Medicines / Molecules / Glycolic Acid + Arbutin + Kojic Acid

Glycolic Acid + Arbutin + Kojic AcidEvery pack, by price.

4 packs of Glycolic Acid + Arbutin + Kojic Acid on NPPA's price list for July 2026: 4 brands from 3 companies, in 4 forms and strengths.

Packs
4
Brands
4
Companies
3
Forms and strengths
4
Price-controlled packs
0 of 4

Packs, lowest price per unit first

Glycolic Acid + Arbutin + Kojic Acid Facewash

1 pack, ₹5.49 per ml.

  1. ₹5.49/mlDemelan · 100 ml facewashOaknet Healthcare · MRP ₹549.00

Glycolic Acid + Arbutin + Kojic Acid Cream

1 pack, ₹18.70 per g.

  1. ₹18.70/gDemelan Lsa · 40 gm creamOaknet Healthcare · MRP ₹748.00

Glycolic Acid + Arbutin + Kojic Acid Ointment 10/5/2 %

1 pack, ₹3.00 per g.

  1. ₹3.00/gEnshiner · 15 gm ointmentLeeford Healthcare · MRP ₹45.00

Glycolic Acid + Arbutin + Kojic Acid Cream 3/1.5/2.5 %

1 pack, ₹28.33 per g.

  1. ₹28.33/gKojivit Plus · 15 gm creamMicro Labs · MRP ₹425.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.