Medicines / Molecules / Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol
Guaifenesin + Terbutaline + AmbroxolEvery pack, by price.
206 packs of Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol on NPPA's price list for July 2026: 173 brands from 118 companies, in 35 forms and strengths.
- Packs
- 206
- Brands
- 173
- Companies
- 118
- Forms and strengths
- 35
- Price-controlled packs
- 0 of 206
Packs, lowest price per unit first
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Syrup 50/1.25/15 mg
77 packs, ₹0.24 to ₹1.62 per ml. The 12 lowest per ml come first.
- ₹0.24/mlMucocil · 100 ml syrupTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹23.51
- ₹0.34/mlDkof LA · 100 ml syrupZuventus Healthcare · MRP ₹33.62
- ₹0.36/mlDkof LA · 60 ml syrupZuventus Healthcare · MRP ₹21.87
- ₹0.41/mlXrate · 100 ml syrupLife Line Biotech · MRP ₹41.00
- ₹0.43/mlVentryl BM · 100 ml syrupMicro Labs · MRP ₹42.86
- ₹0.55/mlBroncho Tussin · 100 ml syrupSynchem Lab · MRP ₹55.00
- ₹0.59/mlCofvector · 100 ml syrupNovartis India · MRP ₹58.50
- ₹0.63/mlAsmarryl · 100 ml syrupFranklin Laboratories (India) · MRP ₹63.00
- ₹0.67/mlBreakuf-Blue · 60 ml syrupLupin · MRP ₹40.00
- ₹0.67/mlLitcoff P · 60 ml syrupST Morrison · MRP ₹39.95
- ₹0.68/mlCratex · 100 ml syrupSyncom Formulations · MRP ₹68.44
- ₹0.68/mlRespee · 100 ml syrupMonichem Healthcare · MRP ₹68.00
The next 48 by price per ml
- ₹0.68/mlViscodyne T · 100 ml syrupDr. Reddys Laboratories · MRP ₹68.00
- ₹0.68/mlXitcof AT · 100 ml syrupDakshinamurti Pharma · MRP ₹68.06
- ₹0.74/mlWifi S · 100 ml syrupGrandcure Healthcare · MRP ₹74.25
- ₹0.78/mlMucaryl AX Plus · 100 ml syrupGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹78.00
- ₹0.82/mlCoughsee AM · 100 ml syrupSurge Biotech · MRP ₹81.56
- ₹0.82/mlExeco-Fd · 100 ml syrupOrganic Laboratories · MRP ₹82.00
- ₹0.83/mlExpectus · 100 ml syrupIndi Pharma · MRP ₹82.89
- ₹0.84/mlPhensedyl EX · 100 ml syrupAbbott Healthcare · MRP ₹83.50
- ₹0.85/mlAroget LS · 100 ml syrupGujarat Terce Laboratories · MRP ₹85.00
- ₹0.85/mlConeed X · 100 ml syrupLorance Pharma · MRP ₹85.00
- ₹0.85/mlGerifen AR · 100 ml syrupGerrysun Pharmaceuticals · MRP ₹85.00
- ₹0.85/mlKofsyrex AM · 100 ml syrupAjanta Pharma · MRP ₹85.00
- ₹0.87/mlViscoril (Dabur) · 100 ml syrupDabur India · MRP ₹87.00
- ₹0.88/mlTerex BS · 100 ml syrupJupiter Pharmaceuticals · MRP ₹88.13
- ₹0.88/mlWilcoff A · 100 ml syrupWilshire Pharmaceuticals · MRP ₹87.65
- ₹0.90/mlBingo X · 100 ml syrupNextgen Health Care · MRP ₹90.00
- ₹0.90/mlSalbex Plus · 100 ml syrupSaf Fermion · MRP ₹90.00
- ₹0.91/mlCoriza AM · 100 ml syrupAarpik Remedies · MRP ₹90.94
- ₹0.93/mlRespithik TR · 100 ml syrupSmart Laboratories · MRP ₹93.00
- ₹0.93/mlSudex AR · 100 ml syrupComed Chemicals · MRP ₹92.81
- ₹0.94/mlWaltuz BR · 100 ml syrupWallace Pharmaceuticals · MRP ₹94.00
- ₹0.95/mlBreakuf-Blue · 100 ml syrupLupin · MRP ₹94.50
- ₹0.98/mlHhlinctus EX · 100 ml syrupHegde & Hegde · MRP ₹97.50
- ₹0.99/mlAmbrokam T · 100 ml syrupKamron Laboratories · MRP ₹99.00
- ₹1.00/mlRespithik TR · 60 ml syrupSmart Laboratories · MRP ₹60.00
- ₹1.00/mlTossex XP · 100 ml syrupAbbott Healthcare · MRP ₹100.39
- ₹1.01/mlC Cgesic Plus · 100 ml syrupSterkem · MRP ₹101.00
- ₹1.02/mlHelpotus · 100 ml syrupEncore Healthcare · MRP ₹102.19
- ₹1.03/mlCogof A · 100 ml syrupBiomax Biotechnics · MRP ₹103.00
- ₹1.03/mlRefid Plus · 100 ml syrupDr. Johns Laboratories · MRP ₹103.13
- ₹1.03/mlTudex AM · 60 ml syrupAcron Pharmaceuticals · MRP ₹62.00
- ₹1.04/mlProbicof · 60 ml syrupAbaris Healthcare · MRP ₹62.60
- ₹1.04/mlTussprox · 100 ml syrupCoxswain Healthcare · MRP ₹104.00
- ₹1.05/mlSalphylin P · 100 ml syrupLincoln Pharmaceuticals · MRP ₹104.72
- ₹1.06/mlEnrex A · 100 ml syrupEndocard · MRP ₹105.80
- ₹1.07/mlZescoryl · 100 ml syrupZovaitalia Bio Tech · MRP ₹106.50
- ₹1.09/mlBlukof · 100 ml syrupAlkem Laboratories · MRP ₹109.20
- ₹1.10/mlTrustyl BR · 100 ml syrupAbbott Healthcare · MRP ₹110.42
- ₹1.11/mlBreakuf · 100 ml syrupLupin · MRP ₹110.60
- ₹1.17/mlAmrox (Leeford) · 60 ml syrupLeeford Healthcare · MRP ₹70.00
- ₹1.17/mlCuflift Junior · 60 ml syrupLeeford Healthcare · MRP ₹70.00
- ₹1.18/mlKhasigo TR · 100 ml syrupCadila Pharmaceuticals · MRP ₹118.36
- ₹1.20/mlExkof · 100 ml syrupTidal Laboratories · MRP ₹120.24
- ₹1.20/mlM Solvin · 100 ml syrupIpca Laboratories · MRP ₹120.28
- ₹1.20/mlXpera · 100 ml syrupGracious Pharmaceuticals · MRP ₹120.00
- ₹1.22/mlClear Chest · 100 ml syrupLaborate Pharmaceutical · MRP ₹122.00
- ₹1.24/mlSomavent Pedia · 100 ml syrupSomatico Pharmacal · MRP ₹124.40
- ₹1.25/mlCosome A · 100 ml syrupProcter & Gamble Health · MRP ₹125.40
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Syrup
21 packs, ₹0.70 to ₹1.63 per ml. The 12 lowest per ml come first.
- ₹0.70/mlMegakof T · 100 ml syrupMarc Laboratories · MRP ₹70.00
- ₹0.75/mlPedivent · 100 ml syrupOlcare · MRP ₹75.00
- ₹0.80/mlProcodin XT · 100 ml syrupLifecom Pharmaceuticals · MRP ₹80.00
- ₹0.86/mlCosyrup · 100 ml syrupGold Line · MRP ₹86.25
- ₹0.90/mlBrncolee XT · 100 ml syrupAbaris Healthcare · MRP ₹89.80
- ₹0.90/mlCoughwil XT · 100 ml syrupWilburt Remedies · MRP ₹89.72
- ₹0.92/mlCofvot EX · 100 ml syrupVotary Laboratories · MRP ₹92.00
- ₹1.00/mlKanaka DX · 100 ml syrupVilco Laboratories · MRP ₹99.56
- ₹1.03/mlCof A · 100 ml syrupMeditia Labs · MRP ₹103.00
- ₹1.03/mlDotcoff M · 100 ml syrupIcarus Healthcare Primus · MRP ₹103.13
- ₹1.03/mlKofcatch AX · 100 ml syrupKLM Laboratories · MRP ₹103.13
- ₹1.12/mlAmbrosol · 120 ml syrupExeltis · MRP ₹134.89
The other 9 by price per ml
- ₹1.13/mlMagnakof AX · 60 ml syrupMankind Prime Labs · MRP ₹67.96
- ₹1.16/mlWetcolib · 100 ml syrupLibramed Pharmaceuticals · MRP ₹116.00
- ₹1.17/mlLcf · 100 ml syrupLupin · MRP ₹117.40
- ₹1.23/mlMacbery T · 100 ml syrupMacleods Pharmaceuticals · MRP ₹122.72
- ₹1.23/mlSwitus XT · 100 ml syrupIndswift Laboratories · MRP ₹122.53
- ₹1.25/mlRinocof TR · 100 ml syrupAstrum Healthcare · MRP ₹125.00
- ₹1.39/mlTussprox LC · 100 ml syrupCoxswain Healthcare · MRP ₹138.75
- ₹1.48/mlCof A · 60 ml syrupMeditia Labs · MRP ₹89.00
- ₹1.63/mlSalonimex · 60 ml syrupEmcee Pharmaceuticals · MRP ₹97.50
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Syrup 50/1.5/15 mg
19 packs, ₹0.29 to ₹1.50 per ml. The 12 lowest per ml come first.
- ₹0.29/mlMucolinc AX · 100 ml syrupCipla · MRP ₹28.72
- ₹0.39/mlTpcof T · 100 ml syrupTaurus Laboratories · MRP ₹39.30
- ₹0.63/mlBgt Plus · 100 ml syrupSunij Pharma · MRP ₹62.80
- ₹0.74/mlCetaxol T · 100 ml syrupIntel Pharmaceuticals · MRP ₹74.06
- ₹0.85/mlAroget · 100 ml syrupGujarat Terce Laboratories · MRP ₹85.00
- ₹0.87/mlProbicof · 100 ml syrupAbaris Healthcare · MRP ₹87.00
- ₹0.89/mlAroget DX · 100 ml syrupGujarat Terce Laboratories · MRP ₹89.00
- ₹0.94/mlIphardin M · 100 ml syrupNational C & Pharma · MRP ₹93.75
- ₹0.96/mlRexcof T · 100 ml syrupCipla · MRP ₹95.85
- ₹1.00/mlTopex AX · 100 ml syrupOzone Pharmaceuticals · MRP ₹99.55
- ₹1.02/mlBrozy · 100 ml syrupZydus Healthcare · MRP ₹102.00
- ₹1.03/mlAmrox (Leeford) · 100 ml syrupLeeford Healthcare · MRP ₹103.00
The other 7 by price per ml
- ₹1.05/mlBlukof Junior · 60 ml syrupAlkem Laboratories · MRP ₹63.00
- ₹1.29/mlEphedrex Plus · 100 ml syrupAlembic · MRP ₹129.00
- ₹1.34/mlKufril · 100 ml syrupMed Manor Organics · MRP ₹134.06
- ₹1.37/mlNew Brozeet · 100 ml syrupAlembic · MRP ₹137.06
- ₹1.40/mlAmrox (Leeford) · 50 ml syrupLeeford Healthcare · MRP ₹70.00
- ₹1.46/mlTrump A · 100 ml syrupAlkem Laboratories · MRP ₹146.00
- ₹1.50/mlCoughwar Kid · 60 ml syrupBio Warriors Pharmaceuticals · MRP ₹89.84
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Expectorant 50/1.25/15 mg
18 packs, ₹0.66 to ₹1.47 per ml. The 12 lowest per ml come first.
- ₹0.66/mlMucaryl-Ax · 100 ml expectorantGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹65.50
- ₹0.67/mlMucorant · 60 ml expectorantMicro Labs · MRP ₹40.40
- ₹0.72/mlToff · 100 ml expectorantMankind Pharmaceuticals · MRP ₹71.70
- ₹0.73/mlHystalin Plus · 100 ml expectorantFDC · MRP ₹72.80
- ₹0.75/mlBiokof (Bio Vitamins) · 100 ml expectorantBio Vitamins · MRP ₹75.00
- ₹0.86/mlCheston Plus · 100 ml expectorantCipla · MRP ₹86.21
- ₹0.88/mlAlvikoff T · 100 ml expectorantAlvio Pharmaceuticals · MRP ₹88.00
- ₹0.92/mlSalonimex · 100 ml expectorantEmcee Pharmaceuticals · MRP ₹92.25
- ₹0.96/mlCofstop A · 100 ml expectorantApex Laboratories · MRP ₹96.10
- ₹0.99/mlZeez EX · 100 ml expectorantAkesiss Pharma · MRP ₹99.38
- ₹1.03/mlTusq X Plus · 100 ml expectorantBlue Cross Laboratories · MRP ₹103.12
- ₹1.17/mlLcf · 100 ml expectorantLupin · MRP ₹117.40
The other 6 by price per ml
- ₹1.18/mlLcf · 60 ml expectorantLupin · MRP ₹70.75
- ₹1.18/mlLcf · 60 ml expectorantLupin · MRP ₹70.75
- ₹1.20/mlNew Ventisol · 100 ml expectorantJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹119.58
- ₹1.23/mlAsta Q · 100 ml expectorantBestochem Formulations · MRP ₹122.81
- ₹1.39/mlNew Ventisol · 60 ml expectorantJagsonpal Pharmaceuticals · MRP ₹83.66
- ₹1.47/mlAerodil · 100 ml expectorantZydus Healthcare · MRP ₹147.19
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Syrup 50/1.25/30 mg
8 packs, ₹0.54 to ₹1.44 per ml.
- ₹0.54/mlTuswin Plus · 100 ml syrupPatson Laboratories · MRP ₹53.57
- ₹1.03/mlCuflift Plus · 100 ml syrupLeeford Healthcare · MRP ₹103.00
- ₹1.05/mlElzin TR · 100 ml syrupBueno Salud Care India · MRP ₹105.00
- ₹1.06/mlAlernyl B Plus · 100 ml syrupManeesh Pharmaceuticals · MRP ₹106.25
- ₹1.06/mlZyrcof · 100 ml syrupDr. Reddys Laboratories · MRP ₹105.75
- ₹1.20/mlAmbrolite S SF · 100 ml syrupTablets India · MRP ₹120.00
- ₹1.31/mlAmbrolite S · 100 ml syrupTablets India · MRP ₹130.78
- ₹1.44/mlDilo BM · 100 ml syrupCorona · MRP ₹143.55
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Syrup 100/2.5/30 mg
8 packs, ₹0.89 to ₹1.70 per ml.
- ₹0.89/mlTencol EX · 100 ml syrupMypher Pharmaceuticals · MRP ₹89.00
- ₹1.09/mlSalbid LS · 100 ml syrupMicro Labs · MRP ₹108.75
- ₹1.13/mlSalbid Plus · 100 ml syrupMicro Labs · MRP ₹112.50
- ₹1.17/mlXitol X · 100 ml syrupEisen Pharmaceuticals Co · MRP ₹116.94
- ₹1.22/mlSalbid Plus · 60 ml syrupMicro Labs · MRP ₹73.10
- ₹1.54/mlM Solvin · 60 ml syrupIpca Laboratories · MRP ₹92.16
- ₹1.69/mlEuphomin Plus · 60 ml syrupJuggat Pharma · MRP ₹101.50
- ₹1.70/mlKofarest · 100 ml syrupCentaur Pharmaceuticals · MRP ₹169.90
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Syrup 50/1.25/20 mg
6 packs, ₹0.57 to ₹1.45 per ml.
- ₹0.57/mlCorico CS · 100 ml syrupMolekule (Ind)pvt · MRP ₹57.05
- ₹0.79/mlDucof B · 100 ml syrupAurz Pharmaceuticals · MRP ₹78.75
- ₹0.90/mlD-Vento · 100 ml syrupRND Laboratories · MRP ₹89.53
- ₹1.31/mlAmbrolite S Plus · 100 ml syrupTablets India · MRP ₹130.78
- ₹1.45/mlNew Deletus BX · 100 ml syrupAbbott Healthcare · MRP ₹144.50
- ₹1.45/mlSoventus · 100 ml syrupZuventus Healthcare · MRP ₹145.05
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Drops 12.5/0.25/7.5 mg
6 packs, ₹4.20 to ₹5.67 per ml.
- ₹4.20/mlTussalyte TX · 15 ml dropsMeridian Enterprises · MRP ₹63.00
- ₹4.37/mlCodistar P · 15 ml dropsMankind Pharmaceuticals · MRP ₹65.53
- ₹4.68/mlKep X · 15 ml dropsKepler Health Care · MRP ₹70.13
- ₹4.95/mlCoughwar · 15 ml dropsBio Warriors Pharmaceuticals · MRP ₹74.25
- ₹5.31/mlTussalyte XP · 15 ml dropsMeridian Enterprises · MRP ₹79.69
- ₹5.67/mlAsthakind P · 15 ml dropsMankind Pharmaceuticals · MRP ₹85.08
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Expectorant 50/1.5/15 mg
5 packs, ₹0.68 to ₹1.40 per ml.
- ₹0.68/mlSputnil · 100 ml expectorantMed Manor Organics · MRP ₹68.00
- ₹1.24/mlZybron · 60 ml expectorantEmbiotic Lab · MRP ₹74.25
- ₹1.31/mlBricarex A · 100 ml expectorantZydus Healthcare · MRP ₹130.58
- ₹1.31/mlDeriphyllin BM · 100 ml expectorantZydus Healthcare · MRP ₹130.76
- ₹1.40/mlZybron · 100 ml expectorantEmbiotic Lab · MRP ₹139.50
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Oral Liquid 50/1.25/15 mg
4 packs, ₹0.31 to ₹1.11 per ml.
- ₹0.31/mlBreakuf-Blue · 100 ml oral liquidLupin · MRP ₹30.80
- ₹0.94/mlTerbutin · 100 ml oral liquidGeno Pharmaceuticals · MRP ₹93.50
- ₹1.03/mlDialex PC · 100 ml oral liquidDr. Reddys Laboratories · MRP ₹103.35
- ₹1.11/mlCofaid EX · 100 ml oral liquidMeyer Organics · MRP ₹111.00
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Syrup 100/1.25/30 mg
3 packs, ₹1.10 to ₹1.41 per ml.
- ₹1.10/mlBronk X · 100 ml syrupLesanto Laboratories · MRP ₹109.62
- ₹1.25/mlIndikof B · 100 ml syrupAlkem Laboratories · MRP ₹125.00
- ₹1.41/mlXpect B · 100 ml syrupAlkem Laboratories · MRP ₹140.60
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Drops
3 packs, ₹2.75 to ₹4.60 per ml.
- ₹2.75/mlPedivent · 15 ml dropsOlcare · MRP ₹41.25
- ₹4.33/mlRinocof TR · 15 ml dropsAstrum Healthcare · MRP ₹65.00
- ₹4.60/mlCof A · 15 ml dropsMeditia Labs · MRP ₹69.00
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Expectorant 100/2.5/30 mg
3 packs, ₹0.91 to ₹1.13 per ml.
- ₹0.91/mlRem CC XP · 60 ml expectorantKarnataka Antibiotics & Pharmaceuticals Ltd(kapl) · MRP ₹54.38
- ₹1.13/mlVentryl · 100 ml expectorantMicro Labs · MRP ₹112.50
- ₹1.13/mlVentryl · 60 ml expectorantMicro Labs · MRP ₹67.50
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Expectorant 50/1.25/30 mg
2 packs, ₹0.75 to ₹1.28 per ml.
- ₹0.75/mlSoothex (Win) · 100 ml expectorantWin-Medicare · MRP ₹74.87
- ₹1.28/mlAlernyl B Plus · 60 ml expectorantManeesh Pharmaceuticals · MRP ₹76.64
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Oral Liquid
2 packs, ₹0.59 to ₹1.10 per ml.
- ₹0.59/mlTerbufen · 100 ml oral liquidUnion Drug · MRP ₹59.40
- ₹1.10/mlDialex PC · 100 ml oral liquidDr. Reddys Laboratories · MRP ₹110.00
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Tablet 100/2.5/30 mg
2 packs, ₹4.45 to ₹6.98 per tablet.
- ₹4.45/tabletXputum · 10 tabletStedman Pharmaceuticals · MRP ₹44.53
- ₹6.98/tabletM Solvin · 10 tabletIpca Laboratories · MRP ₹69.75
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Syrup 50/2.5/30 mg
1 pack, ₹1.17 per ml.
- ₹1.17/mlAmbrolite 2S · 100 ml syrupTablets India · MRP ₹117.18
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Expectorant 100/1.25/15 mg
1 pack, ₹1.00 per ml.
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Syrup 1/30/50 mg
1 pack, ₹1.01 per ml.
- ₹1.01/mlAroget LS · 100 ml syrupGujarat Terce Laboratories · MRP ₹101.00
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Syrup 0.5/10/25 mg
1 pack, ₹1.72 per ml.
- ₹1.72/mlAscoril · 60 ml syrupGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹103.12
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Syrup 50/1.125/15 mg
1 pack, ₹0.56 per ml.
- ₹0.56/mlBanocof · 100 ml syrupAareen Healthcare · MRP ₹55.71
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Expectorant 50/1.25/10 mg
1 pack, ₹0.75 per ml.
- ₹0.75/mlBdx · 100 ml expectorantZydus Healthcare · MRP ₹75.10
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Expectorant
1 pack, ₹0.67 per ml.
- ₹0.67/mlBicarex A · 100 ml expectorantZydus Healthcare · MRP ₹66.96
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Syrup 100/1.5/30 mg
1 pack, ₹0.99 per ml.
- ₹0.99/mlBromex A · 100 ml syrupReliance Formulation · MRP ₹99.00
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Expectorant 50/1.25/20 mg
1 pack, ₹1.04 per ml.
- ₹1.04/mlCoriminic XT · 100 ml expectorantWanbury · MRP ₹103.83
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Oral Liquid 50/1.25/20 mg
1 pack, ₹1.39 per ml.
- ₹1.39/mlDeletus BX · 100 ml oral liquidAbbott Healthcare · MRP ₹139.05
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Tablet DT 50/1.25/15 mg
1 pack, ₹6.16 per tablet.
- ₹6.16/tabletExkof · 10 tablet dtTidal Laboratories · MRP ₹61.59
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Syrup 50/1.25 mg
1 pack, ₹0.57 per ml.
- ₹0.57/mlMegavent · 100 ml syrupOmega Remedies · MRP ₹57.45
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Syrup 15/50/5 mg
1 pack, ₹0.02 per ml.
- ₹0.02/mlMucocil · 60 ml syrupTroikaa Pharmaceuticals · MRP ₹1.25
Guaifenesin + Terbutaline + Ambroxol Suspension 50/1.25/15 mg
1 pack, ₹0.87 per ml.
- ₹0.87/mlMucodril · 100 ml suspensionWens Pharma · MRP ₹87.00
5 further forms and strengths with fewer packs are on the price list and reachable from each brand's page.
Companies marketing it
- Lupin8 packs
- Micro Labs8 packs
- Zydus6 packs
- Alkem6 packs
- Abbott6 packs
- Dr. Reddy's6 packs
- Leeford Healthcare5 packs
- Tablets India4 packs
- Gujarat Terce Laboratories4 packs
- Mankind4 packs
- Emcure4 packs
- Glenmark Pharmaceuticals3 packs
- Abaris Healthcare3 packs
- Cipla3 packs
- Meditia Labs3 packs
- Corona3 packs
- Ipca Laboratories3 packs
- Jagsonpal Pharmaceuticals3 packs
- Meridian Enterprises3 packs
- Embiotic Lab3 packs
- Maneesh Pharmaceuticals2 packs
- Exeltis2 packs
- Bestochem Formulations2 packs
- Bio Warriors Pharmaceuticals2 packs
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.