Medicines / Molecules / Hydroquinone + Tretinoin

Hydroquinone + TretinoinEvery pack, by price.

3 packs of Hydroquinone + Tretinoin on NPPA's price list for July 2026: 3 brands from 3 companies, in 3 forms and strengths.

Packs
3
Brands
3
Companies
3
Forms and strengths
3
Price-controlled packs
0 of 3

Packs, lowest price per unit first

Hydroquinone + Tretinoin Cream 0.025/2 %

1 pack, ₹5.58 per g.

  1. ₹5.58/gMelalong · 15 gm creamAjanta Pharma · MRP ₹83.70

Hydroquinone + Tretinoin Cream 2/0.0125 %

1 pack, ₹9.61 per g.

  1. ₹9.61/gMelapik Ever · 20 gm creamKLM Laboratories · MRP ₹192.19

Hydroquinone + Tretinoin Cream

1 pack, ₹24.95 per g.

  1. ₹24.95/gSkinbless · 20 gm creamMankind Pharmaceuticals · MRP ₹499.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.