Medicines / Molecules / Hydroquinone + Tretinoin + Hydrocortisone

Hydroquinone + Tretinoin + HydrocortisoneEvery pack, by price.

4 packs of Hydroquinone + Tretinoin + Hydrocortisone on NPPA's price list for July 2026: 4 brands from 4 companies, in 4 forms and strengths.

Packs
4
Brands
4
Companies
4
Forms and strengths
4
Price-controlled packs
0 of 4

Packs, lowest price per unit first

Hydroquinone + Tretinoin + Hydrocortisone Cream 2/0.05/1 %

1 pack, ₹12.93 per g.

  1. ₹12.93/gA Ret HC · 15 gm creamMenarini India · MRP ₹194.00

Hydroquinone + Tretinoin + Hydrocortisone Cream 2/0.025/0.5 %

1 pack, ₹9.70 per g.

  1. ₹9.70/gLomela- Lite · 10 gm creamIntas Pharmaceuticals · MRP ₹97.00

Hydroquinone + Tretinoin + Hydrocortisone Cream 2/0.025/1 %

1 pack, ₹8.56 per g.

  1. ₹8.56/gMelanorm HC · 15 gm creamUnimarck Healthcare · MRP ₹128.44

Hydroquinone + Tretinoin + Hydrocortisone Cream

1 pack, ₹11.69 per g.

  1. ₹11.69/gNolasma · 15 gm creamPrism Lifescience · MRP ₹175.31

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.