Medicines / Molecules / Glycerin + Mannitol

Glycerin + MannitolEvery pack, by price.

4 packs of Glycerin + Mannitol on NPPA's price list for July 2026: 4 brands from 4 companies, in 4 forms and strengths.

Packs
4
Brands
4
Companies
4
Forms and strengths
4
Price-controlled packs
0 of 4

Packs, lowest price per unit first

Glycerin + Mannitol Injection 10/10 gm

1 pack, ₹1.79 per ml.

  1. ₹1.79/mlDycitol · 100 ml injectionDycine Pharmaceuticals · MRP ₹179.30

Glycerin + Mannitol Injection 10/10 mg

1 pack, ₹2.09 per ml.

  1. ₹2.09/mlLinsol · 100 ml injectionLinux Laboratories · MRP ₹209.40

Glycerin + Mannitol Infusion 10 %

1 pack, ₹2.83 per ml.

  1. ₹2.83/mlManogyl · 100 ml infusionJB Chemicals · MRP ₹283.37

Glycerin + Mannitol Infusion 10/10 gm

1 pack, ₹1.85 per ml.

  1. ₹1.85/mlOsmopres · 100 ml infusionSamarth Life Sciences · MRP ₹184.79

Companies marketing it

Prices are the maximum retail prices each company filed with the National Pharmaceutical Pricing Authority (NPPA) for July 2026, read from NPPA's Pharma Sahi Daam service on 2 Oct 2026. A price in a shop can be lower; it may not lawfully be higher. Failed batches are those CDSCO and state laboratories declared not of standard quality. This is a record of prices and filings, not medical advice: do not change a medicine without your doctor or pharmacist. Source: NPPA and CDSCO, Government of India. About this record.

COUNTERFOIL / CONTACT

Contact us.

How can we help?

Stored privately by Counterfoil. Your email is used only to respond to your enquiry.