Medicines / Molecules / Glycolic Acid + Aloe Vera + Salicylic Acid
Glycolic Acid + Aloe Vera + Salicylic AcidEvery pack, by price.
12 packs of Glycolic Acid + Aloe Vera + Salicylic Acid on NPPA's price list for July 2026: 10 brands from 9 companies, in 7 forms and strengths.
- Packs
- 12
- Brands
- 10
- Companies
- 9
- Forms and strengths
- 7
- Price-controlled packs
- 0 of 12
Packs, lowest price per unit first
Glycolic Acid + Aloe Vera + Salicylic Acid Facewash 1/5/2 %
3 packs, ₹4.60 to ₹9.55 per g.
- ₹4.60/gD Acne · 100 gm facewashGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹460.00
- ₹8.86/mlClindac A · 50 ml facewashAlkem Laboratories · MRP ₹443.00
- ₹9.55/mlD Acne · 60 ml facewashGlenmark Pharmaceuticals · MRP ₹573.00
Glycolic Acid + Aloe Vera + Salicylic Acid Facewash
3 packs, ₹4.50 to ₹10.70 per ml.
- ₹4.50/mlKeracylic · 60 ml facewashLeeford Healthcare · MRP ₹270.00
- ₹6.90/mlCutiwash · 60 ml facewashMicro Labs · MRP ₹414.00
- ₹10.70/mlGlintra · 50 ml facewashAlkem Laboratories · MRP ₹535.00
Glycolic Acid + Aloe Vera + Salicylic Acid Spray 1/5/2 %
2 packs, ₹8.77 to ₹11.25 per ml.
- ₹8.77/mlAhaglow S · 100 ml sprayTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹877.00
- ₹11.25/mlAhaglow S · 60 ml sprayTorrent Pharmaceuticals · MRP ₹675.00
Glycolic Acid + Aloe Vera + Salicylic Acid Cream 1/5/2 %
1 pack, ₹4.40 per g.
- ₹4.40/gElugia GS · 100 gm creamHBC Dermiza Healthcare · MRP ₹440.00
Glycolic Acid + Aloe Vera + Salicylic Acid Facewash 2/5/2 %
1 pack, ₹9.60 per ml.
- ₹9.60/mlLacne · 60 ml facewashLa Pristine Bioceuticals · MRP ₹576.00
Glycolic Acid + Aloe Vera + Salicylic Acid Lotion 1/5/2 %
1 pack, ₹5.50 per ml.
- ₹5.50/mlTonenglo S · 100 ml lotionIntas Pharmaceuticals · MRP ₹550.00
Glycolic Acid + Aloe Vera + Salicylic Acid Gel 1/5/2 %
1 pack, ₹5.33 per ml.
- ₹5.33/mlZinderm · 60 ml gelDr. Reddys Laboratories · MRP ₹320.00
Companies marketing it
- Torrent Pharmaceuticals2 packs
- Alkem2 packs
- Glenmark Pharmaceuticals2 packs
- Micro Labs1 pack
- HBC1 pack
- Leeford Healthcare1 pack
- La Pristine Bioceuticals1 pack
- Intas1 pack
- Dr. Reddy's1 pack
Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.