Medicines / Molecules / Hydroquinone + Tretinoin + Fluocinolone
Hydroquinone + Tretinoin + FluocinoloneEvery pack, by price.
21 packs of Hydroquinone + Tretinoin + Fluocinolone on NPPA's price list for July 2026: 20 brands from 19 companies, in 12 forms and strengths.
- Packs
- 21
- Brands
- 20
- Companies
- 19
- Forms and strengths
- 12
- Price-controlled packs
- 0 of 21
Packs, lowest price per unit first
Hydroquinone + Tretinoin + Fluocinolone Cream 2/0.025/0.01 %
8 packs, ₹6.33 to ₹22.52 per g.
- ₹6.33/gUB Fair · 30 gm creamTorque Pharmaceuticals · MRP ₹189.90
- ₹8.00/gEukroma-Fc · 20 gm creamJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹160.00
- ₹9.38/gTriolite · 15 gm creamEthinext Pharma · MRP ₹140.63
- ₹11.60/gMelapik Plus · 20 gm creamKLM Laboratories · MRP ₹232.00
- ₹12.00/gMela 3 · 15 gm creamAdroit Biomed · MRP ₹180.00
- ₹13.50/gLuwes · 15 gm creamBios Lab · MRP ₹202.50
- ₹17.00/gGlomela · 20 gm creamIntas Pharmaceuticals · MRP ₹340.00
- ₹22.52/gAdvan Thf · 15 gm creamAlembic · MRP ₹337.80
Hydroquinone + Tretinoin + Fluocinolone Cream 2/0.1/0.025 %
2 packs, ₹11.58 to ₹12.40 per g.
- ₹11.58/gCutilite · 20 gm creamGlowderma · MRP ₹231.56
- ₹12.40/gLuwes Lite · 20 gm creamBios Lab · MRP ₹248.00
Hydroquinone + Tretinoin + Fluocinolone Cream 2/0.05/0.01 %
2 packs, ₹16.94 to ₹27.42 per g.
- ₹16.94/gGlowtan F · 15 gm creamKivi Labs · MRP ₹254.06
- ₹27.42/gTriglow (Glenmark) · 20 gm creamGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹548.44
Hydroquinone + Tretinoin + Fluocinolone Cream 20/0.25/0.1 mg
1 pack, ₹27.09 per g.
- ₹27.09/gClearz Max · 15 gm creamOaknet Healthcare · MRP ₹406.35
Hydroquinone + Tretinoin + Fluocinolone Ointment 4/0.05/0.01 %
1 pack, ₹10.00 per g.
- ₹10.00/gEnshine FC · 15 gm ointmentLeeford Healthcare · MRP ₹150.00
Hydroquinone + Tretinoin + Fluocinolone Cream 2/0.25/0.1 %
1 pack, ₹7.60 per g.
- ₹7.60/gFlucivan HT · 20 gm creamAvancer Lab · MRP ₹152.00
Hydroquinone + Tretinoin + Fluocinolone Cream 2/0.012/0.01 %
1 pack, ₹8.75 per g.
- ₹8.75/gHydrip Plus · 20 gm creamTripada Biotec · MRP ₹175.00
Hydroquinone + Tretinoin + Fluocinolone Tablet
1 pack, ₹35.24 per tablet.
Hydroquinone + Tretinoin + Fluocinolone Cream 2/0.01/0.025 %
1 pack, ₹18.00 per g.
- ₹18.00/gMelanorm F · 15 gm creamUnimarck Healthcare · MRP ₹270.00
Hydroquinone + Tretinoin + Fluocinolone Cream 4/0.05/0.01 %
1 pack, ₹52.53 per g.
- ₹52.53/gTriluma · 15 gm creamGalderma India · MRP ₹788.00
Hydroquinone + Tretinoin + Fluocinolone Cream 2/2/0.01 %
1 pack, ₹9.40 per g.
- ₹9.40/gTriolite (Shaunon) · 15 gm creamShaunon Remedies · MRP ₹141.00
Hydroquinone + Tretinoin + Fluocinolone Cream 2/0.1/0.025 mg
1 pack, ₹41.13 per g.
- ₹41.13/gXtralite · 15 gm creamLa Pristine Bioceuticals · MRP ₹617.00
Companies marketing it
- Bios Lab3 packs
- Alembic1 pack
- Eris1 pack
- Glowderma1 pack
- Leeford Healthcare1 pack
- Jagsonpal Pharmaceuticals1 pack
- Avancer Lab1 pack
- Intas1 pack
- Kivi Labs1 pack
- Tripada1 pack
- Adroit Biomed1 pack
- Unimarck Healthcare1 pack
- KLM Laboratories1 pack
- Glenmark Pharmaceuticals1 pack
- Galderma India1 pack
- Ethinext Pharma1 pack
- Shaunon Remedies1 pack
- Torque Pharmaceuticals1 pack
- La Pristine Bioceuticals1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.