Medicines / Molecules / Glycolic Acid + Aloe Vera

Glycolic Acid + Aloe VeraEvery pack, by price.

13 packs of Glycolic Acid + Aloe Vera on NPPA's price list for July 2026: 8 brands from 5 companies, in 7 forms and strengths.

Packs
13
Brands
8
Companies
5
Forms and strengths
7
Price-controlled packs
0 of 13

Packs, lowest price per unit first

Glycolic Acid + Aloe Vera Facewash 1/5 %

4 packs, ₹3.90 to ₹13.78 per g.

  1. ₹3.90/gGlambak · 100 gm facewashKepler Health Care · MRP ₹390.00
  2. ₹5.65/gAhaglow · 100 gm facewashTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹565.00
  3. ₹7.14/gAhaglow · 50 gm facewashTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹357.00
  4. ₹13.78/gGlogeous · 100 gm facewashTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹1,378

Glycolic Acid + Aloe Vera Gel

3 packs, ₹3.60 to ₹5.70 per ml.

  1. ₹3.60/mlGlogeous · 250 ml gelTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹900.00
  2. ₹5.65/gAhaglow · 100 gm gelTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹565.00
  3. ₹5.70/gCosmoq · 100 gm gelKLM Laboratories · MRP ₹570.00

Glycolic Acid + Aloe Vera Liquid 1/5 %

2 packs, ₹3.26 to ₹3.49 per g.

  1. ₹3.26/gLaglo Facewash · 100 gm liquidCadila Pharmaceuticals · MRP ₹326.00
  2. ₹3.49/mlLaglo Foaming Facewash · 150 ml liquidCadila Pharmaceuticals · MRP ₹524.00

Glycolic Acid + Aloe Vera Soap

1 pack, ₹0.88 per g.

  1. ₹0.88/gAcnol · 75 gm soapOlcare · MRP ₹66.06

Glycolic Acid + Aloe Vera Gel 1/5 %

1 pack, ₹3.99 per g.

  1. ₹3.99/gAhaglow · 200 gm gelTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹798.00

Glycolic Acid + Aloe Vera Facewash

1 pack, ₹6.75 per g.

  1. ₹6.75/gAhaglow · 100 gm facewashTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹675.00

Glycolic Acid + Aloe Vera Lotion 1/5 %

1 pack, ₹3.01 per ml.

  1. ₹3.01/mlLaglo · 200 ml lotionCadila Pharmaceuticals · MRP ₹602.00

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.