Medicines / Molecules / Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine

Guaifenesin + Terbutaline + BromhexineEvery pack, by price.

139 packs of Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine on NPPA's price list for July 2026: 92 brands from 75 companies, in 30 forms and strengths.

Packs
139
Brands
92
Companies
75
Forms and strengths
30
Price-controlled packs
0 of 139

Packs, lowest price per unit first

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Syrup 50/1.25/2 mg

35 packs, ₹0.25 to ₹2.34 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹0.25/mlAscotor · 100 ml syrupElder Labs · MRP ₹24.56
  2. ₹0.37/mlMooncof TM · 60 ml syrupMoonstar Lifecare · MRP ₹22.00
  3. ₹0.52/mlAscozen · 100 ml syrupZen Labs India · MRP ₹52.00
  4. ₹0.53/mlSilentt · 60 ml syrupIntas Pharmaceuticals · MRP ₹32.00
  5. ₹0.66/mlBronex Plus · 100 ml syrupGalpha Laboratories · MRP ₹65.90
  6. ₹0.70/mlKoforil · 60 ml syrupFinecure Pharmaceuticals · MRP ₹42.00
  7. ₹0.73/mlAmbright EX · 100 ml syrupCadell Health Care · MRP ₹73.13
  8. ₹0.75/mlAlvent BR · 100 ml syrupFranklin Laboratories (India) · MRP ₹75.00
  9. ₹0.81/mlCoughwar · 100 ml syrupBio Warriors Pharmaceuticals · MRP ₹81.48
  10. ₹0.81/mlVasuryl · 100 ml syrupVasuchem Lifesciences · MRP ₹80.63
  11. ₹0.84/mlKuff-X · 100 ml syrupIntas Pharmaceuticals · MRP ₹84.00
  12. ₹0.84/mlVent Oranz (Alkem) · 100 ml syrupAlkem Laboratories · MRP ₹84.35
The other 23 by price per ml
  1. ₹0.85/mlVent Oranz (Alkem) · 60 ml syrupAlkem Laboratories · MRP ₹51.00
  2. ₹0.87/mlAlkof · 100 ml syrupAlkem Laboratories · MRP ₹87.19
  3. ₹0.87/mlDecoff-T · 100 ml syrupRanbaxy Laboratories · MRP ₹87.19
  4. ₹0.89/mlMooncof TM · 100 ml syrupMoonstar Lifecare · MRP ₹89.06
  5. ₹0.90/mlKoforil · 100 ml syrupFinecure Pharmaceuticals · MRP ₹90.00
  6. ₹0.91/mlCitikof X · 100 ml syrupForgen Healthcare · MRP ₹91.27
  7. ₹0.93/mlAlkof Plus · 100 ml syrupAlkem Laboratories · MRP ₹92.80
  8. ₹0.93/mlDecoff-T · 60 ml syrupRanbaxy Laboratories · MRP ₹55.78
  9. ₹0.97/mlLibitus Plus · 60 ml syrupLeben Laboratories · MRP ₹58.27
  10. ₹0.98/mlVentex · 100 ml syrupCaplet India · MRP ₹98.14
  11. ₹1.05/mlAlkof · 60 ml syrupAlkem Laboratories · MRP ₹62.80
  12. ₹1.05/mlAlkof Plus · 60 ml syrupAlkem Laboratories · MRP ₹62.80
  13. ₹1.06/mlChupp · 100 ml syrupAbbott Healthcare · MRP ₹105.75
  14. ₹1.07/mlKofsyrex BR · 100 ml syrupAjanta Pharma · MRP ₹106.50
  15. ₹1.08/mlBreakuf-Red · 100 ml syrupLupin · MRP ₹108.45
  16. ₹1.10/mlChupp · 60 ml syrupAbbott Healthcare · MRP ₹65.93
  17. ₹1.13/mlAsthakind · 100 ml syrupMankind Pharmaceuticals · MRP ₹113.43
  18. ₹1.13/mlCoughwar · 100 ml syrupBio Warriors Pharmaceuticals · MRP ₹113.44
  19. ₹1.13/mlVentex · 100 ml syrupCaplet India · MRP ₹112.79
  20. ₹1.16/mlSupracof · 100 ml syrupMacmillon Pharmaceuticals · MRP ₹115.55
  21. ₹1.29/mlXL 80 · 100 ml syrupDWD Pharmaceuticals · MRP ₹129.00
  22. ₹1.40/mlChupp · 100 ml syrupAbbott Healthcare · MRP ₹140.32
  23. ₹2.34/mlKuff-Q · 50 ml syrupIntas Pharmaceuticals · MRP ₹117.19

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Syrup 50/1.25/4 mg

28 packs, ₹0.19 to ₹1.95 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹0.19/mlBiodex BR · 100 ml syrupZydus Healthcare · MRP ₹18.68
  2. ₹0.25/mlTroycof · 60 ml syrupTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹15.00
  3. ₹0.35/mlAroxyl · 50 ml syrupLeeford Healthcare · MRP ₹17.50
  4. ₹0.35/mlBrocodex · 100 ml syrupConcept Pharmaceuticals · MRP ₹35.00
  5. ₹0.39/mlKofbro · 100 ml syrupAcme Pharmaceuticals · MRP ₹39.06
  6. ₹0.42/mlTorlin BR · 100 ml syrupLaborate Pharmaceutical · MRP ₹42.00
  7. ₹0.50/mlOcroxt · 100 ml syrupOctane Biotech · MRP ₹50.00
  8. ₹0.56/mlScorkof X · 100 ml syrupGlaxosmithkline Pharmaceuticals · MRP ₹56.25
  9. ₹0.57/mlTraxin New · 100 ml syrupDrakt Phrma · MRP ₹57.32
  10. ₹0.60/mlBroncolite · 100 ml syrupInnovative Pharmaceuticals · MRP ₹59.95
  11. ₹0.62/mlRufcof · 100 ml syrupBrochem Healthcare · MRP ₹62.00
  12. ₹0.66/mlPhensedyl BX · 100 ml syrupAbbott Healthcare · MRP ₹66.00
The other 16 by price per ml
  1. ₹0.80/mlLibitus Plus · 100 ml syrupLeben Laboratories · MRP ₹80.44
  2. ₹0.90/mlTussberry X · 100 ml syrupAcinta Pharmaceuticals · MRP ₹90.00
  3. ₹0.91/mlCoscoril · 100 ml syrupBiological E · MRP ₹91.31
  4. ₹0.91/mlRespifresh TR · 100 ml syrupSmart Laboratories · MRP ₹91.00
  5. ₹0.92/mlBiodex BR · 60 ml syrupZydus Healthcare · MRP ₹55.00
  6. ₹0.93/mlBromex Plus · 100 ml syrupReliance Formulation · MRP ₹92.81
  7. ₹0.98/mlButabrom · 100 ml syrupRekvina Pharmaceuticals · MRP ₹97.50
  8. ₹1.03/mlAroxyl · 100 ml syrupLeeford Healthcare · MRP ₹103.00
  9. ₹1.24/mlSolvin EX · 100 ml syrupIpca Laboratories · MRP ₹124.00
  10. ₹1.29/mlKep X · 100 ml syrupKepler Health Care · MRP ₹128.91
  11. ₹1.35/mlMacbery XT · 100 ml syrupMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹134.98
  12. ₹1.43/mlBroncorex · 50 ml syrupPfizer · MRP ₹71.25
  13. ₹1.48/mlTuspel Plus · 100 ml syrupIndoco Remedies · MRP ₹148.12
  14. ₹1.60/mlBroncorex · 100 ml syrupPfizer · MRP ₹159.91
  15. ₹1.88/mlBro Zedex · 100 ml syrupDr. Reddys Laboratories · MRP ₹187.68
  16. ₹1.95/mlBro Zedex · 100 ml syrupDr. Reddys Laboratories · MRP ₹195.16

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Syrup 100/2.5/8 mg

13 packs, ₹0.15 to ₹1.53 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹0.15/mlEscopinbr · 100 ml syrupKhandelwal Laboratories · MRP ₹15.00
  2. ₹0.76/mlGracof-Br · 100 ml syrupGraf Laboratories · MRP ₹76.00
  3. ₹0.81/mlKofgard · 100 ml syrupMapra Laboratories · MRP ₹81.46
  4. ₹0.87/mlTorex BR · 100 ml syrupTorque Pharmaceuticals · MRP ₹86.50
  5. ₹0.88/mlSothrex BR · 100 ml syrupPsychotropics India · MRP ₹87.50
  6. ₹0.94/mlViscofast · 100 ml syrupIntra Labs · MRP ₹94.00
  7. ₹0.96/mlTerphylate · 200 ml syrupOverseas Healthcare · MRP ₹192.40
  8. ₹1.01/mlTerphylate · 200 ml syrupOverseas Healthcare · MRP ₹201.00
  9. ₹1.02/mlBrokam · 100 ml syrupKamron Laboratories · MRP ₹102.19
  10. ₹1.15/mlTerphylate · 100 ml syrupOverseas Healthcare · MRP ₹115.40
  11. ₹1.17/mlMucomelt XP · 100 ml syrupVenus Remedies · MRP ₹116.53
  12. ₹1.23/mlTerphylate · 100 ml syrupOverseas Healthcare · MRP ₹122.90
The other 1 by price per ml
  1. ₹1.53/mlBiocof BR · 100 ml syrupZydus Healthcare · MRP ₹152.62

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Syrup

13 packs, ₹0.14 to ₹1.48 per ml. The 12 lowest per ml come first.

  1. ₹0.14/mlWetcof BR · 100 ml syrupLaborate Pharmaceutical · MRP ₹14.00
  2. ₹0.73/mlPlurasun · 100 ml syrupDesun Pharma · MRP ₹73.23
  3. ₹0.76/mlBroxyl T · 100 ml syrupAustro Lab · MRP ₹76.00
  4. ₹0.78/mlZycof X · 100 ml syrupMedinza Biotech · MRP ₹78.00
  5. ₹0.82/mlButahex BR · 150 ml syrupJB Chemicals · MRP ₹122.71
  6. ₹0.84/mlTerbiphyte · 100 ml syrupMagnachem Pharmaceuticals · MRP ₹84.00
  7. ₹0.89/mlCoughfree Bro · 100 ml syrupKoye Pharmaceuticals · MRP ₹89.06
  8. ₹0.94/mlVentex T · 100 ml syrupChethana Pharmaceuticals · MRP ₹93.50
  9. ₹1.08/mlRespifresh TR · 60 ml syrupSmart Laboratories · MRP ₹65.00
  10. ₹1.27/mlBroncolee PD · 60 ml syrupAbaris Healthcare · MRP ₹76.30
  11. ₹1.28/mlBro Zedex · 100 ml syrupDr. Reddys Laboratories · MRP ₹128.44
  12. ₹1.28/mlBroncofree Junior (Parker) · 50 ml syrupParker Robinson · MRP ₹63.75
The other 1 by price per ml
  1. ₹1.48/mlBro Zedex · 60 ml syrupDr. Reddys Laboratories · MRP ₹89.00

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Expectorant 50/1.25/2 mg

10 packs, ₹0.60 to ₹1.65 per ml.

  1. ₹0.60/mlBrored · 100 ml expectorantLupin · MRP ₹60.00
  2. ₹0.84/mlRedkof · 100 ml expectorantAlkem Laboratories · MRP ₹84.38
  3. ₹1.17/mlAscoril Plus · 200 ml expectorantGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹233.91
  4. ₹1.32/mlAscoril · 120 ml expectorantGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹157.97
  5. ₹1.32/mlAscoril · 120 ml expectorantGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹157.97
  6. ₹1.32/mlAscoril Plus · 120 ml expectorantGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹157.97
  7. ₹1.32/mlAscoril Plus · 120 ml expectorantGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹157.97
  8. ₹1.34/mlAsthakind · 60 ml expectorantMankind Pharmaceuticals · MRP ₹80.12
  9. ₹1.38/mlAscoril Plus · 120 ml expectorantGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹165.00
  10. ₹1.65/mlAscoril SF · 100 ml expectorantGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹165.47

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Expectorant 50/1.25/4 mg

4 packs, ₹0.58 to ₹1.66 per ml.

  1. ₹0.58/mlTudex BT · 60 ml expectorantAcron Pharmaceuticals · MRP ₹34.80
  2. ₹0.94/mlPulmo Rest · 100 ml expectorantStadmed · MRP ₹93.75
  3. ₹1.34/mlIngahist `x` · 100 ml expectorantInga Laboratories · MRP ₹133.50
  4. ₹1.66/mlAscodex SF · 100 ml expectorantGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹165.94

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Tablet 100/2.5/8 mg

4 packs, ₹3.80 to ₹6.52 per tablet.

  1. ₹3.80/tabletPulmo Rest S · 10 tabletStadmed · MRP ₹37.97
  2. ₹4.34/tabletAscoril Plus · 15 tabletGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹65.15
  3. ₹5.65/tabletVentex · 10 tabletCaplet India · MRP ₹56.51
  4. ₹6.52/tabletAscoril Plus · 10 tabletGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹65.15

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Oral Liquid 50/1.25/2 mg

3 packs, ₹0.26 to ₹1.63 per ml.

  1. ₹0.26/mlBreakuf-Red · 100 ml oral liquidLupin · MRP ₹26.12
  2. ₹1.20/mlSudin-Ex · 120 ml oral liquidGroup Pharmaceuticals · MRP ₹144.00
  3. ₹1.63/mlSudin-Ex · 60 ml oral liquidGroup Pharmaceuticals · MRP ₹98.00

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Expectorant

2 packs, ₹1.17 to ₹1.32 per ml.

  1. ₹1.17/mlAscoril · 200 ml expectorantGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹233.91
  2. ₹1.32/mlAscoril · 120 ml expectorantGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹157.97

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Expectorant 100/2.5/8 mg

2 packs, ₹0.88 to ₹0.99 per ml.

  1. ₹0.88/mlBgt · 100 ml expectorantSunij Pharma · MRP ₹87.80
  2. ₹0.99/mlBgt · 50 ml expectorantSunij Pharma · MRP ₹49.74

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Tablet

2 packs, ₹3.25 to ₹14.06 per tablet.

  1. ₹3.25/tabletChupp · 10 tabletAbbott Healthcare · MRP ₹32.50
  2. ₹14.06/tabletBro Zedex · 10 tabletDr. Reddys Laboratories · MRP ₹140.62

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Syrup 50/1.5/4 mg

2 packs, ₹0.66 to ₹0.80 per ml.

  1. ₹0.66/mlCapex Bron · 100 ml syrupSeagull Labs · MRP ₹65.50
  2. ₹0.80/mlCapex Bron · 120 ml syrupSeagull Labs · MRP ₹96.00

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Suspension 50/1.25/2 mg

2 packs, ₹0.40 to ₹1.07 per ml.

  1. ₹0.40/mlRinocof BR · 100 ml suspensionAstrum Healthcare · MRP ₹40.42
  2. ₹1.07/mlRinocof BR · 60 ml suspensionAstrum Healthcare · MRP ₹64.00

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Syrup 10/100/5/2 mg

2 packs, ₹0.78 to ₹1.30 per ml.

  1. ₹0.78/mlTusp · 100 ml syrupAlde Medi Impex · MRP ₹77.50
  2. ₹1.30/mlTusp · 50 ml syrupAlde Medi Impex · MRP ₹64.97

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Syrup 100/1.5/4 mg

2 packs, ₹0.80 to ₹1.35 per ml.

  1. ₹0.80/mlTusp BR · 100 ml syrupAlde Medi Impex · MRP ₹80.00
  2. ₹1.35/mlTusp BR · 50 ml syrupAlde Medi Impex · MRP ₹67.50

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Syrup 2/10/2.5 mg

1 pack, ₹1.05 per ml.

  1. ₹1.05/mlAlkof · 60 ml syrupAlkem Laboratories · MRP ₹62.80

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Syrup 200/4/8 mg

1 pack, ₹0.96 per ml.

  1. ₹0.96/mlAsmotone Plus · 100 ml syrupEast India Pharmaceutical Works · MRP ₹95.63

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Tablet 50/1.25/2 mg

1 pack, ₹4.81 per tablet.

  1. ₹4.81/tabletAsthakind · 10 tabletMankind Pharmaceuticals · MRP ₹48.07

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Syrup 45/1.25/2 mg

1 pack, ₹0.57 per ml.

  1. ₹0.57/mlBoss-Q · 100 ml syrupZydus Healthcare · MRP ₹57.00

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Expectorant 50/1.5/4 mg

1 pack, ₹0.85 per ml.

  1. ₹0.85/mlCapex · 100 ml expectorantSeagull Labs · MRP ₹85.25

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Softgel 50/1.25/2 mg

1 pack, ₹3.08 per unit.

  1. ₹3.08/unitChupp · 10 softgelAbbott Healthcare · MRP ₹30.77

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Syrup 1/30/50 mg

1 pack, ₹1.28 per ml.

  1. ₹1.28/mlChupp · 60 ml syrupAbbott Healthcare · MRP ₹77.05

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Tablet 5/5 mg

1 pack, ₹22.97 per tablet.

  1. ₹22.97/tabletCosryl · 15 tabletCosmas Pharmaceuticals · MRP ₹344.53

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Drops 50/1.25/2 mg

1 pack, ₹5.14 per ml.

  1. ₹5.14/mlCoughwar LS · 15 ml dropsBio Warriors Pharmaceuticals · MRP ₹77.14

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Syrup 8/2/100/10/325 mg

1 pack, ₹1.13 per ml.

  1. ₹1.13/mlKuff-Q · 100 ml syrupIntas Pharmaceuticals · MRP ₹112.50

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Expectorant 25/1.25/2 mg

1 pack, ₹1.56 per ml.

  1. ₹1.56/mlPulmo Rest · 60 ml expectorantStadmed · MRP ₹93.74

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Syrup 25/1.25/2 mg

1 pack, ₹1.53 per ml.

  1. ₹1.53/mlServil · 60 ml syrupAdonis Laboratories · MRP ₹91.88

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Tablet 100/1.25/8 mg

1 pack, ₹3.62 per tablet.

  1. ₹3.62/tabletSomavent AF · 10 tabletSomatico Pharmacal · MRP ₹36.23

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Syrup 50/1.25/15 mg

1 pack, ₹1.00 per ml.

  1. ₹1.00/mlTopex-Br · 100 ml syrupOzone Pharmaceuticals · MRP ₹99.64

Guaifenesin + Terbutaline + Bromhexine Tablet 50/1.25/4 mg

1 pack, ₹3.14 per tablet.

  1. ₹3.14/tabletVentex · 10 tabletCaplet India · MRP ₹31.43

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.