 tabletAbbott India · MRP ₹33.49
- ₹1.70/tabletBrupal · 10 tabletGeno Pharmaceuticals · MRP ₹16.97
- ₹1.80/tabletDolomed · 10 tabletComed Chemicals · MRP ₹17.95
- ₹1.80/tabletIbufyl · 20 tabletLeeford Healthcare · MRP ₹36.00
- ₹1.85/tabletIbubrook Plus · 20 tabletHealing Pharma India · MRP ₹37.00
- ₹2.00/tabletCreflam · 10 tabletMedico Labs · MRP ₹20.00
- ₹2.04/tabletIbuflamar-P · 15 tabletIndoco Remedies · MRP ₹30.63
- ₹2.07/tabletIbugesic Plus · 20 tabletCipla · MRP ₹41.49
- ₹2.22/tabletFenceta · 15 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹33.25
- ₹2.25/tabletIbulup · 20 tabletLupin · MRP ₹45.00
- ₹2.35/tabletFlexon · 15 tabletAristo Pharmaceuticals · MRP ₹35.25
- ₹2.47/tabletAdiflam Plus · 15 tabletLeben Laboratories · MRP ₹37.12
- ₹2.68/tabletInflagesic Plus · 10 tabletThemis Medicare · MRP ₹26.78
- ₹2.87/tabletCombiflam · 20 tabletSanofi India · MRP ₹57.45
- ₹2.87/tabletIbusule · 10 tabletFranklin Laboratories (India) · MRP ₹28.72
- ₹3.56/tabletTakflam Plus · 10 tabletPharmtak · MRP ₹35.62
- ₹4.20/tabletArfen P · 10 tabletAcron Pharmaceuticals · MRP ₹42.00
- ₹4.64/tabletRelifen Plus · 10 tabletReliance Formulation · MRP ₹46.41
Ibuprofen + Paracetamol Suspension 100/162.5 mg
20 packs, ₹0.22 to ₹1.32 per ml. The 12 lowest per ml come first.
- ₹0.22/mlElbugesic Plus · 60 ml suspensionElder Labs · MRP ₹13.13
- ₹0.22/mlPyremol IB · 60 ml suspensionAlembic · MRP ₹13.00
- ₹0.46/mlAnaflam P · 100 ml suspensionAlbert David · MRP ₹45.70
- ₹0.48/mlBrustan NF · 60 ml suspensionRanbaxy Laboratories · MRP ₹28.83
- ₹0.51/mlBruace · 60 ml suspensionJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹30.42
- ₹0.52/mlIbut Plus · 100 ml suspensionLeben Laboratories · MRP ₹51.56
- ₹0.57/mlArtigesic · 60 ml suspensionGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹34.22
- ₹0.58/mlIbukind Plus · 60 ml suspensionMankind Pharmaceuticals · MRP ₹34.68
- ₹0.62/mlAdiflam Plus · 100 ml suspensionLeben Laboratories · MRP ₹61.85
- ₹0.62/mlIbugesic Plus · 100 ml suspensionCipla · MRP ₹62.27
- ₹0.63/mlFlexon · 100 ml suspensionAristo Pharmaceuticals · MRP ₹63.28
- ₹0.64/mlIbut Plus · 60 ml suspensionLeben Laboratories · MRP ₹38.10
The other 8 by price per ml
- ₹0.69/mlAdiflam Plus · 60 ml suspensionLeben Laboratories · MRP ₹41.25
- ₹0.69/mlIbutop · 60 ml suspensionOverseas Healthcare · MRP ₹41.25
- ₹0.75/mlIbujoy P · 60 ml suspensionSmart Laboratories · MRP ₹45.00
- ₹0.77/mlCombiflam · 60 ml suspensionSanofi India · MRP ₹46.07
- ₹0.77/mlImol · 60 ml suspensionZydus Healthcare · MRP ₹46.35
- ₹0.82/mlIbugesic Plus · 60 ml suspensionCipla · MRP ₹49.19
- ₹0.84/mlFlexib · 60 ml suspensionAlkem Laboratories · MRP ₹50.15
- ₹1.32/mlIbuway P · 60 ml suspensionSmartway Wellness · MRP ₹79.00
Ibuprofen + Paracetamol Suspension
10 packs, ₹0.34 to ₹1.08 per ml.
- ₹0.34/mlIbuder P · 60 ml suspensionElder Projects · MRP ₹20.63
- ₹0.40/mlIbuprom I · 60 ml suspensionMcastro Pharma · MRP ₹23.90
- ₹0.50/mlIbufly Plus · 60 ml suspensionLeeford Healthcare · MRP ₹30.00
- ₹0.53/mlIbuclin · 100 ml suspensionDr. Reddys Laboratories · MRP ₹52.50
- ₹0.53/mlIbuclin · 100 ml suspensionDr. Reddys Laboratories · MRP ₹52.50
- ₹0.53/mlIbuclin · 60 ml suspensionDr. Reddys Laboratories · MRP ₹31.50
- ₹0.59/mlIbufine · 60 ml suspensionLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹35.50
- ₹0.61/mlTynol IB · 60 ml suspensionGujarat Terce Laboratories · MRP ₹36.50
- ₹1.03/mlComol DS · 60 ml suspensionLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹62.00
- ₹1.08/mlParaluc IB · 60 ml suspensionLucrose Pharma · MRP ₹65.00
Ibuprofen + Paracetamol Syrup 100/162.5 mg
7 packs, ₹0.15 to ₹1.25 per ml.
- ₹0.15/mlIbusule Plus · 450 ml syrupFranklin Laboratories (India) · MRP ₹68.75
- ₹0.51/mlBrufen P · 100 ml syrupAbbott India · MRP ₹51.46
- ₹0.51/mlBrufen P · 100 ml syrupAbbott India · MRP ₹51.46
- ₹0.70/mlIbusule Plus · 60 ml syrupFranklin Laboratories (India) · MRP ₹41.90
- ₹0.76/mlDecomb · 60 ml syrupAlde Medi Impex · MRP ₹45.50
- ₹0.77/mlIbubrook Plus · 100 ml syrupHealing Pharma India · MRP ₹77.00
- ₹1.25/mlCombivis · 60 ml syrupElder Projects · MRP ₹75.00
Ibuprofen + Paracetamol Syrup 100/125 mg
7 packs, ₹0.22 to ₹0.74 per ml.
- ₹0.22/mlDolomed · 50 ml syrupComed Chemicals · MRP ₹10.85
- ₹0.33/mlIntaflam · 60 ml syrupIntas Pharmaceuticals · MRP ₹20.00
- ₹0.34/mlBrugesicp · 60 ml syrupZydus Healthcare · MRP ₹20.25
- ₹0.35/mlTempol · 60 ml syrupMegha Healthcare · MRP ₹20.80
- ₹0.58/mlCorflam Plus (Abaris) · 60 ml syrupAbaris Healthcare · MRP ₹34.50
- ₹0.60/mlIbucon Plus · 60 ml syrupConcept Pharmaceuticals · MRP ₹36.09
- ₹0.74/mlNovaflam · 60 ml syrupSynchem Lab · MRP ₹44.53
Ibuprofen + Paracetamol Syrup
7 packs, ₹0.23 to ₹0.71 per ml.
- ₹0.23/mlIbuvis · 60 ml syrupElder Projects · MRP ₹14.00
- ₹0.27/mlIbuvent Plus · 60 ml syrupUniventis Medicare · MRP ₹15.95
- ₹0.28/mlFlexicon Plus · 60 ml syrupConcept Pharmaceuticals · MRP ₹16.50
- ₹0.54/mlFeviza Plus · 60 ml syrupHiglance Laboratories · MRP ₹32.45
- ₹0.57/mlIbun Plus · 100 ml syrupLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹56.72
- ₹0.68/mlIbun Plus · 60 ml syrupLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹41.06
- ₹0.71/mlMegadol · 60 ml syrupAlembic · MRP ₹42.84
Ibuprofen + Paracetamol Tablet
6 packs, ₹1.62 to ₹6.09 per tablet.
- ₹1.62/tabletParaluc IB · 15 tabletLucrose Pharma · MRP ₹24.28
- ₹1.69/tabletIbukem · 20 tabletAlkem Laboratories · MRP ₹33.75
- ₹2.16/tabletIbut Plus · 15 tabletLeben Laboratories · MRP ₹32.34
- ₹2.19/tabletComol · 15 tabletLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹32.80
- ₹3.47/tabletParaluc IB · 10 tabletLucrose Pharma · MRP ₹34.69
- ₹6.09/tabletBrudol · 10 tabletMedicross Pharmaceuticals · MRP ₹60.90
Ibuprofen + Paracetamol Suspension 100/125 mg
5 packs, ₹0.17 to ₹0.74 per ml.
- ₹0.17/mlIbuflamar-P · 60 ml suspensionIndoco Remedies · MRP ₹10.00
- ₹0.17/mlZupar · 60 ml suspensionGlaxosmithkline Pharmaceuticals · MRP ₹10.30
- ₹0.25/mlAnaflam · 60 ml suspensionAlbert David · MRP ₹15.00
- ₹0.43/mlCorflam S (Abaris) · 60 ml suspensionAbaris Healthcare · MRP ₹26.00
- ₹0.74/mlFenceta Plus · 60 ml suspensionAlkem Laboratories · MRP ₹44.50
Ibuprofen + Paracetamol Oral Suspension 100/162.5 mg
4 packs, ₹0.46 to ₹1.17 per ml.
- ₹0.46/mlCombiflam · 100 ml oral suspensionSanofi India · MRP ₹46.07
- ₹0.54/mlIbulup · 100 ml oral suspensionLupin · MRP ₹54.35
- ₹0.94/mlIbupor · 60 ml oral suspensionWallace Pharmaceuticals · MRP ₹56.25
- ₹1.17/mlIbukem · 100 ml oral suspensionAlkem Laboratories · MRP ₹117.00
Ibuprofen + Paracetamol Tablet 100/125 mg
3 packs, ₹0.40 to ₹2.14 per tablet.
- ₹0.40/tabletIbunij A · 10 tabletSunij Pharma · MRP ₹3.98
- ₹1.24/tabletIbuclin · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹12.39
- ₹2.14/tabletDuoflam P · 10 tabletManeesh Pharmaceuticals · MRP ₹21.37
Ibuprofen + Paracetamol Tablet 200/325 mg
3 packs, ₹0.90 to ₹1.11 per tablet.
- ₹0.90/tabletIbucon Plus · 10 tabletConcept Pharmaceuticals · MRP ₹9.00
- ₹1.02/tabletIbucon Plus · 10 tabletConcept Pharmaceuticals · MRP ₹10.22
- ₹1.11/tabletIben Plus · 10 tabletApex Laboratories · MRP ₹11.06
Ibuprofen + Paracetamol Tablet 400/500 mg
2 packs, ₹1.31 to ₹2.92 per tablet.
- ₹1.31/tabletArcure · 10 tabletNulife Pharmaceuticals · MRP ₹13.13
- ₹2.92/tabletTolfen · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹29.20
Ibuprofen + Paracetamol Oral Suspension
1 pack, ₹0.79 per ml.
- ₹0.79/mlAristo Gesic · 60 ml oral suspensionAristo Laboratories · MRP ₹47.15
Ibuprofen + Paracetamol Tablet 300/325 mg
1 pack, ₹1.64 per tablet.
- ₹1.64/tabletBrupal · 10 tabletGeno Pharmaceuticals · MRP ₹16.39
Ibuprofen + Paracetamol Tablet DT
1 pack, ₹0.75 per tablet.
- ₹0.75/tabletBrupal · 10 tablet dtGeno Pharmaceuticals · MRP ₹7.50
Ibuprofen + Paracetamol Suspension 400/325 mg
1 pack, ₹0.23 per ml.
- ₹0.23/mlBrustan · 60 ml suspensionRanbaxy Laboratories · MRP ₹13.50
Ibuprofen + Paracetamol Suspension 400/500 mg
1 pack, ₹0.62 per ml.
- ₹0.62/mlCorflam · 60 ml suspensionCore Healthcare · MRP ₹37.30
Ibuprofen + Paracetamol Tablet 600/325 mg
1 pack, ₹1.80 per tablet.
- ₹1.80/tabletDolomed · 10 tabletComed Chemicals · MRP ₹17.95
Ibuprofen + Paracetamol Dry Syrup
1 pack, ₹0.68 per ml.
- ₹0.68/mlFeviza · 60 ml dry syrupHiglance Laboratories · MRP ₹41.00
Ibuprofen + Paracetamol Tablet 400/650 mg
1 pack, ₹2.14 per tablet.
- ₹2.14/tabletFlexon · 15 tabletAristo Pharmaceuticals · MRP ₹32.12
Ibuprofen + Paracetamol Syrup 400/325 mg
1 pack, ₹0.05 per ml.
- ₹0.05/mlIbuclin · 60 ml syrupDr. Reddys Laboratories · MRP ₹2.88
Ibuprofen + Paracetamol Suspension 100/120 mg
1 pack, ₹0.21 per ml.
- ₹0.21/mlIbupar · 60 ml suspensionTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹12.87
Ibuprofen + Paracetamol Tablet 20 mg
1 pack, ₹3.00 per tablet.
- ₹3.00/tabletIbuway · 20 tabletSmartway Wellness · MRP ₹60.00
Ibuprofen + Paracetamol Tablet 400/350 mg
1 pack, ₹16.40 per tablet.
- ₹16.40/tabletTolfen · 10 tabletMicro Labs · MRP ₹164.00
Ibuprofen + Paracetamol Captab 400/325 mg
1 pack, ₹1.12 per unit.
- ₹1.12/unitZupar · 10 captabGlaxosmithkline Pharmaceuticals · MRP ₹11.15
Companies marketing it
- Leben Laboratories6 packs
- Alkem6 packs
- Dr. Reddy's6 packs
- Abbott5 packs
- Concept Pharmaceuticals5 packs
- Aristo4 packs
- Sun Pharma4 packs
- Geno Pharmaceuticals3 packs
- Sanofi India3 packs
- Elder Projects3 packs
- Lifecom Pharmaceuticals3 packs
- Comed Chemicals3 packs
- Indoco Remedies3 packs
- Cipla3 packs
- Franklin Laboratories (India)3 packs
- Lucrose Pharma3 packs
- Albert David2 packs
- Zydus2 packs
- Abaris Healthcare2 packs
- Higlance Laboratories2 packs
- Healing Pharma India2 packs
- Leeford Healthcare2 packs
- Lupin2 packs
- Sunij Pharma2 packs
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.